Skoči na vsebino

The Lord of the Rings


Priporočene objave

Včeraj sem si ogledal še tretji del trilogije.Bilo mi je kar všeč razen konca oz.zmage,ki je tako osladen,da mi je šlo kar na bruhanje-mogoče sem pa pojedel preveč kokic :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Tkole. Mislim, da ste vsi najbolj navdušeni že videli film, zato bom - končno, po preh tednih odkar sem prvič videl RotK - napisal svoje vtise. Torej vse kar bom napisal je moje mnenje, ki ga nikomur ne vsiljujem (kdor pa še ni videl filma in bi ga tole motilo pa naj tule neha brati).

Tokrat nisem opazil samo "napak" ampka tudi "NAPAKE" oz eno samo veliko "NAPAKO": film je tako pocukrano hollywoodski, da če si malce nagnjen k temu mimogrede fašeš sladkorno. To utemeljujem z naslednjim:

- NEZNOSNO PRETIRAVANJE S ČUSTVI PREKO VSEH MEJA

- če bi iz filma izrezali vse scene, kjer kdorkoli joka, bi od 200 minut ostalo le še kake pol ure (moja ocena)

- trikrat sem gledal film in po mojih opažanjih je edini moški, ki v filmu ne zajoka (ja, jokajo tudi/predvsem moški!) Legolas, pa še ta je Elf (prvaka v cmeranju:

Samwise je več kot pol filma dobesedno zabuhel od joka, takoj za njim Faramir),

- Arwen umira... WTF??? ker je njeno življenje nekako postalo povezano z usodo prstana (po PJevih besedah iz ust Elronda)

- scena ko se Aragorn in Arwen zaližeta... če ste preživeli to, ste imuni na sladkorno

- enako ko Frodo poljubi Sama v slovo... Anubis, spet nekaj zate :-(((((

- kar naredi Legolas ubogemu oliphauntu... tisto s konjem je bil pičk* dim v primerjavi s tem...

Ahhhh... sem hotel opisati še "navadne napake", pa me je samo tole spominjanje na razsute tone cukra spravil v tako slabo voljo, da bom nadaljeval jutri. Ali pojutrišnjem. JRRT se definitivno obrača v grobu.

Namarie.

PS ta film je IMHO najslabši od vseh treh (prvi daleč najboljši). Reši ga lahko le še EE verzija, kjer bi čimbolj skrajšali cmerave scene in dodali dve uri (ali več) VSEBINE.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Tkole. Mislim, da ste vsi najbolj navdušeni že videli film, zato bom - končno, po preh tednih odkar sem prvič videl RotK - napisal svoje vtise. Torej vse kar bom napisal je moje mnenje, ki ga nikomur ne vsiljujem (kdor pa še ni videl filma in bi ga tole motilo pa naj tule neha brati).

Tokrat nisem opazil samo "napak" ampka tudi "NAPAKE" oz eno samo veliko "NAPAKO": film je tako pocukrano hollywoodski, da če si malce nagnjen k temu mimogrede fašeš sladkorno. To utemeljujem z naslednjim:

- NEZNOSNO PRETIRAVANJE S ČUSTVI PREKO VSEH MEJA

- če bi iz filma izrezali vse scene, kjer kdorkoli joka, bi od 200 minut ostalo le še kake pol ure (moja ocena)

- trikrat sem gledal film in po mojih opažanjih je edini moški, ki v filmu ne zajoka (ja, jokajo tudi/predvsem moški!) Legolas, pa še ta je Elf (prvaka v cmeranju:

Samwise je več kot pol filma dobesedno zabuhel od joka, takoj za njim Faramir),

- Arwen umira... WTF??? ker je njeno življenje nekako postalo povezano z usodo prstana (po PJevih besedah iz ust Elronda)

- scena ko se Aragorn in Arwen zaližeta... če ste preživeli to, ste imuni na sladkorno

- enako ko Frodo poljubi Sama v slovo... Anubis, spet nekaj zate :-(((((

- kar naredi Legolas ubogemu oliphauntu... tisto s konjem je bil pičk* dim v primerjavi s tem...

