Skoči na vsebino

Izpit


_miha

Priporočene objave

Je to sedaj rahlo čudna situacija.

V ponedeljek, včeraj, se je Master of Disaster, otrok moj, naslikal na pripadajoči mu upravni enoti in pri 18 letih in nekaj mesecih starosti in z vozniškim dovoljenjem, v katerem je že več kot dve leti vpisana kategorija A z omejitvijo do 125 ccm in do 11 kW, zahteval, da mu omejitev zbrišejo.

In mu je tetica za pultom odvrnila, da ne bo nič do dopolnjenega 21. leta starosti.

Si lahko vsak uradnik po svoje razlaga zakon, ki velja od letošnjega poletja in se prične uporabljati 1.1.2005 in zakon, ki od letošnjega poletja ne velja več, a se ga uporablja do 31.12.2004.

Se bom oborožil s fotokopijami ZVCPjev in podobnih aktov in v sredo naskočil taisto upravno enoto. Me zanima, kaj bodo rekli.

No tko kt ta vaša tetica ne ve da se po zdajšnem zakonu 18-letniku ki ima 125 izpit že 2 leti da neomejeno A kategorijo,tako bom jst upam da naletu drugo leto na eno tetico ki ne ve da je v veljavi nov zakon pri katerem naj bi dobil neomejeno šele pri 21 letih in tako bom veseli lastnik A neomejene kategorije :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo!! jst sm pa dans glih naredu izpit in k sm biu pr uni teti(u celju) sm se spomnu da glih tle debatirate u tem in sm jo uprasu kak je zej s temi zakoni!! pa mi je rekla da jst sm se po starem delu in za mene vela tak zakon tak da mi je rekla naj se cez dve leti oglasim da dobim neomejeno!! :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je to sedaj rahlo čudna situacija.

V ponedeljek, včeraj, se je Master of Disaster, otrok moj, naslikal na pripadajoči mu upravni enoti in pri 18 letih in nekaj mesecih starosti in z vozniškim dovoljenjem, v katerem je že več kot dve leti vpisana kategorija A z omejitvijo do 125 ccm in do 11 kW, zahteval, da mu omejitev zbrišejo.

In mu je tetica za pultom odvrnila, da ne bo nič do dopolnjenega 21. leta starosti.

Si lahko vsak uradnik po svoje razlaga zakon, ki velja od letošnjega poletja in se prične uporabljati 1.1.2005 in zakon, ki od letošnjega poletja ne velja več, a se ga uporablja do 31.12.2004.

Se bom oborožil s fotokopijami ZVCPjev in podobnih aktov in v sredo naskočil taisto upravno enoto. Me zanima, kaj bodo rekli.

Meni se je zgodila ista stvar pred cca 1 mescem. :angry: Na vsak način so me hoteli na prometnem oddelku UE Cerknica prepričati, da bom neomejeno dobil pri 21, zdaj pa a do 25kw. Nesel sem jim uradni list (original - dobil sem ga v nadstropju višje pri moji mami, ki je tudi uslužbenka UE :OK: ) in jim nesel pokazat. Ni zaleglo nič, ker so mi mahali z enimi spremembami iz leta 2000 in jim nikakor nisem mogel dopovedat, da so spremembe v uradnem listu iz leta 2002 novejše od tistih iz leta 2000. Stvar se je končala tako, da sem šel do načelnika UE (kul model :OK: ) in s klicem na MNZ. Skratka iz ministrstva so jim poslali fax, da naj sledijo zakonodaji in da ima stranka prav, načelnik je okaral omenjena dva uslužbenca, ki sta mi povzročala probleme, štempelj a neomejeno je pa našel pot v moje vozniško dovoljenje. :D Sicer pa sem o tem bolj podrobno že pisal v tej temi, bolj proti začetku.

Skratka če ti bodo delali probleme pokliči na MNZ, oziroma napiši pritožbo, če bo potrebno in stavari se bodo čudežno rešile :D

PS. Jaz nisem bil edini na naši UE kateremu niso hoteli priznati a neomejeno, imeli so še 3 zahtevke pred mano, katerim prav tako niso hoteli priznati a neomejeno. :angry: :angry: Tudi te so takoj potem ugodno rešili. Samo eden je moral prit, pa se malo skregat :fight2: !

