Skoči na vsebino

The Lord of the Rings


Priporočene objave

Joj jaz sem pa cist ven padu Dej Suzuki se men zrihti kopijo, pa vse potrebno, please

Eni so srecni drugi pa trezni

LP Climber

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Joj jaz sem pa cist ven padu Dej Suzuki se men zrihti kopijo, pa vse potrebno, please

Eni so srecni drugi pa trezni

LP Climber

Hola!

Hmmmmmmmmmm... "vse potrebno"... vse potrebno ze imamo, le casa za igrat ne...

Climber, ni blema, tudi ti si se prijavil med igralce in bos dobil svojo kopijo predstavitve likov in Rules Summary Sheet - ostalo (Rule Book in Adventure Book) je pa itak SAMO ZA DM in ostali ne smejo brat!!!

Se vidimo zvecer.

LP suzuki

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Kot smo se dogovorili vceraj v Twinu, zakljucujem gofljanje o igranju D&Dja v temle topicu in odpiram novega samo za igranje D&D, tule pa naj ostane prostor za komentiranje LotR.

LP suzuki

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

No, jest pa RESNO svetujem vsem, ki vam je bil vsec prvi film, da si pred ogledom drugega zagotovo preberete VSAJ celotni LotR, ce vam ostane kaj casa pa se The Hobbit in The Silmarillion. Ne samo, da bodo vasi uzitki ob gledanju naslednjih filmov bistveno vecji, celo razumeli boste situacijo (ne kot Gregs, ki me je na koncu filma vprasal: hej, kje je pa konec???).

LP suzuki

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

(ne kot Gregs, ki me je na koncu filma vprasal: hej, kje je pa konec???).

Ej, suzuki, ne me zezat brez smajlijev!...

Saj vem, da to SPLOH se ni bil konec, ker bo sele zec slabi dve leti. Ampak kaj morem, ko pa clovek tri ured drzi za Bilbota, potem pa ga smo se vidi na vrhu gore in.... basta! The End! Menda vseeno lahko razlozim svoje napol razocaranje, ko sem pa drzal pesti cel cas, da so me na koncu cisto roke bolele... heheheh....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Ej, suzuki, ne me zezat brez smajlijev!

Hola Gregs!

Sorry, ni bilo misljene nobene hudobije, eto ti smajliji:

Sicer je bil pa tisto Frodo in ne Bilbo... and I rest my case.

LP suzuki

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Sorry, ni bilo misljene nobene hudobije, eto ti smajliji:

Sicer je bil pa tisto Frodo in ne Bilbo... and I rest my case.

Hehehe... saj vem, da nisi bil zloben....

Aha, ja saj res... Tocno!

Bilbo je bil stric, Frodo je pa nosilec prstana... po predaji...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Hola!

No, jest pa RESNO svetujem vsem, ki vam je bil vsec prvi film, da si pred ogledom drugega zagotovo preberete VSAJ celotni LotR, ce vam ostane kaj casa pa se The Hobbit in The Silmarillion. Ne samo, da bodo vasi uzitki ob gledanju naslednjih filmov bistveno vecji, celo razumeli boste situacijo (ne kot Gregs, ki me je na koncu filma vprasal: hej, kje je pa konec???).

LP suzuki

Cakaj malo Suzuki!!! Kaj je treba najprej prebrat Hobita in ostale " drobnarije" ali LotR? Zdaj sem pa ze zmedena od vsega tega.

No, ko pa ravno pisem, se moram pa se pohvalit a ne? Koncno mi je uspelo prebrat Hobita in ... zakaj so ubil mojga ZMAJCKAAAA? ... pa tak fejst decko je bil.

I promise I will be goon..ee..goof..ee..goob..ee..g...BAD. I am sorry I just can't be GUT!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

No, jest pa RESNO svetujem vsem, ki vam je bil vsec prvi film, da si pred ogledom drugega zagotovo preberete VSAJ celotni LotR, ce vam ostane kaj casa pa se The Hobbit in The Silmarillion.

Suzuki, slepo sledim tvojemu nasvetu. Ne vidim nič drugega kot kup knjig, ki me čakajo da jih preberem.

P.S.

Napredujem pa za odtenek hitreje kot Viragica.

Bye

Desmo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ČE B0OSTE ŠE NAPREJ IZ TEGA DELAL TAKO EVFORIJO, GA NALAŠČ NE BOM ŠEL GLEDAT!

