Skoči na vsebino

Curijeva gre 270 (po novem že 275)


curi

Priporočene objave

res je..kot števec pri kolesu...enostavno je odčital maksimalno hitrost in jo potem slikal..ko je stal seveda.... :)

hočeš rečt, da je pri 255 km/h stoje vozil motor? :lol1:

/JOKE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem mogu spat pa sem šel mal računat.

Izračunal sem hitrosti glede na prestavna razmerja in obrate. Pol sem teorijo še sprobal na mojem Falcotu in se ujema z napako 2%. Aprilie naj bi tko al tko ble znane po natančnih števcih :lol: , a ne rudib.

Torej sem vnesel podatke za FZ6 Fazer. In sem prišel do naslednjih ugotovitev:

1. prestava: 99km/h

2. prestava: 145km/h

3. prestava: 181km/h

4. prestava: 211km/h

5. prestava: 237km/h

6. prestava: 260km/h (253km/h pri 13600 obratov)

Vse zgornje hitrosti so izračunane na 14000 obratov.

Ko pa sem bral enga od curijevih postov, kjer navaja maksimalne hitrosti v posameznih prestavah pa nikakor nisem mogel dobit zadosti približnih vrednosti, ki bi se skladale s prestavnimi razmerji. Najbljižji je bil ta izračun:

1. prestava: 111km/h

2. prestava: 162km/h

3. prestava: 202km/h

4. prestava: 236km/h

5. prestava: 264km/h :o

6. prestava: 290km/h :o

Zaključek: Curiju števec bogato laže, če pa ne gre moj Falco po isti logiki 329km/h v šesti prestavi pri 11000 obratov :OK: :lol1: :OK:

Če koga zanima sam preračun mu lahko pošljem excell file.

PS: Preračuni so izdelani brez upoštevanja izgub zaradi zmanjšanja oprijema ipd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS: Preračuni so izdelani brez upoštevanja izgub zaradi zmanjšanja oprijema ipd.

Predvidevam, da tudi zračnega upora ne ;) ;) ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvidevam, da tudi zračnega upora ne ;) ;) ;)

Zracni upor ima tko al tko samo vpliv na moč, ki jo potrebujemo za dosego neke hitrosti oz. obratov na kolesu. Če je upor prevelik motor preprosto nima moči, da bi se zvrtel do določenih obratov. Ampak Curi pravi, da se mu v 6. zvrti do 13600 obratov. Al mu pa povrh vsega še obratomer laže :lol1: :lol1: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj je sedaj z tem primerjalnim testom. A bo kaj al ne? Pa a ni nobenga plavega tukaj na motosvetu ki bi lahko zrihtal laser pa da se izmeri hitrost pa zaključi enkrat za vselej?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

npr. pri B12 obratomer pokaze 11.250/min ko se zvrti do blokade, blokada je nastavljena pa na 10.900/min. bi rekel, da ne delajo v nobeni tovarni tako natancnih stevcev; preprosto je izdelava predraga za taksno natancnost, katera tudi ni pomembna ali potrebna za vsakdanjo voznjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaključek: Curiju števec bogato laže,

Sploh ne,če si izračunal ,da gre pri 14.000obr-260kmh,potem laže za 15kmh,ki se mi zdi pa zanemerljivo malo,si pa ,saj delno potrdil moje meritve ,tako ,da se ti vseeno zahvaljujem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nobenem serijskem cestnem motorju se zadnja prestava ne zvrti do blokade.

a da se ne?

Zokica ! ne nabijaj in ne klobasaj budalaštin samo da število objav nabijaš !

sicer pa, le od kje Ti to veš? morda iz prve roke? :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja po moje tud da se odprt Fazer zavrti do 6.blokada...ko sm ga vozu sm ga sicer vrteu samo do 3.blokade sam se mi je zdel da ma motor(pa je bil popolnoma original)tolk moči da bi se, sploh pa odprt po klancu navzdol, brez problema 6. zavrtela do blokade ;)

Drgač pa mislm da se ena Hayabusa al pa kkšn taprav cestak z Akrapotom za šalo zvrti 6. do blokade :yea2:

Moje mnenje glede Curijevih 275km/h... .) .) .) ...ne rečm da ni možno, sploh odprt po klancu navzdol sam vseeno ne vrjamm 100% dokler ne vidim!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a še ni dovolj ????

