Skoči na vsebino

Yamaha TDM 900


Noise

Priporočene objave

Hvala za nasvete!

Serviser je rekel, da se občasno lahko zgodi, da motor brez pravega vzorka crkne. Glede zamika pa je rekel (upam, da sem ga prav razumel), da so bati lahko v takšnem položaju, da ga hitro dodani gas malo zamori.

Meni se to ni dogajalo (l. 2002).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce preberes temo malo nazaj, je vse ze napisano. Vozil sem obe, moja izbira bi bila Avon, ob vsaj enakem oprijemu zdrzi vec (meni D220 3500 km, Avon Azaro ST 6000 km).

Sem še malo povprašal naokrog, je pa meni zadnja D220 zdržala 3-krat toliko kot tebi. Zato bom kar ostal na Dunlopu. Vseeno hvala za mnenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na TDM imam zdaj Dunlop D220 in je čas za menjavo. Sem poklical Jureta na servis in je rekel, da mi priporoča Avon. Da so ravnotako dobre, kot Dunlop, pa da bi znale morda zdržat malo več. Tudi cena je nekak podobna.

Z Dunlopom sem zadovoljen, pa me zanima, če je kdo na TDM-ki vozil Dunlop in Avon in kakšne so njegove izkušnje?

Avon gume imam na DT125 in so tako porazne gume da Avon nikoli in nikdar za nobeno ceno ne gre več na kterikol moj motor...zrihtal pa mi jih je ravn tako Primc .)

...

Poglej ce imas prosti tek nastavljen kot je treba. Meni se je scasoma znizeval in sem ga moral vsake cca 3 mesece malo dvigniti (crn gumb na desni strani motorja). Sicer imas garancijo in se zapelji na servis.

Jst tudi opažam da se "štantgas" malenkost znižuje in je počas že pod 1000rpm...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avon gume imam na DT125 in so tako porazne gume da Avon nikoli in nikdar za nobeno ceno ne gre več na kterikol moj motor...zrihtal pa mi jih je ravn tako Primc .)

Jst tudi opažam da se "štantgas" malenkost znižuje in je počas že pod 1000rpm...

Odvisno kateri tip gume imas. Pri nobenem proizvajalcu niso vse dobre za vse. Vulkanizer Simcic v NG je lepo rekel, da nobena guma ni slaba, ampak moras izbrati tako, ki ti odgovarja za nacin voznje kot ga imas.

Standgas pa vsake toliko casa malo dvignes, pa je. Si napisal, da ti je bilo na zacetku tezko se privaditi na motor. Kaj te je motilo? Ko sem presedlal z prejsnjega motorja (Cagiva Elefant 750) na TDM-ko, sem bil takoj nasmejan, kolegu sem jo dal za peljat, je reku, da ima obcutek, kot da se je ze stokrat pelju z njo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm:

Kaj pa vem kaj točno me je motilo...najbolj nov za navadit je bil zame agregat .) Ko zapreš gas bremza na polno,odpirat ga morš zeloooooooooo previdno drugač cuka,moč...

Sicer se pa zdej prov lepo zastopiva z motorčkom...ravn 2 dni nazaj sva po planini dirkala in morm rečt da sva se za silo že kar navadla en drugega :)

Zanima pa me a tačke se dotaknete???Imam še original gume gor pa se mi zdi da je ta tačka daaaaaaaaaaaaaaaaaleeeeeeeeč stran .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima pa me a tačke se dotaknete???Imam še original gume gor pa se mi zdi da je ta tačka daaaaaaaaaaaaaaaaaleeeeeeeeč stran .)

Se je zgodilo parkrat. Tudi v dvoje. Lahko pa npr. z vulkanizersko ali navadno kredo pogekneš prečno črto čez zadnjo gumo, odpelješ par ovinkov ali krogov na poligonu / parkirišču pri različnih hitrostih. Pa boš videl, koliko rezerve na zadnji gumi ti pri različnih nagibih še ostane.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se je zgodilo parkrat. Tudi v dvoje. Lahko pa npr. z vulkanizersko ali navadno kredo pogekneš prečno črto čez zadnjo gumo, odpelješ par ovinkov ali krogov na poligonu / parkirišču pri različnih hitrostih. Pa boš videl, koliko rezerve na zadnji gumi ti pri različnih nagibih še ostane.

