Skoči na vsebino

dopust na Hrvaškem


jerry

Priporočene objave

Ni to čist glih tako enostavno, ker če spremljaš politiko--ja 2 m meje al pa dva cm meje kar je moje je moje in nisem karitas, da bi talala tako na lepe oči karkoli. Ne vem no sam naša politika ni nastrojena proti hrvatom--nimamo nobenih takih ukrepov kot je ribolovna cona al neki.In ker dokaj redno prebiram ,,večernji list,, imajo vsake tok kakšno tako idejo kot slovenci so seronje in se šlepajo zraven. In to jim verjamem. Tudi umik cone je delo-pritisk Italijanov in ne nas. Nič ne rečem, ali se bo ta naša politika ,,seronje,, na koncu bolje obrestovala al ne. Sam kakšno vzgojno klofuto ali kontro bi jim pa tut lohk zabil--tako kot to počno Bosanci---afera mlečnih cistern , in vnos denarja--100eur po osebi, njihova plovba po nedefinirani meji--ko so jim Srbi dal vetra... itd.... mi pa nič, sam ceste gradimo...da turisti na hrvaško ne bojo preveč v kolonah stal, pa ulagamo protestne note, ko oni postavljajo mejno infrastrukturo pa čeprav meja še ni rešena.

Sicer me pa BK --če ti paše pejt

In najbolj zaf.... balkanci so Hrvati in so naši sosedje...torej se bo treba nekak naučit shajat z njimi in tudi oni se bojo spremenil, ker tržna ekonomija ni vezana na nacionalnost in če bojo hotl kej obdržat bojo morali goste po rokah nosit drugače bo obala ratala kolonija bogatih Eu držav, kjer se ne bo pričalo Hrvatski..

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zaradi mene se lahko vsi skregate na _njihovi ljepi_ (al kwa ze). samo za enako ceno 10 dni hrvatije ali 14 dni grcije....... heh, ni dileme. :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja sem pozabil dodat, večkrat me je na morju ob opazovanju mojih vrlih sonarodnjakov bilo pošteno sram, da sem slovenec.

evo isto iskušnjo imam sam...na hrvaško hodimo že vrsto let....k istim ljudem.....in po obnašanju spoznaš kdo je slovenc že na daleč...pa najsi bo v istri ali dalmaciji....vedno veš da srečaš so-državljana.....

izkušnje s hrvati so načeloma pozitivne v vseh teh letih pač naletiš tudi na slabo izkušnjo ampak to je čisto normalno...ker hodimo že vrsto let v takorekoč isto ulico so se nas ljudje navadli in nas pozdravljajo in se pogovarjajo kot da bi bili domačini....v dalmaciji sem srečal mešane ljudi....v veliki večini so zelo prijazni in veseli da prideš k njim...naletiš pa na enega posameznika ki je malo čez rob......

tistim katerim si ti kruh se obnašajo do tebe prijazno in v turističnih naseljih ni problema...ko greš stran od obale pa naletiš na katerega ki ni tako vesel tvojega obiska....ob obali pa načeloma vedo, da si ti njihov kruh in te sprejmejo temu primerno....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za enak denar 21 dni doma :lol:

moj ata pravi: "Doma ljudje umirajo"! .)

ne morš skoz doma čepet....sprememba okolja pozitivno vpliva na človekov vsakdan...pa ni važno kakšna.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred mnogimi leti smo hodili na morje v Pulo. Potem so se začele nacionalnosti in smo šli 12 let zapored na morje v Grčijo.

Grčija je bila iz leta v leto dražja in tudi trajekt iz Trsta je bil vsako leto dražji. Uf kje so časi, ko so imeli za rajo (Čehe, Slovence, Poljake,...) posebne - nižje cene.

Ko je cena trajekta (dve osebi + motor ali časih avto) postala enaka ceni 14 dnevnega najema apartmaja v Dalmaciji, so se moja dopustovanja v Grčiji nehala.

