Skoči na vsebino

Izpit


_miha

Priporočene objave

No zdej smo razjasnil to zadevo po eni strni z praktičnim primerom po drugi pa z teoretičnim. Zaključek te debate je da je potrebno za H kategorijo opravit zdravniški pregled.

Sodnik: motosvet :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo! Izpit za 125ccm sem naredil 7.10.2003 pri 16 letih. Ko sem bil star 18 let sem hotel prepisati na neomejeno, vendar so mi rekli da se je spremenil zakon ter da dobim šele pri 21 letih neomejeno, zato so me vprašali če hočem da mi vpišejo 25kw. Pa sem jih vprašal če je vseeno ali mi vpišejo ali ne. Rekli so da je vseeno, zato nisem vpisal ker trenutno nisem imel motorja pa še za plačati bi bilo 20 eur. zdaj pa ko bom star 21 let pa pravijo nekateri, da če nimam vpisanih 25kw da ne bom dobil za neomejeno,ampak moram prej imati vpisano 2 leti 25kw. Ali ima kdo podobno izkušnjo, ali pa če lahko kdo izve iz prve roke kako je s tem. upam da sem dovolj nazorno opisal problem.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo! Izpit za 125ccm sem naredil 7.10.2003 pri 16 letih. Ko sem bil star 18 let sem hotel prepisati na neomejeno, vendar so mi rekli da se je spremenil zakon ter da dobim šele pri 21 letih neomejeno, zato so me vprašali če hočem da mi vpišejo 25kw. Pa sem jih vprašal če je vseeno ali mi vpišejo ali ne. Rekli so da je vseeno, zato nisem vpisal ker trenutno nisem imel motorja pa še za plačati bi bilo 20 eur. zdaj pa ko bom star 21 let pa pravijo nekateri, da če nimam vpisanih 25kw da ne bom dobil za neomejeno,ampak moram prej imati vpisano 2 leti 25kw. Ali ima kdo podobno izkušnjo, ali pa če lahko kdo izve iz prve roke kako je s tem. upam da sem dovolj nazorno opisal problem.

LP

V kolikor je meni znajo je za neomejeno pogoj minimalno 2 leti izpit A kategoje 11/25kw in 21 let.

Popravljeno . Popravil condor
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napačne info si dobu, mogl bi ti dat izpit oz poštemplat do 25kw 2 leti za tem ko si naredu izpit..

nehaj buče prodajat, pogoj je 21 let in imeti 2 leti izpit za 11kw/125ccm ALI 25kw /0,16 kw na kg ......kateregakoli od teh dveh imaš 2 leti bo dovolj za dvig izpita za neomejeno

evo kopirano iz e-uprava:

Vozniško dovoljenje kategorije A brez omejitev se izda osebi, ne da bi opravljala vozniški izpit in ne da bi predložila zdravstveno spričevalo, če je stara najmanj 21 let in ima najmanj dve leti veljavno vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil podkategorije A1 (A do 125 ccm in največ 11 kW) ali kategorije A (z omejitvijo), katerih moč motorja ne presega 25 kW in razmerje moč motorja/masa vozila ne presega 0,16 kW/kg. Pri tem se doba, ko je oseba imela vozniško dovoljenje kategorije A1 oziroma A (z omejitvijo) skupaj več kot dve leti, sešteva.

če te zanima več, KLIK

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kake buče.. če je pri 16 naredil za 11kw, in 125cc.. bi mu mogl 2 leti za tem poštemplat 25 ane? Kake bučke :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kake buče.. če je pri 16 naredil za 11kw, in 125cc.. bi mu mogl 2 leti za tem poštemplat 25 ane? Kake bučke :krneki:

