Skoči na vsebino

Polhanje


Priporočene objave

1 a če fukaš sredi bavarca...a bo kej narobe.....bo ja...zakonsko boš preganjan....

2 tako da fukat absolutno ja...sam na žalost(ALI PA TUDI NE) vsak kraj za to ni primeren oz. smiselen...pa ne mislim na gozd...saj je tam lepo se zlit v naravo...sam če pri temu narediš več škode kolikor jo odtehta trojni orgazem tvoje izbranke...potem ne vem če je smiselno...

3 a je skromni prispevek ljubezni lahko primerljiv z "veliko" škodo, ki jo s tem naravi povzročiš.... :hmm:

1 dej ne zezaj - saj veš, da sem mislil NARAVO in ne center Ljubljane

:angry:

2 mislim - pa kaj vam je - a ste normalni ... pa kakšno škodo lahko naredi sex v naravi ... kaj pa potem medved, da o slonih ne govorim, k na smrt "prestrašjo" vse glodalce 20 km na okoli...-

pa so prestrašen,

pa kwa pol ...

no kwa?

3 ja, je primerljiv - če ne drugega dobro dene srčni mišici in njeni kondiciji, tistih, ki seksajo in prestrašenih

BTW - pa ne da te je v otroštvu kaj v zvezi s sexom hudo prestrašilo??

@ HHV

Velelovec bi lohka vedu, da se srna prestraši 20 X /uro, zato ker je take sorte žwau in en sex goraldol ne pomen pr tem nč - srni, nm pa velik

:wub: :wub:

da ne govorimo o temu, koko se revčki prestrašjo k'poč puška

posebi tisti revčeki k šibre u rt dubijo, pa u enmu grmu crkavajo 2 dni, kjh pjani lovci ne najdejo

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

He, he, Jur, Ti jeba strara ti! .) :lol1:

N'č bat, ti ne predpisujem kje, kdaj kako in kam ga pehaj! Pravim samo, da so te polharije grupno zažiranje alkohola, vpitje in za nameček in popestritev plojenje opitih deklin različnih letnikov po bližnji in daljni okolici tabornega ognja. In to, da take polharije, kot jih zganjajo danes celo v organizacijah raznih turističnih organizacij nimajo s tradicijo in lovom ama total, čist n'č skupnega!

Kar se pa tiče strašenja srn, si pa totalno mim ustrelil :P !

Divjad tipa srnjad, jelenjad, celo konje bi lahko tu prištel, je "delana" za maksimalni izkoristek energije v kratkem času (no, ja pri jelenih je mičkeno drgač) in na ta način beg pred plenilci, ki so tudi vglavnem delani na kratke steze. Razen volka, ki s svojo krdelno taktiko in taktiko izčrpavanja izrablja ravno to lastnost svojega običajnega plena.

Skratka, take plašitve srnjad in še marsikatero divjad izčrpajo. In to izčrpajo do take mere (če se ponavljajo prehitro in prevečkrat), da se lahko v mrzlih nočeh podhladijo, zbole, itd, itd, če že pozabimo to, da postanejo v svoji obnemoglosti lahek plen tudi nekonkurenčni zverjadi, ki drugače ne bi prišla do plena.

In nasprotno, pok puške srnjadi ne moti. Tako kot jo ne moti bližnji promet. Šele srna, ki doživi večkraten pok in njegovo posledico na živali s katero je bila dovolj blizu skupaj na paši, začne pogojevati pok z negativno posledico, ki je doletela njeno sovrstnico. Pok je pač naravni zvok, ki ga doživlja ob nevihtah.

Eh, Jur, veš, divjadi se ne da kar tako na pamet soditi z našo "človeško civilizirano" pametjo. Pa tudi Freud ti pri tem ni prav nič v pomoč.

LP HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1    He, he, Jur, Ti jeba strara ti! .)  :lol1:

N'č bat, ti ne predpisujem kje, kdaj kako in kam ga pehaj!

2  Pravim samo, da so te polharije grupno zažiranje alkohola, vpitje in za nameček in popestritev plojenje opitih deklin različnih letnikov po bližnji in daljni okolici tabornega ognja. In to, da take polharije, kot jih zganjajo danes celo v organizacijah raznih turističnih organizacij nimajo s tradicijo in lovom ama total, čist n'č skupnega!

3    Kar se pa tiče strašenja srn, si pa totalno mim ustrelil :P !

Divjad tipa srnjad, jelenjad, celo konje bi lahko tu prištel, je "delana" za maksimalni izkoristek energije v kratkem času (no, ja pri jelenih je mičkeno drgač) in na ta način beg pred plenilci, ki so tudi vglavnem delani na kratke steze. Razen volka, ki s svojo krdelno taktiko in taktiko izčrpavanja izrablja ravno to lastnost svojega običajnega plena.

