Skoči na vsebino

BMW K 1200 R


SiR

Priporočene objave

Aha zato so pa na Anet vglavnem brez abs-a tisti z njim se hitro prodajo... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha zato so pa na Anet vglavnem brez abs-a tisti z njim se hitro prodajo... :blush:

Brez abs so vcinoma iz italije,ponvadi so tudi brez ostale opreme,ce ze ,poisci takega z vso opremo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšno motorno olje točite v svoje K-je? Firma, viskoznost? Sem dal pred kratkim 10W 50 ENI Ride od Agip-a, pa je "predobro", se je zelo trdo prestavljalo, pa pred semaforjem sem komaj dobil v ler, pa še to ne vedno. Je sklopka kar premočno grabila oz. občutek v prvi na mestu je bil, kot da ni čisto do konca odvojila, ker je motor kljub stisnjeni sklopki do konca v prvi prestavi kar rahlo cukalo naprej.

Naj grem na najbolj navadno olje, npr Motul 5100 10W40?

Popravljeno . Popravil tonikoce
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Nadaljevanka predhodnega posta; ni problem v olju, ampak v dotrajani sklopki. In to pri 55kkm!!! Znucane lamele, ena celo do železa. Je že kdo menjal sklopko na svojem K-ju 2005 letnik naprej?

BMW se sicer med vrsticami zaveda tehnološko nedovršene sklopke, to blažijo s spremembo viskoznosti olja na 5W 40, da olje lažje pride do lamel. Drugod po svetu so v garanciji ogromno sklopk tudi zamenjali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nadaljevanka predhodnega posta; ni problem v olju, ampak v dotrajani sklopki. In to pri 55kkm!!! Znucane lamele, ena celo do železa. Je že kdo menjal sklopko na svojem K-ju 2005 letnik naprej?

BMW se sicer med vrsticami zaveda tehnološko nedovršene sklopke, to blažijo s spremembo viskoznosti olja na 5W 40, da olje lažje pride do lamel. Drugod po svetu so v garanciji ogromno sklopk tudi zamenjali.

Dotrajana-obrabljena sklopka je lahko vzrok uporabe neustreznega olja..ful sintetičnega :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolegu je na k200r 2008 crknil modul abs...ve kdo za kakšno ugodno rešitev :?  .....novi je ohoho :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolegu je na k200r 2008 crknil modul abs...ve kdo za kakšno ugodno rešitev :?  .....novi je ohoho :slap:

 

Obstaja, vendar je potrebno modul sneti in ga poslati v Nemčijo. Cena za popravila za BMW ABS modul II (to je recimo za K1200R od letnika 2006),  je 400€ Neto + DDV +stroški pošiljanja. Garancija 24 mesecev.

Več pa tukaj: http://rhelectronics.de/de/reparatur-steuergeraete/uebersicht-geraete-und-preise/#typeAM3

 

Ni poceni, je pa cenejše kot novi....morda se na E-bayu najde kak rabljen delujoč, da zmeren denar. Upam da zrihta.

 

Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolegu je na k200r 2008 crknil modul abs...ve kdo za kakšno ugodno rešitev :?  .....novi je ohoho :slap:

Mislil sem seveda K1200R :grim  

hvala za nasvet...se mi je kar zdelo da ne bo preprosto......

Popravljeno . Popravil royal
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni!

 

Pred nekaj dnevi se je v moji garaži znašel bmw k1200r nabavljen v Italiji, od prvega lastnika letnik 2008 in 34000 km. V bistvu motor je že pri meni papirji pa se še urejajo tako da ni še moj vsaj uradno. Bila je prilika in dobil sem ga za ugodno ceno. Na žalost pa sem ženi obljubil da gre v nadalnjo prodajo tako da če koga zanima.

 

Moram priznat da vsakič ko ga pogledam mi je bolj všeč ampak obljuba je obljuba in ker vem da pri meni bi na žalost bil usojen na garažo bo bolje tako.

 

Imam pa par vprašanji:

 

1. Montiran ima izpušni lonec Remus (izjemen zvok), ki seveda ni homologiran. Kje bi lahko dobil papirje da se ta stvar uredi? 

    Saj imam tudi original tako da če ne drugega sam zamenjam za tehnični ampak jaz bi rad če je mogoče zrihtal remusa.

 

2. Zadnja guma je 190 (sploh nisem pogledal ob nakupu) in sem zasledil da je original 180 gor. Kaj bi se dalo naredit?

    Mislim da se da tudi 190 dat gor sam rabiš kak papir za to homologirat oz. je sploh potrebno homologirat?

 

Aja baterija je tudi slaba samo to zamenjam v kratkem. Katero priporočate?

 

 

Hvala za pojasnila in lep pozdrav!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

 

Pred nekaj dnevi se je v moji garaži znašel bmw k1200r nabavljen v Italiji, od prvega lastnika letnik 2008 in 34000 km. V bistvu motor je že pri meni papirji pa se še urejajo tako da ni še moj vsaj uradno. Bila je prilika in dobil sem ga za ugodno ceno. Na žalost pa sem ženi obljubil da gre v nadalnjo prodajo tako da če koga zanima.

 

Moram priznat da vsakič ko ga pogledam mi je bolj všeč ampak obljuba je obljuba in ker vem da pri meni bi na žalost bil usojen na garažo bo bolje tako.

 

Imam pa par vprašanji:

 

1. Montiran ima izpušni lonec Remus (izjemen zvok), ki seveda ni homologiran. Kje bi lahko dobil papirje da se ta stvar uredi? 

    Saj imam tudi original tako da če ne drugega sam zamenjam za tehnični ampak jaz bi rad če je mogoče zrihtal remusa.

