Skoči na vsebino

Izpit


_miha

Priporočene objave

POmojem samo glavno ne pa vseh obveznih 8h.

nebi točn vedu kr me itak še ne zanima kr se že zlo dolg živciram kdaj bom naredu za 125ccm. Sm mel že glavno 2tedna nazaj in sm padu pr prvem semaforju zdej p animam pojma kdaj mam spet. Mogoče v soboto sam to ni ziher po lgre pa inštruktor na dopust tk da nevem kaj bo iz tega. Motor mi pa gnije :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do takrat lahko motor zablokiras pod 25kW ??

Lahko prosim podkrepiš s kakšnim citatom z uradnega lista? Ker brez tega, so take izjave brez vrednosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do takrat lahko motor zablokiras pod 25kW ??

Itak ni več taka kategorija tko da tud če je to res= brez veze.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to se morm js čimprej pozanimat, ker sm mislo met tsti dnar za kombinezon, ne pa za dodatne ure izpita :headbang:

majko, a je res nujno glih recimo 8 al pa 10 ur zvozit ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem se malo pozanimal in pri praktičnem izpitu ni spodnje meje, koliko ur je potrebno zvoziti. Treba jih je toliko, da znaš in greš lahko na glavno vožnjo, to pa presodi inštruktor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem se malo pozanimal in pri praktičnem izpitu ni spodnje meje, koliko ur je potrebno zvoziti. Treba jih je toliko, da znaš in greš lahko na glavno vožnjo, to pa presodi inštruktor.

ok, zakon

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa nekaj zanima kaj greš ti lahko če maš izpit a1 125 ccm pol pr 20-tih letih delat za neomejeno tisti sm praktični del , al morš prej še naredit za a2 da ti potem ostane samo praktični del za neomejeno?? :krneki: :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do takrat lahko motor zablokiras pod 25kW ??

Sej pa motor boš ti lahko še vedno na 25kW zablokiral. Samo vozit ga ne boš mogel z novim izpitom če bo mel v originalu 50 ali več kW. Sej ne piše v novem zakonu da je prepovedano blokirat. Kaj pa če začetnik naredi izpit za neomejeno, pa se odloči da bo motor za prvo leto zablokiral na 25kW? Nikjer ne prepovedujejo tega ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej pa motor boš ti lahko še vedno na 25kW zablokiral. Samo vozit ga ne boš mogel z novim izpitom če bo mel v originalu 50 ali več kW. Sej ne piše v novem zakonu da je prepovedano blokirat. Kaj pa če začetnik naredi izpit za neomejeno, pa se odloči da bo motor za prvo leto zablokiral na 25kW? Nikjer ne prepovedujejo tega ;)

Ehm ehm :D Jebes to! ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa nekaj zanima kaj greš ti lahko če maš izpit a1 125 ccm pol pr 20-tih letih delat za neomejeno tisti sm praktični del , al morš prej še naredit za a2 da ti potem ostane samo praktični del za neomejeno?? :krneki: :krneki:

anyone ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa nekaj zanima kaj greš ti lahko če maš izpit a1 125 ccm pol pr 20-tih letih delat za neomejeno tisti sm praktični del , al morš prej še naredit za a2 da ti potem ostane samo praktični del za neomejeno?? :krneki: :krneki:

Ne moreš preskočiti iz A1 v A-neomejeno. Možno je samo A1 -> A2 in A2 -> A-neomejeno (ko imaš dve leti izkušenj z neko kategorijo).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri 16 narediš za 125... za 2 leti se ti spremeni do 250. ( če delaš pri 18 dobiš za 250)..če delaš za 125 pri 17 se ti podaljša pri 19 z 125 na 250. pri 21 pa dobiš avtomatsko neomejeno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

anyone ??

Najprej A2 potem A neomejeno ali pa šele pri 24 letih direkt.

Ne moreš preskočiti iz A1 v A-neomejeno. Možno je samo A1 -> A2 in A2 -> A-neomejeno (ko imaš dve leti izkušenj z neko kategorijo).

