Skoči na vsebino

Radar, laser, detektor, motilci radarjev...


Jado

Priporočene objave

quote:

Je napisal, da so po omejitvah peljali.

Samo zakaj je pa dejansko policaj dvema položnici napisal, ce ste vozili po predpisih?

Pupa

je pogledu gume pa reku fuc so.....pa si pomagi kaj....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

je pogledu gume pa reku fuc so.....pa si pomagi kaj....

lahko si pomagas! takoj na tehnicnega gume pregledat,potrdilo vzet in s tem na policijo pritozbo vlozit (ce so gume ok,seveda).

matr jim tud,s takimi pa ne pride pr men skoz,pa ce je sam bog.pol se pa naj kiflc sam jebe s papirologijo.si bo drugic dvakarat premislu,kaj bo pisal na tiste cedlce....

best

Ice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zivjo

Moj prvi post... na tako zanimivo temo.

Mene so ustavl v brezovci.. mal naprej od span-a. Blo ogromno motooristov predvsem s cestnimi - jst furam Virago 750 - ki so me prehiteval za salo. Men se je pa mudil in sm kr picu... in nabasu na radar pa se vidu ga nism, dokler se nism v kriziscu zguzvu na prvo mesto in sm pred sabo zagledu polcaje. Me ustavu reku da sm pelu 86 namest 50. Bom dobu sodnika za prekrske - verjetn ene 45k sit pa 3-5 pik pa se sodnik bo hotu met trinkgeld

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene so lani v Logatcu dobil (prvic in zadnjic), ko sem glih enga prehiteval, 96kmh v 50kmh coni. Sem se ze sprijaznil s 45kSIT in pikami, ko mi na pamet pade, da imam ravno tisti dan rojstni dan. Omenim to g. policaju in me je spustil brez kazni. Od takrat vozim vsaj v naseljih malo bolj po omejitvah.

Luka

p.s. Evo moj prvi post.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljen luka,you lucky baastid.mene niso hoteli spustiti brez obolusa.sam dobil pa vsaj sezonsko znizanje (ATS 300.- namesto 750.-).

-----------

Injection is nice,but I´d rather be blown.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene so letos konec maja ustavl na Planin pr Postojn.Naletu sem na golfa vinskordecega karavana v katerem so seveda mel radar.Še na kraj pamet mi ni prišlo da imajo v njem radar. Cez cca 500m me pa ustavijo. In seveda: vozniško in prometno prosim mi rece kifelc.Jaz mu veselo vse pokažem v dobri veri da me ni vidu kako sem vozu. In mi omeni RADAR.takrat pa jaz : KAKO RADAR, KJE, NISEM GA VIDU ITD. pol sem se sprijaznu, ko je prišel z golfom do policajev ker so nehali merit. Mi je pokazu izpisek.Hotu sem še neki glihat - da bi napisu s 75 na 60 pa je reku da ne more ker ma sliko in izpisek. ce bi imel pištolo bi se že kaj zmenila. Pol sem si reku: Pa j*** ga . bom pa placu 15 jurju v osmih dneh. Pol sem dal dnar policajem servis na motorju sem naredu pa sam kljub garanciji še dobre pol leta.

Sicer pa študiram kako bi skril tablico ko bi vozil malo po svoje. Ce ima kdo dober predlog naj ga napiše. slišal sem že (prebral na forumu)vzvod preko zajle in na motorcek od centralnega zaklepanja.

Pa en soncen motoristicen pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

quote:

Mene pa mojga kolega so na hrvaškem na poti na zbor v pulo policaji ustavili. Prebrskali cel motor in še sleci sva se morala. Takega pregleda še nikoli nisem doživel. Pol so pa rekli hval in nasvidenje!