 

2. Zadnja guma je 190 (sploh nisem pogledal ob nakupu) in sem zasledil da je original 180 gor. Kaj bi se dalo naredit?

    Mislim da se da tudi 190 dat gor sam rabiš kak papir za to homologirat oz. je sploh potrebno homologirat?

 

Aja baterija je tudi slaba samo to zamenjam v kratkem. Katero priporočate?

 

 

Hvala za pojasnila in lep pozdrav!

Na mojem k1200r so tudi gume 190, in to na original feltnah. Glede tega ti ni treba skrbeti za homologacijo oz. je ne rabiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za Remusa pa pošlji mail (na njihovi strani ga najdeš) s številkami izpuha. Čez par dni ti pošljejo certifikat. Seveda pred homologacijo, pa moraš imeti še potrdilo o strokovni vgradnji. Lahko pa tudi vtipkaš v googlu remus št. izpuha+k1200r. Z malo sreče, boš najdel certifikat, katerega sprintaš in to je to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem v fazi nabave K-ja, pa me zanima kako je s kovčki. Stranski zadnji ... Nekaj prostoras za prtljago potrebujeva, če greva na morje. Kaj predlagate ali imate?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem v fazi nabave K-ja, pa me zanima kako je s kovčki. Stranski zadnji ... Nekaj prostoras za prtljago potrebujeva, če greva na morje. Kaj predlagate ali imate?

post-45552-0-51021500-1436005635_thumb.jpg

post-45552-0-92823200-1436005636_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni, sem prav tako v fazi nabave K-ja in me zanima ali obstaja kje kakšen video na YouTube ali kaj podobnega, da bi dejansko slišal kako v območju sklopke "ropota". Enega K-ja sem si že ogledal in spuišča čudn zvok okoli sklopke kadar je hladen, na določenih servisih so mi rekli da je pri modelu 2006 od motorja do motorja odvisno, eni spuščajo zvok sklopke, drugi manj. Motor sem peljal, sklopka ne drsi (v 6ti prestavi dodal plin in je ok) samo kadar je hladen mejčeno ropota, med vožnjo ne. Motor ima pa okoli 45tisoč

Za info. se v naprej zahvaljujem
Lp

p.s-našel sem tega, dosti podobno

Popravljeno . Popravil modelcek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolegu je na k200r 2008 crknil modul abs...ve kdo za kakšno ugodno rešitev :?  .....novi je ohoho :slap:

 

Mi smo ga kar sami doma zrihtali, krtačke v motorčku se zrabijo, daš nove in je to to, je kar nekaj posnetkov kako to popravljajo, za več info me kontaktiraj ;)

 

 

 

Sem v fazi nabave K-ja, pa me zanima kako je s kovčki. Stranski zadnji ... Nekaj prostoras za prtljago potrebujeva, če greva na morje. Kaj predlagate ali imate?

 
nosilce za stranske kovčke ma givi, za kovčke v35, prav tako od givija tudi za zadnji kovček..
še kako zgleda polno natovorjen :)
post-16842-0-68142200-1436127159_thumb.jpg
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni, sem prav tako v fazi nabave K-ja in me zanima ali obstaja kje kakšen video na YouTube ali kaj podobnega, da bi dejansko slišal kako v območju sklopke "ropota". Enega K-ja sem si že ogledal in spuišča čudn zvok okoli sklopke kadar je hladen, na določenih servisih so mi rekli da je pri modelu 2006 od motorja do motorja odvisno, eni spuščajo zvok sklopke, drugi manj. Motor sem peljal, sklopka ne drsi (v 6ti prestavi dodal plin in je ok) samo kadar je hladen mejčeno ropota, med vožnjo ne. Motor ima pa okoli 45tisoč

Za info. se v naprej zahvaljujem

Lp

p.s-našel sem tega, dosti podobno

 

pri hiši sta dva K-ja k1200r in k1200gt, gt ima čuden zvok sklopke že pri 25k prevoženih km, sedaj jih ima 72k in je sklopka še vedno ok, nič ne drsi.. pri k1200r je sedaj tudi glasnejša sklopa in v 6ti prestavi nikoli ne drsi, oz. v katerikoli prestavi ne zdrsne ima pa motor 62k km... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Mi smo ga kar sami doma zrihtali, krtačke v motorčku se zrabijo, daš nove in je to to, je kar nekaj posnetkov kako to popravljajo, za več info me kontaktiraj ;)

 

 

 

 
nosilce za stranske kovčke ma givi, za kovčke v35, prav tako od givija tudi za zadnji kovček..
še kako zgleda polno natovorjen :)

 

In si zadovoljen s Kjem. Mu po tvoje kaj fali? takole na sliki, ko je polno otovorjen je pa zanimivo. Je sopotnica zadovoljna s položajem?lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In si zadovoljen s Kjem. Mu po tvoje kaj fali? takole na sliki, ko je polno otovorjen je pa zanimivo. Je sopotnica zadovoljna s položajem?lp

jaz ga vozim že 4. sezono, in v tem času sem naredil 52 tisoč km... sem zadovoljen, mogoče bi bilo potrebno samo sedež spremenit (za sopotnico) ker je predolg ali pa je mene premalo skupaj :) vse ostalo je ok...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Mi smo ga kar sami doma zrihtali, krtačke v motorčku se zrabijo, daš nove in je to to, je kar nekaj posnetkov kako to popravljajo, za več info me kontaktiraj ;)

 

 

 

 
nosilce za stranske kovčke ma givi, za kovčke v35, prav tako od givija tudi za zadnji kovček..
še kako zgleda polno natovorjen :)

 

Evo nabavil motor. Pa rabim nekaj nasvetov. Kje servisiraš, če ne sam? Kakšno imaš pa tank torbo? lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!