Skoči na vsebino

The Lord of the Rings


Priporočene objave

čez eno uro bom že vedu, pr čem sem ... mal po polnoči bom tut že tulu prke Novi Zelandiji bodisi "wow" bodisi "huh"...

In valjda se bom tud sm pršu posračkat :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

* knjiga super - v slovenščini prebral prvi prevod in je čisto ok, drugi naj bi bil boljši ampak ga nisem bral; knjiga v angleščini je zahtevna, tako da če ne znaš res dobro se matraš in je bolje brati v slo (opozarjam da prvih 30-50 strani ne potegne čisto, potem pa padeš notri). Ne brati Simaliriona pred knjigami, ker je neberljiv (razen za fene), hobita pa se splača prebrati.

* filmi super - malce me je edino motil drugi del, prvi in zadnji del pa ata bila mega -> kako je naredil mesto, boje ... noro dobro -> glede patetičnosti? ne vem ali smo brali isto knjigo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Snoči gledu ta filem ... Glede na vse kritike tistih najbolj zverziranih okol LoTR me je film pravzaprav prijetno presenetil :D ... in tudi tisti pocukran konec - čisto okej. A začetek prvega dela pa se vam ni zdel pocukran al kaj? Aja, takrat je bil šele začetek sage pa se je blo treba navduševat ... :)

vojska duhov iz hribov pa je nekam pretirano podobna unim gusarjev iz Karibov ... bo mrbit kaj na tem, da je nekdo enake modelčke prodal dvema režiserjema. Aja, pa maska unga prašičastga warlorda (ki mu skala pade dol 10 cm stran od njega, pa jo zaničevalno pljune) - je zlo podobna unmu revčku iz filma Adventure of the Goonies (al neki tazga...).

no, luštkan film.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem na 103. strani, sam še 1034 to go.... <_<

Angleščina kar lahka, čeprav te zna kakšen pridevnik prikrajšati za ,,magičnost,, opisa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ah klinac...film ko film pač... :doze:

....grem uvod v celo tolkienovo kolobocijo brat.....mogoce mi tam lahko povejo kaj pametnejšega :zzz:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ah klinac...film ko film pač... :doze:

....grem uvod v celo tolkienovo kolobocijo brat.....mogoce mi tam lahko povejo kaj pametnejšega :zzz:

pejt z Mačico skupaj v tečaj :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Se mi zdi da je prišel čas, da po že opisanem splošnem vtisu RotKja napišem tudi kaj o vsebini - pohvale za IMHO hude scene in seveda nekaj o "kiksih" PJa - dogodkih, ki jih je PJ spremenil ali izpustil.

- najprej je pohvalno to, da je na zemljevidu Middle-eartha končno tudi Minas Ithil (oz Minas Morgul, ki je na zemljevidu v TTTju manjkal), čeprav so že v prvem delu (FotR) pokazali, kako se odprejo vrata in ven prijahajo Nazguli. Ja, to je trdnjava kjer stanuje "King of Angmar long ago, Sorcerer, Ringwraith, Lord of the Nazgűl, a spear of terror in the hand of Sauron, shadow of despair", kakor ga je lepo opisal Gandalf.

- vsekakor je treba pohvaliti Johna Howea in Alana Leeja, umetnika, avtorja veliko koledarjev s tematiko Middle-eartha, ki sta za film zasnovala/narisala vso "arhitekturo": (po vrsti) Bag End, Hobbiton, Imladris (Rivendell), Morio, Caras Galadhon, the Argonath, Orthanc, Barad-dur, Edoras, Hornburg (Helmsdeep), Osgiliath, Dunharrow, stolp na Cirith Ungolu in seveda Minas Tirith, The White City, ki se meni zdi najbolj čudovit (Cirith Ungol pa najmanj). Veliko delo, blazno lepo narejeno!!!

