Skoči na vsebino

Nakup prenosnika


Priporočene objave

tko...tudi jaz glih gledam za prenosniki....

imam enga starega miljon (7) let...acer...nisem zadovoljna...mogoče ker je star...booo...

naš programer je reku,da so toshiba najbol kul...glede na to , da ne igram igric in ne rabim hudih graf. kartic...

mi jih pa ful turijo, ko grem po kako ponudbo...

se držim nasveta, ki sem ga dobila od enga računalničarja: kupi tisto kar rabiš!

Ampak vsak mi hoče prodat vse naj naj....pol mi pa še trobijo kako pri njih dobiš oh in sploh...naštevajo pa standard opremo, ki jo ima vsak prenosnik... :eek:

zgledam blond očitno ...al kako? :blink:

no...kam naj grem?toshiba, acer? :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, dj mi svetuj pol kere komponente bi rabu za laufanje autocada.

nimam pojma, jaz sem pred časom mislil kupit za photoshop in coreldraw pentium 1,8 GH in 512 MB rama pa so mi odločno odsvetovali, češ da je 1 GB rama minimum da kaj podobnega ima sploh smisla inštalirat, potem pa se nisem več zanimal naprej ker mi je bilo vse več od tega predrago glede da bi rabil prenosnika samo občasno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimam se za nakup prenosnika, uporabljal ga bom predvsem za gledanje filmov in mogoče igranje igerc. Zdaj imam 2 ponudbi AMD semprom 3000 (1.8ghz) ali Celeron 1.5ghz rama imata oba2 512 in 60gb vlki disk, grafična pa je neka radeon za prenosnike (nevem kolko mb, Katerega izmed teh dveh vzeti? V ceni je minimalna razlika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimam se za nakup prenosnika, uporabljal ga bom predvsem za gledanje filmov in mogoče igranje igerc. Zdaj imam 2 ponudbi AMD semprom 3000 (1.8ghz) ali Celeron 1.5ghz rama imata oba2 512 in 60gb vlki disk, grafična pa je neka radeon za prenosnike (nevem kolko mb, Katerega izmed teh dveh vzeti? V ceni je minimalna razlika

Ma oba mata bol švohne procesorje, mal rama, pa še grafične so zihr najbolj čip varjante(po možnost integrirane). Z igrcam ne bo nč :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma oba mata bol švohne procesorje, mal rama, pa še grafične so zihr najbolj čip varjante(po možnost integrirane). Z igrcam ne bo nč :closedeyes:

Nope, tut na integrirani grafični se da veliko novejših 3D iger čist normaln špilat. Čist odvisn kolk zahteven gamer si. Itak pa velja, da če hočiš igre špilat bejž stran od prenosnika pa si kup za ta dnar ornk mašino.

lp

T

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ta konfiguracija bi bila ok za autocad? Kasksen je ta prenosnik? Prosil bi za mnenje nekoga, ki nekaj vec ve o tem.

TOSHIBA A100-785

Procesor: Intel® Pentium® Core Duo Mobile Processor T2350 1.83GHz

Pomnilnik: 1024Mb DDR2 533 (2x512Mb)

Trdi disk: Trdi disk 120GB 5400obr SATA

Graficna kartica: Video: Intel 945GM, Shared Video Memory

Zaslon: 15.4“ TFT WXGA CSV VA 1280x800

Opticna enota: DVD±RW±R Dual Layer

Mreža: 10/100

WLAN: WLAN b/g

Prikljucki: PCMCIA reža, čitalec kartic, TV OUT, 4x USB 2.0, firewire, VGA izhod, Bluetooth

Zdrzat mora vsaj 4 leta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta konfiguracija bi bila ok za autocad? Kasksen je ta prenosnik? Prosil bi za mnenje nekoga, ki nekaj vec ve o tem.

TOSHIBA A100-785

Procesor: Intel® Pentium® Core Duo Mobile Processor T2350 1.83GHz

Pomnilnik: 1024Mb DDR2 533 (2x512Mb)

Trdi disk: Trdi disk 120GB 5400obr SATA

Graficna kartica: Video: Intel 945GM, Shared Video Memory

Zaslon: 15.4“ TFT WXGA CSV VA 1280x800

Opticna enota: DVD±RW±R Dual Layer

Mreža: 10/100

WLAN: WLAN b/g

Prikljucki: PCMCIA reža, čitalec kartic, TV OUT, 4x USB 2.0, firewire, VGA izhod, Bluetooth

Zdrzat mora vsaj 4 leta.

V casih Viste ima premalo rama (2x1GB bi blo precej bols). Ce bos to rabu za autocad pa ne vem ce ti bo tale resolucija prevec po godu (razen ce mas pomozen monitor). Ker 1280x800 je isto k 1024x786 samo da je widescreen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V casih Viste ima premalo rama (2x1GB bi blo precej bols). Ce bos to rabu za autocad pa ne vem ce ti bo tale resolucija prevec po godu (razen ce mas pomozen monitor). Ker 1280x800 je isto k 1024x786 samo da je widescreen.

Pa sj ne bom uporabljal viste. Pomozn monitor bom tudi nabavu 22''.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz sm kupu A100-011, isti k 785, samo da ma grafično 7600 od nvidie.

