Skoči na vsebino

Romunija, dežela Drakule


Noise

Priporočene objave

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 hours ago, maus said:

js sm šu tle dol ... ;) .. pa po ovinkih sem ovinku ne pa tko naravnost k ti :P .... :lol1: 

ja, kam pa pridemo brez domišlija…ne mormo vsi isto pocet. 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Kugelschreiber pravi:
pred 8 urami, Kugelschreiber pravi:

A to je blo takrat, ko vsak zase nismo šli, ne? 
 

Ne, to je blo takrat k vsi skupi nismo šli, a si že pozabu?

  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje je boljše do 12h bit gor, popoldne se rado vreme sfiži ..

Čeprav, vreme .. spodnje dve sliki sta bili narejeni 6min narazen, na isti lokaciji, vrh transalpine:

baba-transalpina1.thumb.jpg.a6ef09d2b984ed297a63caa9f0f110d3.jpg

6 min kasneje:

baba-transalpina2.thumb.jpg.d1d3b6d58d406430e2aaed4054de38e1.jpg

Je fajn imeti kaj sreče pri vremenu, no ..

youtube clouds coming ..

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ps: mogoče je na Transfagarasan boljše iz severne strani na jug, namreč čist na jugu - predel Arefu - so medvedki, in če te slučajno popapcajo, imaš vsaj vtis z vrha Transfagarasana za FB/IG .. :bounce:

20230718_135349.thumb.jpg.e5231f2a508c1a1133b38325e59af98d.jpg

20230718_135509.thumb.jpg.678ac596bb2a7cc21e8aba74a6eb977f.jpg

20230718_130355.thumb.jpg.507cae381306460f60277e320084272f.jpg

20230718_132338.thumb.jpg.86494a5c4e1824f9ee63550f3c213ac6.jpg

Ps.: samo res, ne se zaje*****, to niso mucike, to so divje zivali .. ne jih hranit z macjimi briketi al slikat, delat selfije, se jim približevat, ....

Ko s to šapo mahne, dear lord have mercy.. :kva2: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Tex pravi:

Ps: mogoče je na Transfagarasan boljše iz severne strani na jug, namreč čist na jugu - predel Arefu - so medvedki, in če te slučajno popapcajo, imaš vsaj vtis z vrha Transfagarasana za FB/IG .. :bounce:

 

20230718_135509.thumb.jpg.678ac596bb2a7cc21e8aba74a6eb977f.jpg

 

Ps.: samo res, ne se zaje*****, to niso mucike, to so divje zivali .. ne jih hranit z macjimi briketi al slikat, delat selfije, se jim približevat, ....

Ko s to šapo mahne, dear lord have mercy.. :kva2: 

Medo ne ve, kako ga lahko štajerc raztrga, a ne prijatu :kva2: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

23 minutes ago, maus said:

Medo ne ve, kako ga lahko štajerc raztrga, a ne prijatu :kva2: 

Tako! Ko je tablico vidla se je ponižno opravičila, pograbila vsakega malega pod eno šapo in črta čez transfagarasan .. govori se, da revica še dandanes nekje v slovaških karpatih trepeta .. :huh: 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Tex pravi:

Pa še timelapse (raw posnetek) transfagarasana, vzpon z juga:

2. del, pred tunelom:

 

In spust v dolino proti severu:

 

transfagarasan.thumb.jpg.9b46fc53ec80342b31e9b42c1514228a.jpg

.

... stari, tele posnetke si nam pa ti dobr pripravu za pogledat :D

... Rossi je zate čisti ciciban :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 50 minutami, franc pravi:

Hec gor ali dol. Upam, da ti je jasno, da ste medvedke obsodili na smrt in da jih bodo v parih mesecih pobili. 

lp

te medvedke so že zdavnaj obsodili na smrt .. pred 10 leti jih ni bilo ob cesti... zadnjih pet let pa videvam po objavah kako jih hranijo, čeprav lokalne oblasti opozarjajo in prosijo, da se jih ne hrani in ne približuje... vsako leto je nekaj napadov in dokler jih ne bodo odpeljali globoko v divjino ali odvzeli iz narave (kot se to malo lepše reče) se ne bo nič spremenilo... 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 46 minutami, maus pravi:

te medvedke so že zdavnaj obsodili na smrt .. pred 10 leti jih ni bilo ob cesti... zadnjih pet let pa videvam po objavah kako jih hranijo, čeprav lokalne oblasti opozarjajo in prosijo, da se jih ne hrani in ne približuje... vsako leto je nekaj napadov in dokler jih ne bodo odpeljali globoko v divjino ali odvzeli iz narave (kot se to malo lepše reče) se ne bo nič spremenilo... 