Po klancu navzdol se marsikaj zavrti do visokih obratov in je končna hitrost višja za cca 15-20km/h.

ICE kako si prav pri tej temi znižal prag za zaklepanje, kajti ta tema me že počasi spominja na temo o fejzerjih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej če kdo hoče met tole temo zaklenjeno... naj se je raje izogne :devil:

Ostali pa raje čakamo, kdaj bojo izmerili hitrost in med tem teoretiziramo o hitrosti. Se je pač pred preizkušnjo teba dobro teoretično pripravit. :lol1: :lol1: :lol1:

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a da se ne?

Zokica ! ne nabijaj in ne klobasaj budalaštin samo da število objav nabijaš !

sicer pa, le od kje Ti to veš? morda iz prve roke? :BUA:

navedi dva primera. pa iz prve roke, prosim.

samo da število objav nabijaš  !

o tvojih izjavah bi se tud dal razpravlat, ja... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

navedi dva primera. pa iz prve roke, prosim.

o tvojih izjavah bi se tud dal razpravlat, ja... :hmm:

Zokica bodi priden in mamo vprašaj kam je slinček založila. ok?

da potešim tvojo otroško radovednost in ugodim tvoji plehki provokaciji:

serijska R1 2002 letnik stara 1 mesec brez kakršnihkoli pritiklin, ravnina pred cestnino Dane tik pred Sežano in zx 12 med Domžalami in Ljubljano. v obeh primerih je prekinil seanso prekinjevalec.

zdaj pa se lepo pospravi tvojo bučičarsko ritko v skuter temico, moderiraj in poskušaj fascinirat kogarkoli ti srce poželi, seveda pod pogojem, da je voljan kupit in prebrat vse kar sklamftraš skupaj v tvojih številnih objavah.

poskusi ne klobasati o stvareh o katerih pojma nimaš ali pa se ti je o njih sanjalo.

trditve po načelu baba rekla, baba čula ali pa recenzije in sklicevanje na kakšne famozne članke praviloma niso objektivne, da bi z njimi mahal kakor z sveto resnico in prodajal buče nekomu ki je prišel na MS, da bi dobil na svoja vprašanja res objektivne odgovore iz "PRVE ROKE".

LEP DAN ŠE NAPREJ IN ČIMANJ "PRAZNIH" POSTOV TI ŽELIM

za vednoTvoj Raa :wub:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

chicken fight , chicken fight !!!!!!! :yea2: :yea2: :yea2: :P

Pa kaj se tok sekirate, če je nekdo drug cepec, a se vam nič ne smili; s takimi je treba lepo ravnati, sej niso sami krivi, da se je narava z njimi poigrala :lol:

Popravljeno . Popravil soddplah
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

chicken fight , chicken fight !!!!!!! :yea2:  :yea2:  :yea2:  :P

Pa kaj se tok sekirate, če je nekdo drug cepec, a se vam nič ne smili; s takimi je treba lepo ravnati, sej niso sami krivi, da se je narava z njimi poigrala :lol:

chicken fight ?

pa ne da si spet iz kurnika pobegnil? :angry:

lepo nazaj in boš spet imel svoj chicken fight :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo gospoda, tudi meni se zdi teh strani preveč (če sem odkrit, tudi Čurijevih 270-260-mogoče 250?). Čeglih - 1992 je šla CBR 600 270... :unsure: po števcu

Če se radi vozimo -ožemamo plin, bi se lahko odpeljali, preden se bojo začeli vozit cestni s plugi.

Rad se pridružim Fazereru in Čuriju z ordinary 636 - ker zmore 263 na papirju, bom od Bistrice proti Mariboru valjda zmogel Čuriju dati zavetrje. :devil:

Da te vabimo na Štajerski konec, ni zarota, mogoče boš presegel pričakovanja in bo Fazerca po števcu pokazala še kaj več kot do zdaj :xx: .

