Skoči na vsebino

Nakup prenosnika


burgy

Priporočene objave

Lej, pod 800-900 za leptop se sploh ne pogovarjaj, ker kolikor boš zdaj manj plačal, boš toliko prej rabil novega ...

Skor da je res....jst pač kupil za fotra cenejšo varianto...On itak rab sam za internet :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej, pod 800-900 za leptop se sploh ne pogovarjaj, ker kolikor boš zdaj manj plačal, boš toliko prej rabil novega ...

Čist odvisno za kaj rabiš.. Danes je za povprečnega uporabnika, ki računalnik rabi za surfanje po internetu, pisanje seminarskih nalog, urejanje študijskega gradiva, posušanje muske, ogled kakšnega filma itd, dovolj dober praktično čisto vsak prenosnik, ki se ga dobi na trgu. In takih uporabnikov je večina, od katerih se jih cel kup po nepotrebnem obremenjuje s konfiguracijo. Kako smo pa učasih živeli s 500mhz procesorji? Pa sem isto gledal filme, isto visel na netu, isto vse napisal za šolo, poslušal musko.. :)

Pri prenosniku je najbolj važno, da ima kolikor tolk kvalitetno tipkovnico, da je en normalen ekran, da je izbrana velikost primerna uporabi in da imaš možnost podaljšat garancijo, po možnosti na 5 ali 6 let, potem ga pa itak v vsakem primeru novega nabaviš :)

Kdor pa rabi za kakšno bolj napredno uporabo, tam se pa strinjam, da je pač fajn kupit malo boljšo zadevo. Samo takih je v primerjavi z današnjim povprečnim lastnikom prenosnega računalnika relativno malo (če odmislimo igričarje, tam ni nikoli preveč) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poanta je bila drugje, da bi to moral narediti že njen računalničar, če je bil mnenja, da je disk zanič in je ne pošiljati sem in tja in bi zdaj verjetno že imela zadevo popravljeno, namesto, da sprašuje po forumu.

Ja hvala,tud to res...Ampak kaj naj sedaj???Sem dala sedaj enemu drugemu in mi ga bo še 1x pogledau,če res kriv disk al se sesul...Tko da danes mi ga še ni prineseu nazaj,,

Popravljeno . Popravil anja37
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri prenosniku je najbolj važno, da ima kolikor tolk kvalitetno tipkovnico, da je en normalen ekran, da je izbrana velikost primerna uporabi in da imaš možnost podaljšat garancijo, po možnosti na 5 ali 6 let, potem ga pa itak v vsakem primeru novega nabaviš :)

Wow, kupiš prenosnik za 500-600 €, doplačaš garancijo na 5-6 let (akr te stane verjetno enih 300-400 evrov) in imaš - kaj že? Prenosnik za 900 evrov ... pa še dokaj slab zapovrh.

Dejte si dopovedat - najcenejše mašine so iz najcenejših komponent, z najslabšo kontrolo kvalitete in posledično največ težavami.

Bom takole ponazoril še najboljše z eno besedo - "hyosung".

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Wow, kupiš prenosnik za 500-600 €, doplačaš garancijo na 5-6 let (akr te stane verjetno enih 300-400 evrov) in imaš - kaj že? Prenosnik za 900 evrov ... pa še dokaj slab zapovrh.

Dejte si dopovedat - najcenejše mašine so iz najcenejših komponent, z najslabšo kontrolo kvalitete in posledično največ težavami.

Bom takole ponazoril še najboljše z eno besedo - "hyosung".

Tle pa mislim, da se motiš!

Brat ima enega HPja za domačo uporabo, leta 2005 je dal zanj 430k SIT.

Crknil mu je disk, baterija, sledilna ploščica in še dvd enota ga zajebava.

Z njim ravna v dvojnih rokavicah.

Jaz imam isti letnik nek "jajc" od SOLOnote, stal je 130k SIT, dela še vse, ohišje je malce razbarvano/spraskano zaradi intenzivne uporabe. Je službeno kljuse, maltretiram ga bistveno več (vsaj 10h dnevno) in ga tudi vse povsod vlačim (od gradbišč do proizvodnih in ključavničarkih hal,... ) Baterija zdrži 1:40h.

Edini "problem", ki ga imam je premajhen zaslon (15"), na soncu ne vidiš ničesar ;) , ok edino napisi na tipkah se mi že brišejo.

Aja, letos se mi je pretrgal kabel na napajlniku zaradi kilometrine.

lp

Popravljeno . Popravil TBoxer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SOLOnote je pa itak špicn:D (letnik 2004 mislim da) Delam na dveh na šihtu na polno, nič ne zeza...ko švicarska urca hehehe

PS..lažem...na enem je riknu CD

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pri računalništvu tole ne velja najbolj.

Cena rač. opreme pada, hitro, napredek gre naprej, "stare" stvari, ki so daleč od slabih pač zgubljajo na vrednosti. Jaz delam na 3 leta staremu IBMu r61 core2duo proc 2ghz pa še mal pa 4gb rama, pa ne morem rečt da rabim kej več. Mam še eno generacijo starejšega thinkpada pa mu tudi nič ne manjka, se pa čuti da malo počasnejši je.

