Skoči na vsebino

The Lord of the Rings


Priporočene objave

Včeraj sem si šel ogledat tale film. Taki filmi me absolutno privlačijo (v meni je še mal otroka) vendar imam kar nekaj pripomb.

Dobro, film je pač dolg, ok. To sem vedel in se pred predstavo dobro uscal in nisem šel na noben pirček. Tud kokic nisem jedel, da ne bi dehidriral. Prva pripomba leti na Kino Komuna (LJ). Dvorana je bila nabito polna in v njej cca. 35 stopinj C. Šele ko se je deklica pred mano naveličala se kuhati in je odšla potarnat odgovornim, so priklopili klimo (ki pa prav neprijetno piha - skratka se jo sliši). Dobro to nima veze s filmom.

Kaj me je motilo v filmu?

Kar naprej so omenjali neka nova imena in like, tako, da sem nekje po uri in pol nehal ugotavljati kdo je s kom, kdo pozna tistega itd... Rajši vidim, da bi se malce manj posvetili imenovanju prav vsake mastne pošasti in se posvetili čemu drugemu... zgodbi na primer. Ta se dejansko odvija kot kakšna igrica na ZX SPectrumu (malce starejši se ga zagotovo spomnite); druščina skače iz nivoja na nivo, povsod pa je ista zgodba: vedno so nasprotniki, ki jih seveda maloštevilna a vsekakor nadnaravna bratovščina pobije oz. premaga in vedno jim odpade kakšen član..., v vsaki "sobi" jim tudi nekdo za katerega smo že mislili, da je njihov sovražnik, pa ta potem to le ni, pomaga; se spomnite, ko ste s kakšnim junakom računalniških igric hodili po sobah in pobirali predmete, ki ste jih kasneje uporabili (recimo zvezda, ki jo preda vila iz gozda...).

Z malo IQ si lahko še pred polovico filma ustavriš razplet in ta se zares tak tudi pokaže.

Konec filma. Ja, odlična (oz. niti ne, če pomislim) marketinška poteza v slogu: pridite čez leto dni in mi prinesite še malo $.. Ma ja!

Tudi igralci... Najbolj me moti tisti kolega - bajsek od tega dečkota, ki ima prstan. Pač naloga mu je da ga vedno spremlja ampak včasih se ti zdi, da sta mogoče gay-a (kako ga gleda itd...)

Skratka. Pričakoval sem veliko več, čeprav ne rečem, da so efekti odlični in te res skorajda popeljejo v pravljični svet.. (še dobro, da sem bojkotiral Harrya Potterja).

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Včeraj sem si šel ogledat tale film. Taki filmi me absolutno privlačijo (v meni je še mal otroka) vendar imam kar nekaj pripomb.

Dobro, film je pač dolg, ok. To sem vedel in se pred predstavo dobro uscal in nisem šel na noben pirček. Tud kokic nisem jedel, da ne bi dehidriral. Prva pripomba leti na Kino Komuna (LJ). Dvorana je bila nabito polna in v njej cca. 35 stopinj C. Šele ko se je deklica pred mano naveličala se kuhati in je odšla potarnat odgovornim, so priklopili klimo (ki pa prav neprijetno piha - skratka se jo sliši).

Zgleda da sva se kuhala na isti predstavi ob 21. uri. Sem se zaklel, da ne stopim več v Komuno, kjer jim je po odprtju očitno vse dola padlo in jih boli k... za počutje obiskovalcev. Najraje bi napisal pritožbo, ker so mi pokvarili užitek ob gledanju tega čudovitega filma. Definitivno ga bom moral gledati še enkrat, pa če ne v Koloseju, pa doma na DVD-ju. Ko bo enkrat zunaj.

Burn to be wild

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

...pa doma na DVD-ju. Ko bo enkrat zunaj.

Burn to be wild

Hola!

Ce si slucajno zadovoljen z .mpeg verzijo (ki je seveda slabsa kot DVD, a cisto gledljiva in hvalabogu brez podnapisov), imam tole zadevico na dveh CDjih... (ja, res sem usekan ).

LP suzuki

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote:

...pa doma na DVD-ju. Ko bo enkrat zunaj.

Burn to be wild

Hola!

Ce si slucajno zadovoljen z .mpeg verzijo (ki je seveda slabsa kot DVD, a cisto gledljiva in hvalabogu brez podnapisov), imam tole zadevico na dveh CDjih... (ja, res sem usekan ).

