Skoči na vsebino

BMW K 1200 R


SiR

Priporočene objave

jest sm se od svojga glih poslovu pa ze ugotavljam, da sm bedarijo naredu.

Vsaj kar se udobnosti vožnje tice in uporabnosti.

 

Servisiral sem jest pri Romanu v Lj garaža mejhna ampak lepo urejena in decko opravi delo zelo dobro.

 

Tanktorbo imam pa jest viska original K1200  :P in se original zadnjo torbo (za na zic ali na nosilec zadaj) če koga zanima.

Imel sem pa se malo tanktorbico ki se zatakne na podkev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest sm se od svojga glih poslovu pa ze ugotavljam, da sm bedarijo naredu.

Vsaj kar se udobnosti vožnje tice in uporabnosti.

Spet bos na Apriliji pristal ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest sm se od svojga glih poslovu pa ze ugotavljam, da sm bedarijo naredu.

Vsaj kar se udobnosti vožnje tice in uporabnosti.

 

Servisiral sem jest pri Romanu v Lj garaža mejhna ampak lepo urejena in decko opravi delo zelo dobro.

 

Tanktorbo imam pa jest viska original K1200  :P in se original zadnjo torbo (za na zic ali na nosilec zadaj) če koga zanima.

Imel sem pa se malo tanktorbico ki se zatakne na podkev.

Tank torba bo moja. Samo, da zdajle osnovne reči porihtam, se mal stare robe znebim, potem te pa kontaktiram. Kolko me bo pa to stalo?

 

Sem se pa zdajle čisto "of the record" spomnil enga štosa iz naših koncev. Takole gre:" Kdaj veš, da imaš dobro robo? Ko te pridejo gasilci iskat!!"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo od vas mogoče idejo kako bi Givi M5 ploščo namontiral na K1200R.. na prvi sliki je gor, da bi pa prav prodajali za ta model pa ni nikjer, bi bila mogoče kakšna varjanta adapter plošče kot npr. na drugi sliki ? skoda je ploščo stran dat, ker ima predpripravo za vstavitev magneta (za led luči v kovčku) oz. našu sem še eno ploščo M3 (bolj ploščata na sliki 3). Za koristno info se v naprej zahvaljujem
 

 

post-28381-0-59138700-1436709926_thumb.jpeg

post-28381-0-60015500-1436709933.jpg

post-28381-0-31800200-1436709942_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo od vas mogoče idejo kako bi Givi M5 ploščo namontiral na K1200R.. na prvi sliki je gor, da bi pa prav prodajali za ta model pa ni nikjer, bi bila mogoče kakšna varjanta adapter plošče kot npr. na drugi sliki ? skoda je ploščo stran dat, ker ima predpripravo za vstavitev magneta (za led luči v kovčku) oz. našu sem še eno ploščo M3 (bolj ploščata na sliki 3). Za koristno info se v naprej zahvaljujem

 

 

To daš narediti kakšnemu mojstru kovinarju, ki si zadevo ogleda, preračuna in naredi. Sam imam na GSA adapter za Givi kovček narejen po tej metodi, le srečo sem imel, da me je kolega, ki si tudi lasti GS-a napotil svojemu mojstru, ki je že imel model za tak adapter. Morda se ti oglasi kak lastnik, ki je to že reševal na tak način.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo od vas mogoče idejo kako bi Givi M5 ploščo namontiral na K1200R.. na prvi sliki je gor, da bi pa prav prodajali za ta model pa ni nikjer, bi bila mogoče kakšna varjanta adapter plošče kot npr. na drugi sliki ? skoda je ploščo stran dat, ker ima predpripravo za vstavitev magneta (za led luči v kovčku) oz. našu sem še eno ploščo M3 (bolj ploščata na sliki 3). Za koristno info se v naprej zahvaljujem

 

Zdravo, jaz sem si sam naredil tak stil kot ima givi original za k1200r. Torej na original 4 luknje sem dal ploščo 5mm alu ki se prilega nosilcu givi m5, dodatno sem še ojačal z aluminijem dol, kot imajo pri giviju.. Lahko jutri slikam in ti pošljem na pm..

 

morda se tu malo vidi: http://www.motosvet.com/album/images/2015/06/20150608113537_o6mhk53wlqx9pr.jpg

Popravljeno . Popravil shark90
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Razmišljam o nakupu K 1200GT letnik 2006. Motor ima prevoženih 74k km. Ima vso opremo in je lepo ohranjen. Me pa nekaj moti...ko ga zalaufaš hladnega, za kakšno sekundo ali dve spusti čuden zvok, potem laufa vredu. Mislim, da zvok prihaja iz sklopke. Kolikor vem so kar težave s sklopko pri K- modelih. Me pa zanima, ali je zaradi tega potrebna menjave in kakšen strošek to predstavlja? Hvala za odgovore in lp.

Ker je mašina načeloma enaka, postavljam vprašanje tudi tukaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker je mašina načeloma enaka, postavljam vprašanje tudi tukaj...