Zdej auto-cad nimam gor, ampak v kratkem (v roku enega dneva) si bom naložil Archi-cad, pa ti lahko povem kako bo delalo.

Drugače pa te igrce k so zdej nove use delajo, sam čez kšno leto al pa dve pa novejših igrc takrat nauš lih na visoki grafiki mogu igrt...

Bi ti kr priporočil nakup, sam sem zlo zadovoljen z mojim. Eni sicer pravjo da sta Apple pa IBM najbol, sam oboji so cca. 30% dražji za podobno zmogljivost.

Jz k sm to kupoval sem si vse ogledal, in sm se odločil za toshibo, ker ima razmeroma ugodno ceno, pa ker so komponente uredu....

Nevem kakšna je ta grafična k je pr A100-785, sam če se prou spomnm sm zato kupu 011, ker je mel grafično Nvidia 7600, ker ostalo je pa isto.

Rama boš vrjetn čez kšno leto rabu dokupt kšn giga, kar pa itak sam kupš ploščico pa not daš v laptopa, oz. ga daš na servis da ti to vgradijo, kar se pa ostalih komponent tiče, so pa dovolj zmogljive in aktualne.

Če te še kej zanima kr upraši. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da ne bo crknu prej.

ker smo v fazi prehoda v The Age of Vista, se trenutni smiselni nakupovalni cikli skrajšajo s 4 na 2,5 leta... razen, če kupiš top model...

crkne ti pa lahko kadarkoli...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

osebno bi ti svetoval, da nabavis neko znano in prodajano firmo ala HP....

sam sem namrec lani kupil novega fujitsu/siemens...res da je bil dokaj poceni in dokaj zmogljiv.....

samo kaj mi to pomaga ce je zadnje pol leta vec na servisu kot pa doma

najprej je plata crknla... potem pa se WiFi :headbang:

po zakonu majo pa DO 45 dni lahko zadevo na servisu.... in neboste verjel... cakam ko kreten.....

:headbang:

p.s.: sedaj mi je zal, da nisem dal mal vec denarja pa kupil kakega HP-ja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmnja... Kolikor sem imel jaz izkušnje, so FS-i delovali zanesljivo in to v industrijskem okolju. Po moje te nateguje prodajalec oz. serviser. Predlagam, da jim pošlješ mail v angleščini in ga FW-jaš še na supportNO@SPAMfujitsu-siemens.com, pa se bodo tvoje težave po moje kmalu "čudežno" rešile. ;)

Srečno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

osebno bi ti svetoval, da nabavis neko znano in prodajano firmo ala HP....

sam sem namrec lani kupil novega fujitsu/siemens...res da je bil dokaj poceni in dokaj zmogljiv.....

samo kaj mi to pomaga ce je zadnje pol leta vec na servisu kot pa doma

najprej je plata crknla... potem pa se WiFi :headbang:

po zakonu majo pa DO 45 dni lahko zadevo na servisu.... in neboste verjel... cakam ko kreten.....

:headbang:

p.s.: sedaj mi je zal, da nisem dal mal vec denarja pa kupil kakega HP-ja...

Ni tle nobene garancije. Poznam folk k je mel tud dell laptope tko na servisu.. Jst recimo mam en junk za 500E pa dela ze 2 leti k urca(Kupu rabljenga, cel zjahan sicer ampak dela pa. Pa se paranoja me ne daje ce ga 5min nimam na oceh). Punca ma Prestigio in dela 3.5 let k urca (ok je odletu disk sam to vec al manj nima veze z laptopom. Pac samsung :whistle: ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnje tri leta sem imel večinoma opravka s HP in DELL (prodaja in "servis").

HP prenosniki se tudi dokaj kvarijo, servis v garanciji je razmeroma hiter. Podaljšana garancija (ponavadi) vključuje samo material (nisem 100% , moram preverit), delo je potrebno plačat!!! Če kupiš robo v tujini ti jo nočejo servisirat v garanciji in/ali izven. Pravijo da ne morejo naročiti delov ker jih nimajo v šifrantu, baje HP politika.

DELL imam občutek da se manj kvarijo, pa čeprav je slabše narejen (kvaliteta izdelave in materialov na dotik), servis v garanciji ni tako hiter. Imam bistveno manj izkušenj ker nisem imel toliko opravka s servisom.

Za delo z Autocadom rabiš grafično ki podpira OpenGL in ima čim več lastnega spomina, z vsem ostalim boš ob delu razočaran.

Glavni spomin naj bo na 1 ploščici, ali pa si kupi že sedaj zadostno količino 2GB+, če ne ko bo prišel čas nadgradnje boš moral menjati obe spominski ploščici.

Kupuj prenosnike priznanih znamk in/ali z dovolj garancije v nasprotnem ob okvari boš ostal z ritjo po tleh, ko boš ugotovil da rezervnih delov po enem ali dveh letih ni možno več dobit in lahko roma vse v smeti.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer malo off topic... ampak vseeno.

Se bi kdo upal peljati laptop v topboxu 100km daleč?

Jaz sem ga prej vozil pod sedežem (v torbi seveda), ampak samo po Ljubljani, zdaj pa ni več skuterja in bi torbo z laptopom dal lahko le v topbox.

Predvsem mislim na kritičnost močnih tresljajev med vožnjo.

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!