Skoči na vsebino

Romunija, dežela Drakule


Noise

Priporočene objave

A mi lahko nekdo pove, če je ta cesta v celoti asfaltirana:
https://goo.gl/maps/hkT7D

 

Gre se za cesto 66A. Berem, da so pred leti nekaj demonstrirali za asfaltiranje te ceste itd, pa nisem prepričan. En del se ne da pogledat na googlu.

67D in 665 cesti po izgledu googla sta asfaltirani, če se motim pa me prosim nekdo popravi. :D

 

In priporočate kakšno prenočišče v okolici Sebes, Sibiu? Kakšne so kaj cene za sobe v sezoni(julij-avgust) v hribih?

Popravljeno . Popravil frischfleisch
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motel Dacia malo ven iz Sebesa ob cesti DN 7. Mislim da je bila soba 20€ pa še super za jest so mel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motel Dacia malo ven iz Sebesa ob cesti DN 7. Mislim da je bila soba 20€ pa še super za jest so mel.

 

A ni biu ta hotelček v Curtea de Arges ... tam smo bili dva dni ... na poti med Transalpino in Transfaragašanom ...

 

https://maps.google.com/maps?hl=sl&ie=UTF-8&q=Hotel+Dacia&fb=1&hq=hotel+dacia+curtea+de+arges&cid=14467123296343639529&ei=MFI5U-6yE8qv4AT2xoCoAw&ved=0CKEBEPwSKAAwCw

 

če se prau spomnem :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maus v Curtei de Arges je Hotel Dacia, tuki pa Motel Dacia. Ta motel je v Sebesu, pol smo šli pa zjutraj na Transalpino.

Popravljeno . Popravil MARJA
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

rihtajo in asfaltirajo ceste toti Romuni......tale je videti tudi kar zanimiva, pa še nedaleč iz Vojvodine tja je 

 

http://www.pro-bike.ro/forums/topic/118539-transalpina-banatului-o-pl%C4%83cere-pentru-motocicli%C5%9Fti/

 

post-5241-0-77753200-1402990036_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Kolega danes napada Transfagarasan iz juga.... jaz pa malce preko GPS lokatorja spremljam njegovo pot in mu lahko samo zavidam :(

Služba grrrr

Trenutna pozicija

Transfagarasan2_zps99194080.jpg

Popravljeno . Popravil Fantocci
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gre kdo v tem času v Romunijo?  :OK:

Ja u pondeljek 4.8. se trije spravlamo pogledat Transalpino pa Transfagarasan , tko za kakšen teden gremo mal bl naokol !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja u pondeljek 4.8. se trije spravlamo pogledat Transalpino pa Transfagarasan , tko za kakšen teden gremo mal bl naokol !

Lepo. V nedeljo, 27. 07. napadava Romunijo preko Mađarske. Obvezno Transalpina in nato Transfagarasan, nadaljujeva z Drakulo in romunsko Sfingo, nato pa preko Bukarešte do Črnega morja. Povratek preko Đerdapa in Beograda. Samo še naročilnico za lepo vreme pošljeva. Se javiva po povratku.

Ajde!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo. V nedeljo, 27. 07. napadava Romunijo preko Mađarske. Obvezno Transalpina in nato Transfagarasan, nadaljujeva z Drakulo in romunsko Sfingo, nato pa preko Bukarešte do Črnega morja. Povratek preko Đerdapa in Beograda. Samo še naročilnico za lepo vreme pošljeva. Se javiva po povratku.

Ajde!

Trans alpina je uradno zaprta,če te dobijo kapsi je kar huda kazen in del iz Sibiua skoraj tretjina transalpine je gradbišče,ostalo pa super prevozil slab mesec nazaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trans alpina je uradno zaprta,če te dobijo kapsi je kar huda kazen in del iz Sibiua skoraj tretjina transalpine je gradbišče,ostalo pa super prevozil slab mesec nazaj

Na BJB so demantirali tvoje trditve o zapori TA in kaznovanju policije!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobre tri tedne nazaj sem bil na TA...nikjer nobenih oznak o kakšni zapori.

Res pa je, da sem odpeljal le začetek TA...kakšnih 6-7km...potem pa sem se spravil na bolj zanimive ceste.