LP suzuki

suzuki uporab "kanale" pa zrihti drugi pa tretji del!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

suzuki uporab "kanale" pa zrihti drugi pa tretji del!!!

Hola!

Se ze grebem, se ze grebem, pa ni zaenkrat se nic... ampak grebem naprej... sporocim, ko bo kaj!

LP suzuki

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote:

suzuki uporab "kanale" pa zrihti drugi pa tretji del!!!

Hola!

Se ze grebem, se ze grebem, pa ni zaenkrat se nic... ampak grebem naprej... sporocim, ko bo kaj!

LP suzuki

verjetno si 1. del dobil prej kot je bil v kinu pri nas?

...torej lahko pricakujemo tudi 2. in 3. del prej?

imas mogoce naslov kakega serverja?...bi jest mal "posnofal"....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Ja, res sem imel prvi del prej kot je bila premiera pri nas, ampak ga nisem pogledal, ker sem hotel za prvic zadevo videt 15m veliko - a sem karakter, a ne?!?!?! Ceprav je bilo HUDICOV tezko!!!

Sicer pa filme DLam z WinMXom - nekaj takega za filme (in glasbo, programe, whatever), kot je bil Napster za mp3je. Ce te zanima, poglej na: www.winmx.com

LP suzuki

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Suzuki, hvala za ponudbo, divx lahko tudi jaz dobim, ampak me ne zanima, ker mi takšnih filmov ni za gledat na monitorju. Sem šel za božič raje v stroške in si kupil pravo zadevo, beri DVD. Že samo zaradi zvoka mi ni, da bi dobre filme gledal drugje. Bom že potrpel, medtem pa mogoče še enkrat šel v kino. Zagotovo pa ne v Komuno>

Burn to be wild

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Suzuki, hvala za ponudbo, divx lahko tudi jaz dobim, ampak me ne zanima, ker mi takšnih filmov ni za gledat na monitorju. Sem šel za božič raje v stroške in si kupil pravo zadevo, beri DVD. Že samo zaradi zvoka mi ni, da bi dobre filme gledal drugje. Bom že potrpel, medtem pa mogoče še enkrat šel v kino. Zagotovo pa ne v Komuno.

Burn to be wild

Hola!

Sem kar malo zalosten, ko pravis, da ti ni za gledat taksne filme na monitorju... Ja, seveda da ne, malo se je treba znajti - jest v sluzbi vzamem LCD projektor in imam doma vsak vikend privatni kino, ceprav zvok seveda ni tako HiFisticen, kot v kinu. In ko bom ene tri do sedemkrat videl LotR v kinu, bo tudi domaca projekcija cisto cool.

Se posebej pa je to fajn pri "navadnih" filmih, pravzaprav je kar super, ker vsakic prisparam za karto plus bencin plus pijaca plus se kaj - vec kot lahko popijemo z druzbo ob gledanju pri meni... Saj te robe je sedaj kar precej naokoli - poskusi, bos videl!

Mimogrede me pa zanima, kaksen DivX od LotR lahko dobis - ce je boljsi kot moj mpeg, bi se rad hitro kaj dogovoril s tabo...

LP suzuki

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Mimogrede me pa zanima, kaksen DivX od LotR lahko dobis - ce je boljsi kot moj mpeg, bi se rad hitro kaj dogovoril s tabo...

LP suzuki

Ti, ne vem, povej mi, kakšnega imaš ti, pa se bom pozanimal, če lahko dobim boljšega. Vem samo, da je roba precej kakovostna.

Kar se pa projektorja tiče, imaš srečo. Jaz česa takega nimam kje dobiti, zato zdej šparam za en ornk widescreen TV. Plasma, obešen na steno, bi mi kar dobro sedel, ampak za to ceno si pa vseeno raje omislim motor (na DVD forumu bi napisal ravno obratno). Sem bom moral zadovoljiti s katodno cevjo, pa še to bo bolelo. Mam pa že sistem 5.1, ki seka, da je veselje. Ravno zato mi divx ne sede, ker načeloma bi ga za par jurjev lahko spravil na TV, ampak vse skupaj je bolj na pol. Nisem tolk neučakan, da ne bi mogu potrpet in dočakat, da DVD pride v videoteko ali pa v štacuno, če gre za film, ki bi ga želel imet v svoji zbirki. Trilogija LOTR bo zagotovo doživela to čast.

Burn to be wild

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Ves kaj, ti ga kar zrihtaj, ce lahko, pa en (prazen) CD gor ali dol, a ne... Vazno je, da ne spustim prilike za potencialno boljso verzijo!