še enkrat si preberi kaj hoče on vedeti.......on sprašuje če je možno zdaj, ko je star 21 dobit izpit za neomejeno, čeprav ni dal štemplat za 25kw, se pravi direkt iz 11kw na neomejeno, ti pa si mu odgovoril da bi moral dat vmes štemplat 25kw, in da zdaj ne bo mogel imeti izpita za neomejeno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne ne, narob si me razumel, ne rabi nič vmes! Sam prej je že napisu da mu pri 18 niso hotl poštemplat, zato sm tist napisu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nehaj buče prodajat, pogoj je 21 let in imeti 2 leti izpit za 11kw/125ccm ALI 25kw /0,16 kw na kg ......kateregakoli od teh dveh imaš 2 leti bo dovolj za dvig izpita za neomejeno

evo kopirano iz e-uprava:

Vozniško dovoljenje kategorije A brez omejitev se izda osebi, ne da bi opravljala vozniški izpit in ne da bi predložila zdravstveno spričevalo, če je stara najmanj 21 let in ima najmanj dve leti veljavno vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil podkategorije A1 (A do 125 ccm in največ 11 kW) ali kategorije A (z omejitvijo), katerih moč motorja ne presega 25 kW in razmerje moč motorja/masa vozila ne presega 0,16 kW/kg. Pri tem se doba, ko je oseba imela vozniško dovoljenje kategorije A1 oziroma A (z omejitvijo) skupaj več kot dve leti, sešteva.

če te zanima več, KLIK

Am nevem če to drži..sej lah da tko piše... sam moj kolega 30+ je naredu lani(2007) izpit .... in je meu pol Z750-----> krepko čez 25kW brez problemov....

jepa res da moja mat je nardila 5 let nazaj izpit je imela pa 2 leti do 350cc...oz po novem 25Kw

tko da tuki je use nekej zmuteno.... :alien1: :alien1: :alien1: :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kake buče.. če je pri 16 naredil za 11kw, in 125cc.. bi mu mogl 2 leti za tem poštemplat 25 ane? Kake bučke :krneki:

ja buče z unim semenom ane :krneki:

post-18151-1203452713_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne ne, narob si me razumel, ne rabi nič vmes! Sam prej je že napisu da mu pri 18 niso hotl poštemplat, zato sm tist napisu.

on ni napisu da niso hotl ampak da sam ni dal ker ni mel dnara pa motorja, pa mu je blo brezveze dat, ker mu je tam itq rekla da je vseeno al da al ne, pri 21 bo v vsakem primeru dobil za neomejeno........ok zmotu si se pač, se zgodi :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mater je nektirim težko razumet. Zdajšnji zakon je takšen če delaš izpit pred 21 letom je pogoj da dobiš izpit za neomejeno ta da si dopolnil 21 let in imaš izpit za eno od podkategorij vsaj dve leti. Če pa izpit nardiš pri 21 letih ali kasneje dobiš avtomatsko neomejeno. Razn če izrecno delaš naprimer za 25 kw, sam nevem če je kdo tak.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mater je nektirim težko razumet. Zdajšnji zakon je takšen če delaš izpit pred 21 letom je pogoj da dobiš izpit za neomejeno ta da si dopolnil 21 let in imaš izpit za eno od podkategorij vsaj dve leti. Če pa izpit nardiš pri 21 letih ali kasneje dobiš avtomatsko neomejeno. Razn če izrecno delaš naprimer za 25 kw, sam nevem če je kdo tak.

JA zdej je tako , še 3 leta nazaj pa ne.... :krneki: :krneki:

100% ker sta in moja mat in kolega mogla imet do 350ccm motorje...

Popravljeno . Popravil Gizmo_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mater je nektirim težko razumet. Zdajšnji zakon je takšen če delaš izpit pred 21 letom je pogoj da dobiš izpit za neomejeno ta da si dopolnil 21 let in imaš izpit za eno od podkategorij vsaj dve leti. Če pa izpit nardiš pri 21 letih ali kasneje dobiš avtomatsko neomejeno. Razn če izrecno delaš naprimer za 25 kw, sam nevem če je kdo tak.

ja to je res teško razumet :closedeyes: .......vse kr sm jst zastopu so od nejca bučke :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JA zdej je tako , še 3 leta nazaj pa ne.... :krneki: :krneki:

100% ker sta in moja mat in kolega mogla imet do 350ccm motorje...