Cena je prav tako odvisna od komponent, če je en procesor 2ghz drugi pa 3ghz in n-krat dražji to še ne pomeni da je bolše kvalitete (no načeloma pomeni) ampak crknu ne bo pa nič prej kot dražji model. Prav tako ne moreš rečt da je laptop z 160gb diska slabši od tistega z 500gb, odvisno koliko potrebuješ, je pa zato cenejši :)

Slabega laptopa res ne moreš več kupit, vse kar ima centrino ali core2duo naprej bo za vsa opravila in še kaj dovolj. Za igranje igric pa niso, ker večina nima zmogljive grafične kartice, pač niso za igre.

Je pa tudi razlika med kvaliteto, po rangih, če se ne motim a, b, c. Samo kar mi kopujemo je vse b. (če sem kaj zamešal naj me pa kdo popravi)

Razlike pa seveda so, ampak za 90% uporabnikov in za 99% študentov je pa čisto vseeno.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Wow, kupiš prenosnik za 500-600 €, doplačaš garancijo na 5-6 let (akr te stane verjetno enih 300-400 evrov) in imaš - kaj že? Prenosnik za 900 evrov ... pa še dokaj slab zapovrh.

Dejte si dopovedat - najcenejše mašine so iz najcenejših komponent, z najslabšo kontrolo kvalitete in posledično največ težavami.

Bom takole ponazoril še najboljše z eno besedo - "hyosung".

Zdej pa ti nabijaš, če si sposodim tvoje besede.

1. Prenosniki so tudi že leto ali dve nazaj bili čisto dovolj kvalitetni. Ergo, če kupuješ danes enga HPja, Toshibo, itd.. ki je bila leto ali dve nazaj 900€, danes ga pa prodajajo za 500 to ne pomeni, da kupuješ krš, ampak da ne kupuješ malce "zastarelo konfiguracijo" ki je pa še vedno čez glavo dobra za navadno uporabo. In to nima nobene veze s Hyosungomm, ampak s padanjem cene zaradi napredka tehnike.. Osnove ekonomije in vpliv tehničnega napredka --> enako za manj denarja ali za isti denar boljše.. In ravno računalništvo je panoga kjer je tehnični napredek zelo občuten.

2. Pa kakšnih 300 ali 400 za doplačilo garancije, si na glavo padel? :D Jaz sem mojega nabavil pri Anni d.o.o. tri leta nazaj. Prenosnik je bil dobrega tisočaka, zraven sem vzel podaljšano garancijo na 5 let z vključenim zavarovanjem (če ga po tleh vržem) in doplačal 80€. Če bi bil prenosnik 500€ bi plačal še manj, ker bi padel v nižjo grupo. U BigBangu je pa par € več. Pa tudi drugje ni bistveno dražje. 300€ bi bilo mogče za kišto vredno 3k€.

3. In tudi če bi bla 6 letna garancija 300€. Če bi že zbiral raje enga "rahlo zastarelega" HPja za 600, pa 6 let garancije, kakor HPja za 900, ki je kao boljši, pa 1 ali 2 leti garancije. Ker crkneta lahko oba, razlike med njima pri uporabi pa ne bo povprečen uporabnik nikoli opazil.

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jutri bom kupil HP pavillon dv6 za 500€. zadnji kos.

baje da od teh dv6 modelov niti ene reklamacije ni bilo! upam da bo meni tudi služil tako dobro kot očitno služi drugim :)

Nočem bit škodoželjen, ampak kdo ti je podal to informacijo, trgovec?

Kaj drugega pa naj bi ti rekel, ja se kar kvarijo in jih imamo pogosto na servisu.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj crkuje? motherboardi ali kaj drugega?

Se nismo razumeli, mene je zanimalo kej je dobil informacijo, da so zanesljivi, saj trgovcu ne moreš ravno zaupat, ko ti reče, da niso prejeli še nobenega v reklamacijo, ne. :whistle:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja to imaš čisto prav .) sem pogledal po netu pa dobiva večinoma 5 zvezdic...

Ma sj je vredi...ti sam podalsano garancijo vzam :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DV6 so zelo v redu serija in kot je Frips napisal (in kot tudi sam že nekaj časa pišem) vzemite podaljšano garancijo in boste mirno spali. Vsak laptop lahko crkne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KLIK

Podaljšanje garancije iz 1 na 2 leta za HP Compaq prenosnike serije 6xxxB, HP ProBook prenosnike serije 5xxxM in 6xxxB in HP Pavilion prenosnike serije dv6-xxxxEM. Opomba: Garancija je v fizični obliki (knjiga), kar pomeni, da še ni registrirana in je torej potrebna registracija končne stranke, preko svetovnega spleta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem hotel vzet podaljšano arancijo vendar je trgovec rekel da za ta model to ni možno...?

Frips ti je nakazal podaljšanje garancije v okviru HP Care pack programa, jaz pa točno iz tega razloga (omejene garancije) predlagam nakup pri trgovcih, ki ponujajo podaljšanje garancije na 3 leta ali več z nekim razumnim doplačilom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Ahmm..vprašanje..slisal sem kar nekaj kritik na garancijo oz. uveljavljane reklamacije na HP prenosnike? Kolega, ki dela z Toshibo pravi, da ima Toshiba to veliko boljše urejeno...kakšno mnenje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ahmm..vprašanje..slisal sem kar nekaj kritik na garancijo oz. uveljavljane reklamacije na HP prenosnike? Kolega, ki dela z Toshibo pravi, da ima Toshiba to veliko boljše urejeno...kakšno mnenje?

2x uveljavil garancijo pri HP (hp care pack)...nobenih problemov.Je pa res, da je šlo za očitno napako na strojni opremi. Ne vem zakaj oz. kaj bi Toshiba imela bolje urejeno?

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!