Skoči na vsebino

Prikazovalniki prestave med voznjo


igralec

Priporočene objave

Je kdo že montiral kakšno plug and play varjanto na Z750 letnik 2008 ali ZX10R letnik 2006? predvidevam da imata že senzor in da nebi moglo bit težko dat gor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je kdo že montiral kakšno plug and play varjanto na Z750 letnik 2008 ali ZX10R letnik 2006? predvidevam da imata že senzor in da nebi moglo bit težko dat gor

ta moj paše jz sem ga imel na zx10r 2005

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za Z750 je tale varianta zmaga. Jst mam to na svojem mopedu.

http://www.perphorma...lution.php?id=4

Kam si pa priklopil zadevo? lahko prilimaš kakšno slikco?

ta moj paše jz sem ga imel na zx10r 2005

Kam si pa priklopil zadevo? lahko prilimaš kakšno slikco?

Popravljeno . Popravil moto_mat
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kam si pa priklopil zadevo? lahko prilimaš kakšno slikco?

Po spominu na števec pol pa na plus in minus tud

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Benx, branez, smukc, ste potestirali tale gear indicator z magnetom in stikali? kako se zadeva obnese?

še link do ene ponudbe: klik

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst imam tega http://www.simatik.si/906-indikator-prestav-za-motorno-kolo-izvedba-6a.html na Hondi cbr1000rr '08. Je na magnet. Problem je edino takrat ko mal rukneš pa ti vseeno prestavi motor, indikator pa ne zazna ker ni prišel magnet dovolj blizu. Je pa res da se ti v N vedno resetira oz. postavi na 0. 01.jpg02.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

te zadeve delujejo (večinoma) tako, da ves čas prerečunavajo razmerje med hitrostjo in obrati, ki je v neki prestavi vedno konstantno. posebaj imaš še signal od senzorja sklopke, da pokaže kdaj je v leru. princip deluje v redu, vsaj jaz imam dobre izkušnje.

slabost je to, da se moraš premikat da zadeva deluje (če si na mestu in tudi če imaš v prestavi ti kaže --- ali 0 ali pa pusti prazno), prav tako če med vožnjo stisneš sklopko, prikaz prestave seveda ni točen. mene to oboje nič ne moti.

še najbolj mi je pomembno, kako dobro je zadeva sprogramirana, da ti ob menjavi čimprej pokaže pravo prestavo. ko ti prestavljaš (recimo iz 2. v 3.) in stisneš sklopko obrati navadno padejo, hitrost seveda ne, zato se razmerje podre in lahko najprej pokaže 6. prestavo, ko pa spustiš sklopko in spet ujame pravo razmerje pa pravilno 3. prestavo. Če je zadeva dobro sprogramirana, je tega manj, na mojem primeru če hitro prestaviš tega sploh ni. pa tudi to ni tok moteče, tvoj pogled je itak večino večino časa na cesti in ne na prikazovalniku.

Zanima me, če kdo ve na kakšnem principu deluje spodnja zadeva,ker varijanta z magneti mi nekako ne diši preveč, cenovno je pa nekje isto. Vsaj na ebayu.

http://www.ebay.com/...5edf264&vxp=mtr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem imel na hondi takle prikazovalnik.

_MG_9152.JPG

Osvetlitev enake barve kot na števcih, pa še lepše izgleda kot pa neki neugledni led prikazovalniki...

Tako da če imate Hondo CB600F, CB1000R, ali Kawasaki Z750 in Z1000 je tole ziher rešitev z najboljšim dizajnom.

http://www.perphormamoto.it/gearevolution.php

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ceprou meni res ni jasno zakaj tega prikazovalnika ne morejo dat serijsko. itak so vsi stevci zdej vsaj delno digitalni, pa tudi senzorcek al kar ze ima v menjalniku ne more bit ne vam kak strosek. sploh mi pa ni jasno da tega nimajo masine k so 10k +

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem imel na hondi takle prikazovalnik.

_MG_9152.JPG

Osvetlitev enake barve kot na števcih, pa še lepše izgleda kot pa neki neugledni led prikazovalniki...