Ce te pa zanima kvaliteta mojega mpega, je pa najbolje, da se enkrat s Srecno gospo ustavita pri meni in ga skupaj pogledamo!

Projektorji pa takole: cene hitro padajo (pa se bolj bodo), kompleten hisni kino dobis ze za manj kot pol milijoncka - ce se ti ZELO ne mudi, pocakaj se malo, bo se cenejsi.

In se projektorji: piz*!!! Tale vikend so tudi mene zjeb*!!! Mi je nekdo v sluzbi spljunil (da ne uporabim pravi izraz!) projektor...

Sicer je pa danes zvecer nekaksen skupinski (motosvetovski?) ogled LotR. Ce te zanima, hitro poklici Zoolota, ki je sef ogleda! Jest sem se pravkar prijavil...

LP suzuki

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Suzuki, na kaj pa ti projiciraš, ko maš projektor? Maš mogoče kakšno dobro platno ali kar na steno?

Ko je govora o hišnem kinu pa ne moremo mimo zvočne pomanjkljivosti divxa. Zame samo slika ni dovolj, če je surround je že bolje. Zvok in slika sta dve dimenziji, ki gresta z roko v roki. Ko mi bo divx dal tak zvok kot DVD, bom pa vložil še nekaj cekinov v računalnik. Do takrat bom pa na njem gledal tiste stvari, ki me zanimajo samo toliko, da bi vidu, za kaj gre. Filmofilskih užitkov v tem ni. Drgač je pa isto kot če gledaš TV, in tistega kar gledaš ne moreš dovolj ceniti zaradi kakovosti in reklam.

Burn to be wild

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ENO VPRASANJE:

ali se mi splaca it gledat film glede na to da nisem ljubitelj znanstvene fantastike in podobnih zgodb rad pa si ogledam dober film z ZANIMIVO vsebino? aja pa knjige nisem prebral in je tudi nimam namena! sem pa pred dosti leti gledal risanko LORG, ki pa mi ze kot otroku ni bila vsec.

SUPPORT YOUR LOCAL PERVERT!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pervy, vceraj smo ga gledali nekateri Motosvetovci.

Meni osebno je bil dober zaradi vizuelnih efektov, drugace pa me je pustil nepotesenega, saj sem tri ure navijal, da vrze Frodo prstan v goro, potem pa kar naenkrat konec filma - se vidimo cez dve leti. Ko bo namrec prisel tretji del in bo konec.... Ma, hudica... ampak efekti so mi bili pa vseeno vsec...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Sicer pa filme DLam z WinMXom - nekaj takega za filme (in glasbo, programe, whatever), kot je bil Napster za mp3je. Ce te zanima, poglej na: www.winmx.com

WinMX tebi dela ok? Hmmm ... jaz sem par tednov nazaj poiskal vse 007 filme in jih "zacel" downloadat, pocakal par dni in nisem dobil niti bajta; ostajam pri http://www.kazaa.com in http://www.edonkey2000.com (slednji zadnje case neprimerno slabsi).

--

Andraz, cyc

Uredil - cyc on 28/01/2002 02:37:32

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Sem kar malo zalosten, ko pravis, da ti ni za gledat taksne filme na monitorju... Ja, seveda da ne, malo se je treba znajti - jest v .

Baaaah! Kaj da se ne da, se vse od svoji ~300 - al koliko jih je ze - divxov sem gledal na 17" monitorju in je cisto OK Jasno, od blizu, ne z razdalje 4m

quote:

Mimogrede me pa zanima, kaksen DivX od LotR lahko dobis - ce je boljsi kot moj mpeg, bi se rad hitro kaj dogovoril s tabo...

Divx dobim jaz, ko bo obstajal DVD. Preden DVDja ni, ne more obstajat DVD rip (ki je edini vreden peke na CD (oz. telesync, ne hvala)

--

Andraz, cyc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nism nc brala, bom kr napisala...

Film... jaz sem cist not padla... V soboto smo si (ka nas je bilo... cela garda motosvetovcev) ogledal tale film in hvala Suzukiju, ki je pred filmom malo razlozil kako kaj kje kdaj se vse skupaj odvija, sem film razumela tako kot je treba (no, ker se je pac zgodilo, da so mojih kolegi sli ta film gledat in se jim je zdel totalno beden... a je** ga ce se pa ne pozanimas kaj gres gledat). Film... odlicen. Komaj cakam naslednji novoletni FS, ker bo potem kmalu na sporedu se 2. del Gospodarja prstanov.