Tisti, ki pišete o nestrpnosti Hrvatov do Slovencev imate oboji prav.

Hrvati so nam ful fovš, ker smo v EU, ker imamo boljše plače,......

Nekateri Slovenci se pa tudi tako obnašajo, da ti gre na kozlanje. Največji frajerji, domačine drkajo v glavo, v restavraciji te je včasih sram, da si Slovenc.

In potem te glupi Hrvati mislijo, da smo vsi taki. In se temu primerno obnašajo do Slovencev.

Kakšne turistično bolj razvite države imajo svojo politiko do takih vzvišenih turistov. Lepo se jim klanjajo in delajo uslužne in ponižne, na računu (v restavraciji, v hotelu,.........) se pa števile množijo in kako si bo potem tak vzvišen snobovski slovenski turist privoščil sramoto, da zasoljenega računa ne bo plačal.

Da bodo Hrvati osvojili take veščine poslovanje pa rabijo nekaj svetlobnih let....

Tadej

Popravljeno . Popravil Tadej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bajdevej: kaj dela joras zadnje čase :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa - ceco, kam pa zahajas? Spomnim se clanka o onesnazenosti sredozemskega morja ni tam okoli Sicilije naj bi bila prava katastrofa, izredno visoke vrednosti zivega srebra. Kje severneje je pa vprasanje kako nese tok odplake iz Pada ... <_<

Če hodiš na dopust v Rimini ne greš v morje. Če greš na dopust na Sicilijo v Cefaluju ali Siracusi ne greš v morje. Na Sardiniji ne greš v morje v Calgariju. Zakaj? Kot drugje po svetu je tam heavy metal industrija in narobe speljane kanalizacije.

Da pa v Taormini (na Siciliji), na Costi Smeraldi (Sardinija) ali pa v Positanu (down under Neapelj) ne bi šel v morje je pa lahko vzrok le premrzla voda (zame pod 24 C). In povsod tu so ribe za jest ta prave z morja (in ne iz hladilnice z Japonskega), tudi poleti, če ti je to lahko indikator čistosti morja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se postaviš v vlogo nepristranskega opazovalca in si preberš poste v tem forumu in poste o "ZLOvencih" v HR forumu je razlika očitna.

Hrvati nas imajo za tatove (LB, elektrika, ..), ter so načrtno nevljudni do nas. Slovenci jim očitamo veliko neprijateljsko nastrojenost čedalje več hrvatov, pa še to nekateri bolj prizanesljivo sprejemajo. Iz tega sledi, da smo do negativnega mišljenja o njih prišli zaradi njih samih. Oni pa nas ne marajo, ker smo kao tatovi. Med vrsticami to pomeni, ker smo naprednejši od njih oziroma nam vse to močno zavidajo.

Drgač pa, kako se pa kej razumete s svojim sosedom doma :? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drgač pa, kako se pa kej razumete s svojim sosedom doma :? :)

perfektno :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dodajem i završetak zanimljivog komentara iz današnjeg Vjesnika:

"Na kraju im se dogodilo ono što su mnogi predviđali. Italija je držala Sloveniju ispred sebe dok nije realizirala svoje interese na Jadranu, a kada je to učinila, odbacila ju je. Talijani su tako dobili ono što su željeli za svoje ribare, Hrvati zaštićeni pojas koji ne vrijedi za zemlju EU-a, ali i kandidaturu i datum pregovora, a Slovenci - ništa."

:grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dodajem i završetak zanimljivog komentara iz današnjeg Vjesnika:

:lol1: Boli me k**** za to k****** politiko in ta Vjesnik :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Značilen komentar.

Slovenija je tako, kot Italija, dobila možnost ribolova v hrvatsko zaščitenih vodah. Če bodo to naši ribiči izkoristili, je vprašanje, ker jih je malo in opremljeni so tudi slabše od Italianskih. Je pa res, da če Italiani ne bi imeli velikega interesa, potem Slovenija sama ne bi nič dosegla. Torej, na koncu ne velja, da Slovenija ni dobila nič.