- meni všečna ideja je tudi ta, da igralci v filmu (opazil v vseh treh delih) v nekaterih prizorih govorijo natančno enake (ali vsaj odlomke) dialogov iz knjige - pesem za moja ušesa, pa še nevarnost za nenadno akutno sladkorno bolezen je takrat najmanjša :blink: :D

- scena, ko sovražna vojska koraka proti Minas Tirithu in cave (oz mountain) trolli bobnajo ritem... noro!!! Ali pa Grond - zadeva s katero razbijejo vrata Minas Tiritha... hudo!!! Vsa pohvala tudi izdelovalcem vseh vrst orožja, od mečev do katapultov!!!

- pohvala tudi računalniškim vojskam, ki izgledajo dokaj/dovolj realno.

- last but not least: še naprej več kot odličen Smeagol/Gollum

No, zdaj pa "kiksi", ki jih je kar nekaj:

- uvod se mi zdi preveč razvlečen, mislim sceno kako Smeagol ubije Deagola

- toliko izpuščenih zadev, da mora Gandalf v filmu večkrat imeti "govor", v katerem razloži ozadje, oz za kaj sploh gre

- Denethor, Steward of Gondor, je sicer res dokaj negativen lik (v knjigi tudi opisano zakaj), a nikoli mu ni prišlo na misel, da ne bi prižgal signalnih ognjev za klic na pomoč Rohirrimom - še več je naredil, poslal je celo "antično" sporočilo, Red Arrow, ki so jo njegovi sli prinesli kralju Theodenu v Dunharrow

- signalni ognji na vseh vrhovih so goreli že, ko sta bila Gandalf in Pippin še na poti v Minas Tirith in ni bilo treba Pippinu po prihodu v mesto nikamor na skrivaj lesti (čista izguba časa v filmu!!!)

- kje je Rammas Echor, ogromno obzidje, ki je varovalo Minas Tirith in naselja znotraj??? To obzidje je stalo na precej veliki razdalji od mesta, okoli 10 milj in je

bilo zaradi bližajoče se vojne sveže popravljeno - vsi boji pred prihodom Rohirrimov so se odvijali pri tem obzidju,

- prve dni se je bitka odvijala v temi (ponoči) ali v mraku, ki ga je Sauron naredil na vsem območju od Mordorja na jugu do Edorasa na severu, ne na super sončku kot v filmu

- obzidje na osnovnem, prvem, nivoju Minas Tiritha je bilo iz enakega materiala (kamna) kot Orthanc in zato neuničljivo, edini vhod/šibka točka v mesto so bila vrata, ki pa niso bila lesena kot v filmu ampak iz železa in jekla!!!

- teh vrat ni moglo razsuti nič, niti Grond; a sovražniku jih je uspelo razsuti samo zato, ker je Grondu na pomoč prišel kralj Nazgulov, Witch King of Angmar, ki je s svojimi uroki "zmehčal" tečaje vrat (zakaj ni PJ raje pokazal tega namesto tiste bedarije s prižiganjem signalnega ognja???)

- Orci niso nič ropali in ubijali znotraj obzidja Minas Tiritha ker nihče ni prišel skozi vrata - edini, ki mu je to uspelo je bil kralj Nazgulov in znotraj ga je čakal Gandalf; a preden sta se lahko spopadla, so prišli Rohanci in kralj Nazgulov je odjahal ven iz mesta zbrat/poveljevat svoji vojski

- Faramir je bil vzor svojim vojakom, zanj bi vsi dali svoje življenje, izredno priljubljen; nikakor ni bil cmera, ki joka ker ga oče ne mara, v "resnici" je bil zato precej bolj jezen kot žalosten!

- gondorska vojska ni nikoli ponovno poskušala zavzeti Osgiliath potem ko so bili pregnani iz njega na začetku bitke za Minas Tirith, to je samo PJ hotel ubit Faramirja (tako kot je v TTTju poskušal Aragorna... pa mu ni uspelo)

- PJ je še bolj krvoločen; ni hotel ubit samo Aragorna in Faramirja, ampak celotno civilno prebivalstvo Minas Tiritha - Tolkien, ki so mu bili ljudje očitno bolj pri srcu, jih je pred bitko poslal na varno na jug Gondorja (Lebennin, Dol Amroth...)

