Skoči na vsebino

Polhanje


Priporočene objave

V vikendu sem ujel par živih polhov, pa ne vem če bi preživela če bi ju spustil par km stran (ali pa se celo vrnila nazaj) jih komu podarim,  če bi jih imel lahko doma kot imajo nekateri hrčka,...

Če bo kdo zainteresiran PM.

Brez skrbi ju lahko spustiš,ker je zdaj še čas-še niso odšli na zimsko spanje!!!

Sam sem jih letos doma ujel 7ali 8,pa sem vse spustil nekaj km od doma v bližini sadovnjakov,tako,da so preskrbjeni ! V ujetništvu pa najbrž ne bodo dolgo živeli,ker so zelo plašne živali in se zelo težko navadijo človeške družbe !!! :OK:

LP ACE

P.S. lansko leto sem jih ujel 14,pa sem vse preselil na drugo lokacijo !!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brez skrbi ju lahko spustiš,ker je zdaj še čas-še niso odšli na zimsko spanje!!!

Sam sem jih letos doma ujel 7ali 8,pa sem vse spustil nekaj km od doma v bližini sadovnjakov,tako,da so preskrbjeni ! V ujetništvu pa najbrž ne bodo dolgo živeli,ker so zelo plašne živali in se zelo težko navadijo človeške družbe !!! :OK:

                                       

                                                LP ACE

P.S. lansko leto sem jih ujel 14,pa sem vse preselil na drugo lokacijo !!!!

To, da v ujetništvu ne bi preživeli, ne bi bil problem. Sem pred leti že imel dva doma. Sta se navadila, sem jih lahko počohal, pa iz roke sta mi jedla :) Žal pa sem potem mislil, da bosta prezimila na podstrešju. Sem jima v kletko naštimal duplino, pa jima dal seno in listje, ki sta si ga potem notri znosila. Pa sem ju čez ena 2 meseca prinesel bolj na toplo, pa se nista več zbudila :cry: Očitno sta zmrznila. Tako da ju nisem mogel bolj udomačit :(

Mene malo skrbi, ker polhi živijo v kolonijah in ne vem če bi se potem lahko kam drugam pridružila. Polhi prezimujejo v "polšnah", luknjah v zemlji, kjer pa jih je več na kupu in je tako tudi bolj toplo. Če si pa ne bi najdla kakšnega dobrega zavetišča, če bi sploh ostala skupaj, bi se težko prebila čez mrzlo zimo?

Je pa res malo kruto živalco navajeno svobode imeti zaprto :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To, da v ujetništvu ne bi preživeli, ne bi bil problem. Sem pred leti že imel dva doma. Sta se navadila, sem jih lahko počohal, pa iz roke sta mi jedla :)  Žal pa sem potem mislil, da bosta prezimila na podstrešju. Sem jima v kletko naštimal duplino, pa jima dal seno in listje, ki sta si ga potem notri znosila. Pa sem ju čez ena 2 meseca prinesel bolj na toplo, pa se nista več zbudila :cry:  Očitno sta zmrznila. Tako da ju nisem mogel bolj udomačit :(

Mene malo skrbi, ker polhi živijo v kolonijah in ne vem če bi se potem lahko kam drugam pridružila. Polhi prezimujejo v "polšnah", luknjah v zemlji, kjer pa jih je več na kupu in je tako tudi bolj toplo. Če si pa ne bi najdla kakšnega dobrega zavetišča, če bi sploh ostala skupaj, bi se težko prebila čez mrzlo zimo?

Je pa res malo kruto živalco navajeno svobode imeti zaprto :?

Ti jih kar spust,pa bo vse OK,da ne bi predolg čakov in jih spet do konca udomačil HA,HA !!! :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Burgy, ne kvačkaj, pa ne matraj živali! Če si jih že lovil, da ti ne delajo škode, jih TAKOJ preseli drugam in spusti! Seveda na področje, kjer je bukev in hrast (Žir in želod) in čimbolj v gozd. Če jim hočeš dobro.

Sicer jih raje lovi v šklope, ki jih takoj usmrti in jih pojej. Če ti pa nič od tega ne paše, montiraj napravo za odganjanje kun ali miši (na baterije, piska) ali pa jih pusti na miru!