Jebeš mir bez rata!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se kdo javi, da mi prebere te knjige ???

... matr sem pameten ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Evo, samo en dan me ni na forumu, pa je ze panika... (just joking).

Torej po vrsti:

Viragica: ni pomembno, kaj preberes prej, Hobbita ali LotR, ceprav sta casovno povezani (Hobbit se dogaja nekaj desetletij pred LotR). JRRT je najprej napisal Hobbita - kot knjigo za (malo vecje) otroke, a se vedno za otroke. Ko je knjiga dozivela silen uspeh in so bralci in zalozniki zahtevali nadaljevanje, se je opogumil in napisal LotR, namenjen odraslim. In ker je imel ful snovi o Middle Earth (kot ozadje za Hobbita in LotR), je kasneje privekal na svet se The Silmarillion, ki opisuje najbolj staro zgodovino, od nastanka sveta naprej (npr Hobbit in LotR se zgodita sele ob koncu Tretje dobe, vsi dogodki pa trajajo manj kot sto let). Je pa Silmarillion dokaj tezak za branje, ker je ful nafilan z dogodki, osebami, kraji, legendami itd itd, za povrh pa ni pisan v celoti kot roman (samo nekatere zgodbe), ampak bolj kot zgodovinska knjiga. Iz te snovi naj bi nastalo se precej romanov, a zal je avtor prej umrl...

Ko je JRRT umrl, je njegova dela zacel urejati sin, ki je izdal ocetove zapiske kot Lost Tales in Unfinished Tales, pa se kaksne Tales (hja, ljubitelji bomo itak pozrli vse, denar pa ne smrdi, a ne).

Morda je se bolje, ce preberes LotR prej kot Hobbita, ker so tu vse zadeve ze bolj "dodelane" in lazje za nazaj razumes (otroskega) Hobbita. Tisti, ki vam bo to premalo, pa naskocite se Silmarillion in se kaksne zgodbe (Tales). Koncali boste verjetno tako kot jest, s tremi knjigami odprtimi naenkrat (ko se npr v LotR pogovarjajo o starih mitih in legendah npr tisti o Berenu in Luthien, pac vzames Silmarilion (ali kaksen Tale) in gres tja prebrat celo njuno zalostno zgodbo, da ves, o cem se pogovarjajo. In teh zgodb/pesmic je (skoraj) neskoncno: o mornarju Earendilu... o Feanorju in njegovih treh silmarilih (dragih kamnih, v katerih je bila shranjena svetloba obeh dreves, Laurelina in Telperiona in ki jih je ukradel hudobni Melkor (Morgoth) in o vojni, do katere je prislo zaradi tega, pa o elfskem kralju Turgonu in njegovem cudeznem kraljestvu Gondolinu, pa o elfskem Nargothrondu, pa o vzponu in padcu Numenorja... nikad kraja! Ce bi JRRT zivel se 100 let bi mi najbrz imeli se desetine tako podrobno obdelanih romanov/zgodb kot je LotR, toliko "futra" je v Silmarillionu...

Desmo: odlicno, cakam na kaksen konkreten komentar ali, se raje, na debato - seveda v zivo. Morda ze danes zvecer po igranju D&D?

Stari Faker: saj si fejst dec, ampak meni je prav vseeno, ali ga bos videl ali ne - pa brez zamere. Nekateri ne razumejo evforije okoli voznje z motorji, ti pa ne te okoli LotR - so what, big deal. Ali drugace povedano: tukaj ne pisem stvari zato, ker bi zahteval, da morate tudi vsi ostali doziveti to zadevo enako kot jest - le zakaj bi morali, obstaja se milijone drugih, tudi zanimivih reci. Tukaj pisem samo za tiste, ki jih je Middle Earth zacaral enako kot mene.

Rok: brez zamere, a s tem komentarjem si povedal samo to, da ti o tej zadevi ni treba vedeti prav nic. Tudi zate velja to, kar sem napisal Fakerju. Gotovo bos nekoc nasel nekaj, kar ti bo vsec, to pa preskoci.

LP suzuki

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

ČE B0OSTE ŠE NAPREJ IZ TEGA DELAL TAKO EVFORIJO, GA NALAŠČ NE BOM ŠEL GLEDAT!

