Skoči na vsebino

MOTO škornji - izbor, čiščenje, vzdrževanje..


Leteči

Priporočene objave

jaz bom pa počakal da sol spere s ceste pa bom te probal..

 

109064068494225384572783.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje je, kakšen je tvoj namen uporabe? Cesta ali kros?

 

Sidi Armada Crosstourer Gore-Tex, je (dober) škorenj, za tisto "nekaj vmes".

Je dosti prožen in fajn za kakšna potovanja.

(Sidi Supertour, ima nekoliko prožnejši podplat)

 

Tele zgoraj so pa bolj za kros. Razmisli in se odloči.

 

Jaz sem doooolga leta kupoval navadne škornje. Ker sem imel lokalnih neviht in mokrih škornjev do vrh glave, sem prešaltal na "tapravo firmo" Gore -Tex, kar se obrestuje.

Če je več dežja in daljša špura, navlečeš preko še gumake, pa je zvečer nasmeh zagotovljen!! :grim

Popravljeno . Popravil moto rider
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje je, kakšen je tvoj namen uporabe? Cesta ali kros?

Sidi Armada Crosstourer Gore-Tex, je (dober) škorenj, za tisto "nekaj vmes".

Je dosti prožen in fajn za kakšna potovanja.

(Sidi Supertour, ima nekoliko prožnejši podplat)

Tele zgoraj so pa bolj za kros. Razmisli in se odloči.

Jaz sem doooolga leta kupoval navadne škornje. Ker sem imel lokalnih neviht in mokrih škornjev do vrh glave, sem prešaltal na "tapravo firmo" Gore -Tex, kar se obrestuje.

Če je več dežja in daljša špura, navlečeš preko še gumake, pa je zvečer nasmeh zagotovljen!! :grim

Kupujem škornje za cesto.

Hvala vsako mnenje zelo dobrodošlo,saj se mi zdi škoda,da ga pobiksam z nakupom saj škornji niso ravno zastonj.

Lp,n

Popravljeno . Popravil notranc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupujem škornje za cesto.

Hvala vsako mnenje zelo dobrodošlo,saj se mi zdi škoda,da ga pobiksam z nakupom saj škornji niso ravno zastonj.

Lp,n

 

Morda pogledaš še ene od Dainese.

 

Tole imam jaz zadnje tri leta na nogah oz. bolj slikovito povedano - 90kkm ! Če to ni dober vzdržljivostni test iz prve roke, potem res ne vem. Škornji se še danes odlično držijo, pa jih ne negujem ravno ko dojenčkovo rit. Za ne pretirano ceno (cca. 230€ pri AS-Domžale) po moji oceni odličen sport-touring škorenj: Dainese TRQ Tour GoreTex

Voženi v vseh letnih časih, od negativnih temperatur do peklenskih +40°C, nikoli premočili, dovolj udobni in celo dovolj "civilni", da sem celo kakšen dan na šihtu v njih preživel. Če vržes hlačnice od kavbojk preko, se sploh ne opazi da imaš zelo tehničen škorenj obut.

 

Še link od Revzille:

http://www.google.si/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=0CDoQtwIwAQ&url=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DQ4h0DqdnAk8&ei=WCS8VPHaEtfuaO-agZAE&usg=AFQjCNEPWQR5K7kZ8jRdE6NLeBxibh46OQ&sig2=5xulJx6GfobPlQqJw9ZA6A

 

Sicer pa s priznanimi znamkami v tem cenovnem razredu itak težko zgrešiš. Želim ti dober nakup! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda pogledaš še ene od Dainese.

 

Tole imam jaz zadnje tri leta na nogah oz. bolj slikovito povedano - 90kkm ! Če to ni dober vzdržljivostni test iz prve roke, potem res ne vem. Škornji se še danes odlično držijo, pa jih ne negujem ravno ko dojenčkovo rit. Za ne pretirano ceno (cca. 230€ pri AS-Domžale) po moji oceni odličen sport-touring škorenj: Dainese TRQ Tour GoreTex

Voženi v vseh letnih časih, od negativnih temperatur do peklenskih +40°C, nikoli premočili, dovolj udobni in celo dovolj "civilni", da sem celo kakšen dan na šihtu v njih preživel. Če vržes hlačnice od kavbojk preko, se sploh ne opazi da imaš zelo tehničen škorenj obut.

