Skoči na vsebino

MOTO škornji - izbor, čiščenje, vzdrževanje..


Leteči

Priporočene objave

in kaj sem jaz mislil povedati s tem "koliko para toliko muzike"

če bi dal za škornje več in vsaj neko firmo ki se ve da je kvalitetna, se to skoraj da ne bi zgodilo...je pa možno...saj v vsaki gajbi se bo našlo gnilo jabolko, tako kot tu na forumu se vedno najde en pametnjaković ;)

zdej pa men je itak vseeno a ti maš gor superg ali škornje za 400€ ali prada štikle za 2000€....sej bo tvoja noga trpela ob padcu ki ti ga ne privoščim ampak govorim na splošno.

LP

pa upam da razumeš kaj hočem povedat ;)

Jaz razumem ampak očitno ti ne, pa se mi ne da sedaj še 1x ponavljat... Whatever

Idelta, jaz bom reklamiral ta jajc. Daj še ti, saj je eno leto garancije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud Held ma vredu škornje, sam sem pa opazil vizualno identične heldu (Held Merlin), tudi po barvah in vsemu temu in sicer firma Acerbis SG1 (v italiji se jih da kupit). Trenutno jih imam sam in so vredu - zadovoljivi potrebam.

Popravljeno . Popravil GKeko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem mislil da sem edini nesrečnež ...

Nisi. Vendar moji Bone Dry po več kot dveh letih še vedno držijo vodo (zunaj, da se razumemo), so lepo celi, le malo pošvedrani. Pravzaprav sem takrat šel kupi Sidi, pa sem videl ceno teh in škrtost je zmagala (pa še veliko dnarja za pijačo je ostalo). Aja, scufani so samo odsevniki na peti, tako da najmanj za letos še bodo, oz. dokler me ne zgrabi tapotrošniška.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz razumem ampak očitno ti ne, pa se mi ne da sedaj še 1x ponavljat... Whatever

Idelta, jaz bom reklamiral ta jajc. Daj še ti, saj je eno leto garancije.

kje jih boš reklamiral? jaz sem jih kupil pri noriku ki ga ni več. :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Takole sem zgonil moje Oxtarke. Ni mi jasno , kako bi moral držati stopalo ,da se mi ne bi dogajalo to kar se vidi na sliki. Če pogledam , kje so na škornju ščitniki, se moraš nagniti še za kakšnih 20 stopinj niže, kot Rosi, da ob normalnem položaju na stopalkah podrsaš s ščitnikom in ne s podplatom.

Ali ima kdo kak nasvet( pa ne v stilu ne drsaj po tleh) oziroma ali obstajajo kaki dodatni ščitniki za konico podplata ?

post-15306-0-21937500-1307384243_thumb.jpg

post-15306-0-56477000-1307384254_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole sem zgonil moje Oxtarke. Ni mi jasno , kako bi moral držati stopalo ,da se mi ne bi dogajalo to kar se vidi na sliki. Če pogledam , kje so na škornju ščitniki, se moraš nagniti še za kakšnih 20 stopinj niže, kot Rosi, da ob normalnem položaju na stopalkah podrsaš s ščitnikom in ne s podplatom.

Ali ima kdo kak nasvet( pa ne v stilu ne drsaj po tleh) oziroma ali obstajajo kaki dodatni ščitniki za konico podplata ?

Noge daj bolj notri!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole sem zgonil moje Oxtarke. Ni mi jasno , kako bi moral držati stopalo ,da se mi ne bi dogajalo to kar se vidi na sliki. Če pogledam , kje so na škornju ščitniki, se moraš nagniti še za kakšnih 20 stopinj niže, kot Rosi, da ob normalnem položaju na stopalkah podrsaš s ščitnikom in ne s podplatom.

Ali ima kdo kak nasvet( pa ne v stilu ne drsaj po tleh) oziroma ali obstajajo kaki dodatni ščitniki za konico podplata ?

