Skoči na vsebino

Tema za nabijanje glede izbire skuterja/mopeda


Scooter_girl:)

Priporočene objave

Js bi kupo skuterja, ker bi ga lahk registriral za 2 osebe. Ampak js osebno mam rajse 4ko. Bolj POCEN se jo da spredelat...

Neki je pozabu napisat :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Se oproščam, da odpiram novo temo ...

Ravnokar sem naredil 50cc izpit in se mi mudi in sem kar precej neučakan, zato bi mi prišel zelo prav kakšen vaš nasvet.

Pravkar kupujem nov 50cc skuter.V ožji izbor so se priborili aprilia sr 50r factory, piaggio power nrg, yamaha aerox in gilera runner. Najpomembneje mi je, da je skuter kvaliteten in da ima močan motor. Prosil bi za kakšen nasvet glede teh omenjenih skuterjev:

-vozne lastnosti

-moč motorja

-kvaliteta

-odstranitev blokad

-omejevalec obratov

-in malossi 70cc kit (najboljši skuter za kit)

Prosil bi če poveste kaj glede tega...

Najbolj se nagibam k aprilii sr 50r factory in piaggio nrg-ja, zaradi videza in moči motorja. imam prav glede tega?

Zelo bom hvaležen za kakršenkoli komentar!!!! :notworthy:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

V kratkem imam glavno vožnjo kategorije B in ker živim v Ljubljani bi mi zelo prav prišel skuter 50ccm. Ogledujem si Peugeota Speedfighta 2.

Imam dve ponudbi omenjenega skuterja;

1. Letnik 2002, prevoženih 13164 km, 49 ccm 5 KM 1 valjni 2 taktni, gume menjane pred kratkim (z njimi prevoženih le 1000km), za tiste, ki ne veste; skuter je vodno hlajen + ima vgrajen alarm in kar spada zraven (daljinski vžig...). Cena 750€.

2. Letnik 2007, prevoženih 10165 km, enaka mašina, več podatkov žal ni. Cena je enaka; 750€.

http://tinyurl.com/6ktvsqr

Zanima me, na kaj moram paziti pri nakupu skuterjev nasplošno, pa tudi pri dotičnem modelu in znamki. So kakšne pogoste nepravilnosti, napake...? Ker sem na tem področju povsem nov, bi bil hvaležen kakšnega konkretnega odgovora, da mi ne bo prodajalec prodal nekih jajc za ta denar.

Aja; in skuter nameravam voziti skoraj vsak dan, faks, služba, trgovina.. Mestna vožnja pač :)

Če imate še kakšne boljše predloge za ta denar (cena 750€ je max.) se priporočam. :)

Lp

Popravljeno . Popravil bregar07
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

V kratkem imam glavno vožnjo kategorije B in ker živim v Ljubljani bi mi zelo prav prišel skuter 50ccm. Ogledujem si Peugeota Speedfighta 2.

Imam dve ponudbi omenjenega skuterja;

1. Letnik 2002, prevoženih 13164 km, 49 ccm 5 KM 1 valjni 2 taktni, gume menjane pred kratkim (z njimi prevoženih le 1000km), za tiste, ki ne veste; skuter je vodno hlajen + ima vgrajen alarm in kar spada zraven (daljinski vžig...). Cena 750€.

2. Letnik 2007, prevoženih 10165 km, enaka mašina, več podatkov žal ni. Cena je enaka; 750€.

http://tinyurl.com/6ktvsqr

Zanima me, na kaj moram paziti pri nakupu skuterjev nasplošno, pa tudi pri dotičnem modelu in znamki. So kakšne pogoste nepravilnosti, napake...? Ker sem na tem področju povsem nov, bi bil hvaležen kakšnega konkretnega odgovora, da mi ne bo prodajalec prodal nekih jajc za ta denar.

Aja; in skuter nameravam voziti skoraj vsak dan, faks, služba, trgovina.. Mestna vožnja pač :)

Če imate še kakšne boljše predloge za ta denar (cena 750€ je max.) se priporočam. :)

Lp

Samo peugeota ne. Ga imam, tako da ti ne govorim kar nekaj v tri dni. Pa še uvoznik za rezervne dele (edini) je ukinil prodajo le teh. V slo in hr.

Za ta denar kupi gilero, piaggio, aprilia, yamaha... vodno hlajen skuter.

Kitajca tudi ne kupuj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tako. Kupi raje yamho, gilero, aprilio, piaggiota... Je pa tko, da ma en znanc na speedfightu 1 32000km, vse orginal... Samo sem že slišal za probleme pri Peugeotih, kupi raje to kar sva ti naštela. Dobro olje + segrevan motor, zdrži kar dolgo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tako. Kupi raje yamho, gilero, aprilio, piaggiota... Je pa tko, da ma en znanc na speedfightu 1 32000km, vse orginal... Samo sem že slišal za probleme pri Peugeotih, kupi raje to kar sva ti naštela. Dobro olje + segrevan motor, zdrži kar dolgo...

