Skoči na vsebino

Polhanje


Priporočene objave

Glede na to, da je prišel čas polhanja odpiram ta topic, da malo spregovorimo še o prebivalcih gozda, ki so tako opevani v tem letnem času. Sam obožujem polhanje in prepičan sem, da je tudi med vami veliko podobnih meni zato z besedo na dan, da zvemo še kej o polharskih navadah motoristov.

Zanima pa me tudi, če mogoče kdo ve kakšna je prodajna vrednost polove masti? To pa bi rad vedel zato, ker sem se pred nekaj dnevi pogovarjal z kolegom, ki naj bi poznal nekega avstrijca, ki to mast odkupuje in jo ceni 1000 evrov po litru. Kljub temu, da je ta mast resnično zelo priznana in cenjena se mi ta znesek zdi kar malce velik in moja radovednost mi ne da miru, da ne bi malo povprašal kaj je dejansko na tej stvari.

LP, Jure

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri nas je izraz polhanje ponavadi povezan s 3 dnevnim rajanjem po gozdu,plašenjem živali, pijančevanjem in seksualnim eksperimentiranjem med udeleženci...ulov je le simbolen...po 3 dneh polhanja ponavadi prinesejo 3 polhe...pa še takrat sta 2 našopana..... :wacko:

tako da.....morda je kje kaj drugače..... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Revčki se celo leto futrajo, iščejo hrano...da bi preživeli zimo pol pa škljoc po glavi ...pa ko bi jih vsaj vi futrali...o ne to pa ne.

Gre zgolj za prestižno pobijanje...nek barbarski ritual, ne vem se mi zdi, da niste ravno tako sestradani, da morate polhe jest. Krzno pa itak veste, da ga nosijo lepe živali in grdi ljudje.

Sem proti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako lahko nekdo zavije vrat tako lušni živalci, s takimi velikimi črnimi učki.......

aja.....vse se dogaja ponoč,pa ne vidiš prosečega pogleda

:SS :SS :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pa bogi zajčki, pa srnce, pa odojki... A bomo zdej golaž iz korenja in kolerabe kuhal, a kako? Polhanje mora bit! Ker je fajn.

Thundercat, kaj pa je narobe z vsem tistim zraven? Saj se čist fajn sliš. A je na zborih kaj drugače pa vsi tja hodte! :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem pa že vidu bol lepe živali, kot je polh....

Če so polhi tko lepi, zakaj pa jih nima nihče za domačo žival?

To je pač neka tradicija....

post-11-1096013419.jpg

Popravljeno . Popravil gic
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je, polhanje je tradicija. Jaz osebno ne vidim nič slabega v polhanju in ljudje polhamo že vrsto let, polhov pa še vedno (na srečo) ni zmanjkalo. Je pa res, da je tudi pri polhanju potrebno biti discipliniran in polhati v mejah normale. Tudi meni se ne zdi fer, ko poslušam od nekaterih ljudi koliko sto polhov so ujeli, pa kakšne plašče si bodo dali nardit iz njihovega krzna, pa kolk denarja bodo zaslužili s polhovo mastjo, ipd.. Ob takih izjavah človek resnično pomisli kaj bi bilo, če bi vsi ljudje tako delali. Ravno zato je prav, da je polhanje omejeno z zakonodajo, saj ta mogoče le ščiti malo naše gozdne prijatelje. Sploh pa bo letos baje vse skupaj še bolj poostreno in bodo polhali lahko izključno lovci... <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem pa že vidu bol lepe živali, kot je polh....

Če so polhi tko lepi, zakaj pa jih nima nihče za domačo žival?

To je pač neka tradicija....

Tako kot je v angliji tradicija lov na nebogljene lisice, ki jo preganja trop zlakanih psov ter krvoločnih in krvi željnih aristokratov. Upam, da je že kdo videl posnetke tega lova.

Naši predniki so počeli marsikaj, tudi v jamah so živeli in žrli surovo meso, kar pa še ne pomeni, da moramo to početi tudi mi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri nas je izraz polhanje ponavadi povezan s 3 dnevnim rajanjem po gozdu,plašenjem živali, pijančevanjem in seksualnim eksperimentiranjem med udeleženci...ulov je le simbolen...po 3 dneh polhanja ponavadi prinesejo 3 polhe...pa še takrat sta 2 našopana..... :wacko:

tako da.....morda je kje kaj drugače..... .)

pr nas je isto- :OK: - s tem da je "ulov" star že kar ene 7 let... :D , množična seksualna eksperimentiranja pa so (žal) že preteklost :cry: (verjetno od zadnjega resničnega ulova ...pa ne povezat "živ" ulov z množičnim seksualnim eksperimentiranjem,ne.. :D )

Polhanje v pravem pomenu besede izumira že kar nekaj časa.

samo še en razlog za :beer2: na veliko. skor tko, kot bi rekel "..gremo se ga nabutat, k lih dež pada..."

Sicer pa tud sam nisem ravno navdušen nad "skalpiranjem" in ostalim "obdelovanjem" polhov. (obdelovanje - s področja mesarstva!)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa na kranjskem čudna živalca, ki je ne vidiš zlepa po drugih evropskih deželah, a je je tu prav veliko: po kranjsko ji pravijo POLH.

Pravijo za trdno, da jih goni sam vrag na pašo. Pred leti sem šel sam z drugimi ponoči v gozd, kjer navadno love te živali. Tu smo slišali močno pokanje in tleskanje, kakor pokajo vozniki z bičem ....