Ahhhh... sem hotel opisati še "navadne napake", pa me je samo tole spominjanje na razsute tone cukra spravil v tako slabo voljo, da bom nadaljeval jutri. Ali pojutrišnjem. JRRT se definitivno obrača v grobu.

Namarie.

PS ta film je IMHO najslabši od vseh treh (prvi daleč najboljši). Reši ga lahko le še EE verzija, kjer bi čimbolj skrajšali cmerave scene in dodali dve uri (ali več) VSEBINE.

Nisem imun na sladkorno........nivo se je dvignil preko vseh razumnih mej. :( :( :(

Razvlečeno,cmeravo,...........ma brez veze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Žal mi je tistga jurja,ker po eni uri nisem več vedel,a čem spokat,al naj sinkotu omogočim ogled do konca.BTW......tamau je reku: FAK,FOTR,KAJ TI MENE SILŠ GLEDAT :o :o :o :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

suzuki, a pol ti je kao žal, da nisi prišel raje na NFS? :)

Hola Sym,

na tole moram povedati malo več: nikoli nisem imel namena zamuditi NFS!!! To se je zgodilo le zato, ker sem kupil karte za avion (in rezerviral bivanje) precej prej, preden se je vedelo, kdaj bo NFS - in se je, na mojo veliko žalost, pokrilo.

Odgovor na tvoje vprašanje pa je: DA - glede na to, kako so zadeve izpadle mi je žal. Prepričan sem, da bi se na NFSju, v vaši družbi, imel veliko bolje kot v družbi PJa...

Popravljeno . Popravil suzuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Film sva si ogledala sinoči v MB (in po filmu zunaj srečala še Mačico)...

Sam po sebi se mi ni zdel napačen, sem užival, narejen je tekoče, zgodba je skladna in lepo gledljiva, nikjer se prekomerno ne zatika... (mnenje po prvem ogledu)

Koliko je kaj pocukrano ali ne, je stvar okusa, kdor je prebral knjige, je bil verjetno razočaran, a po Petrinih besedah se je film kar držal zgodbe... Nekaj pa morajo spremenit, da naredijo iz berljive knjige gledljiv film...

Vsakemu svoje, dobro pa je, da so tovrstne teme v tem letnem času, čez par mesecev pa bodo druge teme aktualnejše ;) GASAAAAAAA...

LP

Windsurf

Popravljeno . Popravil Windsurf
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je bil komu že prvi del beden,zakaj si je pa potem ogledal še ostala dva... :? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je bil komu že prvi del beden,zakaj si je pa potem ogledal še ostala dva... :? :hmm:

zato ker prvi ni bil beden ... potem je pa že fama ratala in čredni nagon opravi svoje ... tudi pri meni ...

vem da mi 3. del verjetno ne bo všeč, ampak ga bom šel 100% gledat ... nimaš kaj ... sem ovca ... :D :P B)

P.S. računam pa na to, ker ga vsi pluvajo, da mi bo všeč saj ne bom ničesar pričakoval od 3. dela ... ponavadi je ravno obratno ... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK glede na vse kritike in oh in sploh vse naj naj o Lord.... sem se odločla da bom tut jest tole prebrala. No pridem v knižnico in rečem: ,,jest bi pa prvi del Lord of the rings,, pa mi teta reče: kateri prevod pa? obstajata namreč dva poleg tega je pa faj da preberete še uvod (2 knjigi) v zgodbo. Zdej me pa zanima o čem je sploh ona govorila, ker sem se do sedaj probala držat stran od teh množičnih evforij.

Torej če hočem prebrati vse tri knjige mi povejte kateri prevod je boljši, in kaj hudiča je s tem ,,uvodom v zgodbo,,?

(nokoliniprepoznopress) B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi povejte kateri prevod je boljši, in kaj hudiča je s tem ,,uvodom v zgodbo,,?