Duš lavdan, se moram mal hudga nardit :angry: :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, saj nimam nič proti golažu iz polhov, ampak sem jih v gozdu ulovil že dovolj za letos. Ne vem zakaj, ampak ti, ki so notri ujeti se mi smilijo, pa kar nočem tistih škrinic nastavljati po koči. Saj verjetno jih bom odesel nekam v gozd, samo če jih bom dal samo 1 km stran bodo morda že jutri "doma" :? Tista piskajolča naprava pa je kot se mi zdi slišna tudi ljudem, vsaj stric je imel tako, dokler je ni maček uničil <_<

Drugače pa je imel pri nas nekoč en možakar tako udomačenega polha, da ga je nosil s seboj okrog v žepu srajce, in ga imel tudi v stanovanju spuščenega. Se navadi ravno tako kot morski prašiček ali hrček, vendar pa so ti že rojeni v ujetništvu in sploh ne vejo, da jim je kaj hudega.

Me pa zanima zakaj se ni še nihče spomnil lovit žive polhe in jih "obročkat oz. označevat, tako kot to delajo s pticami. Bi lahko veliko zvedeli o teh živalcah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...
a letos velja tud za takrščene  :hmm: bi jaz kerga  :devil:

Ni mi čisto jasno tvoje vprašanje :hmm: No vseeno, mogoče bo odgovor pravi:

Polhi so divjad in kot take jih lahko lovijo le lovci oz. osebe v spremstvu lovcev. Menda pa se dogajajo neka motoviljenja okoli tega. Ko izvem poročam.

Na vsak način pa apeliram na vas, da ne zganjate morij po hostah.

Sicer pa polhov letos praktično ni. Ni hrane (žira ipd.) ni polhov. Kar jih je pa bilo so zaradi moče in hladu že zdavnaj zahibernirani v polšinah!.

Tako, da rajš pejte v bife na pir!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni mi čisto jasno tvoje vprašanje :hmm:  No vseeno, mogoče bo odgovor pravi:

ja, sorry...šala :cry: ...sem mislila na ljudi (takrščene živali, tko pravimo) O:-) bom dala mir

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni mi čisto jasno tvoje vprašanje :hmm:  No vseeno, mogoče bo odgovor pravi:

Polhi so divjad in kot take jih lahko lovijo le lovci oz. osebe v spremstvu lovcev. Menda pa se dogajajo neka motoviljenja okoli tega. Ko izvem poročam.

Na vsak način pa apeliram na vas, da ne zganjate morij po hostah.

Sicer pa polhov letos praktično ni. Ni hrane (žira ipd.) ni polhov. Kar jih je pa bilo so zaradi moče in hladu že zdavnaj zahibernirani v polšinah!.

Tako, da rajš pejte v bife na pir!

D jih bo zate več ostal......ja sem si zapomnil tvojo idejo o novi kučmi......iz polhov seveda :devil: :devil: :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

Tole bom pripel v zelo veliko zamudo a vseeno:

Polhi so luštne živalice, a ko ti skačejo po knaufu nad spalnico, ti vse poserjejo da ti smrdi ponoči bi jih res najrajši zadavil. Sam trenutno delam na pasti, da jih spustim ven GLOBOKO v gozdu (upam da) za vedno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo daj jim zemljevid gozda zraven, da ne bi doživeli premočnega šoka :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo daj jim zemljevid gozda zraven, da ne bi doživeli premočnega šoka :)

ni bojazni..

polhi so takoj za Bruce Leejem najbolj iznajdljiva živa bitja..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni bojazni..

polhi so takoj za Bruce Leejem najbolj iznajdljiva živa bitja..

Ja..polhi že, če bo pa polhica, ji je treba pa rečt :

" Nisi ti meni tako fina in slatka kao mandarina... siđi mi malo sa visina i reci, šta te zanima... " :) :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam tale tema spominja na mraz in konc motoriranja :angry2:

Sploh ne. Spominja na ležanje ob ognju. Pečenju pasje radosti in krvoločnem obiranju polšjih in šojinih bederc in reberc! :OK: Seveda z obilnim čaščenjem zelenega rogatega!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda z obilnim čaščenjem zelenega rogatega!

:worship: :worship: :worship:

P.S. Kolk je kila polhov?

Popravljeno . Popravil Zdrawc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:worship: :worship: :worship:

P.S. Kolk je kila polhov?

Neizmerno. Ne morš plačat! Pa četudi probaš, bomo na koncu vsi pr'bitki, ti pa boš še vedno šel brez polhov domov! :lol1: Če bo po sreči, še vedel ne boš, po kaj si prišel .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!