Skoči na vsebino

Yamaha BT 1100 Bulldog


RAN

Priporočene objave

:glare:

...,da se pri buldogih pojavlja tudi problem nenadne izgube elekrike ,ki prihaja od akumulatorja do kontakt ključavnice in do kompletnega sistema tacho-števca je že znano !!! No pri meni se je v tej sezoni zgodilo eno 4-krat zato sem zadevo saniral tako ,da sem med akumulator in žico rdeče-zeleno ,ki gre v škatlico z varovalkami dodal en kondenzator in eno diodo!!!Nekako na ta način sem rešil da motor iznenada ne ugasne,kar je seveda lahko v določenih situacijah zelo nevarno!!!??Ta problem imajo predvsem motorji letnika 2002-2003.V letu 02-03-04 se je dobil za ta problem pri nekaterih yamaha zastopnikih kit-komplet za odpravo tega problema,no tega se ne dobi več tudi v tujini ne!!Materijal ,ki je potreben je ena dioda BY550 (5Amp) in kondenzator 10.000 Mf (35v).--cena 6€ za oboje pa malo lotanja mal bužirke , in to je to!!No če kdo rabi imam en komplet že izdelan(od viška glava ne boli)!!

..to izgleda na mojem motorju nekako takole!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
hvala za informacijo :worship: :worship: :worship:

...pri problemu sklopke zaganjača je tudi zelo važna kapaciteta elektrolita v akumulatorju--namreč če je slab akumulator cca 70% ga je potrebno obvezno nafilat ali celo kupit novega !!Skratka akumulator mora biti pri teh mašinah 100%!!Da se pa tudi montirat 18Amp. akumulator- kar je še boljše !! :krneki:

L.P.MAX

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

No nabavil sem bulldoga. Zdaj je pa naslednja "težava" na obzorju. Ni težava ki je ne bi mogli rešiti skupaj, je pa potreben posvet z ostalimi, ki imate takšen motor.

Torej:

Original auspuhi nisi glih nevem kaj

Kaj namontirat, da bo mal bolj ropotal.

Leo Vince ne dela več, Akrapovič je drag, ...

Torej ima kdo mogoče kakšno rešitev, ki pa se mora tudi homologirat.

Se vam vnaprej zahvaljujem.

Tomash

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No nabavil sem bulldoga. Zdaj je pa naslednja "težava" na obzorju. Ni težava ki je ne bi mogli rešiti skupaj, je pa potreben posvet z ostalimi, ki imate takšen motor.

Torej:

Original auspuhi nisi glih nevem kaj

Kaj namontirat, da bo mal bolj ropotal.

Leo Vince ne dela več, Akrapovič je drag, ...

Torej ima kdo mogoče kakšno rešitev, ki pa se mora tudi homologirat.

Se vam vnaprej zahvaljujem.

Tomash

cenovno ugodna zadeva G&G, poglej na internetu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No nabavil sem bulldoga. Zdaj je pa naslednja "težava" na obzorju. Ni težava ki je ne bi mogli rešiti skupaj, je pa potreben posvet z ostalimi, ki imate takšen motor.

Torej:

Original auspuhi nisi glih nevem kaj

Kaj namontirat, da bo mal bolj ropotal.

Leo Vince ne dela več, Akrapovič je drag, ...

Torej ima kdo mogoče kakšno rešitev, ki pa se mora tudi homologirat.

Se vam vnaprej zahvaljujem.

Tomash

Vse dobro in z homologacijo je pač drago s tem kot motorist se boš moral sprijaznit. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No nabavil sem bulldoga. Zdaj je pa naslednja "težava" na obzorju. Ni težava ki je ne bi mogli rešiti skupaj, je pa potreben posvet z ostalimi, ki imate takšen motor.

Torej:

Original auspuhi nisi glih nevem kaj

Kaj namontirat, da bo mal bolj ropotal.

Leo Vince ne dela več, Akrapovič je drag, ...

