Skoči na vsebino

Continental gume


Lucky

Priporočene objave

neki me zanima... namen mam it v grcijo z motorjem in ce mi ne bo ratal zamenjat, bom su z R6ko

ucer so mi rekli da so conti gume dobre, sam jest se nikol nisem nogene obuvoum tko da ne vem...

kero mi priporocate? da bo zdrzala do grcije in nazaj?

thx vsem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

neki me zanima... namen mam it v grcijo z motorjem in ce mi ne bo ratal zamenjat, bom su z R6ko

ucer so mi rekli da so conti gume dobre, sam jest se nikol nisem nogene obuvoum tko da ne vem...

kero mi priporocate? da bo zdrzala do grcije in nazaj?

thx vsem

Od Continentala bi ti verjetno najbolj ustrezale SportAttack (meni je sprednja zdržala slabih 10k km). Grip je dober, ni kaj, ampak vseeno se boljše počutim na dunlopkah.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Raceattack zadaj endurance spredaj soft, amerika. Guma res, kot se šika. Narejenih 3 tisoč km, oprijem v sezoni 10+. Po mokrem nimam dobrega občutka. Ena guma ki edino konkurira supercorsi pro

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me če ma kdo izkušne z različno zmesjo gume sport al pa navadno,za gume contitwist sm. A bi ble gume sport potrebne za na cesto al bi se prehitr znucale glede na navadno zmes, k je vrejtn trša pa sa počasnej segreje.

hvala za odgovore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
Raceattack zadaj endurance spredaj soft, amerika. Guma res, kot se šika. Narejenih 3 tisoč km, oprijem v sezoni 10+. Po mokrem nimam dobrega občutka. Ena guma ki edino konkurira supercorsi pro

kolko pa misliš da bo zdržala?

a jo je težko segreti in držat na delovni temperaturi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na contimoto berem, da so za ceste "primerne" raceattack street, narejene v samo eni mešanici. dirkalne pa v več mešanicah. v oglasih(npr. širnik) pa vidim, da se prodajajo v več mešanicah. kaj je sedaj prav? so oboje homologirane za na cesto, le da so street verzija bolj primrne za ceste, race pa za piste???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na contimoto berem, da so za ceste "primerne" raceattack street, narejene v samo eni mešanici. dirkalne pa v več mešanicah. v oglasih(npr. širnik) pa vidim, da se prodajajo v več mešanicah. kaj je sedaj prav? so oboje homologirane za na cesto, le da so street verzija bolj primrne za ceste, race pa za piste???

Pri vseh dirkalnih pnevmatikah lahko izbiraš različno trdoto gum. Pod dirkalne mislim Race Attack Comp, BT003 PRO, GP211, Supercorsa... Te gume praviloma niso homologirane za na cesto in na njih piše "Race use only".

Obstajajo pa tudi homologirane verzije zgoraj naštetih pnevmatik, ki naj bi bile uporabne tudi za na cesto. Te se dobijo le v eni trdoti (torej ne moreš izbirati zmesi gume). Nazivi pa so BT003 RS, Race Attack Street ....

Razlika je verjetno v ogrevalnem času. Dirkalne pnevmatike je potrebno namreč pred uporabo najprej z grelci segreti vsaj na 80 stopinj in je vožnja z neogretimi precej nevarna. Cestne verzije so verjetno narejene iz drugačnih zmesi in se verjetno tudi temu primerno prej ogrejejo, zato so le-te tudi homologirane za na cesto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri vseh dirkalnih pnevmatikah lahko izbiraš različno trdoto gum. Pod dirkalne mislim Race Attack Comp, BT003 PRO, GP211, Supercorsa... Te gume praviloma niso homologirane za na cesto in na njih piše "Race use only".

Obstajajo pa tudi homologirane verzije zgoraj naštetih pnevmatik, ki naj bi bile uporabne tudi za na cesto. Te se dobijo le v eni trdoti (torej ne moreš izbirati zmesi gume). Nazivi pa so BT003 RS, Race Attack Street ....

Razlika je verjetno v ogrevalnem času. Dirkalne pnevmatike je potrebno namreč pred uporabo najprej z grelci segreti vsaj na 80 stopinj in je vožnja z neogretimi precej nevarna. Cestne verzije so verjetno narejene iz drugačnih zmesi in se verjetno tudi temu primerno prej ogrejejo, zato so le-te tudi homologirane za na cesto.

vse kar si povedal že vem in drži, ampak. pri širniku npr. prodajajo mešanice medium in endurance kakor legalne za cesto, po njihovih besedah gume, ki so homologirane za cestno uporabo prepoznaš po oznaki "E", čiste race gume pa menda nimajo dotov ipd... tako, da ne vem, kaj je res in kaj ne. sej ne, da bi bil problem, le ne bi rad, da se kak policaj v to vtakne.... pa tudi za lastno vedenje me zanima.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Kawasaki Z1000 imam spredaj sport attack, zadaj pa road attack. Jaz sem zelo zadovoljen, držijo super in obrabljajo se tudi po prevoženih slabih 1000km bolj malo, tko da super .)

Lp, Blaž

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vse kar si povedal že vem in drži, ampak. pri širniku npr. prodajajo mešanice medium in endurance kakor legalne za cesto, po njihovih besedah gume, ki so homologirane za cestno uporabo prepoznaš po oznaki "E", čiste race gume pa menda nimajo dotov ipd... tako, da ne vem, kaj je res in kaj ne. sej ne, da bi bil problem, le ne bi rad, da se kak policaj v to vtakne.... pa tudi za lastno vedenje me zanima.