Tako da če imate Hondo CB600F, CB1000R, ali Kawasaki Z750 in Z1000 je tole ziher rešitev z najboljšim dizajnom.

http://www.perphorma...arevolution.php

Tud GPT 3001 ima sistem prikazovanja kot na števcu. Pa točno za 81€ s poštnino vred ga dobiš v kaselc od taljana (se prav več kot 50% cenjš kot tole zgori), edin nosilček si narediš sam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz pa bi potreboval samo kakšno majhno led dijodico na števcih ki bi svetla samo takrat ko maš motor v šesti....ker ponavadi bi še kar gor prestavljal :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud GPT 3001 ima sistem prikazovanja kot na števcu. Pa točno za 81€ s poštnino vred ga dobiš v kaselc od taljana (se prav več kot 50% cenjš kot tole zgori), edin nosilček si narediš sam

GPT pac zgleda grdo, sem ga imel na prejsnjem mopedu, pa sem ga pozabil snet ob prodaji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v bistvu bilo ker prikazovalnik zgleda kot da tja ne sodi

od kar sm jih vidla se mi zdi to še najlepše, je pa res vejretno več dela, in vprašanje če se pri vsakemu to da

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Jaz imam prikazovalnik , imam pa en problem.

Vse številke se lepo prikazujejo, samo pri št. 3 manjka spodnja navpična črtica . ZAKAJ?  Recimo 0 je čisto lepo prikazana ...

Se komu sanja ... ?



Jaz imam prikazovalnik , imam pa en problem.

Vse številke se lepo prikazujejo, samo pri št. 3 manjka spodnja navpična črtica . ZAKAJ?  Recimo 0 je čisto lepo prikazana ...

Se komu sanja ... ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Benx, branez, smukc, ste potestirali tale gear indicator z magnetom in stikali? kako se zadeva obnese?

še link do ene ponudbe: klik

Jaz sem ga kupil in montiral na fz1s, drugače deluje v redu, nastane pa problem če na brzino vržeš dve prestavi navzdol - prikazovalnik pa odšteje samo eno. Ne vem mogoče bi moral še malo nastaviti položaj magneta za nižjo prestavo. Se pa v leru v vsakem primeru postavi na 0. Pri prestavljanju navzgor težav ni in če lepo počasi, po eno prestavo daješ navzdol je tud OK.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Jaz imam prikazovalnik , imam pa en problem.

Vse številke se lepo prikazujejo, samo pri št. 3 manjka spodnja navpična črtica . ZAKAJ?  Recimo 0 je čisto lepo prikazana ...

Se komu sanja ... ?

 

Morda je fuč 7 segmentni števec probaj ga zamenjat z drugim (če se da) Pri meni se je to dogajalo pri enem ištrumentu,ker je bila zadeva enostavna za zamenjat sem samo pretaknil za novega in zadeva je delala! (govorim samo  o tem delu  ki prikazije številke)

http://www.conrad.si/7-segmentni-LED-prikaz-Kingbright-SC36-11SRWA-Visina-stevilke-9-mm-Rdeca-21-mcd.htm?websale7=conrad-slowenien&pi=158798

Popravljeno . Popravil klopko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse lepo in prav, samo njemu levi spodnji segment dela ko je ničla izpisana.

Če zadevo odpreš, ti lahko jaz kakega za sprobat dobim, oziroma sprobam tvoj display.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

He-he, hvala bogu da imam BMW-ja. Prikazovalnik prestav dela ko "singerica"

Zdaj pa po meni -

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse lepo in prav, samo njemu levi spodnji segment dela ko je ničla izpisana.

Če zadevo odpreš, ti lahko jaz kakega za sprobat dobim, oziroma sprobam tvoj display.

LP

Ja meni je kristalno jasno in je čudno(ni pa nemogoče),lahko da dobi premalo moči,napetosti karkoli,....morda oslabljeni del ,lahko pa je tudi software-ski problem. Pri meni je segment delal s  man kot polovično močjo glih toliko da je brlel v temi,na svetlobi se tega ni videlo.

To je tako,pač sprobaš iz firbca če te kolikor zanimajo take stvari,preden kupiš novega :P

 

branko1..................hehe tud jaz  na svoji kwaki nimam problemov s tem (ker tega sploh nimam ):)

Popravljeno . Popravil klopko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!