Jump to content

Aprillia 125 Cross

panter

Recommended Posts

zdravo!

že nekaj časa si želim kupiti motorno kolo in sicer cross 125 ccm,trenutno imam eno ponudbo in sicer aprillia 125 ccm cross, l.1990 popolnoma obnovljeno, tako motor kot vilice, diski, zobniki in gume cena pa naj bi bila 180000 sit.

sedaj pa me zanima ali ima kdo kake izkušnje s tem modelom motorja ker je meni precej neznan model ima agregat ROTAX.

Hvala za predloge in odgovore in L.P.

Hm...Sam mislm da tok str motor ni lih najpametnej kupvat... Ampak je to vrjetno edino kar ti finance dopuscajo! Am agregata ne poznam... Drgac pa ne vem kak se je lastniku use splacal obnavlat :) Men se zdi nesmiselno na tok starem motorju use obnavlat.

LP

znano je, da je stara 2T krosla najslabsa mozna nalozba.

aja, pa ce ima agregat Rotax Type 123 ali 122, ma v osnovi enakega kot vsi apriliini 125 cc motocikli (razen skuterjev) - deli so dobavljivi, ampak dragi.

eno 4T hard enduro starejsega letnika (~'93). .)

Še slabša možnost kot 2T. Enocilindrični 4T niso znani po vzdržljivosti, še posebej ne hard enduro.Če maš pri 4T večjo okvaro, se lahko samo še za glavo primeš.

Kupiš pač eno zjahano krosačo za malo denarja, pa ko vse hudič vzame, pljuneš 100k-150k pa lepo obnoviš pa imaš za konkurenčen dnar zanesljiv motor.

Pa rajši 250ccm glej. Lažje ga je za peljat, pa bolj vzdržljiv je.

LP

tekoči stroški so pri 2T višji, večja poraba, mešanica, pogostejše menjave olja, bata, ampak v celoti gledano jih je lažje vzdrževat

ko pri 4T nastopi menjava kakega vitalnega dela, si lahko zelo šokiran nad cenami, ampak prihodnost je 4T in je fino čimprej se ga naučit rihtat

za prvi motor vseeno priporočam kako 125, yamo, hondo ali kawo

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• Maniac
      By Maniac
      Engine: Rotax 122 single cylinder 2-stroke. Aluminium cylinder with Nikasil liner. Fuel: Unleaded petrol. Bore x Stroke: 54mm 54,5mm Total displacement: 124,8cc Compression ratio: 12,5:1 Maximum power at the crank: 11 kW and 16 kW Maximum torque at the crank: 12.2 Nm @ 8000 rpm (11 kW) and 16 Nm @ 9750 rpm (16 kW). Fuel system: Dell’Orto VHST 28 carburettor. Ignition: Electronic CDI ignition. Starting: Kick start. Generator: 12V-180W Lubrification: Separate mixing with variable displacement, volumetric pump. Gear box: 6 speed. Ratios 1st 10/30 2nd 14/29 3rd 17/27 4th 19/25 5th 21/23 6th 22/21 Clutch: Multi-plate wet clutch. Primary drive: Helical gears. Ratio: 19/63. Final drive: Chain. Z 16 gearbox pinion, Z 45 rear wheel sprocket (11 kW); Z 15 gearbox pinion, Z 45 rear wheel sprocket (16 kW). Frame: High strength steel frame with double trellis beam and double cradle. Detachable seat frame. Front suspension: 40 mm upside down hydraulic fork. Wheel travel 260 mm. Rear suspension: Steel swingarm. Hydraulic monoshock with piggy back cylinder. Wheel travel 270 mm. Brakes: Front brake 260 mm disc. Floating caliper with two parallel pistons. Rear brake 220 mm disc. Floating caliper with single piston. Wheels: Front wheel Aluminium, 3.00x17”. Rear wheel Aluminium, 4.25x17”. Tyres: Front tyre Pirelli Diablo, 110/70x17”. Rear tyre Pirelli Diablo, 150/60x17”. Dimensions: Overall length 2,165 mm. Overall width (at brake levers) 850 mm. Overall height (at mirrors) 1,390 mm. Seat height 870 mm. Wheelbase 1,480 mm. Dry weight: 115Kg Fuel tank capacity: 10 litres (including 1.3 litres reserve). Cooling: Liquid cooled. Intake: Reed valve. Maximum speed: 115 kph (11 kW); 120 kph (16 kW). Emissions: Euro 3 (11 kW and 16 kW). Other: Other characteristics Essential multifunctional instrument panel. Colour schemes Off Black
    • poggy
      By poggy
      mene pa zanima, če kdo kej ve o tem motorju?

dans sm vozu mx 50, pa sm ful navdušen nad tem mopedom, sam je mal prepočasen.

zanimajo me karakteristike motorja, kak se je voziti z močnejšo različico itd.

P.S.: pred objavo sem uporabil iskalnik :D :D :D :D :D :D
    • mopedfan
      By mopedfan
      Zanima me ali imate izkušnje s tem motorjem?
      Me zanima ali ima ta motor kakašno serijsko napako a la Aprilia Pegaso in dihtunga glave...?

Povsod ga označujejo kot dobro touring mašino. Tudi sam sem ga vozil in mi je všeč.
    • Zok
      By Zok
      torej, vprasanje leti predvsem na moj primer - Aprilia AF1 Futura, 125 ccm, 34 KS (25 kW) @ 11.300 rpm, veselje pa se neha ze pri 9.500-10.000??? zdi se mi da je svecka bol "bauga", k z eno staro NGK B10EG (k je predpisana za ta agregat), k je dala skoz ze vsega boga, in je totalka frdirbana, pa ne doseze vec ko 7.000... zdaj mam not B9EG, k tud ni ravno nova, niti ne vem kuk je stara, dobil sem jo z motorjem. zanima me, ce bi bilo kaj boljse, ce svecko menjam, slisal sem namrec za svecke, ki se na teh agregatih uporabljajo v dirkalne namene, agregat pa naj bi dosegel cez 13.000 rpm - je tu fora v svecki, ali v vzigalnem sistemu, nastavitvah predvziga, uplinjaca, itd??

ja, se to: odkar kurim Castrol TTS se mi se ni zavrtel preko 10.500 rpm, ko sem imel pa Motorex Cross Power 2T (vem, malo cudno se slisi cross power v cestniku, a je slo) pa sem prestavljal pri 11.000, slo je pa tudi preko. je mogoce tudi TTS (delni) krivec za to, da se agregat ne zavrti preko 10.000??

ne moti me to, da se masina ne vrti visje, moti me to, da mi pri prestavljanju iz prve v drugo prestavo nazaj zapre ventil v izpuhu (ta je odprt nad 7.700 rpm), zato bi rabil malo vec obratov - vsaj 1.500!
    • toxico
      By toxico
      kupil sem si tole.Bil naj bi letnik 94 kje naj izvem če je res.Prvo mi je nagajala prednja zavora spustil sem zrak dolil olje in zdaj prime ravno prav.Zanima če se se sploh še dobi kakšne rezervne dele nove.Kje bi dobil kakšno knjigo za ta motor.In še nekaj mi nagaja , ko je prižgan ne morem prestavit v neutralno oziroma zelo težko, ko ga ugasnem gre brez problema v nevtralno.Zanima me tudi tisti pokrov na rezorvarju za olje ali je to za celoten agregat ali za kaj drugega.Kakšno hlajenje ima voda olje ali...In kakšno olje naj kupim za agregat.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy terms and use of cookies!