Točno tako!

pri 16 narediš za 125... za 2 leti se ti spremeni do 250. ( če delaš pri 18 dobiš za 250)..če delaš za 125 pri 17 se ti podaljša pri 19 z 125 na 250. pri 21 pa dobiš avtomatsko neomejeno

To je bilo po starem zakonu in tega od ponedeljka 13.7.2009 ni več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma česa si nebodo še zmislil zdaj... :headbang: na koncu se bodo vsi vozil brez izpitov in z izmišljenimi tablicami.. saj 600tke nebo noben policaj dobu..sam več bo mrtvih na koncu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:worship:

če bi jih več bilo takšnega mnenja bi si oni zgoraj premislili.

po principu: če je fer se držim čisto vseh predpisov, ko pa špricne pa ne le zgolj nelegalno temveč hudo kriminalno.

samo po tem principu ti hitro €€ evri odtekajo in s tem nimam v mislih goriva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No tko sam da še par folku pokvarm dan:

Vozniško dovoljenje kategorije A brez omejitev (postopni pristop) se izda tudi osebi, ki dopolni starost 20 let in ima več kot dve leti veljavno vozniško dovoljenje kategorije A2 in je opravila praktični del vozniškega izpita z motornim kolesom kategorije A (brez omejitev).

Tole je mišljeno kot novi A2(35kW),tko da tisti k mate zdej 25kW morte it delat za 35kW da se ti začne čimprej štet te dve leti. Zdej mate lahko 25kW do isteka vozniške, samo pol boste morali reimo pr 20tih(recimo da ti pri 20tih poteče) it delat za 35kW in boste šele pri 22 mel neomejeno.

Popravljeno . Popravil Tabo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No tko sam da še par folku pokvarm dan:

Vozniško dovoljenje kategorije A brez omejitev (postopni pristop) se izda tudi osebi, ki dopolni starost 20 let in ima več kot dve leti veljavno vozniško dovoljenje kategorije A2 in je opravila praktični del vozniškega izpita z motornim kolesom kategorije A (brez omejitev).

Sej bom meu več kt dve leti veljavno vozniško dovoljenje A2 in bom opravil praktični del izpita za A neomejeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tabo:

Mislim da nimaš prav. Moraš imeti A2 2 leti, pa nima veze ali 25kw ali 35kw. Uni ko zdej imajo A2 25kw bojo itak z novim izpitom dobili avtomatsko 35kw brez opravljanja praktičnega dela. Vsaj koliko sem bil jaz informiran.

Popravljeno . Popravil syman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tabo:

Mislim da nimaš prav. Moraš imeti A2 2 leti, pa nima veze ali 25kw ali 35kw. Uni ko zdej imajo A2 25kw bojo itak z novim izpitom dobili avtomatsko 35kw brez opravljanja praktičnega dela. Vsaj koliko sem bil jaz informiran.

Jah nevem, lahko recejo da 25kW ne oobstaja vec pa te zaj....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah nevem, lahko recejo da 25kW ne oobstaja vec pa te zaj....

To že, ampak važno da ti piše A2, to je tud pogoj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No tko sam da še par folku pokvarm dan:

Vozniško dovoljenje kategorije A brez omejitev (postopni pristop) se izda tudi osebi, ki dopolni starost 20 let in ima več kot dve leti veljavno vozniško dovoljenje kategorije A2 in je opravila praktični del vozniškega izpita z motornim kolesom kategorije A (brez omejitev).

Tole je mišljeno kot novi A2(35kW),tko da tisti k mate zdej 25kW morte it delat za 35kW da se ti začne čimprej štet te dve leti. Zdej mate lahko 25kW do isteka vozniške, samo pol boste morali reimo pr 20tih(recimo da ti pri 20tih poteče) it delat za 35kW in boste šele pri 22 mel neomejeno.

Motiš se. Opravljali bomo po 2 letih za A neomejeno.

Tabo:

Mislim da nimaš prav. Moraš imeti A2 2 leti, pa nima veze ali 25kw ali 35kw. Uni ko zdej imajo A2 25kw bojo itak z novim izpitom dobili avtomatsko 35kw brez opravljanja praktičnega dela. Vsaj koliko sem bil jaz informiran.

Tebi ostane to kar imaš vpisano v vozniški. Torej lahko voziš 600 blokiran na 25kw. Če pa hočeš met 35 pa morš delat ponovno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!