Skoči na vsebino

Prikazovalniki prestave med voznjo


igralec

Priporočene objave

  • 1 mesec pozneje...

jaz bi ti se že pridružil pri nakupu indicatorja

Jaz tudi, rabim ga cez priblizno 1teden. Ko bos naroceval mi poslji PM privatno sporocilo.

lp, pa se kaksno slikco in kako vse zgleda mi poslji zraven, hvala

Popravljeno . Popravil persl
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz tudi, rabim ga cez priblizno 1teden. Ko bos naroceval mi poslji PM privatno sporocilo.

lp, pa se kaksno slikco in kako vse zgleda mi poslji zraven, hvala

Indikator prestav si lahko naročiš pri firmi VOZA Koper(Omar Miklavčič) najdeš firmo na internetu ima pa poslovalnico tudi v Ljubljani!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Indikator prestav si lahko naročiš pri firmi VOZA Koper(Omar Miklavčič) najdeš firmo na internetu ima pa poslovalnico tudi v Ljubljani!

jaz sem par mesecev nazaj na podlagi ene starejše objave na forumu tudi obiskal trgovina VOZA v Kopru in so mi dejali, da tega nimajo. so pa enkrat v preteklosti nekomu naredili uslugo in mu to naročili preko interneta.

potem sem pa preko ebaya naročil indikator Gipro DS od Healtech. 105 EUR skupaj s poštnino. enostavna montaža in programiranje, deluje pa super. zelo zadovoljen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem par mesecev nazaj na podlagi ene starejše objave na forumu tudi obiskal trgovina VOZA v Kopru in so mi dejali, da tega nimajo. so pa enkrat v preteklosti nekomu naredili uslugo in mu to naročili preko interneta.

potem sem pa preko ebaya naročil indikator Gipro DS od Healtech. 105 EUR skupaj s poštnino. enostavna montaža in programiranje, deluje pa super. zelo zadovoljen.

Ta nekdo sem bil jaz takrat sem mu dal naslov firme iz Italije (www.pzracing.It)in on mi je ta indikator naročil Ta indikator sem videl na sejmu v Milanu dobil prospekt in preko Voze naročil!! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

-je to enak indikator za vse motorje,ali je razlika samo v konektorih?

-kako,oziroma,kam to montiraš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

-je to enak indikator za vse motorje,ali je razlika samo v konektorih?

-kako,oziroma,kam to montiraš?

razlika je v konektorjih.

priklopiš ga na diagnostični konektor (pri hondi se mu reče data link connector), namontiraš pa kamor ti ustreza.

to velja za prikazovalnike Healtech, za ostale pa ne vem. Vem pa, da obstajajo tudi takšni, ki jih povežeš direkt na žice za armaturno ploščo (od obratomera in od števca hitrosti). jaz sem se odločil za Healtech ravno zaradi enostavnega priklopa, pa čeprav je malo dražji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj pa se indikator prestav potrebuje? sorry, sm mao star pa ne razumem najbl...

Pomagalo, podobno kot lučka za neutral ali za bencin.

Da vidiš v katerem gangu je, eni motorji imajo to serijsko. Rabiš ne, škodi pa tudi ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomagalo, podobno kot lučka za neutral ali za bencin.

Da vidiš v katerem gangu je, eni motorji imajo to serijsko. Rabiš ne, škodi pa tudi ne.

:D:D:D

hvala. ne potrebujem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to sranje sem mel v avtošoli... za začetek je morda v redu, potem se pa itak navadiš na obnašanje motorja, oz če spremljaš obratomer in čutiš motor veš v kateri prestavi si...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ja, saj načeloma veš, ampak jaz se ne bi branil.. Meni se velikokrat zgodi, da bi še v 7 prestavo menjal, predvsem kadar se vozim lagano :) Dobro, saj ni nobena tragedija, če vsake tolk časa "v prazno" premenjaš, sam če pa že ima motor prikazovalnik, je pa kar se mene tiče to vsekakor priporočljiv pripomoček.. Ne bi pa pa kupoval posebej in drago plačeval za to, tolk pa spet ne rabim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj pa se indikator prestav potrebuje? sorry, sm mao star pa ne razumem najbl...

