Skoči na vsebino

Prikazovalniki prestave med voznjo


igralec

Priporočene objave

Jaz imam prvič motor, ki mi kaže v kateri prestavi imam in lahko potrdim zadeva je ZELO uporabna sicer med šaltanjem sploh ne je pa zelo uporabno Npr: ko se ustaviš v križišču in čakaš na semafor samo pogledaš na displej in se pač prepričaš če imaš v 1-vi (prej sem vedno tudi po 2X pritiskal na šalthebel) in zelo prav pride tudo po AC ko voziš ca 150 K/mh nahitro preveriš ali je v 5-ti ali 6-ti kajti po obratih je tako majhna razlika da enostavno ne opaziš, prej pa sem vedno še eno brzino izkal, uporabno je tudi včasih po klancu navzdol hitro preveriš v kateri prestavi imaš, sicer pa po pravici povedano, ko malo hitreje voziš za gledanje pu števcih ni časa kot je bilo že napisano. :hmm:

Se strinjam :yes: Sam dostikrat šaltam u sedmo pa nea gre :headbang: ,pa tud pred semaforji šaltam ke u tri k...ce,da ti pr zelen ne crkne :lol1:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mogoče kdo ve ker bi pasu na CBF 600 letnik 07?

Gipro DS ga ma ampak za 08 modele... Ena duga firma pa hoče več kt 100€ headbang.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe, lepa lepa, teb je fajn k mas dva cilindra, eni mamo pa 4 pa je mal drgac z navorom :)

jez mam pa dva bata in lih zato bi rad ta displej. nardu sm ene tri jurje km , pa se še vedno ne pelem rutinirano, morm mal pazt kam šaltam pa kdaj. . zdi se mi de je reakcija V2 motorja precej bol groba in "nevljudna" napram 4 batom, kadar marčo fališ

a to se da na vsak motor montirat?

@raza: kateri letnik Varo imaš? včasih so si motor delile z VTR. . . .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mogoče kdo ve ker bi pasu na CBF 600 letnik 07?

Gipro DS ga ma ampak za 08 modele... Ena duga firma pa hoče več kt 100€ headbang.gif

Prodajajo (in montirajo, če želiš) jih tudi pri Šternu v Kranju ter Jure Primec v Ljubljani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

07

Baje je motor isti ja.

:hmm: ma ne več :( tvoja je že fino posodobljena napram mojmu vtr. moja še na karburatorje bencin žre. . . A ma to kej veze z prikazovalnikom brzin?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@cartman a to se da na vsak motor montirat?

Ne vem a gre glih na čisto vsak.Vendar na hondo vtr 1000f gre!Sem videl!Mislim pa,da ima GIpro_X

Ker je bil isti kot za XX,z1000.Mogoče pa je samo razlika ali je motor na uplinjače ali ne ???

Cena pa je bla ali 79 ali 89eu v Italiji

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@cartman a to se da na vsak motor montirat?

Ne vem a gre glih na čisto vsak.Vendar na hondo vtr 1000f gre!Sem videl!Mislim pa,da ima GIpro_X

Ker je bil isti kot za XX,z1000.Mogoče pa je samo razlika ali je motor na uplinjače ali ne ???

Cena pa je bla ali 79 ali 89eu v Italiji

To se da montirat na vsak motor, ki ima elektronski števec, kajti prikazovalnik izračunava razmerje impulzov od števca in obratomera. Če ima motor klasični števec ( beri zajlo ) se tega ne da montirat, oziroma je malo drugačna rešitev. Če mi uspe najdet link, boste to drugo rešitev videli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jup. Na vsak motor gre. Še moja 1996 gsxr 1100 ga bo mela po novem-ena od funkcij GPT instrumentov, ki sem jih bom menjal za originale.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jup. Na vsak motor gre. Še moja 1996 gsxr 1100 ga bo mela po novem-ena od funkcij GPT instrumentov, ki sem jih bom menjal za originale.