Dve leti nazaj smo šli v Pulo na bikefest preko meje naprej od Lucije. Policaj mene in sopotnika potegne iz kolone in najprej navzkrižno zasliševanje, nato grožnje s psi, z arestom, z kaznijo, pa da bodo polovili vse kolege, ki so se odpeljali naprej do prve pumpe in naju cakali, da da bodo ražšraufali motor. Ko sva trdila da nimama nic razen dveh litrov vina, pa še vso obleko dol, celo zašvicane štumfe in gate je pretipal, pa totalno vso prtljago. Postopek je trajal dobro uro. Vmes pa te veckrat dajo ven cakat, da te vsi turisti gledajo, kot serijskega morilca.Pol pa adijo (nic oprostite).

Letos maja sem pa šel še drugic cez to mejo in cisto enak postopek. Sem jim povedal kaj se mi je zgodil pred dvemi leti in da ziher nebi nc vozil s seboj, pa so se mi sam smejali. Sreca da tokrat nisem mel tolk prtljage. Sem bil pa drugic še bolj šokiran in sem se pocutil najslabše v življenju, ceprav sem postopek že poznal. Fora je v tem, da nimam nobene kartoteke niti prekrškov, pa tud sumljivo ne zgledam. "Tisti, ki švercajo droge cez mejo, si tut krvavo zaslužjo denar(na racun svojih živcev)."

NA TISTI MEJI ME NE VIDJO NIKOL VEC.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lampa: a so te slovenci al hrvati tako zajebavali?

no mene in kolega so slovenci enkrat "razmetali" ko smo sli na rupi prek na morje, ampak se nekak razumem ker smo bli trije raztrgani in dolgolasi mulci v stari katri. po eni uri avto in osebnega pregleda niso nasli nic. preden smo odpeljali pa nas je carinik vprasal ce mamo kaj trave sabo ????? halo tudi ce bi jo mel, sigurno nebi povedal po tem ko ze vse pregleda in nic ne najde!!!!!!

no ampak ni bilo tako hudo, so bli cissto korektni, se smejali smo se malo.

SUPPORT YOUR LOCAL PERVERT!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hrvati.

Me je pa enkrat en hrvaški polical dobil, ko sem zgrešil ulice in z motorom v peš cono zapeljal. Mi je grozil z nevem kako kaznijo, potem pa sem ga vprašal, ce bi se dalo zmenit kak drugac. Pa je reku nej stopim za njim za kiosk v temo. Sem se že vstrašu, da me bo narezal al pa še kej hujšga... Pa sem mu dal par kun, da še za pivo ni blo. Ampak pravjo da se jih zdej ne da vec tolk podkupovat ko vcasih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

ne vem,ce to ravno sem spada,samo se mi zdi,da smo se enkrat nekaj pogovarjali o motorckih in tablicah.evo vam,frisno iz neta:

www.bike2track.com pojdite na "B2T products"

-----

who dares wins

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zivjo,

ja tud meni se zdi sumljivo, da bi moral tablico rezat.

Boljsa ideja bi blo da bi ti tablico posprical s crno barvo, ki bi se jo dalo enostavno sprat z vodo. Precej manj dela - pod blatnikom en rezervoarcek z barvo pa en mini kompresor.

alex

--

"When in doubt hit the gas..."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:ej bucmani,a ne znate brati?! pise,da dobis "tablico" s kompletom crk.samo je za SLO malo prevelika,ker ima priblizno evropske mere.

Če bi si sam tablico naredil, bi me štrafal ob prvi priliki...

Lahk bi policaju razlagu v nedolgled, da mam to zaradi piste, ipd.

Je že bolj ziher, da si orig. tablico na 1/2 prerežem, dam 'pante' gor, pa jo kr na špago spuščam in dvigujem...