 

Še link od Revzille:

http://www.google.si/url?

sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=0CDoQtwIwAQ&url=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DQ4h0DqdnAk8&ei=WCS8VPHaEtfuaO-agZAE&usg=AFQjCNEPWQR5K7kZ8jRdE6NLeBxibh46OQ&sig2=5xulJx6GfobPlQqJw9ZA6A

 

Sicer pa s priznanimi znamkami v tem cenovnem razredu itak težko zgrešiš. Želim ti dober nakup! :OK:

Zdravo in hvala sem si ogledal link.

V živo si jih bom ogledal , ko grem naslednjič v Lj.

Cena mi je tudi sprejemljiva.

Lp,notranc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še nove pošpricaj z impregnacijskim sprejem, ker dugače kar pivnajo vodo.  Posprejaj jih nekako enkrat na mesec, vsakič naj bodo čisti, seveda.

Imam model Vortice in sem zelo zadovoljen. Med hojo škripajo, ampak to je za plastiko normalno. Zapenjanje je enostavno in enostavo jih tudi popustiš, ko se npr. vsedeš v lokal. V bistvu se da to urejati celo med vožnjo. Ne vem ali ima tvoj model enak patent, jaz sem vzel te, ker poznam sistem s kolesarskih čevljev in mi odgovarja.

Mogoče ti moje mnenje kaj pomaga, čeprav modela nimava prav istega.

36692d1220891264-new-2009-sidi-vortice-s

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sprobal sem vse živo, toda. Če hočeš dobro Gore-Tex obutev, kupi Daytona škorenj.

Je drag - je pa kvaliteten!

Ne rečem, da so drugi slabi, niso pa tej firmi primerljivi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pr men je pa Božiček pustil tole pod smreka  :kva2:

Kdor jih imam, bi bil vesel vtisov.

SIDI VERTIGO

dobri so, udobni, pa še zračeni so. Po 40kkm so samo umazani, druge obrabe ni videti, usnje ne poka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pr men je pa Božiček pustil tole pod smreka  :kva2:

Kdor jih imam, bi bil vesel vtisov.

SIDI VERTIGO

 

Popolnoma enake je tudi men Božiček prinesel...ma nič mi jih ni prinesel, sam sem jih mogu nabavt :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še nove pošpricaj z impregnacijskim sprejem, ker dugače kar pivnajo vodo.  Posprejaj jih nekako enkrat na mesec, vsakič naj bodo čisti, seveda.

Imam model Vortice in sem zelo zadovoljen. Med hojo škripajo, ampak to je za plastiko normalno. Zapenjanje je enostavno in enostavo jih tudi popustiš, ko se npr. vsedeš v lokal. V bistvu se da to urejati celo med vožnjo. Ne vem ali ima tvoj model enak patent, jaz sem vzel te, ker poznam sistem s kolesarskih čevljev in mi odgovarja.

Mogoče ti moje mnenje kaj pomaga, čeprav modela nimava prav istega.

36692d1220891264-new-2009-sidi-vortice-s

hvala za odgovore.

 

Ja ma čudovit način zapenjanja, komi čakam da jih zapeljem en krog.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Iščem tourning škornje goretex materijal ali podobno. 

 

Problem : imam široko nogo in visok nart (št.45), zato težko obujem škornje. Ozki modeli v stilu Sidi žal odpadejo, ker ji nikakor ne spravim gor enako velja za Alpinestar. 

 

Do sedaj sem našel le od TCX explorer evo

 

Kak predlog ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iščem tourning škornje goretex materijal ali podobno. 

 

Problem : imam široko nogo in visok nart (št.45), zato težko obujem škornje. Ozki modeli v stilu Sidi žal odpadejo, ker ji nikakor ne spravim gor enako velja za Alpinestar. 

 

Do sedaj sem našel le od TCX explorer evo

 

Kak predlog ??

louis izlet v Graz, pa pomerit pa nabavit

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam 45 in visok nart. :D Stylmartin mi sede v 0 a le po ulaufavanju... prve 3x žulji. Nosim jih tudi po cel dan na šihtu. Težko bi pa rekel da imam široko nogo tako da hoj znat. No pomeri še to znamko če jo dobiš pod "nogo". :D

Alpinestars (en model ki sem probal) pa bi verjetno tudi šle po daljšem ulaufavanju a prvi občutki so bili škifo. M-tech pa pozabi. Ostalega nisem imel pod roko (nogo?) še...