To je pripomoček, ki je bolj namenjen dirkanju. Ker na dirkališču je pri močnih motorjih, ki imajo še skrajšano zobniško razmerje zelo težko ocent v keri prestavi imaš, ker so razlike v pospešku tako malo opazne, da voznik v tistem adrenalinu in polno dela z vsem ne ugotovi takoj, štoparca pa to "takoj kaznuje" :yes: Več ali manj po tem, ko "naštudirajo" progo vsi vozijo v istem zaporedju prestav določene odseke in voznik točno ve v katerem delu proge more dat v kero prestavo in indikator je pripomoček, da ti ni treba ugibat v kateri imaš ker pogledat pa prestavt je 5X hitreje k študirat pa prestavt ;)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je pripomoček, ki je bolj namenjen dirkanju. Ker na dirkališču je pri močnih motorjih, ki imajo še skrajšano zobniško razmerje zelo težko ocent v keri prestavi imaš, ker so razlike v pospešku tako malo opazne, da voznik v tistem adrenalinu in polno dela z vsem ne ugotovi takoj, štoparca pa to "takoj kaznuje" :yes: Več ali manj po tem, ko "naštudirajo" progo vsi vozijo v istem zaporedju prestav določene odseke in voznik točno ve v katerem delu proge more dat v kero prestavo in indikator je pripomoček, da ti ni treba ugibat v kateri imaš ker pogledat pa prestavt je 5X hitreje k študirat pa prestavt ;)

ok, razumem že po defoltu ampak... za normalno cestno uporabo... bi dal full dnara? tist, k tle vekajo kje, kako in za koliko... kva jim pomaga? tvojega opisanega primera ne bodo preizkusili, sm skorej 100%...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok, razumem že po defoltu ampak... za normalno cestno uporabo... bi dal full dnara? tist, k tle vekajo kje, kako in za koliko... kva jim pomaga? tvojega opisanega primera ne bodo preizkusili, sm skorej 100%...

Za normalno cestno uporabo nas ima velika večina še kup dodatne opreme, ki ni nujnopotrebna je pa fajn občutek, če je in za enga je vsega zmer premal za druzga je pa še lučka za bencin preveč k itak lahko v tank pogleda pa mal preklompa da sliš kok je še not :D:P

Tko, da indikator prestav je fajn zadeva če jo rabiš, če maš pa denar pa si mahnjen na novodobne komponente ni pa tut nč narobe, če ga maš gor pa tut, če sam zato, da ti ni dolgčas na motorju :D

Popravljeno . Popravil RVT
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za normalno cestno uporabo nas ima velika večina še kup dodatne opreme, ki ni nujnopotrebna je pa fajn občutek, če je in za enga je vsega zmer premal za druzga je pa še lučka za bencin preveč k itak lahko v tank pogleda pa mal preklompa da sliš kok je še not :D:P

Tko, da indikator prestav je fajn zadeva če jo rabiš, če maš pa denar pa si mahnjen na novodobne komponente ni pa tut nč narobe, če ga maš gor pa tut, če sam zato, da ti ni dolgčas na motorju :D

:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok, razumem že po defoltu ampak... za normalno cestno uporabo... bi dal full dnara? tist, k tle vekajo kje, kako in za koliko... kva jim pomaga? tvojega opisanega primera ne bodo preizkusili, sm skorej 100%...

Eni si npr. za normalno cestno uporabo nabavijo hrupne izpušne cevi za več sto eur (ne bi omenjal raje priznane znamke) in jim čisto nič ne pomaga, prav nasprotno s hrupom precej onesnažujejo okolje.

Vožnja po ZVCP v marsičem ne opravičuje zmogljivih motorjev in tovrstne dodatne opreme :)

Prikazovalnik mi pride prav pred kakšnim rondojem, da vidim, če je v "pravi".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok, razumem že po defoltu ampak... za normalno cestno uporabo... bi dal full dnara? tist, k tle vekajo kje, kako in za koliko... kva jim pomaga? tvojega opisanega primera ne bodo preizkusili, sm skorej 100%...

vsako tele ima svoje vesele :D

eni porabijo 'full dnara' za to, drugi pa za kaj drugega. meni osebno pride prav pri lagani vožnji, ko imam več časa v isti prestavi, da vsake toliko čekiram.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poglej in vprašaj tule....

http://www.servis-stern.si/index.php?yamaha_oprema_motocikli

Popravljeno . Popravil TOMCAT
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!