Torej ima kdo mogoče kakšno rešitev, ki pa se mora tudi homologirat.

Se vam vnaprej zahvaljujem.

Tomash

...tomash--sem v fazi montaže MASS avspuhov na bulldoga- titanium-oval-slip-on,zadeva komplet z dušilci te pride 600€ !!

ps.avspuhe bom montiral na prjatljev motor sam pa imam Wingse,ki jih pa Gorazd ne izdeluje več!!

.-poišči na google---massmoto.it---pa si jih poglej!!

.-kaj več pa poklič ali PM !!!

l.p.MAX

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse dobro in z homologacijo je pač drago s tem kot motorist se boš moral sprijaznit. :hmm:

..Akrapovič sicer naredi avspuhe vendar za bulldoga ni homologacije-potemtakem dati 1200€ za njegove rore je mal :topic: !!

L.P.MAX

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav vsem, v tej temi!

Že lep čas se odločam za nakup Bulldoga in vaše pogovore redno spremljam.

Sedaj je stvar prišla že tako daleč, da sem 99% odločen, da bo moj! :naughty:

Imel bi eno vprašanje za vse, ki že imate izkužnje:

Ker je sprednja guma (nagledanega motorja) že čisto na koncu (tako gladka kot dojenčkova ritka :rolleyes: ) jo bo potrebno menjati!

Zadnja je Metzzelerka: naj bo tudi sprednja?

Sicer se nagibam k tej kombinaciji pa vendar le me zanima vaše mnenje!

Hvala za odgovore, pa se oglasim, ko bo kužek pri meni lajal :evilgrin:

Lep dan še naprej!

Popravljeno . Popravil žiži
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav vsem, v tej temi!

Že lep čas se odločam za nakup Bulldoga in vaše pogovore redno spremljam.

Sedaj je stvar prišla že tako daleč, da sem 99% odločen, da bo moj! :naughty:

Imel bi eno vprašanje za vse, ki že imate izkužnje:

Ker je sprednja guma (nagledanega motorja) že čisto na koncu (tako gladka kot dojenčkova ritka :rolleyes: ) jo bo potrebno menjati!

Zadnja je Metzzelerka: naj bo tudi sprednja?

Sicer se nagibam k tej kombinaciji pa vendar le me zanima vaše mnenje!

Hvala za odgovore, pa se oglasim, ko bo kužek pri meni lajal :evilgrin:

Lep dan še naprej!

L.P. žiži

....,če že moraš menjat gumo zamenji obe,sicer ti se ciklistika lahko mal podre :hmm: !!Sam imam trenutno gor DUNLOP 220 ST 8000 km prevoženih in upam da zdrži še 4000 km!!Naslednja bo pa ROADSMART-DUNLOP,se je po testih dobr pokazala!!

....drugač, če kdo rabi daljše nosilce ogledal jih dobi za 20€ iz inoxa (glej sliko) !!!

post-11527-1207910159_thumb.jpg

post-11527-1207910189_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Montiral sem obe gumi - novi. Dunlop RoadSmart. Dobre gume držijo kot...

Drugače pa Desim- pomagaj mi najti auspuhe, da bo mal bolj ropotal- sevede je homologacija verjetno potrebna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav vsem, v tej temi!

Ker je sprednja guma (nagledanega motorja) že čisto na koncu (tako gladka kot dojenčkova ritka :rolleyes: ) jo bo potrebno menjati!

Zadnja je Metzzelerka: naj bo tudi sprednja?

Sicer se nagibam k tej kombinaciji pa vendar le me zanima vaše mnenje!

Hvala za odgovore, pa se oglasim, ko bo kužek pri meni lajal :evilgrin:

Lep dan še naprej!

Ti kar ostani na Metzelerkah,kot jih je imel prejšnji lastnik 100% najboljše gume,vse živo lahko probaš pa boš sigurno prišel nazaj na Metzelerke.Kadar kupim nov motor so ponavadi kakšne druge gume gor in pri prvi menjavi kupim spet Metzeler.Po mojih izkušnjah zelo vozna guma po ovinkih in za dajša potovanja,pa tudi največ kilometrov prevoziš z Metzelerko (maraton) je s strani mehka in po sredini trša.