Ali pa, če jih kreteni ne bi hranili in bi se zavedali posledic svojih dejanj. Na žalost je danes pomemben samo "selfi" in s tem povezana sebičnost.

Medved je oportunist in če se navadi na hrano, postane problem. Na žalost so oportunisti tudi ljudje, drugače ne bi bil problem postaviti redarje in "pokasirati kršitve" , samo turisti prinašajo denar in kaj pri tem pomeni par medvedov (dejansko jih bodo prodali tujim lovcem, izgovor jim pa zagotovijo "hranilci" ) pa so vsi srečni (razen medvedov) .

lp

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, franc said:

Hec gor ali dol. Upam, da ti je jasno, da ste medvedke obsodili na smrt in da jih bodo v parih mesecih pobili. 

lp

franc, razumem in mi je jasno. Se opravičujem populaciji medvedkov, da sem se sploh ustavil in jim kot kreten nekaj briketov ponudil. Ko bom naslednjič šel mimo bom pobral tisto prgišče mačje hrane, ki jim sicer ni preveč dišalo .. verjetno si je mislila, da se bo iz kakšnega turista bolj najedla kot iz teh drobtinic ..

56 minutes ago, maus said:

te medvedke so že zdavnaj obsodili na smrt .. pred 10 leti jih ni bilo ob cesti... zadnjih pet let pa videvam po objavah kako jih hranijo, čeprav lokalne oblasti opozarjajo in prosijo, da se jih ne hrani in ne približuje... vsako leto je nekaj napadov in dokler jih ne bodo odpeljali globoko v divjino ali odvzeli iz narave (kot se to malo lepše reče) se ne bo nič spremenilo... 

Saj so samo tu, zanimivo, okoli tega jezera pri Arefu, drugje jih ni blo videt (na transalpini sicer nekaj lisičk, pa to spet okoli jezera). Verjetno je dosti "piknikarjev" ob jezeru puščalo za sabo kaj hrane in jih je to privabilo tako nizko v dolino. Glede na to, kako so eni "udomačeni" in prav po filmsko sedijo ter mahajo/prosjačijo mimovozečim avtom, so verjetno nekaj časa že prisotni ..

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Kugelschreiber pravi:

Franc, kaj pa nutrije? 

Precej podobno.

Brez pohlepa ne bi nikoli "priplavale" do evrope. 

Kakor so že luštkane, so "tujerodni" invazivni škodljivci. Če bi se problema lotili, ko je bil čas, ne bi bilo nobenega zgražanja in panike.

Pa rdečevratke in še marsikaj so neodgovorni požrešneži "privlekli" , neodgovorni "dobrotniki" pa spustili v naravo.

Naslednja "panika" bodo sive veverice, ki se širijo po evropi... 

Komarji, hrošči, glivice, bolezni... ti se sicer nikomur ne smilijo, problem so pa kljub temu. Vzrok pa vedno isti...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer je tema čisto nekaj drugega, ampak ljudje so vedno bolj neodgovorni. Med dopustom sem se hodil kopat na jezero. Raca je na začetku imela 8 mladih. V 14 dneh so ostali 3-je. Verjetno za osip ni edini razlog hranjenje s čipsom, smokiji, piškoti in vsem ostalim, kar pride pod roke vzhičenim staršem in otrokom, koristilo pa jim tudi ni.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 urami, franc pravi:

Sicer je tema čisto nekaj drugega, ampak ljudje so vedno bolj neodgovorni. Med dopustom sem se hodil kopat na jezero. Raca je na začetku imela 8 mladih. V 14 dneh so ostali 3-je. Verjetno za osip ni edini razlog hranjenje s čipsom, smokiji, piškoti in vsem ostalim, kar pride pod roke vzhičenim staršem in otrokom, koristilo pa jim tudi ni.

lp

Ja, je nekaj na tem ... pred leti so v ljubljanskem živalskem vrtu poginile papige, ki so jih "hranili" s smokiji ... (človeška vrsta je očitno zelo trpežna ...)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
  • 3 tedne pozneje...

Obvezno v Romuniji je prevoziti cesto 66 od Petroșani skozi Defileul Jiului National Park do Bumbești-Jiu.

 
 
 

Rezultati

 
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

takole sem si jo jaz letos privoščil:

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!