(nokoliniprepoznopress) B)

"kar original preberi", bi rekel Suzuki. Sicer pa je menda prevod Branka Gradišnika boljši oz. manj slab.

Uvod v zgodbo ti predstavi 50.000 let zgodovine preden se začne pripoved Lord Of The Rings ...

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zagovarjam teorijo, da se je zavoljo stresa, ki ga s seboj prinesejo (nezavedno) veliki časovni preskoki (ki nam jih katerikoli medij posreduje), primerno in zveličavno vsake tisoč let pošteno dat dol.

LOTR je nadvse fascinantno delo...hehehe...aj min Delo. :) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK glede na vse kritike in oh in sploh vse naj naj o Lord.... sem se odločla da bom tut jest tole prebrala. No pridem v knižnico in rečem: ,,jest bi pa prvi del Lord of the rings,,  pa mi teta reče: kateri prevod pa? obstajata namreč dva poleg tega je pa faj da preberete še uvod (2 knjigi) v zgodbo. Zdej me pa zanima o čem je sploh ona govorila, ker sem se do sedaj probala držat stran od teh množičnih evforij.

Torej če hočem prebrati vse tri knjige mi povejte kateri prevod je boljši, in kaj hudiča je s tem ,,uvodom v zgodbo,,?

(nokoliniprepoznopress) B)

Hola lina!

Tele množične evforije so bolj za lase privlečena zadeva v takih, od boga in hudiča pozabljenih in vase zaprtih državicah kot je naša vrla Slovenija. V svetu je namreč LotR najbolj brana knjiga takoj za Bibilijo, zato je bila izbrana najprej za knjigo stoletja, ob prehodu v novo tisočletje pa tudi za knjigo tisočletja. Toliko o tem, da vemo o čem govorimo.

Potem prevodi: jest jih, kot je znano, strogo zavračam - iz enega samega razloga. Namreč, en velik del čara JRRTjevih knjig je prav čudoviti jezik, v katerem so napisane. Jezik, ki je resnično nekaj posebnega, pa hkrati čisto nič težji za razumet kot navadna angleščina. Če še vedno vztrajaš na prevodu pa ti ne znam svetovat, ker nisem bral nobenega, samo bežno sem jih prelistal (in me je odneslo v stratosfero)... Morda se odloči na podlagi imen: Bilbo Baggins je v enem prevodu Bilbo Bogataj, v drugem Bilbo Bisagin (ali če ne veš, kaj je Poč Gonobe, npr - to je Crack of Doom). Prvi prevod je starejši, drugi nov, tako kot film. Izberi po želji.

Ne vem točno, kaj je imela teta v knjižnici v mislih z uvodom, to bi bil lahko The Hobbit, dogodivščina, ki se je zgodila približno 50 let pred LotRom, v kateri Bilbo Baggins najde The One Ring, zaradi katerega je potem v LotRu taka panika. Morda pa je mislila Silmarillion, ki je, kot je povedal moj kletar, ~50.000 letna zgodovina Arde, od Stvarjenja do TA (Third Agea), na koncu katerega se dogaja LotR (praktično cel LotR se zgodi v šestih mesecih).

Obe knjigi sta tudi prevedeni, s tem da je Hobbit otroška knjiga, Silmarillion pa je za brat dokaj zahtevna zadeva, ker ni roman kot LotR ampak v večjem delu le naštevanje zgodovinskih dogodkov, letnic, krajev, oseb, bitk... Za branje Silmarilliona res MORAŠ biti fan Middle-eartha, bi rekel :) .

Kot vsem, ki jih začne zanimati Middle-earth, tudi tebi priporočam, da najprej prebereš LotR in če te bo začaral potem definitivno še Silmarillion in Hobbita. Če ti tudi to ne bo dovolj, so tu še Unfinished Tales in (zaenkrat) 13 knjig iz serije Lost Tales, ki pa (še?) niso prevedene, a je notri npr detaljni opis nastanka vseh Prstanov, vseh bitij oz ras, pošasti, krajev, pomembnih rodbin, pisav, jezikov... skratka nasploh vsega mogočega...