Jebeš mir bez rata!

Ja Faker saj bojda si ga sel enkrat ze gledat... kaj a ga nisi videl?

I promise I will be goon..ee..goof..ee..goob..ee..g...BAD. I am sorry I just can't be GUT!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Se kdo javi, da mi prebere te knjige ???

... matr sem pameten ...

U SI PAMETEN! Se enkrat od zacetka... NOUP.

I promise I will be goon..ee..goof..ee..goob..ee..g...BAD. I am sorry I just can't be GUT!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Se kdo javi, da mi prebere te knjige ???

ce me poklices po telefonu,lahko.samo je v nemscini.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Pravkar smo si najbolj vneti ljubitelji Middle Eartha (Macica, Lucky, Janja, Gregs in moja malenkost) se enkrat ogledali LotR, tokrat divX verzijo na Gregsoven NBju in sluzbenem projektorju, pri meni doma. Ahhhhh, kako je pasalo... Prav lep zakljucek vecera igranja D&D.

LP suzuki

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem kake dva tedna pred izidom filma najprej gledu risanko,

seveda je bla cela in ne v treh delih pa zlo stara,

pol pa še mpeg varjanto originala k mi zasede kr dva cd ja je pa posnetek zato v redu, vsebinsko sta si risanka in film zelo podobna, knjige pa nism brau

sem pa bolj udarjen na kvalitetno uporabo zvočnih efektov in moram priznati da me niso preveč prepričali ker so basi kar vsevprek dodajani k posnetku,

ampak to je pač moderno

pogrešu sm pa še svetleče oči brezfrisnih črnih modelov na konjih

ajde

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, suzuki250, priporočam ti ogled v kinu, pa ti bo jasno, zakaj tolko efektov. V dobi subwooferjev so basi dobili čisto poseben pomen, predvsem pričaranje bolj realističnega efekta dramatičnosti.

Burn to be wild

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Hola!

Pravkar smo si najbolj vneti ljubitelji Middle Eartha (Macica, Lucky, Janja, Gregs in moja malenkost) se enkrat ogledali LotR, tokrat divX verzijo na Gregsoven NBju in sluzbenem projektorju, pri meni doma. Ahhhhh, kako je pasalo... Prav lep zakljucek vecera igranja D&D.

LP suzuki

Res je pasalo in hvala Suzukiju za komentiranje med filmom. Počutil sem se, kot da gledam DVD z režiserjevim komentarjem v prvem planu. Noro, marsikaj ti rata bolj jasno. Upam, da bo ob DVD zares imel kaj podobnega, če se pa režiserju ne da, pa predlagam, da najamejo Suzukija. Verjamem, da bo povedal še kaj več. Home cinema z dodano vrednostjo je ZAKON! Še!

Burn to be wild

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jep, bilo je super, se enkrat gledat ta film, predvsem s komentarji in zvocniki DIREKTNO na usesih... Bi lahko rekel, da je bilo skoraj bolje kot v kinu... Eh, ce bi imel se kaksen milijoncek odvec, bi bi tudi nabvil projektor...

----------------------------------

Cilj ni želja, temveč uresničitev!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jest sem pa poizkusil srečo,da si ogledam ta famozni film.......

PA SEJ NE MOREŠ VERJET.......RAZPRODANO!!!!!!!!????????!!!!!!!!!

Klimbra.....saj le najmehkejši je dovolj nežen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Hola!

Pravkar smo si najbolj vneti ljubitelji Middle Eartha (Macica, Lucky, Janja, Gregs in moja malenkost) se enkrat ogledali LotR, tokrat divX verzijo na Gregsoven NBju in sluzbenem projektorju, pri meni doma. Ahhhhh, kako je pasalo... Prav lep zakljucek vecera igranja D&D.

LP suzuki

OOOO Suzuki, hvala, da si mi dodelil tak laskav naslov (najbolj vneti ljubitelj Middle Eartha), čeprav se sama ne bi štela ravno mednje. Moram pa reči, da je bil ta ogled posebno doživetje, še posebej hvala za izčrpne razlage posameznih delov, pa tudi kratek pogled v prihodnost (2. in 3. del knjige in filma). Kaj veš, mogoče pa se bom vseeno kdaj odločila in prebrala knjigo.

jsssssstttttttt tuuuuuuuuuuuuuuuut

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!