Če se ne motim ravno na Race Attack Comp piše pri strani "Race use only". Bo lahko točno povedal kakšen uporabnik teh pnevmatik.

Jaz osebno zagotovo nebi kupoval dirkalnih pnevmatik za na cesto.

Popravljeno . Popravil marko55
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se ne motim ravno na Race Attack Comp piše pri strani "Race use only". Bo lahko točno povedal kakšen uporabnik teh pnevmatik.

Jaz osebno zagotovo nebi kupoval dirkalnih pnevmatik za na cesto.

sej jaz tut ne. bi pa probal race attack street.

pol pa naj kdo, ki jim ima pove kaj pišr na boku!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej jaz tut ne. bi pa probal race attack street.

pol pa naj kdo, ki jim ima pove kaj pišr na boku!!!!!

Sicer pa ne vse verjet Širniku. Zadnjič sem ga klical za Pirelli Superbike, pa mi je tip ponujal Race Attack Comp. :headbang: Včasih se mi zdi da se je še potrudil in svetoval, sedaj pa je predvsem zelo dober trgovec, ki bi rad čimveč robe prodal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa ne vse verjet Širniku. Zadnjič sem ga klical za Pirelli Superbike, pa mi je tip ponujal Race Attack Comp. :headbang: Včasih se mi zdi da se je še potrudil in svetoval, sedaj pa je predvsem zelo dober trgovec, ki bi rad čimveč robe prodal.

Hja, robo ki jo ima na zalogi tiši naprej, tako kot vsak!! :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dons zacnem pumpat gume in na gumi opazm razpoko, k poteka cez celo širino gume (del s profilom ne po stranicah). Se je komu ze kej tazga zgodil mam pa gume conti twist sm zgodil se je pa na spredni gumi. Lohk gdo svetuje kaj nej nardim.

pa še ena slika sam se ne vid ful dobr

post-22551-1245400004_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dons zacnem pumpat gume in na gumi opazm razpoko, k poteka cez celo širino gume (del s profilom ne po stranicah). Se je komu ze kej tazga zgodil mam pa gume conti twist sm zgodil se je pa na spredni gumi. Lohk gdo svetuje kaj nej nardim.

pa še ena slika sam se ne vid ful dobr

Mogoče daš najprej na net fotografijo, na kateri bo ostro razvidna razpoka, ne pa tlakovci v ozadju?? :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

slika je narjena z mobitelom pa ni glih hud fotoaparat drgac je pa raspoka cez celo globoka mn k 0,5mm al pa se mn se vid da ni globi k pride do profila (utorov) so mi pa ze v temi tomos sm 125 napisal da ni nc kriticnga.

pa se mal bolsa slika sam spet z mobitelom

post-22551-1245409037_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

slika je narjena z mobitelom pa ni glih hud fotoaparat drgac je pa raspoka cez celo globoka mn k 0,5mm al pa se mn se vid da ni globi k pride do profila (utorov) so mi pa ze v temi tomos sm 125 napisal da ni nc kriticnga.

pa se mal bolsa slika sam spet z mobitelom

Kolk je stara guma?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

stara je ene dva mesca ma pa ene dobrih 1000km narjenih ne vem pa kej letnik izdelave je bom jutr preveru

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dons zacnem pumpat gume in na gumi opazm razpoko, k poteka cez celo širino gume (del s profilom ne po stranicah). Se je komu ze kej tazga zgodil mam pa gume conti twist sm zgodil se je pa na spredni gumi. Lohk gdo svetuje kaj nej nardim.

pa še ena slika sam se ne vid ful dobr

reklamiri jo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

Zamenjal gume na GS-u,Continental Trail Attack po 14.924 km.Guma se je izkazala z odličnim oprijemom,tako v suhem kot mokrem.GS gre do tačk brez problemov.Na motorju vedno kovčki,jaz na tehtnici skoraj 110 kg,20% s sopotnico.Lahko jih samo priporočam.Nov par prišel 207 eur.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zamenjal gume na GS-u,Continental Trail Attack po 14.924 km.Guma se je izkazala z odličnim oprijemom,tako v suhem kot mokrem.GS gre do tačk brez problemov.Na motorju vedno kovčki,jaz na tehtnici skoraj 110 kg,20% s sopotnico.Lahko jih samo priporočam.Nov par prišel 207 eur.

Trial attack zelo hvalijo, sploh cena/kilometrina se mi zdi dobra, če pa še dobro drži pa treba zadevo probat.

Bo treba počakat še na 18ko za advenčerja, vsaj tako piše na njihovi strani da bi jo naj naredili

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz nucam letos drugi par Conti Sport Attack, prvi par lani v eni sezoni (dobrih 6000km) znucal do pletenice ...primejo pa k šus sam lahk bi kak km več zdržale

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Mene pa zanima kako mate drugi pobrano sprednjo SportAttack, kok od roba?

Men je letos ratal samo 4x it na ovinke, od tega je blo prvih 2x pussy vožnja, 3. je šlo do kolena zadnjič pa še kaj dlje.

Rezultat je, da mam sprednjo gumo praktično od roba do roba, s tem da je 1mm, čisto pri robu, tak flekast (pol zgleda kt da tm ni pobrano, pol pa kot da je), najbrž zarad tega ker sm tm vozu samo nazadnje.

Je to normalno oz. kako mate drugi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!