Skratka, take plašitve srnjad in še marsikatero divjad izčrpajo. In to izčrpajo do take mere (če se ponavljajo prehitro in prevečkrat), da se lahko v mrzlih nočeh podhladijo, zbole, itd, itd, če že pozabimo to, da postanejo v svoji obnemoglosti lahek plen tudi nekonkurenčni zverjadi, ki drugače ne bi prišla do plena.

In nasprotno, pok puške srnjadi ne moti. Tako kot jo ne moti bližnji promet. Šele srna, ki doživi večkraten pok in njegovo posledico na živali s katero je bila dovolj blizu skupaj na paši, začne pogojevati pok z negativno posledico, ki je doletela njeno sovrstnico. Pok je pač naravni zvok, ki ga doživlja ob nevihtah.

Eh, Jur, veš, divjadi se ne da kar tako na pamet soditi z našo "človeško civilizirano" pametjo.

4    Pa tudi Freud ti pri tem ni prav nič v pomoč.

LP HHV

1 ok - pol ys lohka - tnx

:rolleyes:

2 ja to bi se v končni fazi strinjal, da ma grupen6 blmal s polharijo

:wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub:

3 to se pa ne strinjam - kar dokazujejo meritve srčnega utripa na srnjadi pri poku - to običajen smrtnik vidi tudi v očeh živali, dočim se sexualno divjanje NE sliši tako daleč kot pok puške ... ampak tukej bova ostala vsak na svojih okopih

važn je, da yst lohka, če čm tut v naravi 6am

:P

4 ne MEN, ne bo in tut ne rabim njegove pomoči ... sej nimam puške (in ne BMWja) :devil:

@ TC, dete drago - a ti ni mami povedala:

"... ko odrasli govore, otroci naj molče!"

:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pouhci so prow lubani :wub: mi smo jih mel na vikendu na podstrešju in so laufal gor pa dol (sploh si ne morte mislt kok taka mala žverca lahko ropota) :D pol jih je pa fotr "pregnou" u gozd, z eno mašino k piska... ker so nam pokakal celo podstrešje :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In sploh si nekateri ne morete mislit kolk škode naredijo tkole v bajti al pa v vikendu.....od pogrižene električne napeljave dalje.....svinjarija in hrup, ki ga delajo je še najmanj..... :rolleyes:

Alla B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mcdex: Da nisi slučajno AA ker tako reagiraš, če nekdo omeni alkohol. Ne zagovarjam stanje stalne opitosti sam...če se ga občasno mal nabutaš pa je to zgolj izkušnja več....oz. fajn je vedet za kaj se gre...če ti ga slučajno kdo kdaj podtakne... O:-) da si ne boš na stara leta blamaže delal.

Jaz imam čisto svoje osebne razloge, zakaj tako reagiram ko nekdo omeni alkohol. Sem totalno proti alkoholu in eden izmer razlogov je tudi ta, da sem brez očeta od starosti 3 let naprej. Zakaj? Ker je šel pijan v avto, imel prometno in se smrtno ponesrečil. In verjemite mi, da ni ravno lahko odraščati brez očeta, sploh če veš, da si brez njega zaradi take neumnosti kakor je pijača! Poleg tega sem doživel še nemalo druigih skrajno neprijetnih življenskih izkušenj, katerim je bil vzrok prav alkohol. In ni treba skrbet zame kaj bo z menoj na stara leta, mislim da sem dovolj samozavesten osebek, ki ima v oblasti samega sebe in sem prepričan da ni razloga za zaskrbljenost kaj bo z menoj v prihodnosti. Vsaj kar se tega tiče ne!

Prav tako pa ne čutim nobene potrebe niti po občasnem opijanju, ker se znam zabavat in imet ful dobro tudi če sem popolnoma trezen. Ponavadi sem na zabavah in na drugih podobnih priložnosti, kjer je prisoten alkohol celo boljše volje od vseh opitih in zadetih prijateljev, ki po opojnih substancah posegajo v želji, da bi se imeli boljše in ga bolj žurali!

LP, Jure

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ TC, dete drago - a ti ni mami povedala:

"... ko odrasli govore, otroci naj molče!"

ne mi ni...a ti to svojim otrokom govoriš..... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....Sem totalno proti alkoholu ...

LP, Jure

no. kaj tatziga ...

soimenjak ...

z identično filozofijo ...

:yea2:

sam2naMSupress

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se jih da mogoče v šnops namakat, kot močerade? :D

A da bi "polhovec" probal? :hmm:

Bi predlagala spoštovanemu in v teh rečeh podkovanemu Anubisu, da sprejme našo pobudo in nas obvešča o učinkih konzumiranja prej omenjene, še ne izdelane in preizkušene pijače, ki pa zna bit pravi eliksir življenja... :hmm:

No, počakajmo... :afro1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

3 to se pa ne strinjam - kar dokazujejo meritve srčnega utripa na srnjadi pri poku - to običajen smrtnik vidi tudi v očeh živali, dočim se sexualno divjanje NE sliši tako daleč kot pok puške ... ampak tukej bova ostala vsak na svojih okopih

...

