Skoči na vsebino

Prikazovalniki prestave med voznjo


igralec

Priporočene objave

No za tiste ki jih zanima.

 

Jaz sem ta kitajski indikator naročil, dobil, namontiral in stestiral.

 

 

Zadeva deluje dobro, če upoštevamo da stane 11€ pa deluje odlično. Sicer je v živo malo večji kot daje vtis iz slik ampak ni tako kritično. Če greš v detajle je opazit da ni tako dodelano in prefinjeno ampak na splošno je OK.

Danes je bil po dolgem času prelep sončen dan in sem stvar tudi nastavil in poskusil. Nastavi se enostavno, tudi navodila so dovolj dobro napisana. Pri montaži je večji problem dobiti potrebne signale na motorju (obratomer, hitrost in fole). Jaz sem imel srečo, saj sem za mojega dobil celotno elektro shemo. Google is your friend.

 

Glede zaznave prestav in na splošno delovanja tudi ni problemov. V nižjih (1., 2,) prestavah potrebuje 1-2 sekundi da zazna, spremembo prestave. V višjih prestavah pa spremeni zelo hitro.

 

Zanimivo je tudi to da ima senzor za svetlobo in glede na količino dnevne svetlobe prilagaja svetilnost LED zaslona.

 

Bom dal še kakšno sliko....

slika? ful me zanima kako izpade k si reku da je mal večje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sm mel suzuki GS 500 let. 1979 pa je mel serijsko med števci prikazovalnik prestav

 

P.S. a ma kdo tega namontiranega: http://www.carman-motosport.si/posebna-ponudba/indikator-prestav-plugnplay-honda-in-kawasaki.html

1382934_548724325197124_368100210_n.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole zgleda tale kitajski:

 

20140224173856.jpg

 

Na motorju brez fleša:

20140302133357.jpg

 

in še s flošom:

20140228162436.jpg

 

 

Glede lokacije še razmišljam če bi ga prestavil nižje ob stran k LCD-ju...

Popravljeno . Popravil NoGe
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali pozna kdo mojstra,ki bi mi zmontiral indikator prestav na Suzuki V-strom 650 K9?

čarman

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

NoGe, a bi lahko sporočil še dimenzije display- a (višina, širina in globina)....ne zgleda ravno majhen...verjetno okoli 4cm...

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NoGe, a bi lahko sporočil še dimenzije display- a (višina, širina in globina)....ne zgleda ravno majhen...verjetno okoli 4cm...

Hvala.

 

Ja je kar veliko.

Mere pa so: - višina 3,8 cm, širina 2,9cm in globina 2cm

 

Pri meni ni tako očitno ker imam razmerama veliko armaturno in ni tako očitno. Drugače pa prejšnjo nedeljo sem naredil 250km in lahko potrdim da deluje zelo dobro.

Minus je ta, da ko sveti direkt sonce nanj so slabo vidne številke. Zaslon drugače sveti zelo močno, razlog za slabo vidnost je po moje rdeča prednja ploščica. Ko sveti sonce nanj je vse rdeče. Številke led zaslona svetijo v rdeči barvi in prednje steklo je tudi rdeče, tako da ko zasveti sonce gor je vse iste barve. Bom poskusil zamenjat s temnejšo oziroma najprej prelepit s kakšno temno folijo da vidim če kaj pomaga.

 

Tako da v bistvu slabe lastnosti sta velikost in slaba vidnost na direktnem soncu.

Popravljeno . Popravil NoGe
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Resnično si nam podal izčrpno informacijo :). Glede na to, da imam namen na ploščo od obratomerja zvrtat luknjo za omenjeni display in glede na to da je display ogromen za montažo v obratomer....me zanima (glede na to da si ga lastiš) ali bi bilo možno odstranit rdečo plastiko, ker bi na to display pritrdil iz spodnje strani plošče obratomer- ja, tako da bi dejansko videl SAMO številke na displayu. Samo številke so pa verjetno visoke 2cm, kajne?

Hvala. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rdeč pokrovček je (po vsej verjetnosti) polariziran in če se ga odstrani bo vidnost še toliko slabša.

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja narava je pač da stvari tudi razdiram... Kaj si čem pomagat.  :)  No in tudi to sem pogledal kako izgleda notranjost. Dejansko redeča plastika je res samo pokrovček, ki je po robu zalepljen.

Dejasnko je tiskano vezje veliko kot je velika plastična škatlica, ekran je pa malo manjši, ampak še vedno je velik. Kot si napisal ene 2cm za 1,5cm približno. Januarja, ko sem ga dobil, sem bil še zapaljen, da bi zamenjal ekran, oziroma da bi tiskano vezje postavil drugam in potem samo s kabli povezal manjši LED zaslon na armaturni. Potem pa sem opustil ker se mi resnično ni dalo več kot toliko ukvarjat.

Če pa me prime je še vedno izvedljivo....

 

Kar se tiče pokrovčka pa ko sem ga odstranu ni bilo nič slabše vidno. Ker sem ga razmontiranega priklopil na baterijo vem da LED zaslon sveti z rdečo barvo.

Popravljeno . Popravil NoGe
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hej, res ti lepa hvala, za vse možne in izčrpne informacije :). Moram ti priznati, da sem tudi sam razmišljal, da bi na vezje pritrdil manjši lcd ekran. Pa vendar mislim da mi ga ne bo potrebno, saj bom na ploščo obratomerja iz spodnje strani prilepil tale indikator, tko da bo vidno le 2x1,5cm. Super je tudi to, da se rdeča ploščica lcd ekrana lepo odstrani. Kaj naj ti rečem....v kolikor bi imel še kakšno vprašanje, bi si mislil da zajeb.... :huh:. Sicer sem gledal na ebayu tudi za druge indikatorje (z precej manjšim ekrančkom), vendar prikazujejo samo 5 prestav in če imam tudi šesto .), ne vem zakaj bi mi prikazovalo samo na pol :P . Resnično ti lepa hvala za vse informacije, sedaj mi preostane le še da zadevo naročim.

