Skoči na vsebino

Isle of Man


Priporočene objave

12 hours ago, DAMI34 said:

sam sedaj sm pa še jaz v dilemi, hipotetično če bi šel, kaj bi raje:

1. gledal dirko

2. prevozil slavni krog

Hmm, skor raje prevozil :D

kokr sm bizija razumu se da, ko je kak dan pauze, prevozit dirko oz. krog. sej ni to GP da je use zastražen. pa nenazadnje morjo tud  mamce iz vasi ob poti po kolerabo. je pa baje vse oneway.

...drugač pa je folk na otoku (UK) res odbit. ni čudn da je punk od tam. odprti in črnohumorni. par mescou sm preždel u birminghamu pa parkrat u londonu. škotske na žalost nism prekruzal. bol iz slik pa branja....

Popravljeno . Popravil UnionJack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Itak da ne gre za stezo, ampak cesto, mislim da tudi ko so eventi, da ni cel dan zaprta.

Je pa otok zanimiv, ima strogo regulacijo glede camperjev, brez posebne najave, ne moreš gor in tudi nek limit vzdržujejo, da ne okaljajo narave.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ceste so v času TT eventa normalno prevozne. Prvi teden so treningi, in ti trajajo tam od 17-21 ure, drugi teden so dirke ki so tam od 10.ure zjutraj pa tam do 16-17 popoldan. Takrat so ceste zaprte, oziroma krog je zaprt. Po zunanjem delu oz notranjem se lahko voziš, če seveda lokacija ogleda to dopušča.Ker iz enih točk ogleda nimaš kam, iz enih pa lahko fejst premike delaš.

Da bi prečkal progo med zaprtjem, pa niti pomislit ne smeš, lani ko smo bli mi gor, je to naredu en šaljivec iz Anglije.Takoj so ga zgrabili varnostniki, policija ga je odpeljala v zapor, zjutraj mu je sodnik dosodil par mesecev zapora in izgon po prestani kazni. Je blo po vseh cajtengih pa po radiu, so non stop ponavljal mal za opomin ostalim ki bi radi kej probali.

Ceste po otoku so vse dvosmerne, tud med eventom, razen del od Ramseya do Creg Ny Baa,  to je cca ene 15 kilometrov ki gre čez The Mountain, tam je enosmerna in brez omejitev hitrosti. Policaji stojijo ob cesti na avtobusnih postajah, ti pa mimo 200 km/h plus po levem pasu, po sredini voznega pasu te prehiteva Nissan GTR, njega pa po skrajno desni tip z bavarcem S1000 RR. Odfuk do konca  :D

Union Jack, kdaj šibamo gor? 2017,2018? Mene že srbi, čeprov sem bil lani tam.

Snečko, lepo se imej, potopis pa itak vem da bo hud.

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pizda, zmer starejši ratujem pa se mi zmer man da 'po muški' tj z mopedom do Kaleja. Pa mal me eventuelna premočenost na sami lokaciji matra. ampak me načeloma za use to boli K! najbol mi je pomembna družba. da ne umrem od socialne monotonije...ne vem če sm to najbolš napisu, ampak u tej smeri :) 

skratka, 2017 zgleda lepa letnica!

raj povej kdaj kej odpelemo do kake kave :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, BIZIXXX pravi:

...

Union Jack, kdaj šibamo gor? 2017,2018? Mene že srbi, čeprov sem bil lani tam.

...

 

jas bi šou tut :)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TT je očitno iz leta v leto bolj popularen.