:lol1: :lol1:

Jur, ti ga pa pihneš :lol1:

Srnjad = divja vrsta živali. Kakršnokoli pripenjanje elektrod na tako žival, sploh kontakt srnjadi s človekom povzroči stres in težko mi boš razložil način merjenja utripa pri taki živali in prehod iz umirjenega stanja s pripetimi elektrodami in zvišan utrip ob poku. Oči živali ob poku si boš tudi težko ogledal, razen če s srnico ne sedita slučajno v istem fotelju.

Jasno zgoraj navedeno ne velja popolnoma za srne vzgojene v ujetništvu, a mi govorimo o naravi, kajne.

Tako dogajanje v naravi, poki pušk, ropot prometa, vpitje sprehajalcev itd, itd, sem pa v naravi že mnogokrat opazoval. Lahko tudi skupaj preveriva, le da dvomim, da boš zdržal toliko obiskov lovišča brez dogajanja, kar pa je potebno če hočeš kaj videti in doživeti.

In naprej, sploh ni pomemben hrup ob strastnem "ljubezenskem" aktu na polharski noči. Problematičen je prodor iz okolja kampa v mirnejše predele, kjer si je divjad že uredila nočno zavetišče in kamor se je ostala divjad odpravila prehranjevat. Zmotiš oboje. In dandanašnji, ko je noč edini kolikor toliko mirni del dneva s tem "zajebeš" marsikatero žvalco.

Ok, zmenva se tkolele: Ti 6aj, jaz pa jagam, oba pa to počniva čimbolj umirjeno in naravi prijazno! Deal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol1: :lol1:

Jur, ti ga pa pihneš :lol1:

1 Srnjad = divja vrsta živali. Kakršnokoli pripenjanje elektrod na tako žival, sploh kontakt srnjadi s človekom povzroči stres in težko mi boš razložil način merjenja utripa pri taki živali in prehod iz umirjenega stanja s pripetimi elektrodami in zvišan utrip ob poku.

2 Lahko tudi skupaj preveriva, le da dvomim, da boš zdržal toliko obiskov lovišča brez dogajanja, kar pa je potebno če hočeš kaj videti in doživeti.

3 Problematičen je prodor iz okolja kampa v mirnejše predele, kjer si je divjad že uredila nočno zavetišče in kamor se je ostala divjad odpravila prehranjevat. Zmotiš oboje. In dandanašnji, ko je noč edini kolikor toliko mirni del dneva s tem "zajebeš" marsikatero žvalco.

4 Ok, zmenva se tkolele: Ti 6aj, jaz pa jagam, ... Deal?

1 bom poizkusil to "težko" nalogo opravit tako dobro, da te prepričam.

:P

Za daljinsko merjenje po sistemu radijskega oddajnika, si že slišal?

Mogoče celo videl na "Animal Planet"-u?

Nekaj podobnega uporabljajo tudi v KC za srčne bolnike, da jim merijo podatke v domačem okolju .... podatki se pa nabirajo v pc-ju v KCju

:)

No, vidiš - oddajnik dajo žwauci okrog vratu, žvad se čez nekaj časa umiri & začnejo z merjenji. Dobe hundertprocentige podatke.

Kapiš?

2 mene zanimajo obiski lovišč SAMO brez dogajanja - pokanje pušk me bolj spravlja ob živce kot marsikatero žwad.

3 no to je zdaj že bolj definirano - zdaj "prodirajo" pijani sexualni manijaki v globine divjine - v tej fazi, se bova pa počasi začela strinjati - to ni zdravo za nobenga, mogoče samo za klope

:D

4 deal !! 100%ni in zadovoljujoč za "obe stranki v sporu" - nkol ne bi zamenu dobrga sexa za najboljšo jago v vesolju, pa če bi šli na Mars lovit marsovske vepre.

:rolleyes:

:lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pouhci so prow lubani :wub: mi smo jih mel na vikendu na podstrešju in so laufal gor pa dol (sploh si ne morte mislt kok taka mala žverca lahko ropota)

Ste imeli blazno srečo!

Če bi se vam na podstrehi ugnezdil recimo trop merjascev, ki bi cele dneve laufali gorpadol, stavim, da bi bil ropot še precej večji :o

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ste imeli blazno srečo!

Če bi se vam na podstrehi ugnezdil recimo trop merjascev, ki bi cele dneve laufali gorpadol, stavim, da bi bil ropot še precej večji :o

:lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ovce za opažem še nekako grejo. Namočene v kloroformu so prima uspavalo.

Kure v modrcu so pa res taprava yeba. Pri najboljši volji se jih ne da za kaj pametnega ponucat <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

V vikendu sem ujel par živih polhov, pa ne vem če bi preživela če bi ju spustil par km stran (ali pa se celo vrnila nazaj) jih komu podarim, če bi jih imel lahko doma kot imajo nekateri hrčka,...

Če bo kdo zainteresiran PM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!