GSX-i so itak posebni, frendov GSX550e to je bil letnik cca 80, in je že mel ta display serijski. baje majo vsi suzukiji predpripravo za tole že nekje na mašini.

sm pa zelo vesel za to kar sta mi Sesir in Marja povedala. števec je na drat, ni na zajlo s kolesa.

Jeseni bo hondič dobil novo masko in za opravičilo, de sm jo po tleh vrgu, ji bom še display kupil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri sem se prestave prav tako ˝računajo˝ iz obratov ter hitrosti. Je pa zanimivo da so mel to že v 80-ih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

GS 750 je že konec 70 let imel displej(zelen).

dobro je to imel rešeno MZ 250, ko si imel v zadji brzini, je bil šalthebel mehak, če si hotel šaltat naprej.ali ima tako sedaj še kakšen motor?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

GS 750 je že konec 70 let imel displej(zelen).

dobro je to imel rešeno MZ 250, ko si imel v zadji brzini, je bil šalthebel mehak, če si hotel šaltat naprej.ali ima tako sedaj še kakšen motor?

lp

Aprilia Pegaso ... ne vem kateri letnik in ali je to bilo namerno ali posledica kakšne okvare.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aprilia Pegaso ... ne vem kateri letnik in ali je to bilo namerno ali posledica kakšne okvare.

D.

ja pegaso l98 je imel mehak šalthebel v peti prestavi, pa ni bla okvara.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

GS 750 je že konec 70 let imel displej(zelen).

dobro je to imel rešeno MZ 250, ko si imel v zadji brzini, je bil šalthebel mehak, če si hotel šaltat naprej.ali ima tako sedaj še kakšen motor?

lp

tud moj gn400 l.81 ima prikazovalnik prestav, samo ma za vsako prestavo posebej lučko,pa šalter za pozicije v menjalniku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A koga zanima mogoče Acumenov DG8 gear indicator. Če je dovolj interesa bi mrbit lahko naorganiziru group buy.

Več info na:

http://www.acumen-electronics.co.uk/produc...e_Display_30100

LP

To je skor 70€+poštnina... a ni potem bolj kar pi nas uzet za 95€,pa še garancijo imaš v primeru če se slučajno pokvar pa hitr rešiš,ni treba nazaj pošiljat,lahko odneseš recimo...

Mogoče bi se tud kej dal še zment s šternom glede cene za večjo količino,sam tok jih pomojem sploh ne bo za nakup...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Yamahi FZ1S imam prikazovalec Acumen DG8. Cena je bila okoli 85 eur (pred 3. leti - s popustom). Prikazovalec spreminja jakost oz. svetilnost displeya glede na zunanjo svetlobo. Boljša varianta je bil letošnji nakup prikazovalca prestav (za Hondo 600RR) od firme Starlane, kjer je poleg malo večjega displeya, spreminjanja svetilnosti v odvisnosti od zunanje svetlobe, možen tudi vklop dodatne močne led diode za prikaz najvišjih obratov, ki se jih lahko regulira po želji voznika. Cena Starlana je na Ital. E-bayu cca. 75-80Eur.

Za mene je prikazovalnik prestav zelo uporaben dodatek pri opremi motorja.

lp

Ankh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, če mi loh odgovoriš: ko naročim plačam na pošti in s tem potrdim naročilo.

Hvala

Če se bo dal zment s prodajalcem za tak način plačila boš lahko na pošti plačal po povzetju. Če pa ne bo hotel,mu boš pa moral plačat,da mu boš znesek s poštnino nakazal prek banke-klik ipd... Ko bo pa dobil denar na svoj račun, ti bo pa poslal na tvoj naslov in samo prevzameš,ko ti prinese poštar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se bo dal zment s prodajalcem za tak način plačila boš lahko na pošti plačal po povzetju. Če pa ne bo hotel,mu boš pa moral plačat,da mu boš znesek s poštnino nakazal prek banke-klik ipd... Ko bo pa dobil denar na svoj račun, ti bo pa poslal na tvoj naslov in samo prevzameš,ko ti prinese poštar.

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!