Kar se kandidature in datuma za Hrvaško tiče, pa res nič ni res.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preden se ponovno čisto skregate in pobijete med sabo bom dodal svoj kamenček v tale mozaik.

Kot vajenec ne vem prav dosti, vem pa toliko, da eni in isti NADIMKI in osebe za njimi ves čas streljajo na slovenski nacionalizem in nadutost in sploh vse ostalo v stilu. Kadar pogledam temo, ki se dotika česar koli v zvezi z slovenstvom dobim napad moralnega mačka, ker me vedno znova uspete prepričat, da sem pripadnik najslabšega ali karkoli že naroda.

Moje mnenje je drugačno. Ne sodi v to temo. Na dopust na Hrvaško ali ne je stvar preferenčne odločitve.(všeč ali ne, vredno ali ne, tako zelo poceni, da je vredno potrpeti, ni Slovencev in te ni sram, da si sam Slovenec) Ker mi tam že nekaj časa ne paše tja ne hodim več na dopust. In ni mi žal. Vsem, ki jim rušijo z bagri, režejo gume, psujejo majku in jebu ženu, zaračunavajo kazni po posebnih popustih za Slovence, pa sporočam, da je prav tako. Saj jih že nekaj časa poznate ne? Kaj vam je pa treba tega?

Sprašujete kaj sem hotel povedati? Kot slovenski turist ponavadi zunaj Hrvaške nimam težav ne z strežbo, ne z agenciskimi uslužbenci, niti ne s policijo. Lani v Španiji 6500 km, pa me tudi enkrat niso ustavili, so mi pa prijazno pomahali, ko sem jih zamenjal za lokalne motoriste. Pred leti na Hrvaškem pač(Za vas može neki mali popust.........) Svoje razmišljanje bom sklenil tako, da povem, da se prav nič ne prenarejam. Ne doma, ne na Hrvaškem, ne kjer koli.

In tudi ostalim nebi škodilo, če bi preprosto že nehali srat z slovenceljni in podobnimi traparijami, ki jih je nekoč napisala in potem v kolumnah do nezavesti utemeljevala prof. Godinova.

Nekaj boste vredni, ko boste ponosni na to kar ste, takrat nas bodo tudi Hrvati normalno sprejemali.

Pa še en stereotip. Nema lepšeg mora od našeg. Ja kako boste pa vedeli, če je res, če ne greste drugam?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

@ cvetoo: zelo lepo povedano. pa še res je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preden se ponovno čisto skregate in pobijete med sabo bom dodal svoj kamenček v tale mozaik.

Kot vajenec ne vem prav dosti, vem pa toliko, da eni in isti NADIMKI in osebe za njimi ves čas streljajo na slovenski nacionalizem in nadutost in sploh vse ostalo v stilu. Kadar pogledam temo, ki se dotika česar koli v zvezi z slovenstvom dobim napad moralnega mačka, ker me vedno znova uspete prepričat, da sem pripadnik najslabšega ali karkoli že naroda.

Moje mnenje je drugačno. Ne sodi v to temo. Na dopust na Hrvaško ali ne je stvar preferenčne odločitve.(všeč ali ne, vredno ali ne, tako zelo poceni, da je vredno potrpeti, ni Slovencev in te ni sram, da si sam Slovenec) Ker mi tam že nekaj časa ne paše tja ne hodim več na dopust. In ni mi žal. Vsem, ki jim rušijo z bagri, režejo gume, psujejo majku in jebu ženu, zaračunavajo kazni po posebnih popustih za Slovence, pa sporočam, da je prav tako. Saj jih že nekaj časa poznate ne? Kaj vam je pa treba tega?