Tako sem tudi jaz zrajsal ene dva para ščitnikov (in vogale škornja tudi, da ne omenjam tistega posebnega občutka, ko te v mezinec noge speče vijak :hmm: ), vključno s fusrastri, ki so se krepko skrajšali tekom razvoja kariere "pretiranega polaganja" mopeda.

Potem sem se temu začel izogibati tako, da podplata škornja nisem več naslanjal na konico stopalke, temveč v kot med stopalko in oporo. Rezultat: ščitniki škornjev nedotaknjeni kot pri pussy-ih :naughty: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tačka ni na sredini podplata, ampak kar se da na prednejm delu podplata (prsti).

Tako tudi učijo v avtošoli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Potreboval bi mnenje glede te obutve .

Zanima me tudi splošno mnenje glede njihovih izdelkov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gem4 že pri vožnji kolesa je pravilo, da poganjamo z sprednjim delom spopala in ne z peto, prav tako je na motorju položaj bolj na "prstih" in takšne stvari se ne dogajajo (razen v ekstremnih primerih)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

zadnjič sem v Louisu probal DAYTONA BURDIT XCR...

Zaščita se mi zdi ok, lahki, mehki, udobni, lepo objamejo nogo, za razliko od večine ostalih touring škornjev v Louisu, kjer mi peta pleše po notranjosti škornja...

Jih kdo mogoče ima in lahko napiše kako se kaj obnesejo(poleti)?

Tks!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Pozna kdo mogoče znamko forma ?? KLIK Ima kdo kakšne izkušnje ali karkoli vzvezi z to znamko itd....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole sem zgonil moje Oxtarke. Ni mi jasno , kako bi moral držati stopalo ,da se mi ne bi dogajalo to kar se vidi na sliki. Če pogledam , kje so na škornju ščitniki, se moraš nagniti še za kakšnih 20 stopinj niže, kot Rosi, da ob normalnem položaju na stopalkah podrsaš s ščitnikom in ne s podplatom.

Ali ima kdo kak nasvet( pa ne v stilu ne drsaj po tleh) oziroma ali obstajajo kaki dodatni ščitniki za konico podplata ?

Menjaj motor

  • Ni mi všeč 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče kdo ve če se dajo dobit kakšni vložki ki zmnjšujejo vibracije na nogo. Mojo boljšo polovico namreč začnejo noge, natančneje podplati boleti. Dobi pekoč in mravljinčast občutek v podplatu. Predvidevam da so za to krive vibracije od stopalk. Zdaj če se prav spomnem sem že enkrat bral da o tem da so podobne probleme reševali z nekimi gel vložki za sornje pa žal ne najdem več teme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole sem zgonil moje Oxtarke. Ni mi jasno , kako bi moral držati stopalo ,da se mi ne bi dogajalo to kar se vidi na sliki. Če pogledam , kje so na škornju ščitniki, se moraš nagniti še za kakšnih 20 stopinj niže, kot Rosi, da ob normalnem položaju na stopalkah podrsaš s ščitnikom in ne s podplatom.

Ali ima kdo kak nasvet( pa ne v stilu ne drsaj po tleh) oziroma ali obstajajo kaki dodatni ščitniki za konico podplata ?

prsti noge in sprednja stran škorna morata bit na špici stopalke...ko imaš prste na špici in koleno vstran se obrabi pravi del....ko imaš stopalko na sredini podplati ali kot nekateri še bol nazaj se pri pomikanju kolena vstran špica škornnja pomakne preveč ven in štrli ter je prva ki drsa nepravilno po tleh....pol je treba videt še nastavitev stopalk kaka je imaš originalne ali športne(nazaj in gor)??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče kdo ve če se dajo dobit kakšni vložki ki zmnjšujejo vibracije na nogo. Mojo boljšo polovico namreč začnejo noge, natančneje podplati boleti. Dobi pekoč in mravljinčast občutek v podplatu. Predvidevam da so za to krive vibracije od stopalk. Zdaj če se prav spomnem sem že enkrat bral da o tem da so podobne probleme reševali z nekimi gel vložki za sornje pa žal ne najdem več teme.

