Skoči na vsebino

Prikazovalniki prestave med voznjo


igralec

Priporočene objave

Jaz tudi nič več ne prestavljam v "sedmo!!" :nono:......  Čarman zrihtu! :010

 

 

 

 

.

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje saj tudi obrate slišiš in zakaj imaš potem obratomer????

 

Podobno je s prestavami. Da si prepričan kaj se dogaja... Itak več ali manj voziš po občutku, ampak ko pogledaš (ko imaš čas pogledat) na armaturno dobiš/potrdiš informacije... In si malo bolj sproščen, siguren,....... ker veš da je vse OK.

 

Moje mnenje.

Aha kaj pa če nimam obratomerja?? :kva1: ..a pol ne morm "potrdit informacij"???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... fajn je tud, če imate na armaturi kšno lučko, da vam kaže, če vam sploh dela motor, al je ugasnjen ....  :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... fajn je tud, če imate na armaturi kšno lučko, da vam kaže, če vam sploh dela motor, al je ugasnjen ....  :kva2:

jst sm si zato spelau eno žičko iz svečk direkt na okvir da me mal štroma med vožnjo da ne pozabim da je motor užgan :P , sam še zmiri šaltam u 7. ki je nimam.

Popravljeno . Popravil smasher
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No vsak ima svoje okuse. Dvomim pa da ne pogledate obratov med vožnjo,..... in ostalih stvari. No potem pa če je ne potrebno zakaj ne odmontirate? Pa štrom si lahko speljete direkt na jajca če vam je to fetiš. :kva1:

 

Ravno tako se da normalno vozit brez. Je palepše z.

Popravljeno . Popravil NoGe
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No vsak ima svoje okuse. Dvomim pa, da ne pogledate brzinomera med vožnjo,..... in ostalih stvari. No potem pa če je ne potrebno zakaj ne odmontirate? Pa štrom si lahko speljete direkt na jajca če vam je to fetiš. :kva1:

 

Ravno tako se da normalno vozit brez. Je palepše z.

 

... ja jest ga do lanskega leta skor nikol nisem gledal....  :dry:

 

... zdej pa sam še tja not zijam, da ne bi slučajno šel več kt 50 čez naselje ...  :krneki:

 

 

.

ps.

... pike res delajo čudeže ... :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izrojena tema tole - ker je vse preveč ekscentirčnih izjav. Dejstvo pa je, da je danes v vozilih, pa naj bodo to na 4 ali 2 pogon, preveč "navlake", ampak tale indikator, pa ne sodi mednje! Resnično je ena od stvari, ki je najbolj pogrešljiva!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izrojena tema tole - ker je vse preveč ekscentirčnih izjav. Dejstvo pa je, da je danes v vozilih, pa naj bodo to na 4 ali 2 pogon, preveč "navlake", ampak tale indikator, pa ne sodi mednje! Resnično je ena od stvari, ki je najbolj pogrešljiva!

sem jo kupo a brez veze in je nisem priklopu....šaltat v sedmo....lol še šesta je le za avtocesto....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, torej je kdo probal če tisti kitajski indikator prestav ki deluje na magnet deluje?

(če pustimo use OTje, jst vozim večino časa v 5 ali 6, in je pri kakšnih 80km/h razlika med 5 in 6 mialim da nekih 300 al pa 400 obratov, mali okrogli števec kaže do 16000 tako da komot se moziš in misliš da si že v 6 pa si v 5 ali pa iščeš "7" oz misliš da si u 5 pa si že v 6ti. Nimamo usi ful konjeu pod ritjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

No za tiste ki jih zanima.

 

Jaz sem ta kitajski indikator naročil, dobil, namontiral in stestiral.

 

 

Zadeva deluje dobro, če upoštevamo da stane 11€ pa deluje odlično. Sicer je v živo malo večji kot daje vtis iz slik ampak ni tako kritično. Če greš v detajle je opazit da ni tako dodelano in prefinjeno ampak na splošno je OK.

Danes je bil po dolgem času prelep sončen dan in sem stvar tudi nastavil in poskusil. Nastavi se enostavno, tudi navodila so dovolj dobro napisana. Pri montaži je večji problem dobiti potrebne signale na motorju (obratomer, hitrost in fole). Jaz sem imel srečo, saj sem za mojega dobil celotno elektro shemo. Google is your friend.

 

Glede zaznave prestav in na splošno delovanja tudi ni problemov. V nižjih (1., 2,) prestavah potrebuje 1-2 sekundi da zazna, spremembo prestave. V višjih prestavah pa spremeni zelo hitro.

 

Zanimivo je tudi to da ima senzor za svetlobo in glede na količino dnevne svetlobe prilagaja svetilnost LED zaslona.

 

Bom dal še kakšno sliko....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst uoam da bom kmalu lahko kej povedau.. sm naroču glih za čas kitajskega novega leta pa sumim da je kakšn pijan kitajc dubu moje naročilo... še kr nič...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sm se pa čudil ker sem zadnjič nek indikator po pošti dobil pa sploh ga nisem naročil niti plačal :D

 

Pol ga pa zmontiraj, pa tiho bodi!! (Mi te bomo pa podprli!)

 

P.S.

Jaz sem ga dobil pri Čarmanu in odlično prikazuje!

Odkar ga imam, "sedme" prestave nimam več!! :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sm skoz mislil kake stroje to furate...men na 33 let starem suwath-u k je mel to serijsko - še zmeraj dela ....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne rabim jst quickshifterja ker si zapomnem v kjeri brzini mam in nisem nikoli narobe zamenjal razen na začetku ko sem mitota 7 speed zamenjal za er6n pol sm pa pogosto iskal 7 brzino

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ER5 ne bo šlo ker če se ne motim ima še zajlo za merjenje hitrosti. Za te indikatorje (ne samo kitajske tudi ostale) je pogoj da so vsi signali električni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

takoj ko ga dobim ti povem, ni glih ER5 ma sta si zlo pdobna, kitajski merilci prestav za 15€, delujejo na principu dveh  senzorjev in magneta ki merita kolk s emagnetek premakne ta magnetek pa daš na tačko od menjalnika.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

isto jst, in dela, pa sand66 ga tut ma in dela odlično

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kitajskih je več vrst.

So ti z magnetki na prestavni ročki:

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Applied-Red-Blue-6-Speed

 

In potem obstajajo tudi kopije GPT-jev, ki ne potrebujejo nobenih magnetkov ampa računajo razmerje hitrosti in obratov motorja. Takega sem jaz nabavil. Je pa pogoj da ima motor vse signale električne:

 

http://www.ebay.com/itm/200974349606?item=200974349606

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!