Lahko narediš črto lahko pa enostavno pogledaš do kje maš gumo umazano in kje je čista pa ugotoviš kok lufta v nagibu maš še ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm:

Kaj pa vem kaj točno me je motilo...najbolj nov za navadit je bil zame agregat .) Ko zapreš gas bremza na polno,odpirat ga morš zeloooooooooo previdno drugač cuka,moč...

Sicer se pa zdej prov lepo zastopiva z motorčkom...ravn 2 dni nazaj sva po planini dirkala in morm rečt da sva se za silo že kar navadla en drugega :)

Zanima pa me a tačke se dotaknete???Imam še original gume gor pa se mi zdi da je ta tačka daaaaaaaaaaaaaaaaaleeeeeeeeč stran .)

Seveda gre do tacke, ampak ti se na motor sele privajas in naj ti to ne bo glavni cilj. Tudi stare, neenakomerno obrabljene gume ne dajo dobrega obcutka v zavoju. Uzivaj v voznji do tam, do koder obvladas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo kaj ve do koliko naklona deluje ABS na TDMi?? :?

Enkrat sem nekje prebrau da motorju deluje ABS tja do 11° naklona v ovinku...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Živjo!

Vijugal sem med stebri in ponesreči podrgnil v lonec :slap: in sedaj je odrgnjen :angry:

Ali se da to kako spolirati ali je bolje da oba lonca zdrgnem v enakem vzorcu?

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Vijugal sem med stebri in ponesreči podrgnil v lonec :slap: in sedaj je odrgnjen :angry:

Ali se da to kako spolirati ali je bolje da oba lonca zdrgnem v enakem vzorcu?

Lp

nč sekirat, če deluje normalno, kr naprej vozit. to s obojne rane.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali se da to kako spolirati ali je bolje da oba lonca zdrgnem v enakem vzorcu?

Če ni vdrt, se da. Kakšnega mojstra obišči, ki se z varjenjem inox-a ukvarja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

iščem izpuhe "zanjo". kdo pozna kakega ki prodaja rabljeno robo? (akrapo, leo vince, what ever)

Pojdi v TC Motoshop in vprašaj za Bojana!!.......kolkr se spomnim.....prodaja rabljen LeoVince.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanima me če je kdo izmed vas že nastavljal zadnje vzmetenje? namreč nastavljeno imam na 8/9 kar pomeni skoraj najtrše. vmetenje bi rad nastavil na mehkejše oziroma default vrednost(5). v priročniku je narisana skica kjer z posebnim ključem sprostiš vmet tako da obrneš v smeri urinega kazalca (polozaj B). kljub uporabi precejšnje sile trdoto vzmeti ne morem prenastavit. se je ze kdo srečal z podobnim problemom?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje & punce :grim ,

priblizno koliko stane servis za TDM pri 10.000 km?

Hvala! :worship:

Pri Primcu je 16000 do 18000 nekje ne vem točno z glave :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanima me če je kdo izmed vas že nastavljal zadnje vzmetenje? namreč nastavljeno imam na 8/9 kar pomeni skoraj najtrše. vmetenje bi rad nastavil na mehkejše oziroma default vrednost(5). v priročniku je narisana skica kjer z posebnim ključem sprostiš vmet tako da obrneš v smeri urinega kazalca (polozaj B). kljub uporabi precejšnje sile trdoto vzmeti ne morem prenastavit. se je ze kdo srečal z podobnim problemom?

Si ga postavil na centralno stojalo, tako da se vzmet maks. raztegne?

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si ga postavil na centralno stojalo, tako da se vzmet maks. raztegne?

D.

:eek: centralno stojalo

razen če ga dodatno dokupiš :grim

drugače pa postaviš na leseno tnalo :lol1:

Popravljeno . Popravil Avtokad
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si ga postavil na centralno stojalo, tako da se vzmet maks. raztegne?

ga nimam. bom peljal k primcu oziroma serviserju. se bojim da ne bi kaj polomil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!