Upam, da sem ti pomagal, če te še kaj zanima, vprašaj.

Namarie.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vse, ki vam (nam) Middle Earth povzroča preglavice, poraja vprašanja... ne boste verjeli: obstaja knjiga "MIDDLE EARTH FOR DUMMIES"!!!

Pa da ne bo kdo mislil, da ga serjem... dvomljivci si knjigo lahko kupite pri MK (jaz sem jo videl v izložbi MK na Gosposki v MB... ).

LP

Windsurf

Popravljeno . Popravil Windsurf
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Ja, res je tudi ta knjiga v seriji "... for Dummies", a bistveno bolj vam priporočam knjigo "The Complete Guide to Middle Earth" Roberta Fosterja, v kateri boste našli razlago/opis kateregakoli kraja, imena, bitke, rase, bitja, dobe... whatever. Če koga zanima bolj natančno kako izgleda, jo lahko vidi pri meni.

Namarie.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola Sym,

na tole moram povedati malo več: nikoli nisem imel namena zamuditi NFS!!! To se je zgodilo le zato, ker sem kupil karte za avion (in rezerviral bivanje) precej prej, preden se je vedelo, kdaj bo NFS - in se je, na mojo veliko žalost, pokrilo.

Odgovor na tvoje vprašanje pa je: DA - glede na to, kako so zadeve izpadle mi je žal. Prepričan sem, da bi se na NFSju, v vaši družbi, imel veliko bolje kot v družbi PJa...

mah neeeeeee saj NFS-ji bodo še! Ogleda tretga dela v Londonu preden pride v lublano pa ne bo več! !! !!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, na srečo tokrat nisem vedela natančno kaj je JRRT napisal, tako, da nisem bila preveč obremenjena s podrobnostmi, ki so me zelo zmotile pri ogledu TTT. Po drugi strani pa sem zahvaljujoč Suzukiju dovolj dobro vedela za kaj se gre, da mi ni bil popolnoma brezvezen kot ob prvem ogledu FotR-a. Sicer se mi je mal čudno zdelo zakaj pa zdaj Arwen kar umira in to zaradi prstana (??!??) ampak na splošno mi je bil pa film kar všeč.

Specialni efekti so res hudi, mislim, jst sm bila celo bitko polna adrenalina, čeprav sem čist dobr vedela, da se bo srečno končalo.

Pa najbolj všeč mi je bil pogovor med Eowyn in kraljem Nazgulov, ko on reče:

''No man can kill me", pol pa pride Eowin pa reče "I'm no man" in ga ubije. Zdaj pa naj sam še kdo reče, da so moški močnejši. Sploh če pol gledaš vse tiste frise, ki se kar naprej nekaj cmerijo.

Ja in res smo se s Petro in Windsurfom srečali zunaj. To mi je bilo pri celem filmu še najbolj všeč :afro1: :afro1: :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm :? :?

Kolega je šel gledat in mi je rekel, da mu je bil film FANTASTIČEN! Zdaj pa res ne vem, ko vse tole berem... :unsure: :unsure: :? :?

Nisem čital knjig in jih tudi nimam namena čitat, sem pa odigral Hobbita na Spectrumu... :lol1: :lol1:

Tudi meni so se filmi zdeli kar okej in bom prej ali slej tudi RotK šel pogledat. Pa da vidimo. :ph34r:

Popravljeno . Popravil Furioso
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm :? :?

Kolega je šel gledat in mi je rekel, da mu je bil film FANTASTIČEN! Zdaj pa res ne vem, ko vse tole berem... :unsure: :unsure: :? :?