Najbolj žalostno je pa to, da uradniki še po DVEH LETIH veljavne zakonodaje, le te ne poznajo in delajo kar nekaj tja po svoje! In verjemite mi, da se te stvari ne dogajajo le pri zadevah z izpiti! :angry: :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo!! jst sm pa dans glih naredu izpit in k sm biu pr uni teti(u celju) sm se spomnu da glih tle debatirate u tem in sm jo uprasu kak je zej s temi zakoni!! pa mi je rekla da jst sm se po starem delu in za mene vela tak zakon tak da mi je rekla naj se cez dve leti oglasim da dobim neomejeno!!  :yea2:

sicer to še ni točno dorečeno ampak srčno upam da imaš prav!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo!! jst sm pa dans glih naredu izpit in k sm biu pr uni teti(u celju) sm se spomnu da glih tle debatirate u tem in sm jo uprasu kak je zej s temi zakoni!! pa mi je rekla da jst sm se po starem delu in za mene vela tak zakon tak da mi je rekla naj se cez dve leti oglasim da dobim neomejeno!!  :yea2:

ej veronek kera tetica pa je to,da se še jaz pr njej uglasm :D????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej veronek kera tetica pa je to,da se še jaz pr njej uglasm :D????

"Tetica" dela na UE v celju.. ti si pa kot vem z Lj.. mislim da ti tetica ne pride v poštev .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Tetica" dela na UE v celju.. ti si pa kot vem z Lj.. mislim da ti tetica ne pride v poštev  .)

Nova veljavna zakonodaja, ki bo v uporabo prišla s 1.1.2005, med drugim prinaša tudi to, da pri urejanju zadev na prometnih oddelkih (in tudi drugih), ne boš več vezan na svojo matično UE, kakor si bil sedaj, ampak boš UE lahko izbiral prosto, ne glede na to v katerem kraju se ta UE nahaja, oziroma neodvisno od tvojega stalnega prebivališča. To pomeni, da bo lahko nekdo iz Maribora šel vpisat spremembo v vozniškem dovoljenju na UE Koper :D. Informacija je preverjena na MNZ.

Popravljeno . Popravil mcdex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se eden ki je naredo izpit za 125 ccm včeraj, nardo vse v prvem----JST! :P  :OK:

Čestitke :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo!! jst sm pa dans glih naredu izpit in k sm biu pr uni teti(u celju) sm se spomnu da glih tle debatirate u tem in sm jo uprasu kak je zej s temi zakoni!! pa mi je rekla da jst sm se po starem delu in za mene vela tak zakon tak da mi je rekla naj se cez dve leti oglasim da dobim neomejeno!!  :yea2:

ČESTITAM obema, veliko veselih in srečnih km .)

Če je to res, smo pa zmagal :yea2: :yea2:

Sam bolš da počakamo do 1.1.2005 in se takrat konkretno pozanimamo pa pridobimo popirje, s katermi se bomo kregal da loh dobimo A neomejeno pr 18-ih :wacko: :devil:

Popravljeno . Popravil Enzo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nova veljavna zakonodaja, ki bo v uporabo prišla s 1.1.2005, med drugim prinaša tudi to, da pri urejanju zadev na prometnih oddelkih (in tudi drugih), ne boš več vezan na svojo matično UE, kakor si bil sedaj, ampak boš UE lahko izbiral prosto, ne glede na to v katerem kraju se ta UE nahaja, oziroma neodvisno od tvojega stalnega prebivališča. To pomeni, da bo lahko nekdo iz Maribora šel vpisat spremembo v vozniškem dovoljenju na UE Koper :D. Informacija je preverjena na MNZ.

Ker se planirajo nove tablice brez krajevnih oznak, to verjetno res ne bo vec problem :hmm:

Pol pa hitro usi k uni "tetici" v celje :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj popoldne sem se z nekaj fotokopijami uradnih listov pod pazduho in primerno bojno razpoložen odpravil na celjsko UE.

Skozi okno videl, da je prazno, nikjer strank, zgolj tri, štiri zdolgočasene tetice za okenci.

Super primerno za en tak protibirokratsko teroristični izpad.

Vstopim, pozdravim in razložim.

Tetica vzame vozniško, pogleda rojstni datum, v redu, pogleda datum A z omejitvijo, v redu,

jaz lepo tiho, saj teče gladko, kot po maslu in mi očitno ne bo potrebno kričati in mahati z rokami in razgrinjati silnih fotokopij uradnih listov.