Torej Suzuki raztura... mislim, ce je ze na forumu full enih funkcij (takvih in onakvih) bi pa lahko Suzukiju dal funkcijo Profesorja.

I promise I will be goon..ee..goof..ee..goob..ee..g...BAD. I am sorry I just can't be GUT!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Baaaah! Kaj da se ne da, se vse od svoji ~300 - al koliko jih je ze - divxov sem gledal na 17" monitorju in je cisto OK Jasno, od blizu, ne z razdalje 4m

Divx dobim jaz, ko bo obstajal DVD. Preden DVDja ni, ne more obstajat DVD rip (ki je edini vreden peke na CD (oz. telesync, ne hvala)

Ne vem, ali bo primerjava vzdržala, ampak meni je gledanje filmov na račualniku kot da bi se vozil z mopedom po avtocesti. Neudobno in nima pravega čara. To je bolj za instant konzumiranje velike količine filmov, ne pa za pravo užitkarjenje. Za računalnikom presedim cele dneve in mi na kraj pameti ne pade, da bi še zvečer filme gledal na njem. RAzumem te, če si študent, pa v domu, kjer itak nimaš druge izbire. Ampak doma, zleknjen v kavču pred TV-jem, s pivom v roki in oreščki na dohvat... Ma ni boljšga.

Se strinjam, da je DVD rip najboljš kar lahko dobiš, ampak ne vem, kdaj ga lahko pričakujemo. ne vem odkod je LOTR-jev divx, ampak ko sem vrgel uč nanj, se mi je zdel dober. Na računalniku, seveda.

Burn to be wild

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

FILM LOR zelo na kratko:

HUDO DOBRA ZADEVA !!!!!!!!

(lahkobicelotrilogijovkosugledalPRESS)

P.S.: Lucky in Suzuki, DVD bo "Must Be" ker bo za 90 minut daljši (samo prvi del) od verzije za kino!!

*****

Come in peace or stay at home!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdejle bomo gledal LOR pa bom pol podal svoje menenje o izvedbi in kvaliteti filma!Izvedeniško mnenje!

Sem slišal do sedaj preveč različnih mnenj tako, da si moram film ogledat osebno!

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Suzuki, na kaj pa ti projiciraš, ko maš projektor? Maš mogoče kakšno dobro platno ali kar na steno?

Ko je govora o hišnem kinu pa ne moremo mimo zvočne pomanjkljivosti divxa. Zame samo slika ni dovolj, če je surround je že bolje. Zvok in slika sta dve dimenziji, ki gresta z roko v roki. Ko mi bo divx dal tak zvok kot DVD, bom pa vložil še nekaj cekinov v računalnik. Do takrat bom pa na njem gledal tiste stvari, ki me zanimajo samo toliko, da bi vidu, za kaj gre. Filmofilskih užitkov v tem ni. Drgač je pa isto kot če gledaš TV, in tistega kar gledaš ne moreš dovolj ceniti zaradi kakovosti in reklam.

Burn to be wild

Hola!

Jest projeciram kar na lepo belo steno (z enim zebljickom od slike, hehehe). Prav fajn se vidi - vsaj naravnost je...

Sicer je pa bolje, da se take stvari pogovoriva v zivo, naju bodo moderatorji razsul, ko v postu o LotR piseva tele neumnosti - v sredo v Twinu, OK?

LP suzuki

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

WinMX tebi dela ok? Hmmm ... jaz sem par tednov nazaj poiskal vse 007 filme in jih "zacel" downloadat, pocakal par dni in nisem dobil niti bajta; ostajam pri http://www.kazaa.com in http://www.edonkey2000.com (slednji zadnje case neprimerno slabsi).

--

Andraz, cyc

Uredil - cyc on 28/01/2002 02:37:32

Hola!

Hja, zadnje case precej mece ven... Bom poskusil se (tvoj) KaZaa...

LP suzuki

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

...

P.S.: Lucky in Suzuki, DVD bo "Must Be" ker bo za 90 minut daljši (samo prvi del) od verzije za kino!!

*****

Come in peace or stay at home!

Hola!

A ja, a ja??? (pretvorio sam se u uvo!) Kje si pa to izvedel???

Ceprav se bojim, da ne bo film daljsi ampak bodo le posebej dodani kaksni prizori iz snemanja, izdelave mask in orozja pa to... AMPAK CE BI BLO TO RES!!! MLJASK!!!

LP suzuki

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!