Ps: sicer pa ni nujno,da tole moje mnenje upoštevaš najbolje bo,da sam sprobaš in sam ugotoviš katera guma za tvoj režim vožnje najbolj ustreza. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

L.P. žiži

....,če že moraš menjat gumo zamenji obe,sicer ti se ciklistika lahko mal podre :hmm: !!Sam imam trenutno gor DUNLOP 220 ST 8000 km prevoženih in upam da zdrži še 4000 km!!Naslednja bo pa ROADSMART-DUNLOP,se je po testih dobr pokazala!!

....drugač, če kdo rabi daljše nosilce ogledal jih dobi za 20€ iz inoxa (glej sliko) !!!

Drag inox v Merkurju bi dobil za 20 EU par metrov pa samo še navoj urežeš,matice pa lahko stare uporabiš!!! :lol1: :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

L.P. žiži

....,če že moraš menjat gumo zamenji obe,sicer ti se ciklistika lahko mal podre :hmm: !!Sam imam trenutno gor DUNLOP 220 ST 8000 km prevoženih in upam da zdrži še 4000 km!!Naslednja bo pa ROADSMART-DUNLOP,se je po testih dobr pokazala!!

Mogoče se bo slišalo tole vprašanje neuko, pa vendar le:

Pri mojih dosedanjih treh motorjih sem vedno menjaval gume ko so se pač izrabile; kar natančneje pomeni, da je prednja zdržala malo manj kot dve zadnji!

Med drugim sem imel tudi že Metzelerke in sem bil z njimi zelo zadovoljen, tako da bo skoraj gotovo prišla tudi sprednja Metzeler, glede na to, da je zadnja že namontirana. In še vedno ne razumem natančno, zakaj bi moral zamenjati tudi zadnjo, ki je še je nekje 70-80 % :?

Popravljeno . Popravil žiži
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče se bo slišalo tole vprašanje neuko, pa vendar le:

Pri mojih dosedanjih treh motorjih sem vedno menjaval gume ko so se pač izrabile; kar natančneje pomeni, da je prednja zdržala malo manj kot dve zadnji!

Med drugim sem imel tudi že Metzelerke in sem bil z njimi zelo zadovoljen, tako da bo skoraj gotovo prišla tudi sprednja Metzeler, glede na to, da je zadnja že namontirana. In še vedno ne razumem natančno, zakaj bi moral zamenjati tudi zadnjo, ki je še je nekje 70-80 % :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drag inox v Merkurju bi dobil za 20 EU par metrov pa samo še navoj urežeš,matice pa lahko stare uporabiš!!! :lol1: :slap:

[/quote

živijo!

...že res, da dobiš inox poceni. Nosilci niso standarnih dimenzij,jih je treba postružit,navoji so posebni,..tako da te na koncu ne pride tako poceni kot ti misliš.

pa lep dan še naprej

marko :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drag inox v Merkurju bi dobil za 20 EU par metrov pa samo še navoj urežeš,matice pa lahko stare uporabiš!!! :lol1: :slap:

[/quote

živijo!

...že res, da dobiš inox poceni. Nosilci niso standarnih dimenzij,jih je treba postružit,navoji so posebni,..tako da te na koncu ne pride tako poceni kot ti misliš.

Mene pride- imam sam stružnico tudi navoj nepredstavlja nikakršnega problama!!! inok pa je fi 10 navoj pa je verjetno 10X1mm,10X1,25mm ali 10X1,5mm, za vse te navoje se dobi navojna čeljust,pa tudi na stružnici ni problem narediti. :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti kar ostani na Metzelerkah,kot jih je imel prejšnji lastnik 100% najboljše gume,vse živo lahko probaš pa boš sigurno prišel nazaj na Metzelerke.Kadar kupim nov motor so ponavadi kakšne druge gume gor in pri prvi menjavi kupim spet Metzeler.Po mojih izkušnjah zelo vozna guma po ovinkih in za dajša potovanja,pa tudi največ kilometrov prevoziš z Metzelerko (maraton) je s strani mehka in po sredini trša.