Zanimivo, doslej še nisem slišal, da bi se Peugeoti kvarili, edini problem zna biti z rezervnimi deli, ja :)

Kaj pa kaj takega?

Piaggio NRG

http://bit.ly/p07E3t Link do oglasa.

http://bit.ly/nAX2uX Slika1.

http://bit.ly/riremr Slika2.

Letnik: 2003

Starost: rabljeno

1.registracija: 2007

SLOVENSKO poreklo - kupljen v SLO

Prevoženi km: 10000

Motor: 49 ccm, 4 KM, 1 valjni, 2 taktni,

Moč motorja: 3 kW / 4 KM

Kategorija: Scooter

Barva: bela

CENA: 500€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, pa še ena stvar me zanima; poleg tega da so Gilere Runner izredno drage (beri: trenutno predrage za moj žep :), pri večini piše, da imajo 3KM. Je to res tako bistvenega pomena, glede na to, da je Peugeot za dve konjski moči močnejši? Kot sem rekel, bi želel motor za vsakdan, da potegne ko je treba in da lahko brez skrbi peljem še sopotnika oz. raje sopotnico. :D Yamaha Aerox odpade prav zaradi "prostornosti". Tisti zadnji zic je bolj kot ne neudoben...

P.S. Trenutno imam ponudbo Peugeota Speedfiht-a 2 za 630€, 2002 letnik, tehnični do junija 2012, 8501 km; citiram še opis: "Motor odlično ohranjen, brez napake, spredaj in zadaj disk zavora, vodno hlajen,laser kromiran izpuh, narejen servis:menjani valčki, jermen,olje v prenosih, zavorne ploščice,obnovljena vodna pumpa ter nov akumulator. Cena po dog., PRODM NUJNO ali možna menjava za golf 4 dizel. "

Je stvar prepoceni, da bi bilo vse ok, ali je to normalna cena? Bi bil hvaležen za hiter nasvet in se vnaprej opravičujem vsem izkušenim mopedistom, ki zmajujejo z glavo nad mojim neznanjem... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, pa še ena stvar me zanima; poleg tega da so Gilere Runner izredno drage (beri: trenutno predrage za moj žep :), pri večini piše, da imajo 3KM. Je to res tako bistvenega pomena, glede na to, da je Peugeot za dve konjski moči močnejši? Kot sem rekel, bi želel motor za vsakdan, da potegne ko je treba in da lahko brez skrbi peljem še sopotnika oz. raje sopotnico. :D Yamaha Aerox odpade prav zaradi "prostornosti". Tisti zadnji zic je bolj kot ne neudoben...

P.S. Trenutno imam ponudbo Peugeota Speedfiht-a 2 za 630€, 2002 letnik, tehnični do junija 2012, 8501 km; citiram še opis: "Motor odlično ohranjen, brez napake, spredaj in zadaj disk zavora, vodno hlajen,laser kromiran izpuh, narejen servis:menjani valčki, jermen,olje v prenosih, zavorne ploščice,obnovljena vodna pumpa ter nov akumulator. Cena po dog., PRODM NUJNO ali možna menjava za golf 4 dizel. "

Je stvar prepoceni, da bi bilo vse ok, ali je to normalna cena? Bi bil hvaležen za hiter nasvet in se vnaprej opravičujem vsem izkušenim mopedistom, ki zmajujejo z glavo nad mojim neznanjem... ;)

Ko daš ven blokade, je peugeot švohnejši od ostalih motorjev, sicer malenkost, vendar je. Tistih 5 konjev pa nikoli nima.

Če si ga močno želiš, ga kupi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Sem poskušal z iskalnikom pa nič pametnega ne najdem. Zanima me namreč kateri modeli motorjev so vozni brez izpita in registracije (max speed 25km/h).

-Piagio ciao

-Tomos flexer

....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Pozdravljeni,

odločam se za nakup 50ccm 4t skuterja. Rabil ga bom za krajše 'izlete' v mesto (<20km). Končna, pospeški itd. nisto tako pomembni. Največ mi pomeni splošna zanesljivost.

Gledal sem oglase in našel naslednje:

http://www.avtoBLAnet/_MOTO/ad.asp?ID=5293280

http://www.avtoBLAnet/_MOTO/ad.asp?ID=5453890

http://www.avtoBLAnet/_MOTO/ad.asp?ID=5565235

http://www.avtoBLAnet/_MOTO/ad.asp?ID=5126844

Bi bil kateri izmed teh primeren oz. ali mi svetujeje kakšnega drugega, za podobno ceno.

Hvala in LP!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

LP!

Saj nevem, ce sem v pravem podforumu, pa vseeno, bom poizkusal sreco :)

Ker zivim takorekoc v centru mesta, bi rabil en skuter. Rabil bi malo mocnejso zadevo, pa tam nekje do 1000€. Gledam Gilero Runner 180 ali 200 (bi se malo stegnil pri denarju), pa me zanima, pozna kdo kak dober primerek ? Na kaj je treba paziti? Kaksnja je sploh razlika med 180 in 200 ? Je zadeva poskocna ali je srednja zalost ?