- Merry ni vedel, da ga je s seboj na pot vzela Eowyn; ker je ni prepoznal, se mu je predstavila kot vojak Dernhelm, šele ko je pred borbo z Nazgulom dala čelado dol (ja, čelado je dala dol PRED borbo - kralj Nazgulov je vedel, da je ženska!!!prej so to vedeli samo Elfwine, njen Marshall in vojaki njene eored, ki pa jih je zapustila, ko so prišli skozi vrzel v Rammasu in se pridružila eoredu kralja Theodena)

- ko je Merry zapičil svoj meč v kralja Nazgulov to ni bilo kar tako - tega ni mogel do takrat narediti nihče!!! (so pa poskušali in umrli). Merryju je uspelo, ker je bil njegov meč uročen/začaran prav proti Witch Kingu iz Angmarja in so uroki meča naredili kralja Nazgulov ranljivega za (navaden) meč, s katerim ga je potem ubila Eowyn (Merry je svoj meč našel v grobnici starodavne bitke, pred več kot tisoč leti, ko so se Gondorci tam (v Eriadorju) borili proti Witch Kingu (Angmar je le malo severneje od Shireja); v to grobnico jih je zvabil hudobni barrow-wight; a tega dogodka na Barrow Downs v prvem delu filma sploh ni bilo :-))

- Eowyn in Merry sta bila po borbi s kraljem Nazgulov HUDO ranjena - "black breath" je Merryju paraliziral desno roko (s katero je zapičil meč) in to se je širilo po celem telesu, Eowyn pa je bila takoj cela paralizirana, nezavestna, skoraj mrtva (vsi naokoli so mislili da JE mrtva, šele Prince of Dol Amroth je opazil, da še slabotno diha in Aragorn jo je komaj KOMAJ rešil smrti), zato se NIKAKOR ni mogla še 10 min pogovarjati s kraljem Theodenom, medtem ko je umiral (ampak se je z njim pogovarjal Merry)... ma sploh se ne smem spomniti... jojojojoj... moj cukr...

- Paths of the Dead... ful zmešnjava okoli tega... Aragorn ni, kot je predstavljenoi v filmu, gledal v zrak čakal nekaj dni, kaj bi naredil, kam bi šel... takoj po vrnitvi iz Isengarda v Hornburg so k njemu prišli njegovi še zadnji preživeli "sonarodnjaki", Dunedaini, na čelu s prijateljem Halbaradom, z njimi pa sta prišla še Elrondova sinova Elladan in Elrohir in prinesla očetovo sporočilo, da "ko bo v stiski, naj ne pozabi mrtvih", in takrat je Aragornu sinilo, kje bo dobil dodatne vojake, ki jih je potreboval za bolj proti piratom (iz Umbarja), ki bodo napadli Minas Tirith iz juga - to, da bodo prišli pirati pa ni s pomočjo palantirja od Saurona izvedel Pippin ampak Aragorn sam, ko se je preko Palantirja razkril Sauronu

- skozi goro se niso odpravili samo trije, ampak poleg trojice iz filma še cela skupina poslednjih Dunedainov in Elrondova sinova

- na poti skozi goro niso videli NIKOGAR (razen kosti Brega, Eorlovega sina), samo čutili so neko prisotnost

- s seboj so vsi imeli tudi konje, kajti po prehodu gore so še nekaj dni jahali do pristanišča, kjer je bila bitka s pirati (ki je v filmu sploh ni bilo)

- šele ko so se po prehodu gore ustavili pri Isildurjevem črnem kamnu (Stone of Serech), kamor so morali prijahati so polnoči in je Aragorn zatrobil v rog, se je prikazal kralj mrtve vojske (in njegova vojska), da so se lahko vse zmenili

- vojsko mrtvih je Aragorn "porabil" za bitko z Umbarskimi pirati (ki je v filmu sploh ni bilo), nato jih je "odpustil" in niso nikoli prišli do Minas Tiritha; kljub temu je pred Minas Tirith v piratskih ladjah pripeljal pomoč - vse vojake, ki so pred tem čuvali južne pokrajine Gondorja pred sovražnikom in zato niso mogli priti na zbor v Minas Tirith tako kot vsi ostali poveljniki pokrajin s svojimi voskami (Hirluin the Fair, Forlong the Old, Derufin in Duilin, Prince of Dol Amroth...)