Ps: sicer pa ni nujno,da tole moje mnenje upoštevaš najbolje bo,da sam sprobaš in sam ugotoviš katera guma za tvoj režim vožnje najbolj ustreza. :OK:

jaz stavim na pilot road II,

sem bolj zadovoljen kot z z3 katera je bila gor kot original,

moje osebno mnenje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse dobro in z homologacijo je pač drago s tem kot motorist se boš moral sprijaznit. :hmm:

...,da se pri buldogih pojavlja tudi problem nenadne izgube elekrike ,ki prihaja od akumulatorja do kontakt ključavnice in do kompletnega sistema tacho-števca je že znano !!! No pri meni se je v tej sezoni zgodilo eno 4-krat zato sem zadevo saniral tako ,da sem med akumulator in žico rdeče-zeleno ,ki gre v škatlico z varovalkami dodal en kondenzator in eno diodo!!!Nekako na ta način sem rešil da motor iznenada ne ugasne,kar je seveda lahko v določenih situacijah zelo nevarno!!!??Ta problem imajo predvsem motorji letnika 2002-2003.V letu 02-03-04 se je dobil za ta problem pri nekaterih yamaha zastopnikih kit-komplet za odpravo tega problema,no tega se ne dobi več tudi v tujini ne!!Materijal ,ki je potreben je ena dioda BY550 (5Amp) in kondenzator 10.000 Mf (35v).--cena 6€ za oboje pa malo lotanja mal bužirke , in to je to!!No če kdo rabi imam en komplet že izdelan(od viška glava ne boli)!!

..to izgleda na mojem motorju nekako takole!!

Brumer, ali mi lahko ti to narediš na Bulldogu? Jaz se na elektriko namreč ne spoznam.

LP Damjan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brumer, ali mi lahko ti to narediš na Bulldogu? Jaz se na elektriko namreč ne spoznam.

LP Damjan

Daj se en popoldan oglasi pri meni in to pogledava,mislim pa da se bi to bolje rešilo z kakšnim relejem kot z dijodo in kondenzatorjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

...avspuhi MASS--carbon--homologacija JE -- glušniki zvoka odstranjljivi-po želji --zvok je :worship: --cena manj kot 600€--

..zgleda pa tkolelele...!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Montiral sem obe gumi - novi. Dunlop RoadSmart. Dobre gume držijo kot...

Drugače pa Desim- pomagaj mi najti auspuhe, da bo mal bolj ropotal- sevede je homologacija verjetno potrebna.

živijo tomash!

...pred kratkim sem montiral MASS izpuhe,cena z dušilci + krivine je 620€, homologacija priložena- na LPP te pride še 80€ za pregled in vpis.

...zvok je fenomenalen

če se boš odločil mi javi!

lep dan

marko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živijo tomash!

...pred kratkim sem montiral MASS izpuhe,cena z dušilci + krivine je 620€, homologacija priložena- na LPP te pride še 80€ za pregled in vpis.

...zvok je fenomenalen

če se boš odločil mi javi!

lep dan

marko

Sigurno me zanima! V kratkem si moram to pogledat. Ko bom kje v tvoji bližini (LOGATEC??) se oglasim. Vredu?!

pozdrav

tomaž

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sigurno me zanima! V kratkem si moram to pogledat. Ko bom kje v tvoji bližini (LOGATEC??) se oglasim. Vredu?!

pozdrav

tomaž

Za predstavo kako izgleda poglej na 18 strani, Desim je naložil sliko.

Ja, če boš kje v bližini kar pokliči!

lp

marko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še eno vprašanje?

Motorja ni mogoče vžgati, ko je v brzini, če tudi imaš stisnjeno sklopko!!

V čem je fora??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!