Morda kaksna alernativa, kaksen starejsi Malaguti Madison ?

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Lp!

V novoodprti temi "piaggio ciao pri viliju iz župančičeve jame" sem napisal par vprašanj glede piaggiotovega ciaota(konkretno glede enega,ki ga prodaja omenjeni gospod vili). Lepo vas prosim da si kdo temo prebere in mi odgovori, kajti preden kdo najde omenjeno temo lahko traja jaz pa odgovor rabim*NUJNO :)

zanima me tudi, ali je res veliko ciaotov iz italije ukradenih? Moped,ki ga nameravam kupiti, se mi zdi da nima dokumentov, je pa prodajalec rekel da bo naredil kupo-prodajno pogodbo, vanjo bo vključil tudi prejšnega lastnika baje.. A je to uredu, če pokažem,če bi me policija vstavila?

Še enkrat lp

ciaoitalia

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lp!

V novoodprti temi "piaggio ciao pri viliju iz župančičeve jame" sem napisal par vprašanj glede piaggiotovega ciaota(konkretno glede enega,ki ga prodaja omenjeni gospod vili). Lepo vas prosim da si kdo temo prebere in mi odgovori, kajti preden kdo najde omenjeno temo lahko traja jaz pa odgovor rabim*NUJNO :)

zanima me tudi, ali je res veliko ciaotov iz italije ukradenih? Moped,ki ga nameravam kupiti, se mi zdi da nima dokumentov, je pa prodajalec rekel da bo naredil kupo-prodajno pogodbo, vanjo bo vključil tudi prejšnega lastnika baje.. A je to uredu, če pokažem,če bi me policija vstavila?

Še enkrat lp

ciaoitalia

ni uredu, dokumente o motorju rabiš, sej maš dosti izbire, boš pa ja najdu enga, ki ima papirje, drugače pa pokliči na upravno enoto in ti bodo vse razložili, kaj moraš imeti od dokumentov in kaj je za rit brisat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ful škoda ... Kr je moped res lep, pa temu viliju dosti zaupam :P. Bom probal dobit dokumente. (ps. A se to da nardit? )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ful škoda ... Kr je moped res lep, pa temu viliju dosti zaupam :P. Bom probal dobit dokumente. (ps. A se to da nardit? )

ti jih ne moreš dobiti, prodajalec jih mora imeti in ko jih bo imel, naredi kopije in pojdi na upravno enoto, da ti povejo ali je to ok oz.čisto, če ti bodo potrdili, da je vse ok, kupi, drugače pa ne, ker boš imel samo pizdarije

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ga bom malo vprašal o tem, mogoče jih celo ima (ni jih nič kaj posebej omenjal). Čene pa rekel je ta se s tem človekom iz italije večkrat dobi, mogoče ima tip dokumente. Ker se mi res škoda zdi iskat drugega, ker je ta ciao res tak zelo lep, škoda da bi imel frke s policijo. Če ima še kdo kakšne podatke o tem (in sploh o nakupu ciaota) naj mi sporoči.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej tega mopeda ni potrebno registrirat ... prometne nima kulkor vem ... papirji o lastništvu kupoprodajna pogodba jest bi sel na policijo vprašat ...nič ne stane ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živjo sem nov na forumu, prijavil pa sem se ker bi v bližnji prihodnosti(cca.3-6 mesecev) rad kupil motor 50ccm sedaj pa sem v dilemi in bi potreboval pomoč.

odločam se med skuterjem (50ccm, vodno hlajen, original stanje... ) v igri so gilera runner, aprilia sr50r, in piaggio nrg; ter med enduro: yamaha dt50 in pa kateri izmed rieju enduro/supermoto motorjev.

glede skuterjev mi je vse jasno kar pa se tiče yamahe in rieju-ja pa mi je bolj malo znanega. predvsem me zanima kako je z odstranitvijo blokad pri dt-jki in rieju-ju,

kakšno končno potem dosežeta, kakšne pospeške imata, kakšna je možnost tuninga, kako je s kvaliteto, ter kaj bi bilo potrebno da bi dt-jko ali rieju-ja spravil do 85km/h-90km/h?

torej zanima me nasplošno vse o yamahi dt50 in rieju enduro in supermoto motorjih. torej če kdo kaj ve kar na dan z besedo.

hvala že v naprej in LP

Popravljeno . Popravil tomos racer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če kdo kaj ve o teh motorjih, oz. o podanih vprašanji, ga lepo prosim za odgovor.

hvala že v naprej in LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

res bi bil hvaležen če bi mi kdo odgovoril, ker se sam ne spoznam še toliko, kdo pa se zagotovo bolj, saj je forum menda namenjen temu da se izmenjujejo mnenja in izkušnje.

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!