Verjetno ni nic narobe, saj k1200 ze od novega ob vzigu spusca (meni)zelo cudne zvoke. sploh napram kakim cbrjkam, deluje kot da je na smrtni postli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem nekaj bral o tem, da rada crkne sklopka, ki pa ni poceni. Tudi slike sem gledal kako raztrga koš in blok pri sklopki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem nekaj bral o tem, da rada crkne sklopka, ki pa ni poceni. Tudi slike sem gledal kako raztrga koš in blok pri sklopki.

Pri hiši sta dva K1200 eden k1200gt ki je v prodaji z 73kkm (http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=9901103&show=1) in pa k1200r z 62kkm, za oba lahko rečem da delata super, gt je imel pred kratkim menjano verigo ventilov in napenjalec, sklopka pa naj bi še bila ok. Ti motorji naj bi na začetku zaropotali zaradi mazanja, tako mi je rekel en mehanik, če je to res pa nevem.. zvok sklopke pr R-u je od vsega začetka enak bol glasen, ampak do zdaj vse ok...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Kakorkoli, sedež na K1200R je obupen. Rad bi ga zamenjal s kaj bolj udobnim. Ima kdo kakršno koli dobro informacijo v zvezi s tem. Kako ste to rešili sami. Zic je trd, ali se moram na to navadit, ali pa bo zic  motorjem vred šel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakorkoli, sedež na K1200R je obupen. Rad bi ga zamenjal s kaj bolj udobnim. Ima kdo kakršno koli dobro informacijo v zvezi s tem. Kako ste to rešili sami. Zic je trd, ali se moram na to navadit, ali pa bo zic  motorjem vred šel.

Nabaviš bagster po meri :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bagster stane cca koliko, in kje se dobi. Je potrebno zic predelat, ali enostavno naročiš drugega. Kako in kje? Se opravičujem če sem koga užalil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poskusi tule...

 

Ali pa se pozanimaj, če imajo orginal "confort" za tvoj model. Jaz sem z originalnim za 250€ zelo zadovoljen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Norca se delaš sam iz sebe, voziš bmw-ja pa iščeš poceni robo pa fajn  kar ne gre skupaj :BUA:

http://www.tc-motoshop.si/si/oprema/bagster-sedezi-torbe/comfort-sedezi-po-meri-g2004.shtml

 

Očitno nekaterim črke BMW povzročajo hude travme v življenju.

 

@ tomash -  načeloma ti lahko pomaga vsak avtotapetnik, kateremu se da ukvarjat s tako majhno rečjo.

 

Če ti Zagreb ni predaleč vstran pa to naredi tam delujoč mojster za cca 200€ za velik sedež tipa V-Strom, torej bi morala biti cena ustrezno nižja za manjši sedež.

http://v-strom.hr/sjedala-i-modifikacije/prerada-sjedala-zg/

Popravljeno . Popravil Fritz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam..me skrbi...

Men je bil K1300S dalec najbolj udoben moped...

Ni udobn zic??

Res mi ne gre skup.

Prid se na Ducatija vsest :blush:  :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fritz ve kaj govori. (Fritz hvala za info)

Na primer, jaz sem kupil BMWja, ker je bil na razpolago in ne zato ker je BMW. Mi je kar malo nerodno, da se z tako "prestižnim" mopedom vozim. 

Moped je moped, fajn pa je če ga lahko porihtaš po svoji meri za čim manj denarja. 

Oni, ki pa jih tišči denarnica v žepu, se pa itak ne vozijo, ampak shopingirajo.

 

Kar se pa tiče Duccatija, bom pa tud enkrat probal, saj so po mojem mnenju eni lepših.

 

itd...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam..me skrbi...

Men je bil K1300S dalec najbolj udoben moped...

Ni udobn zic??

Res mi ne gre skup.

Prid se na Ducatija vsest :blush:  :kva2:

 

 

če je fiat večja jaca kot trajekt, še nč ne pomeni. :P

 

 

Na k1200S je tud meni stol zelo neproblematičn del motorja. hočem rečt da ga nism opazil, kar pomeni da me ne moti. ne upam pa si trdit, da jsta na S in R enaka.  :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sedel na K 1300 S in K 1300 R. Sedeža nista enaka, niti na pogled ne. Verjetno je enako pri 1200 bratih. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sedež je definitivno trd. Na prejšnjem motorju sem kamot prevozu 700 km, pr temu je pa 300 dost. Bomo ukrepali.

Zanima me pa še nekaj drugega. Pri nižjih obratih oziroma pri počasni vožnji motor kar nekako cuka in noče lepo zvezno tečt. A je to povezano kaj z nadgradnjo sistema. Je potrebna nadgradnja in če, kdo to naredi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Booster Plugozna kdo tole?  

 

Booster Plug, bojda izboljša vošnjo pri nižjih obratih in nižjih prestavah??????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bom še tukaj vprašal.

Ali pozna kdo koga, ki bi remapiral motor BMW K1200R, oziroma, je to sploh potrebno.

Bil na servisu, pa govorijo le o všigalnih tuljavah, da je le te potrebno menjati. Motor teče ok, le pri nižjih obratih oziroma nižji hitrosti rahlo pocuka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!