@bajsi - zvrcni, če bo kaj z fazererjem. To bo lepo srečanje:grim :grim :grim

:grupni: :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

chicken fight ?

pa ne da si spet iz kurnika pobegnil? :angry:

lepo nazaj in boš spet imel svoj chicken fight  :OK: 

No, pa se je najdu eden, ki se ga da s treh metrov brat :D :D :D

Drugače pa samo mirno, k razburjanje lahko zdravju škoduje :naughty:

Da ne bo vse OFF TOPIC se na koncu pridružujem neučakani druščini, željni praktične potrditve hitrosti. Bi se tudi sam ponudil za test pa gre moj traktor samo do Curijeve 2. brzine :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

serijska R1 2002 letnik stara 1 mesec brez kakršnihkoli pritiklin, ravnina pred cestnino Dane tik pred Sežano in zx 12 med Domžalami in Ljubljano. v obeh primerih je prekinil seanso prekinjevalec.

ko sem te prvic opozarjal da pisi z normalno velikostjo si mi odpisal, da tako pises ker hudicevo slabo vidis - kako hudica si lahko vozil v rangu 300+ km/h? torej si lagal ali zdaj, ali pa prej.

in kolk je meni znano, japonci motocikle iz kluba 300 v zadnji prestavi blokirajo (t.j. enemu cilindru spremenijo parametre pri vbrizgu) - motocikel teoreticno gre vec kot 300, v podatkih pa lahko zasledimo nizje stevilke.

tistega o slincku raje ne bom komentiral - ce si na tako nizkem nivoju ti ne morem pomagat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kajti ta tema me že počasi spominja na temo o fejzerjih

Saj to je tema o fejzerjih, no... :hmm: pravzaprav le o enem. :D

Popravljeno . Popravil premza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rad se pridružim Fazereru in Čuriju z ordinary 636 - ker zmore 263 na papirju, bom od Bistrice proti Mariboru valjda zmogel Čuriju dati zavetrje. :devil:

Da te vabimo na Štajerski konec, ni zarota, mogoče boš presegel pričakovanja in bo Fazerca po števcu pokazala še kaj več kot do zdaj :xx: .

@bajsi - zvrcni, če bo kaj z fazererjem. To bo lepo srečanje:grim :grim :grim

:grupni: :beer2:

tole bo pomota, ne me mesat notri, ker sem ze izjavil, da mi je uspelo s svojimi 143 konji samo slabih 260 iztisnit iz njega. zal moj fazer1000 ne gre vec, ker se ne zvrti do konca. mogoce po klancu navzdol, ampak jest se tega ne grem. res pa je da so stevci zelo tocni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko sem te prvic opozarjal da pisi z normalno velikostjo si mi odpisal, da tako pises ker hudicevo slabo vidis - kako hudica si lahko vozil v rangu 300+ km/h? torej si lagal ali zdaj, ali pa prej.

in kolk je meni znano, japonci motocikle iz kluba 300 v zadnji prestavi blokirajo (t.j. enemu cilindru spremenijo parametre pri vbrizgu) - motocikel teoreticno gre vec kot 300, v podatkih pa lahko zasledimo nizje stevilke.

tistega o slincku raje ne bom komentiral - ce si na tako nizkem nivoju ti ne morem pomagat.

Zokica, si že kdaj slišal za očala z dioptrijo, al pa morda za kontaktne leče? :?

nisi? ok, še je čas zate, nč bat, preden odrasteš boš deležen še marsikaterega spoznanja(upam samo, da bo več sladkih kot trpkih).

ok, tale tvoj "TEBI ZNANO" me malo bega. dej bodi dobra, pridna Zokica in deli z nami od kje je to "Tebi znano" plosim !

kar se navojaTM tvojega slinčka tiče je pa najbolje, da se konzultiraš z svojo mamico :004

<zok> opozoril sem te. kljub temu nabijas off topic, zalis, pises z velikostjo obcestnih reklamnih napisov, ne zdaj jokat da se grem boga, kot si ze zacel. ocala in kontaktne lece imam tud sam. ce bi jih uporabljal, bi lahko pisal normalno. :topic: :topic: :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!