Sprašujete kaj sem hotel povedati? Kot slovenski turist ponavadi zunaj Hrvaške nimam težav ne z strežbo, ne z agenciskimi uslužbenci, niti ne s policijo. Lani v Španiji 6500 km, pa me tudi enkrat niso ustavili, so mi pa prijazno pomahali, ko sem jih zamenjal za lokalne motoriste. Pred leti na Hrvaškem pač(Za vas može neki mali popust.........) Svoje razmišljanje bom sklenil tako, da povem, da se prav nič ne prenarejam. Ne doma, ne na Hrvaškem, ne kjer koli.

In tudi ostalim nebi škodilo, če bi preprosto že nehali srat z slovenceljni in podobnimi traparijami, ki jih je nekoč napisala in potem v kolumnah do nezavesti utemeljevala prof. Godinova.

Nekaj boste vredni, ko boste ponosni na to kar ste, takrat nas bodo tudi Hrvati normalno sprejemali.

Pa še en stereotip. Nema lepšeg mora od našeg. Ja kako boste pa vedeli, če je res, če ne greste drugam?

LP

Problem je v tem, da smo tako komot, da nam tisti dve urici do Istre ali pa štiri do kvarnera in še malo malo dlje, odtehtata vse navedene "peesdarije".

Sicer pa, kakor je komu ljubo.

Iz dopusta ne velja politike delat.

Se pa bojim, glede na vse povedano, da znajo nekateri res kake resne neprijetnosti doživet.

So naši ta južni zelo čustveni in resnično mislijo, da jim veliko krivico delamo, to pa zato ker jim njihovi politiki in novinarji ne točijo resnice, ampak jih celo zavajajo.

V bistvu se gredo še vedno tako politiko, ki je pripeljala do vsega sranja na balkanu.

Ko bodo pristopili k pogajanju za vstop v EU se bodo morali precej spremeniti,ker jim razna nadmudrivanja in preseravanja balkanskega tipa ne bodo hasnila.

Do takrat pa potrpimo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ranči,

da skrajšam: Hrvati celo zgodovino dirkajo s Srbi, kdo ma daljšo/ega (lulija ali pa sabljo, kar vam je ljubše). Slovenija je tu za kratkoročno terapijo nedoje+++osti - izpustil sem besedo BAN, če vam kaj pomeni).

@cvetoo: ne gre za stereotip, gre za dejstvo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. a dej ga lomit ...

a res?

groza...

kje?

:xx:

Z budalami nisem mislil nobenega osebno, niti nič posebnega.

Tudi en kup naših pač ne simpatizira Hrvatov, tudi nekaterim našim policajem se kar nasmeje, če naletijo na Hrvata v prekršku....

Taki odnosi in nestrpnost na eni in na drugi strani se mi zdijo bolj posledica nesposobnosti tako naših, kot njihovih politikov, da bi rešili nastale probleme.

pa naj se narod krega, obremenjuje in pizdi, vsaj ne bo na resnične probleme mislil... Kdor pač pade na te štose..

Daj narodu iger, če mu ne znaš dati kruha!!

Pa LP Damjan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj se sekirate, ce vam ne pase pac ne pojdite. Meni ne pase in lepo ne grem vec, pa je. Drugace pa - z Vrtnico nisva lih ustrezala opisu primitivnih slovenskih turistov kot se je dalo dostikrat tu prebrat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bajdevej: kaj dela joras zadnje čase :?

Zbira denar, da si bo lučke ob svoji cesti napeljal, da bo lahko tudi ponoči domov vozil. :D

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje, če vas bo kakšen gostinec letos spet kaj

zajebaval na hrvaški obali, mu zabrusite da je tipčku na Severininih

posnetkih ime Janez....

In naj vas bo več v družbi, drugače raje držite gobec.....

Jonas Ž.

B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bajdevej: kaj dela joras zadnje čase :?

Po mojih (preverjenih) informacijah se pripravlja na evropske volitve. :blink:

Ampak ne kandidira. :blink:

Pa ne me vprašat, zakaj gre... :blink:

Popravljeno . Popravil Manuela
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!