Ampak, nikoli ni gladko, razen, kadar na ledu ali pa na pesku zdrsne.

Kje imate sliko, ker je potrebno narediti novo vozniško?, me vpraša teta.

Kakšna slika, kakšno novo vozniško, kar v tem prečrtajte in poštemplajte.

Se ne da, je potrebno novo.

No in potem manjše predavanje o Pravilniku o vozniških dovoljenjih in so potem tetice ugotovile, da se menda res da zgolj prečrtati omejitev in to poštempljati.

In smo tako tudi naredili, ker slike pa res nisem imel s seboj.

In ko sem na koncu, ko sem vse že držal nazaj v svojih rokah, vprašal, zakaj tega niso opravili že v ponedeljek sinu, so bile vse zelo močno začudene, kako to, pa katera je to bila, kot da jih je na UE Celje za tistimi okenci zaposlenih najmanj 500 in se res ne ve, katera je bila tam v ponedeljek dopoldne.

Sumim, ker se to očitno dogaja tudi po drugih koncih Slovenije, da imajo kakšno neuradno preventivno navodilo, naj otroke z zahtevami po A neomejenem zavračajo s pravljico o 21 letih in zavlačujejo do novega leta, ker potem bo pa res treba čakati na 21. leto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Tetica" dela na UE v celju.. ti si pa kot vem z Lj.. mislim da ti tetica ne pride v poštev  .)

a sm tebe prasala.....kaj k**** se mi neki vn meces... :SS :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a sm tebe prasala.....kaj k**** se mi neki vn meces... :SS  :SS

uuuu tejcy je pa jezna na enga :doze: :hmm:

no pa da ne bom čist offtopic: ko sem jst hotel lani da mi v izpit napišejo a-neomejeno mi je rekla da bom moral še dve leti čakat, jst sam :blink: in sem ji reku da moram dobit neomejeno pr 18, če sem pr 16 za 125 naredu. Pol je pa le ugotovila da imam prov :OK:

lp cagiva

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a sm tebe prasala.....kaj k**** se mi neki vn meces... :SS  :SS

Ej tejcy take te pa sploh ne poznam :P ...ne se sekirat ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej tejcy take te pa sploh ne poznam :P ...ne se sekirat ;)

ej ta tipo mi gre tok na k...da ga niti slišat ne morm vidt pa še kej druzga...pa sorry za :topic:

sej drgac sm do tipov cist kull ce so oni tud :D če niso neki kekci :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala, res hvala za vse cestitke... :004 Zdej cez zimo pa se za eno 125-ko nasparam pa bo, do takrat pa se še bom moral z mojim " mopedkom" vozt. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja model cestitke ne... tud men boste 1x tkole cestital... po vsej verjetnosti ze maja :notworthy: :notworthy: :notworthy:

tejcy... punca je tipu fajn ce ma kej za pokazat :devil: :devil: :devil: aja pa obstajajo tud rozleti pa pehte... (pouhn poznam!)

no pa da nebomo :topic: mene zanima kok cajta se je ta zakon prpravlu? (cez kok cajta ga bojo po tem takem spremenl .) )

peace!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam, da je ratal...

No, očitno je bila priponka prevelika, zato bom objavil link.....

novi testi DL

tukej je ene par skenov....

vir:SLO-FS :notworthy:

Popravljeno . Popravil gebre
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja pa še to, če bo link slučajno nehal delat, pa vržte v eMule, jest in še ene par drugih seedamo zadevo B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

no pa da nebomo  :topic:  mene zanima kok cajta se je ta zakon prpravlu? (cez kok cajta ga bojo po tem takem spremenl  .) )

peace!!!

Ma ta zakon so spremenil kr čez noč...sploh ni noben pričakvov k sm še jst lani delu izpit za 125 mi je inštruktor reku da jst 100% dobim izpit čez 2 leti in da ne bojo spremenil zakona kr v dveh letih pol pa čist tko kr čez noč po vseh cajtngih pa povsod da bodo spremenil zakon .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja pa še to, če bo link slučajno nehal delat, pa vržte v eMule, jest in še ene par drugih seedamo zadevo B)

gabre ti si model :D hehe ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!