kaj pa če daš tam ko se tačke prišraufajo na okvir vmes gumijaste podložke (tesnila za plinsko jeklenko), na vijak pa malo locktite-a, da se ne bo odvil, mogoče bo pomagalo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole sem zgonil moje Oxtarke. Ni mi jasno , kako bi moral držati stopalo ,da se mi ne bi dogajalo to kar se vidi na sliki. Če pogledam , kje so na škornju ščitniki, se moraš nagniti še za kakšnih 20 stopinj niže, kot Rosi, da ob normalnem položaju na stopalkah podrsaš s ščitnikom in ne s podplatom.

Ali ima kdo kak nasvet( pa ne v stilu ne drsaj po tleh) oziroma ali obstajajo kaki dodatni ščitniki za konico podplata ?

nism sicer vidu kako držiš noge na tacah, bi pa reku tko kot že vsaj dva pred mano da v ovinkih ne potegneš stopal nazaj, da bi samo s prsti bil na tacah, al maš pa preveč na vn obrnjene; v vsakem primeru ni najbl pametno tko vozt, če ti stopalo potegne pod motor bo juhuhu;

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče kdo ve če se dajo dobit kakšni vložki ki zmnjšujejo vibracije na nogo. Mojo boljšo polovico namreč začnejo noge, natančneje podplati boleti. Dobi pekoč in mravljinčast občutek v podplatu. Predvidevam da so za to krive vibracije od stopalk. Zdaj če se prav spomnem sem že enkrat bral da o tem da so podobne probleme reševali z nekimi gel vložki za sornje pa žal ne najdem več teme.

Podoben primer sem mel sam v pancarjih :P Pri meni je bil problem, da sem imel vse preveč zategnjeno, naj ne zaveže, zaklipsna čevlja na polno, ampak naj pusti malo lufta, tako da, noga ni čisto stisnjena... Lahko pa je problem čisto v čem drugem.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole sem zgonil moje Oxtarke. Ni mi jasno , kako bi moral držati stopalo ,da se mi ne bi dogajalo to kar se vidi na sliki. Če pogledam , kje so na škornju ščitniki, se moraš nagniti še za kakšnih 20 stopinj niže, kot Rosi, da ob normalnem položaju na stopalkah podrsaš s ščitnikom in ne s podplatom.

Ali ima kdo kak nasvet( pa ne v stilu ne drsaj po tleh) oziroma ali obstajajo kaki dodatni ščitniki za konico podplata ?

Hola mojster,

slike jasno kažejo da držiš noge narobe na stopalkah: drsaš s podplati, ne z drsniki, torej imaš verejtno škorenj "zataknjen" na stopalkah s peto in prste obrnjene na ven - oboje je narobe, oz zaradi tega tako grdo drsaš

noge/stopala imej na tačkah čim bolj tesno ob motorju in vzporedno z motorjem, torej prsti "gledajo" naravnost naprej, ne na ven; stopalo se dotika tačke na blazinici, čisto pri prstih, ne pri peti... če boš držal noge kot sem ti opisal, ne boš več drsal s podplatom, ampak z drsniki, tako kot je namenjeno - za lažjo predstavo dodajam par slikc... kot vidiš je podplat čisto cel, drsam samo z drsniki

srečno, naj ti novi škornji služijo dlje kot teli ;)

post-163-0-34453100-1310500233_thumb.jpg

post-163-0-29087900-1310500255_thumb.jpg

post-163-0-45218400-1310500272_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil suzuki
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole sem zgonil moje Oxtarke. Ni mi jasno , kako bi moral držati stopalo ,da se mi ne bi dogajalo to kar se vidi na sliki. Če pogledam , kje so na škornju ščitniki, se moraš nagniti še za kakšnih 20 stopinj niže, kot Rosi, da ob normalnem položaju na stopalkah podrsaš s ščitnikom in ne s podplatom.