- aja, pa Frodo ni nikoli zbrcal Sama domov, tudi Gollum ni bil tako pameten, da bi znal spreti dva tako dobra prijatelja

- tudi pretep Froda in Golluma na prelazu je izmišljen

- ko Samwise najde "mrtvega" Froda, mu vzame meč in prstan, a ker takrat pridejo Orci, on pa se nima kam skriti, si prstan natakne, da postane neviden in tudi neviden pride v stolp na Cirith Ungolu, PJ pa Samu sploh ne pusti natakniti prstan in mu s tem prepove iti v Aman!!!

- to, da je tudi Sam nosilec prstana je pomembno tudi zato, ker filmska zadnja ladja za Aman sploh ni zadnja, ampak je predzadnja; zadnja je kakih 40 let kasneje, na katero se vkrcajo poleg Sama (ki gre v Aman ker je bil nosilec prstana!!!), tudi Legolas in Gimli (edini Dwarf, ki je prišel v Aman - to sta zanj pri Valarjih izprosila Legolas in predvsem Galadriel!!!), pa Cirdan in Celeborn (s prejšnjo je šla samo Galadriel!)...

- PJ kaže grozljive in dolge jokalne scene Froda in od joka zabuhlega Sama, ne pokaže pa npr kako so ju v Mordorju ujeli Orci (in kako sta ušla)

- uničenje prstana je bilo veliko bolj ekspeditivno; ko je Froda premagal prstan in ga ni hotel vreči v magmo, ampak si ga je nataknil in postal neviden, je nanj skočil Gollum, v kratki borbi mu je odgriznil prst s prstanom in ko je od veselja zaplesal z njim mu je spodrsnilo in je skupaj s prstanom padel noter. Pika. Konec. (ne, ni se še deset minut tepel z Frodom in Frodo ni skoraj padel z njim v magmo, zato Samu ni bilo treba spet jokat in ga reševat...)

- zaradi toliko pretiravnja pri raznih odločanjih, izmišljevanjih, umiranjih in reševanjih je zmanjkalo časa za "resne zadeve", npr scene z vsebino :BUA: :BUA: :BUA: Upam, da bo to kaj popravljeno v EE verziji RotK.

- PJ se je vedno pritoževal, da Tolkien nima ljubezenskih scen in da "mora" zato on poudarjati vloge žensk... ko pa ima na voljo krasno ljubezensko zgodbo, jo pa ne da v film... kdo bi ga razumel... (aja, ta zgodba je kako se med okrevanjem v Houses of Healing zaljubita Eowyn in Faramir)

- posledično tudi ni prikazano kako Aragorn ozdravi Merryja in Eowyn, kako najde White Sapling (z Gandalfovo pomočjo), simbol Numenorcev...

- ker že v prvem delu v filmu ni bilo Toma Bombadilla se seveda Gandalf tudi tu na koncu ne more ustaviti na pogovoru z njim (kar je HUDO resna reč, če pomislimo, da pravzaprav nihče ne ve, kdo je TB (nekateri sumijo da bi bil lahko celo Eru, the One oz Illuvatar osebno!!!)

- v filmu sploh ni Sarumana!!!! pa tako pizd* je naredil v tretjem delu: ko se naši štirje Hobbiti vrnejo domov, ne najdejo vse lepo "Peace and Quiet" kot v filmu, ampak policijsko državo, ki jo vodijo Ljudje, Hobbiti pa so skoraj sužnji!!! Naši štirje junaki imajo precej dni dela in nekaj bitk, da najdejo (in na koncu premagajo) krivca: Saruman in Wormtongue sta prevzela krmilo v Shireju, za lutko oblasti pa postavila Lotha Sackville-Bagginsa.

- ko so PJa v intervjuju vprašali, zakaj tega ni v filmu, je odogvoril, da mu ta konec ni bil nikoli všeč in da ga zato ne bo niti v filmu... no ja, še dobro, da mu je Arwen všeč... tak tip bi ji znal še kej narest...