Pa še to...ko sem policista spraševal za eno zahojeno pot proti Sibiu...me je ta neumorno usmerjal in priporočal TA...zdaj, ali ne ve nič o zapori, ali pa je dejansko ni. Res je tudi, da sem se v teh 6-7km. peljal po makadamu, starem in popolnem novem asfaltu...torej se nekaj dela.

A kot rečeno...ne verjamem, da bi to prometno povezavo kar zaprli popolnoma.

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Fazer03 to je druga cesta 7C prelaz Transfagaras.

Zapora naj bi bila na 30Km-skem odseku ceste 67C TA, ki sem ga označil. Sta pa obe cesti povezani z 7A-7-73C. Ja tudi motoristi iz Srbije so TA prevozili kot so zapisali na forumu.

Sicer vožnja po deloviščih tam ni nič nenavadnega saj obnavljajo precej več kot pri nas. Tudi leta 2011, ko sem bil tam nazadnje so na veliko obnavljali vendar približno tale odsek. Urejali so bankine, odvodne kanale in na novo gradili par mostov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Včeraj sem se  vrnil iz ture TF-TA v Romuniji. Anomalije na cestah so lepo označene in če oznake  upoštevaš nimaš problemov. Lepih 2420 km. Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem se  vrnil iz ture TF-TA v Romuniji. Anomalije na cestah so lepo označene in če oznake  upoštevaš nimaš problemov. Lepih 2420 km. Lp

 

 

 

Včeraj sem se vrnil iz obeh označene so samo lukne, ko padeš v njih. Iz TA do Sibiu-a bolj se spuščaš bolj je prekopano kot, da so lezeči policaji. Je pa res, če se furaš po jajcih pol vidiš vsako rupo in vsako prekopano cesto.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

post-35938-0-05268900-1408469997_thumb.jpg tukaj so enga slekli!  :OK: attachment=215096:TA+TF 2014 208.JPG]

post-35938-0-57297900-1408469647_thumb.jpg

post-35938-0-79507000-1408469792_thumb.jpg

post-35938-0-63669600-1408470251_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil solorider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res nisi niti eni prtisnil?

 

Zdaj ti moramo na besedo verjeti :)

 

Se plača videt? kje si dremal v Romuniji?

Jaz sem spal v Horezu - http://www.pensiuneadana.ro/index_en.htm. Za dva je poceni, ješ pa lahko zunaj, ker je še bolj poceni. En dan imaš izlet eno gor in dol, drug dan pa prav tako drugo. Na komot. Lahko pa tudi kako drugače. :)

Sicer je povsod en kup poceni penzionov. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res nisi niti eni prtisnil?

 

Zdaj ti moramo na besedo verjeti :)

 

Se plača videt? kje si dremal v Romuniji?

 

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/104268-5-slovenaca-i-1-srbin-setnja-po-delu-eu-rumunija/page__pid__1665574#entry1665574

 

Tukaj si lahko ogledate kako lepo prikazuje naš potopis prijatelj Marokanac!

Popravljeno . Popravil solorider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem se vrnil iz obeh označene so samo lukne, ko padeš v njih. Iz TA do Sibiu-a bolj se spuščaš bolj je prekopano kot, da so lezeči policaji. Je pa res, če se furaš po jajcih pol vidiš vsako rupo in vsako prekopano cesto.

Ja če pa si  v klapi z Benčem se pa ne vtegneš furat po jajcah :kva2:

Popravljeno . Popravil Pips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Ste mi naredili lušte s to Romunijo. Cilj je do Bukarešte ter prevoziti TF in TA. Zanima me v kateri smeri je najbolje prevoziti ti dve cesti? Vprašanje je bilo postavljeno že v enem izmed prejšnjih postov, odgovora nisem zasledila. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ste mi naredili lušte s to Romunijo. Cilj je do Bukarešte ter prevoziti TF in TA. Zanima me v kateri smeri je najbolje prevoziti ti dve cesti? Vprašanje je bilo postavljeno že v enem izmed prejšnjih postov, odgovora nisem zasledila. 

Če mene vprašaš bi šel obe prevozit, ko sem bil dol, sm spustil TA ker je bila zaprta in so na novo asfaltiral!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!