Ali ima kdo kak nasvet( pa ne v stilu ne drsaj po tleh) oziroma ali obstajajo kaki dodatni ščitniki za konico podplata ?

Menjaj motor

Da opravičim minuse: :)

Jaz sem na enak način uničil škornje, ko sem z Falcotom na Marofu hotel bit enako hiter kot SS motorji.

Noge pa sem imel na stopalkah čisto not, na prstih in poravnane kot je napisal Suzuki.

Pač so stopalke preveč zunaj in nizko na takšnih motorjih.

Je pa res če imaš stopala obrnjena ven, ne pomaga noben motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podoben primer sem mel sam v pancarjih :P Pri meni je bil problem, da sem imel vse preveč zategnjeno, naj ne zaveže, zaklipsna čevlja na polno, ampak naj pusti malo lufta, tako da, noga ni čisto stisnjena... Lahko pa je problem čisto v čem drugem.

LP

Žal ne more manj zapet škornja. Gre za te škornje, imajo namreč zadrgo ob strani skoraj do vrha škornja tako da ne more veliko regulirati koliko stisne nogo. :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal ne more manj zapet škornja. Gre za te škornje, imajo namreč zadrgo ob strani skoraj do vrha škornja tako da ne more veliko regulirati koliko stisne nogo. :BUA:

glede vibracij jst opažam da je ful razlika tudi kako imam noge na stopalkah. najmajn vibrira če jih imaš tako kot bi jih moral imeti voznik (na tej prednji blazinici), če je noga bolj nazaj proti peti, pa takoj bolj vibrira (jst sicer nimam nog vedno v tej "pravi" poziciji, ampak jih pa prestavim ko mi začne mravlinčit in je takoj bolje). je pa tko, da ne vibrira verjetno samo na kakih potovalnikih. mravlinci so pa tudi malo posledica vročine. tako da se splača tudi kakšne coolmax nogavice imet, pa ko se ustaviš malo dat dol škornje. Sicer pa škornji zgledajo v redu, z dokaj debelim podplatom, tako da bi morali nekaj ublažit. lahko pa poskuisita s tem gel vložkom se jih dobi npr. v deichmanu prou za športno obutev in naj bi tudi preprečevali da se noga pregreva.

Popravljeno . Popravil cikadina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko časa jih že uporablja? Vsaki škornji se z uporabo raztegnejo.

Ne dolgo. Ima jih 3? tedne, naredila sva pa okoli 1200 km B)

glede vibracij jst opažam da je ful razlika tudi kako imam noge na stopalkah. najmajn vibrira če jih imaš tako kot bi jih moral imeti voznik (na tej prednji blazinici), če je noga bolj nazaj proti peti, pa takoj bolj vibrira (jst sicer nimam nog vedno v tej "pravi" poziciji, ampak jih pa prestavim ko mi začne mravlinčit in je takoj bolje). je pa tko, da ne vibrira verjetno samo na kakih potovalnikih. mravlinci so pa tudi malo posledica vročine. tako da se splača tudi kakšne coolmax nogavice imet, pa ko se ustaviš malo dat dol škornje. Sicer pa škornji zgledajo v redu, z dokaj debelim podplatom, tako da bi morali nekaj ublažit. lahko pa poskuisita s tem gel vložkom se jih dobi npr. v deichmanu prou za športno obutev in naj bi tudi preprečevali da se noga pregreva.

Hvala za nasvet. Ji bom povedal naj poskusi z različnimi položaji stopala. Pa mislim da tudi gel vložek ne bo škodil :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ima kdo za prodat kake skornje za cestaka crne, v okolici LJ, sem namrec zdaj tu

najbolj bi bilo da bi me poklical

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!