J.W. Valvasor

post-11-1096020592.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naši predniki so počeli marsikaj, tudi v jamah so živeli in žrli surovo meso, kar pa še ne pomeni, da moramo to početi tudi mi.

kaj pa tatarski biftek

pa vse sorte prekajenega mesa, klobas, salam ...

kar je v bistvu tudi surovo

:P

mislim ... predniki v jamah sicer niso tako dobro pripravljali surovega mesa, kar pa ne pomeni, da ga mi ne jemo in da ga ne bodo jedli naši zanamci

:hmm:

kar se pa pobijanja živali tiče, bi pa veliki lovec in MSovec

HHV

bil velikoo bolj kompetenten za te vrste dogovorov

kot mi, ki se s tem ne ukvarjamo

:rolleyes:

se pa strinjam - v jamah pa večinoma ne živimo več

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz osebno ne vidim nič slabega v polhanju.

Ravno zato je prav, da je polhanje omejeno z zakonodajo, saj ta mogoče le ščiti malo naše gozdne prijatelje.

Če imaš take prijatelje sovražnikov sploh ne potrebuješ...

Lepo povej: ,, pobijam živalce za zabavo in ker za pijančevanje vedno rabim izgovor,,

Moj nasvet:pejte v gozd, zakurte ogenj, nažrite se ga do amena, imejte orgije, zjutraj preštevajte picajzle ter ugibajte kje ste jih dobili. Polhe pa pustite pri miru...no če slučajno katerega povaljate vam je oproščeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pejte v gozd, zakurte ogenj, nažrite se ga do amena, imejte orgije, zjutraj preštevajte picajzle ter ugibajte kje ste jih dobili. Polhe pa pustite pri miru...

sej tako tudi je....v večini primerov....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih je bila tudi tradicija "čarovnice" zažigat, pa peke v reko namakat, pa ljudi uklenjene na sredi trga kamenjat in ne vem kaj še vse, pa to še vedno ne pomeni, da je to ok oz. sprejemljivo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa tatarski biftek

pa vse sorte prekajenega mesa, klobas, salam ...

kar je v bistvu tudi surovo

:P

Torej, praviš, da še danes, kdaj pa kdaj pomalicaš se sveže toplo krvavo meso ravnokar ubite živali.

No, pa dober tek.

:D :D :D :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Surovo meso ima veliko večjo biološko vrednost in tudi veliko bolje je prebavljivo. V bodybuildingu in ostalih športih, kjer je pomembna kvaliteta mišične mase in moč, se dostikrat prakticira konzumiranje čim manj obdelanega mesa. Surovo je dejansko lahko zelo dobro. (tatarski in druge variante romanja dodobra ubitih sesalcev v prebavni trakt).

:grim

Popravljeno . Popravil Anubis
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš take prijatelje sovražnikov sploh ne potrebuješ...

Lepo povej: ,, pobijam živalce za zabavo in ker za pijančevanje vedno rabim izgovor,,

Moj nasvet:pejte v gozd, zakurte ogenj, nažrite se ga do amena, imejte orgije, zjutraj preštevajte picajzle ter ugibajte kje ste jih dobili. Polhe pa pustite pri miru...no če slučajno katerega povaljate vam je oproščeno.

Lina tle si pa mal falila :P

mcdex nič ne reabi izgovora za pijančevanje. Jaz ga še nisem videl z alkotom v roki :?

Pa polhat tud ne .) :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je danes je otvoritev polharske sezone?

Za ceno polhove masti tudi jaz ne vem. Sem pa že slišal, da je kar huda cena. Je pa čisto polhovo mast težko dobit, ker ti ki to prodajajo mešaja zraven še kakšno jazbečevo (ali nekaj takega) mast.

No samo liter masti.....od vsakega polha pa le po žlico masti :BUA:

Moram reči, da nimam nič proti polhanju v mejah normale. Če se ujame tistih nekaj polhov in se potem en dober golaž naredi. Saj mesa ni veliko, ma golaž je pa dober. Na živce mi gredo pa taki, ki lovijo polhe, kar tako , potem jih pa stran vržejo :BUA: :BUA: Pa saj ne da jih jaz zaradi prehrane .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je danes je otvoritev polharske sezone?

...

NE!

Po ravnokar (19.9.2004) sprejetem odloku o lovnih dobah divjadi, ki ureja tudi lov polha s pastmi, se polha lahko začne loviti šele s 1. Oktobrom!

In ker nikjer več ne piše, da ga lahko lovi vsakdo, je od sprejetja odloka dalje polhanje rezervirano le za lovce, torej tako kot za vso ostalo lovno divjad.

Dvomim, da bo letos kdo to upošteval, ker je ministrstvo ta odlok res prepozno izdalo, raznorazne polharske noči pa so že lep čas "prijavljene".

So pa te polharije vglavnem res eno pijančevanje in pobijanje brez veze.

Jaz npr. bom nastavil pasti le na podstrešju, kjer mi delajo škodo. Pa še to se mi zdi, da bo tale dež in mraz polhe lepo pregnal v toplo zavetje strešne izolacije na zimsko spanje in bo ulov reven. Kar naj bo, samo da dajo mir. :OK:

Polhi v naravi pa nikogar ne motijo in so dobrodošla hrana pticam in ostalim plenilcem. Kaj potemtakem pomeni iztrebljanje polhov za druge živali, vam verjetno ni potreba več razlagati.

LP HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!