Nisem čital knjig in jih tudi nimam namena čitat, sem pa odigral Hobbita na Spectrumu... :lol1: :lol1:

Tudi meni so se filmi zdeli kar okej in bom prej ali slej tudi RotK šel pogledat. Pa da vidimo. :ph34r:

Ma Furi, ne sekiraj se. Saj če nisi obremenjen s tem kaj se je "RES" zgodilo, so čist luškani filmčki (joj, me bo zdaj Suzuki za ušesa)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Ma ne Mačica, nič te ne bom. Itaq imajo vsake oči svojega malarja (kar je edino prav!). In sploh se (še) nisem nič dotaknil kiksov v filmu - s tem mislim, kaj je PJ naredil po svoje in ne po knjigi.

Povedal sem le, da je RotK kot celota ZAME much too much patetičen in cmerav. In na tem vztrajam.

Namarie.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Ma ne Mačica, nič te ne bom. Itaq imajo vsake oči svojega malarja (kar je edino prav!). In sploh se (še) nisem nič dotaknil kiksov v filmu - s tem mislim, kaj je PJ naredil po svoje in ne po knjigi.

Povedal sem le, da je RotK kot celota ZAME much too much patetičen in cmerav. In na tem vztrajam.

Namarie.

And I second that!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo,včeraj gledala film,kar dober :yea2:,sem pa vidu tut,da so jokal,levo in desno,zame razulečeno in preveč limunadasto :lol1:

Popravljeno . Popravil curi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes gledal film. Mi je bil najmanj vsec od vseh treh, tko da sem bil po ogledu kar malo razocaran.

Bitki sta se mi zdeli prekratki in je bilo vse prevec na easy. Sej vem, da je vse pravljica, ampak petkrat vec orkov se v minuti kar userje, eowyn in hobit tako zlahka pokoncata kralja nazgulov, ipd. prizori mi niso potegnili. Amerika ali je bilo tko v knjigi? Najbrz bo pet urna verzija to popravila in jo bom, ce jo bom imel priloznost, z veseljem pogledal. Vecina ostalega v filmu pa se mi je zdelo razvleceno, film se, ko ga je bilo prakticno ze konec, kar ni hotu koncat oz. se je tako zajfasto, da bog pomagaj. <_<

Tehnicno gledano je bil film seveda brezhiben in na trenutke sem prav zares uzival, tko kot v prvem in malo manj tudi v drugem delu.

Ko pogledam LOTR kot celoto, obcudujem Tolkiena, kako se je spomnil vseh teh ras, pokrajin, pisave, govorice in vse to tako dobro povezal v celoto. Res :notworthy:

Knjige pa nisem prebral.

Suzuki, enkrat se priporocam, da mi bos malo razlozil, ce je kaj v filmu izpusceno oz. drugace kot naj bi bilo, ipd. :)

Aja, pa se to. Prvega dela se cisto vseh detajlov ne spomnim vec(sedaj ze dve leti od tega) in me zanima, kam odhajajo na koncu z ladjo gendalf, frodo in tata hobit? Najbrz malo glupo vprasanje za zveste privrzence lotr-a, a vseeno. :rolleyes:

Za onega, ki se ni filma gledal, sem najbrz vse pokvaril. Se opravicujem O:-) :afro1:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom pa še jest napisal svoje utise.

Film mi je bil zakon :yea2: , boljši od prvih dveh. Sedel sem na sredini prve vrste, tako da sem moral vseskozi glavo obračat, ko je kakšen konj prišel na sceno:angry:Je pa tudi nekaj graje, filma bi moralo biti konec, ko je bil Aragorn okronan za kralja, naprej je bil dolgcajt :zzz: , Frodo pa Sam sta lazila pol ure na goro pogube, to je blo tud malo dolgočasno, pajek no coment <_< nad cmeravostjo se ne bi ravno pritoževal, kva češ happy end sucker :rolleyes: . V najkrajšem času ga grem še enkrat pogledat:)

aja pa ko se je Frodo vkrcal na ladjo sm mislu, da se bosta s Samom zaliznla tko kot sta se Aragorn pa Arowen :lol1:

LP by gebre

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!