Evo, tolkle se zdele spomnem, tkole na hitr... če bo še kaj, bom pa dodal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

si predstavljate kako se bodo ljudje zgrozili nad najnovejšim dosežkom holivuda v obliki TROJE.....se bo takrat kak zgodovinar ali helenistični intuziast razburjal, da se niso držali homerjeve Iliade tako kot se PJ ni drzal tolkiena?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

si predstavljate kako se bodo ljudje zgrozili nad najnovejšim dosežkom holivuda v obliki TROJE.....se bo takrat kak zgodovinar ali helenistični intuziast razburjal, da se niso držali homerjeve Iliade tako kot se PJ ni drzal tolkiena?

sori ampak Troja ni tolk resnična k't Gospodarni prstan :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Suzuki jest te imam nekaj za vprašat=>

Kdo v FOTR pobere Froda, ko je že napol mrtev in ga prinese v Rivendell? V filmu ga pobere Arwen in tudi ona sproži "gigantski" val, ki odnese Blackriderje, v knjigi ga pa pobere TIP!!!=>Gorfindel(in Arwen Frodo prvič vidi na gostiji v njegovo čast), pa tud val je nakakšna varovalna naprava, če so se Nazgüli preveč približali Riverdellu in ga naj bi sprožil fotko od Arwen. A sem jest to prav razumel a sem vseeno popil preveč pira pa vse skupaj noro pomešal :?

LP by gebre

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Suzuki jest te imam nekaj za vprašat=>

Kdo v FOTR pobere Froda, ko je že napol mrtev in ga prinese v Rivendell? V filmu ga pobere Arwen in tudi ona sproži "gigantski" val, ki odnese Blackriderje, v knjigi ga pa pobere TIP!!!=>Gorfindel(in Arwen Frodo prvič vidi na gostiji v njegovo čast), pa tud val je nakakšna varovalna naprava, če so se Nazgüli preveč približali Riverdellu in ga naj bi sprožil fotko od Arwen. A sem jest to prav razumel a sem vseeno popil preveč pira pa vse skupaj noro pomešal :?

LP by gebre

Zelo blizu - Glorfindel.

Val pa je "naredil" Elrond.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Kot je rekel Ein, vodo/poplavo sproži Elrond, Gandalf doda valove v obliki belih konjev, Froda "pobere" pa Glorfindel, eden najbolj mogočnih in spoštovanih Elf-lordov vseh časov. V FA umre v borbi pri padcu Gondolina, ko pred Balrogom brani Turina in njegovo ljubezen Idril Celebrindal, hčerko kralja Turgona, ki bežita pred napadalci preko gorskega prelaza. Pri tem je ubit tudi Balrog; za to požrtvovalno dejanje ga Valarji nagradijo tako, da mu na koncu SA/začetku TA vrnejo življenje in ga pošljejo nazaj v Middle-earth, ker je ZLO (Sauron) spet na pohodu...

Sicer pa je v resnici Glorfindel Frodu samo posodil svojega konja Asfalotha, ni ga nesel tako kot ga je v filmu Arwen, Glorfindel pa mu je z ostalimi ščitil hrbet - nagnal Nazgule v vodo, da jih je odneslo... Bom jutri prilepil kakšno slikco, kako je vse to izgledalo :D ...

Namarie.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

damn, skoraj sem prebral vsebino! :angry:

hey, eni se že 14 dni spravljamo v kino to gledat, ne vsega povedat .) :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem bil nad filmom prav navdušen. Two thumbs up :OK:

Jaz sem sicer dobival ene bolj čudne asociacije:

- Gollum umre tako kot Terminator 2

- Takoj za tem Sam rešuje Froda v taki sceni kot v Titaniku na koncu ("don't let

go...")

- Mogoče malo pretiravam, ampak "prihodnost ljudi iz zahoda", preleti orlov, ki

zgledajo kot F-15 Eagle in Aragornov predsedniški nagovor mi dišijo vse preveč,

khm, proameriško. Mislim, Aragorn zgleda kot bi bral kakšen Clintonov

govor... :wacko:

AMPAK:

Film me je zelo impresioniral in mogoče bom pljunil v lastno skledo: sem se kar znašel ene parkrat s cmokom v grlu in zarošenimi očmi. Prizori so tako jebeno mitološki, da so se me prav dotaknili... Še posebej, ko Gandalf šiba na Shadowfaxu čez golo pokrajino (vzporednice z motorjem?).