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa sem včeraj kupila te škorenjce. Všeč so mi, ker so mehki in topli, imajo malo bolj široko kopito in zadrgo na zunanji strani. 

post-46659-0-39055200-1423944294_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sm mnenja da takile in podobni škorenčki niso vredni več k 20 evrčkov, ker nudijo glih tolk udobja in varnosti.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sm mnenja da takile in podobni škorenčki niso vredni več k 20 evrčkov, ker nudijo glih tolk udobja in varnosti.

kateri to?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hajči je tvoje mislu,karmen 1.

ceprav verjamem da so bili veliko dražji od 20€ se jst tudi strinjam s hajčitom. poleti ti bo po vsej verjetnosti za se skuhat not, z neko hudo zaščito se pa tudi ne morejo pohvalit.

jst škornjev brez neke resne plastične zaščite gležnjev ne bi kupla. konec koncev jih imam da mi noge ščitijo. a pa moji naslednji bojo gotovo perforirani.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hajči je tvoje mislu,karmen 1.

ceprav verjamem da so bili veliko dražji od 20€ se jst tudi strinjam s hajčitom. poleti ti bo po vsej verjetnosti za se skuhat not, z neko hudo zaščito se pa tudi ne morejo pohvalit.

jst škornjev brez neke resne plastične zaščite gležnjev ne bi kupla. konec koncev jih imam da mi noge ščitijo. a pa moji naslednji bojo gotovo perforirani.

 

Za potovanja so omenjeni škornji vredu in tudi nudijo zadovoljivo zaščito. Če se ne greš motokros boš zadovoljna.

Na enem potovanju imaš lahko zelo spremenljive razmere (vroče, mrzlo, dež,...), zato morajo biti kompromis, vsekako bolje da je nogam malo bolj toplo kot pa da zebe v noge.

Zelo pomembno je da ne premočijo, ker potem je hudič.

Če je zelo vroče, pa lahko uporabiš kakšne motoristične nogavice (ja uporabljam x socks) ki vlago vlečejo iz škornjev . S takšno kombinacijo pri +40 in 2 dni za tem +6 in dež brez težav, noga se ni stopila, zeblo ni, pa še noga je bila suha.

 

Perforirani... ne se hecat, samo za motokros.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej ne zavajaj ljudi. Kakšno zaščito pa ma tak škorenček? Ajej, sej men je v končni fazi vseen kaj ma kdo na seb, jst vem da sm si marsikej zlomu glih zarad "čist v redu" opreme.

Za potovanja si pa ne predstavlam nekoga s tako obutvijo. Motorizem je pač hobi ki košta in basta.

Za po cigarete skočt je pa vseen kaj maš na seb. Dokler kej ni narobe itak.

Aja, jst uporabljam tolehttp://www.revzilla.com/motorcycle/sidi-adventure-gore-tex-bootsza po cest in me nau nben prepričal da je kej bl vroče/hladno v njih kot v tapocen škornjih.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej ne zavajaj ljudi. Kakšno zaščito pa ma tak škorenček? Ajej, sej men je v končni fazi vseen kaj ma kdo na seb, jst vem da sm si marsikej zlomu glih zarad "čist v redu" opreme.

Za potovanja si pa ne predstavlam nekoga s tako obutvijo. Motorizem je pač hobi ki košta in basta.

Za po cigarete skočt je pa vseen kaj maš na seb. Dokler kej ni narobe itak.

Aja, jst uporabljam tolehttp://www.revzilla.com/motorcycle/sidi-adventure-gore-tex-bootsza po cest in me nau nben prepričal da je kej bl vroče/hladno v njih kot v tapocen škornjih.

Zadostno, sem že povedal.

 

košta.... samo si vsi ne moremo privoščit varnih x5 Q7,  ML..., sem s katrco mnogo lepega doživel.

 

Ko gre pa kaj narobe, je najbojša oprema sreča, ki pa je žal ne moreš kupit.

 

Sicer pa za opremo daj največ kar lahko si lahko privoščiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   1 član

    • nejc74
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!