“We experienced an increase in bookings of 33% compared with the same time last year, which is testament to the continued growth in popularity of the TT. We have also invested heavily in the removable mezzanine deck on Manannan which is helping to meet increased demand for space for motorcycles in particular.

http://www.motorcyclenews.com/news/2015/june/isle-of-man-ferry-takes-3300-bookings-for-2016-tt-races/

 

pred 9 urami, UnionJack pravi:

pizda, zmer starejši ratujem pa se mi zmer man da 'po muški' tj z mopedom do Kaleja. Pa mal me eventuelna premočenost na sami lokaciji matra. ampak me načeloma za use to boli K! najbol mi je pomembna družba. da ne umrem od socialne monotonije...ne vem če sm to najbolš napisu, ampak u tej smeri :) 

skratka, 2017 zgleda lepa letnica!

raj povej kdaj kej odpelemo do kake kave :) 

Lahko greš "le" do Dunkirka, je 37 km manj :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha, da niso ko hrvati katerim turizem letno narašča za vsaj 12%.

tole s tem trajektom sm pa mislu da je joke pa vidm da je res ozko grlo - kar je po drugi strani čist ok. že zarad škotskih in galskih vdorov....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
pred 5 urami, Snecer pravi:

Malo se že pripravljam, zbiram obvezno opremo, Brexit je šel na roko :)

100funt=118 EUR

 

WP_20160708_003[1].jpg

Nastavka za vtičnico ne rabiš vozit s seboj, paše tudi "naš" standard, samo zgornji plastični del moraš nadomestiti z, lahko z zobotrebcem.

GB standard vtičnic ima tretji dodatek, zgornji, plastični, ali kar koli, samo zaradi varnosti. Ker je malce daljši, odmakne, zapore za + in - vtič.

Amak ker potuješ sam in ker si ziheraš vzemi.

Aja, kraljico pa le vzemi, ali dve...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 hours ago, Snecer said:

Malo se že pripravljam, zbiram obvezno opremo, Brexit je šel na roko :)

100funt=118 EUR

 

WP_20160708_003[1].jpg

Ce mas za naprave "schuco" steker moras polo,iti stranske jezicke. Mam isti adapter namrec. Kdaj pa gres? Kaksno mas ruto? Ce se bos potepal kje v blizini Towcester-ja ali Swindon-a greva lahko na kavo ce nama ze v MB ne uspe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj je zdaj z adapterjem "narobe"? :) 3x sem ga že v UK uporabljal (mobi, tablica...) pa je vedno špilalo.

Blizu Towcesterja se pa bom peljal 4.8. gor in 8.8. nazaj, skozi UK imam samo tranzit po AC.

pred 10 urami, RSa pravi:

Nastavka za vtičnico ne rabiš vozit s seboj, paše tudi "naš" standard, samo zgornji plastični del moraš nadomestiti z, lahko z zobotrebcem.

Nisem navdušen, da bi kaj čaral po vtičnicah :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 59 minutami, Snecer pravi:

Kaj je zdaj z adapterjem "narobe"? :) 3x sem ga že v UK uporabljal (mobi, tablica...) pa je vedno špilalo.

Z adapterjem je vse v najlepšem redu.

Moje pisanje je bilo namenjeno bolj v stilu, da se da preživeti tudi brez adapterja, samo malce se moraš znajti.

Mogoče bo komu prišlo prav, da ne bo kdo panično kupoval adapterja.

Da ne smetim preveč, srečno vozi, pa čakam-o na izčrpno poročilo.

Aja, ftičnic se pa pazi, vse se ne pustijo šlatat   :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 hours ago, Snecer said:

Kaj je zdaj z adapterjem "narobe"? :) 3x sem ga že v UK uporabljal (mobi, tablica...) pa je vedno špilalo.

Blizu Towcesterja se pa bom peljal 4.8. gor in 8.8. nazaj, skozi UK imam samo tranzit po AC.

Nisem navdušen, da bi kaj čaral po vtičnicah :) 

eno crko mi je tablica pojedla...polomiti sem mislil napisat. Ja ce polnis samo mobi in tablico je vse kul. probaj kaki steker od laptopa dat noter.

Glih se krizava, 8.8. komaj letim gor. lepo se furaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Srečno, pa čimveč slikic prosim :D

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 47 minutami, Snecer pravi:

prvi trening za mano :) drugi sem bil, samo en me je snel na gorski

 

 

 

WP_20160805_037.jpg

 

A tist na desni, k je zapakiran je specialka versače z mašino od H2R? A s tistim si bil drugi? :D 

 

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!