Sem imel pa izredne specialne efekte in doživel Mount Doom v polnem senzoričnem smislu, saj je nekdo zraven mene cel film prdel in k sliki lave dodal še vonj po žveplu in drugih plinih... <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, še vprašanje za profesorja...

Govorim čisto po spominu, saj je že dolgo odkar sem bral knjigo...

A ni imel kralj Nazgulov nekakšno ognjeno krono oz. nekakšno brezoblično ognjeno glavo? Tako sem vsaj jaz razumel (ali se pa narobe spomnim...)

In kje je prizor, ko sta Sam in Frodo v Orkovski koloni, ki so nam ga pokazali v FOTR v Galadrielinem vodnjaku? Ali je to samo za extended version?

In kje je napad na Hobiton na koncu (ki smo ga tudi videli pri Galadriel)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dvomim, da bo karkoli dodanega v extended verziji, ceprav naj bi bila skoraj 2 uri daljsa. Skepticen sem, da bo PJ dodal vse jebe, ki so se dogajale v Shire-u po vrnitvi hobbitov. Je pa seveda vredno pocakat, pa da ne bo vse tako lepo in prav, kot da jih ni bilo 20 minut ne pa pol leta...

Me pa tudi zanima ce se bo v EE pojavil Saruman - ki bi se moral, ce bodo pokazali dogajanja v Shire-u.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Najprej tole: kot sem vedel, da se bo zgodilo, pozabil sem še na dva velika "kiksa":

- nekje na sredi filma uleti na obisk k Aragornu (ki ja takrat v Dunharrowu) Elrond in mu pove, da Arwen umira... zaradi prstana... idiotizem brez primere! !! Kako lahko kar naenkrat The One Ring vpliva na tiste, ki ga ne samo tisti hip ampak celo nikoli niso imeli??? Zakaj pa potem ni vplival na Gandalfa, Elronda ali Galadriel, ki so Sauronu naredili ful več frke??? Ne, prstan vpliva/ubija "nemočno bejbo"... dajmo hitr jokat no... mislim, podn...

- in še ena bedarija, zaradi katere je v filmu Elrond moral priti v Dunharrow: da je Aragornu prinesel njegovo zapuščino, njegov zlomljen in ponovno popravljen meč, slavni Narsil, Elendilov meč, s katerim je njegov sin Isildur na koncu 12letne vojne (ki je trajala od leta SA 34291 do SA 3441 in označuje konec SA) v tisti bitki, ki je bila prikazana na začetku FotRa (The Last Alliance of Men and Elves) Sauronu odsekal prste z The One Ringom; sedaj so ga poimenovali Anduril (The Flame of the West) no, v "resnici" je Elrond dal ta meč Aragornu že v Imladrisu, po sestanku na katerem so določili člane Fellowshipa, torej Aragorn je imel Anduril pri sebi od samega začetka potovanja (kar se lepo vidi tudi v filmu npr v bitki pri Hornnburgu, ko z njim posablja nič koliko Orcov)

- sicer se pa to itaq sploh ni zgodilo, saj Elrond "zares" nikoli ni prišel v Dunharrow, ampak sta bila to, kot sem že povedal, njegova sinova, Elladan in Elrohir (skupaj z Dunedaini), ki sta bila (poleg Legolasa) EDINA Elfa, ki sta se borila v bitki za Pellenor Fields (in potem v zadnji bitki pred Morannonom)

@ Mustang: lepo da ti je bil film všeč, žal pa ne delim tvojega mnenja :cry: Kar se tiče kralja Nazgulov, njegove krone in nevidnega telesa, seveda tudi ni bilo tako kot v filmu (ampak čisto vse "sfaljene" podrobnosti pa res nisem šel naštevat v mojem poročilcu). Nazguli so imeli na glavi čelade iz srebra, kralj Nazgulov pa krono... ma, najbolj, da ti prilepim slikco, kako je to izgledalo tole z Eowyn in kraljem :)