Ja to so spremenil takrat ko so nehal kategorije delat po kubikih in so jih začel delit po kilovatih. Dve leti je ta zakon sigurn že tak kot sedaj za več let nazaj pa nevem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fazerman men ni nič težko razumet, samo vprašal sem ker sta 2 kolega bila v isti situaciji kot jaz, pa so jima rekli da bi mogel vmes pri 18 letih poštempljati za 25kw. In da zaradi tega nista dobila direkt iz 11kw na neomejeno. zato pa obstaja forum da vprašamo nejasnosti, če je slučajno kdo imel podoben primer. :)

Koci hvala za info, če bo kaj težila na upravni bom pa tole kar si ti napisal skopirano nesel tja :OK:

LP!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fazerman men ni nič težko razumet, samo vprašal sem ker sta 2 kolega bila v isti situaciji kot jaz, pa so jima rekli da bi mogel vmes pri 18 letih poštempljati za 25kw. In da zaradi tega nista dobila direkt iz 11kw na neomejeno. zato pa obstaja forum da vprašamo nejasnosti, če je slučajno kdo imel podoben primer. :)

Koci hvala za info, če bo kaj težila na upravni bom pa tole kar si ti napisal skopirano nesel tja :OK:

LP!

Ja prav je da vprašaš to prakticiram tudi sam, kar sem prej napisal ni letelo direktno na tebe ampak na več oseb. Ta dva tvoja kolega sta imela samo dve možnosti za nastalo situacijo, al sta naletela na totalno neusposobljenega delavca ali pa sta zapadla še v star zakon kar pa dvomim ker že navajaš kilovate. Če sta nardila izpit pri 16, torej za 11kw nebi smel bit problema saj je v tem zakonu samoumevno da se pri 18 letih oziroma pretečenih dveh letih izpit poviša na 25kw, tako da tudi če nimaš vpisanih teh 25 kw, ti morajo dati pri 21 letih neomejeno, pred to starostjo ne moreš dobit za neomejeno. Poznam pa primer verjetno jih je več ko so motoristi vozl motor z 25kw, v vozniški pa so imel vpisanih 11kw čeprav se mu je kategorija že povišala v 25kw, vendar ker tega niso imel v izpitu vpisan so dobil kazni kot da nimajo izpita.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

k greš dvignt izpit, a pogledajo samo kartonček, al pogledajo tud u računalnik če si res delou?? pa nej odgovori kšn k je 100%

Če misliš un kartonček kamor ti inštruktor ure piše, potem tega kartončka ne more gledat ker ga inštruktor po opravljenem izpiti da na avto šolo v arhiv mislim da za 5 let, tako da kartončka ti nimaš več. Ti izpit dvigneš z zdravniškim spričevalom pa potrdilom o opravljernem izpitu, ki ga dobiš na izpitnem centru, pa neki evrov morš met zraven.

Popravljeno . Popravil FazerMan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če misliš un kartonček kamor ti inštruktor ure piše, potem tega kartončka ne more gledat ker ga inštruktor po opravljenem izpiti da na avto šolo v arhiv mislim da za 5 let, tako da kartončka ti nimaš več. Ti izpit dvigneš z zdravniškim spričevalom pa potrdilom o opravljernem izpitu, ki ga dobiš na izpitnem centru, pa neki evrov morš met zraven.

jao...mal sm narobe napisu...mislu sm un kartonček za prvo pomoč...vprašanje je pa še zmer isto... :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem na kaj ciljaš, rdeči križ si kupo pa nč naredu, ane? Ne ni treba sam ko se prijaviš na izpit al na teste morš pokazat pa nč ne komplicira sej pr men ni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem na kaj ciljaš, rdeči križ si kupo pa nč naredu, ane? Ne ni treba sam ko se prijaviš na izpit al na teste morš pokazat pa nč ne komplicira sej pr men ni.

use zvohaš :winkiss: :lol: ...ga bom najbrš kupu... važn mi je samo to, da nebi šou kej u računalnik preverjat, k sm pol u pi... tnx :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!