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni problema. Saj zato smo tukaj ne. Da si pomagamo, predvsem pa čim bolj realno. S tem pa pomagamo še vsakemu ki bo pristal tukaj. Sam sem iz forumov dobil že zelo veliko koristnih informaciji in napotkov. Tako da poskušam kar upam tudi sam prispevat.

 

Saj kitajskih je veliko, ampak ta je edini ki deluje kot "ta dragi" z računanjem razmirja obratov in hitrosti. Ostali ali imajo magnetke ali pa mora imet motor že predhodno nameščena stikala v menjalniku za posamezno prestavo...

 

Če pa je še kakšna nejasnost...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

evo zmontiral za silo tisti indikator prestav ki deluje s pomočjo magnetkov, (za stare zadeve) takoj ko bo zadeva dejansko zlimana ne več na selotejpih dam slike gor, tako da bo v pomoč komurkoli tut tistemu ki je hotu dat to na ER5, je vrjetno pdobno kot pri meni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evot akos em rešil jst za tisti senzor magnetkov, najpej slika za probno vožnjo in potem naštimano na motorju, jutri pa slikam še ekranček ko sveti.

dsc1528.jpg

dsc1529.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

No, kljub tistemu belemu termičnemu lepilu sm se odliču da zihr je zihr in dodau ,mal črnega armiranega čez.

(tisti belo lepilo je termično lepilo za lepid LEd diode ali trenzistorje (lahko tut procesorje) na hladilnik dako da do 150°C drži, in tut na odtrganje dobro drži, samo "momentno" slabo drži (če hočeš direkt potegn zdrži pol pa samo malo zarotiraš kombinirke pa popusti) Zato sms e bau da če ga brcnem začne senzor bingljat. Morda iz bočne slike lahko zgleda da un šrauf ful štrli ampak se vidi z vrha da je dokaj tsno ob motor use.

Na armaturki sm za probno vožnjo prlimau števček s ta mehkim obojestranskim lepilom samo ni zdržal vibracij in sm po par KM, dodal še un črn trak. (še ne vem kako bi lepo prilepu števec da ob morebitni demontaži ne ostane sledu na armaturki)

dsc1533.jpg

dsc1530.jpg

 

Dela pa odlično, celo malo prehitro, komi rukneš ročko od menjalnika spremeni cifro.

(kwer ima moj motor mal "posebn" menjalnik da med 5 in 6 učasih najde fole .. sm por ene 2x prišu do 7 prestave :P )

 

pa še malo mojega inžinirskega "overkilla", sicer indikator prestav pomoje pokuri tako malo da bi ga lahko vezal kr vzporedno z lučko za armaturko, sem dodal od akumulatorja novo žilo, in posebaj samo za to 5A varovalko, sej ob priliki pride še lepa avto vtičnica nekam..

dsc1531.jpg

Popravljeno . Popravil smasher
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Oživljam temo...

Ima kdo takle prikazovalnik na XJ6 z ABSom ali na FZ8 z ABSom?

Popravljeno . Popravil stojko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takle  ...... kak nej vemo kakšen, če nisi dau nubenega linka ali slike :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Nabavil GPT indikator plug`n`play zmontiral povezal pa ne deluje. Šele po nabavi sem izvedel da na motociklih z ABS-om indikator naj nebi deloval. Ni mi jasno zakaj ne saj se vsi priklopijo na isti konektor(DLC) na motociklu, pa če motocikel ima ABS ali ne.

 

Se je že kateri ubadal z podobno težavo, mogoče našel rešitev?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nabavil GPT indikator plug`n`play zmontiral povezal pa ne deluje. Šele po nabavi sem izvedel da na motociklih z ABS-om indikator naj nebi deloval. Ni mi jasno zakaj ne saj se vsi priklopijo na isti konektor(DLC) na motociklu, pa če motocikel ima ABS ali ne.

 

Se je že kateri ubadal z podobno težavo, mogoče našel rešitev?

Ne bo držalo. GPT plug&play deluje na motorjih z ABS. Na strani 6 maš mojo fotko.

Pokliči Čarmana in se pozanimaj kaj je narobe. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja narava je pač da stvari tudi razdiram... Kaj si čem pomagat.  :)  No in tudi to sem pogledal kako izgleda notranjost. Dejansko redeča plastika je res samo pokrovček, ki je po robu zalepljen.

Dejasnko je tiskano vezje veliko kot je velika plastična škatlica, ekran je pa malo manjši, ampak še vedno je velik. Kot si napisal ene 2cm za 1,5cm približno. Januarja, ko sem ga dobil, sem bil še zapaljen, da bi zamenjal ekran, oziroma da bi tiskano vezje postavil drugam in potem samo s kabli povezal manjši LED zaslon na armaturni. Potem pa sem opustil ker se mi resnično ni dalo več kot toliko ukvarjat.

Če pa me prime je še vedno izvedljivo....

 

Kar se tiče pokrovčka pa ko sem ga odstranu ni bilo nič slabše vidno. Ker sem ga razmontiranega priklopil na baterijo vem da LED zaslon sveti z rdečo barvo.

 

Tudi jaz dobil danes to zadevo. Imam pa en problem, kateri kabel je za števec. Imam namreč hondo cb600FA 07 z ABS. Žica gre iz prednjega in zadnjega kolesa. Ve mogoče kje na netu bi našel elektro shemo, da ne iščem in ugibam kaj kam priklopit?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!