@ Ein: v nekem intervjuju po premieri filma so PJja že spraševali, zakaj v film ni vključil dogodkov v Shireju (ko se naši štrije hobbitski junaki vrnejo domov in je tam vse narobe). PJev odgovor je bil: ta konec knjige mi ni bil nikoli všeč in ga v filmu zato ni. Torej nič Sarumana, BAJE pa bomo v EE verziji DVDjev videli dogajanje v Houses of Healing (ko se zaljubita Faramir in Eowyn)... super... :( grem stavit, da bo tako obrnjeno, da se bo dalo spet malo pojokcat...

Namarie.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Evo, pa še slikice ki sem jih obljubil. Najprej scena pri Fordu of Bruinen, kako Frodo uide Nazgulom in kdo vse je zraven; na tej strani brega Frodo na Asfalothu, na drugi pa Glorfindel, Aragorn in ostali trije Hobbiti.

Namarie.

post-11-1074591633.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker sem bolj na začetku knjige in filma nisem vidla nobenga (btw:živim v Lj.) me pa vseen zanima al tudi na platnu toliko prepevajo kot v knjigi? Včasih mam občutek, da zna bit film celo ,,musical,, (and we do not want that)?! :blink: :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Evo še slikca za Mustanga, kako je izgledal kralj Nazgulov (v boju z Eowyn).

Namarie.

post-11-1074591981.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Mustang, evo zate še povečan izsek iz slikce :D (mimogrede: zadaj na tleh umira kralj Theoden, ki ga je pod seboj pokopal njegov konj Snowmane)...

Namarie.

post-11-1074592121.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Evo še slikca za Mustanga, kako je izgledal kralj Nazgulov (v boju z Eowyn).

Namarie.

je pa un v filmu boljši :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeri spet videl ROTK v kinu in bil enako navdušen kot prvič, samo bitka se mi tokrat sploh ni zdela več tako dolga. Moram pa priznati, da sem doslej v kinu še vsakega LOTR-a malenkostno prespal in tudi pri zadnjem se nisem izneveril svoji navadi. Tokrat me je zmanjkalo v mount doomu. Najprej Frodo laufa notri, potem tema, potem vidim padat Golluma, potem tema, nato pa že scena iz Titanika (says Mustang). Dremal sem nekaj trenutkov, ampak si nisem mogel kaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker sem bolj na začetku knjige in filma nisem vidla nobenga (btw:živim v Lj.) me pa vseen zanima al tudi na platnu toliko prepevajo kot v knjigi? Včasih mam občutek, da zna bit film celo ,,musical,, (and we do not want that)?!  :blink:  :kva2:

Hola lina!

Brez skrbi, v filmi ni (skoraj) nič prepevanja, enkrat Aragorn čisto potiho ob tabornem ognju zapoje nekaj verzovv o Berenu in Luthien, pa Merry in Pippin ene dvakrat zabavate goste s hobbitskimi pivskimi pesmicami - plešeta po mizi, pojeta, spet prikazan samo odlomek, pa še to se mi zdi samo v EE verzijah DVDja.

Moram priznati, da je tudi mene toliko "prepevanja" v knjigi sprva prav motilo, ko sem jo ponovno bral pa sem dojel, da je to pravzaprav edina oblika prenašanja zgodovine, dogodkov, spominov iz roda v rod pri rasah, ki niso bila preveč močne v pisanju :D , npr tipično ljudje; pri Elfih pa je bila to umetnost... in ko sem začel brati tudi pesmice, sem v LotRu izvedel kar nekaj (osnov) zgodbic iz Silmarilliona, npr o Berenu in Luthien, o Earendilu in Elwing, o Vardi... Skratka, nič hudega če jih pustiš za drugič.

Namarie.

PS če nisi videla še nobenega filma, ti predlagam, da ko boš prebrala knjigo si poglej ne kino verzije filmov ampak samo EE verzije na DVDjih, so BISTVENO boljše, bolj polne, bolj bogate!!! To na MSju nas je kar nekaj, ki to imamo in se ne bo problem dogovorit, da jih skupaj pogledamo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!