Ejkej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Relacija Koper - Postojna odsek Črni kal. Ko se pripelješ skozi "taoster ovinek" (30 km/h) sledi omejitev 60 km/h. Na levi strani ceste je drog, na katerem je nekaj montirano (fotoaparat, kamera?). Ali je že kdo ugotovil, kaj to je?

lp Easyrider

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa saj sem že povedal:če te slikajo in ne ustavijo, ne poveš kdo je vozil motor (ti ga nisi)!Konec zadeve-amen! Če te pa na laser dobijo (zeeeeloooo težko), si pa najeb.l!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Zaenkrat se mi ni zgodilo, da bi me popistoljili ali poradarili (na motorju, seveda...:). Se pa sprasujem, kaj bi se zgodilo, ce bi hotel policaj motorista popistoljiti, ta pa bi mu gladko "spizduharil" mimo. A imajo sploh cas pogledati tablico ali pa jo poslikati ali kakorkoli drugace dokazati, da je sel mimo ravno tvoj motor???

Gredo za tabo. Če te dobijo, raj si ne želet, če te ne ti pa itak ne morjo dokazat da si bil ti na motorju. Pa napišeš pritožbo.

Live free, ride free, die free!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ziv,

pred tremi mesci so me v v brezovci ustavli policaji. Podal so predlog k sodniku za prekrske. Vozil 87 namesto 50.

Vceraj sem dobil od sodnika za prekrske iz LJ odlocbo da sem kriv in dve poloznice ena za kazen 45k ena za povprecnino.

Kolega se je pritozil na merjenje radarja in je uspel. Po netu je poiskal podatke o radarju itd, pomankljivosti in to predlozil.

Jst bi tud in me zanima kaj se zgodi v primeru, da pac ne uspem. A placam se eno povpracnino plus prvo povprecnino plus kazen?

Kaj pa zastaranje?

A placam se obresti? A se splaca?

Alex

--

"When in doubt hit the gas..."

Uredil - alexb on 19/10/2001 09:28:15

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Jst bi tud in me zanima kaj se zgodi v primeru, da pac ne uspem. A placam se eno povpracnino plus prvo povprecnino plus kazen?

A placam se obresti? A se splaca?

Alex

--

"When in doubt hit the gas..."

Plačaj pa mir dej.

Saj tvoj čas je tudi dragocen.

Se boš kar nekaj časa zafrkaval izid je pa neznan.

Edino če ti je v veselje, potem pa poskusi.

lp RAN

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Ziv,

pred tremi mesci so me v v brezovci ustavli policaji. Podal so predlog k sodniku za prekrske. Vozil 87 namesto 50.

Vceraj sem dobil od sodnika za prekrske iz LJ odlocbo da sem kriv in dve poloznice ena za kazen 45k ena za povprecnino.

Kolega se je pritozil na merjenje radarja in je uspel. Po netu je poiskal podatke o radarju itd, pomankljivosti in to predlozil.

Glede na to da nisi dobil točk(?).

Plačaj.

mat

http://vara_mat.tripod.com/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja pozabil omeniti. Tocke sem dobil - 3.

Za tocke se ne sekiram, ker so to moje prve in tudi kaznovan sem bil po dolgem casu, pijan ne vozim. Raje bi imel 5 tock pa 10k za placat.

Saj tocke se "resetirajo" po dveh letih?

alex

--

"When in doubt hit the gas..."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja.. se to a kdo ve kaj vec o radarju tipa MULTANOVA FT-6F. Jst sm najdu same dobre stvari ka ni glih dobro

alexb

--

"When in doubt hit the gas..."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ima dotični radar, ki te je dotolkel, ob času merjenja veljavni žig redne overitve merila, ga boš težko izpodbijal kot merilno neustreznega.

Nekaj časa, na začetku obstoja države Slovenije, tega niso imeli urejenega in si z izpodbijanjem uspel. Sedaj pa merila redno kontrolirajo in overjajo.

Izvlečeš se lahko tudi, če dokažeš, da policist, ki te je izmeril, ni posebej izučen za uporabo dotičnega merila. Vendar tudi tu obstaja minimalna možnost, da ne bi bil.

Sicer pa sam veš, ali si vozil prehitro ali ne.

Če si plačaj, takšna je pač "pogodba",

če nisi, so pa v "boljših" časih tudi kakega nedolžnega usmrtili, pa se potem ni nič pritoževal.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja osebna praksa z oblastjo je, da nikdar ne smeš začeti s tem, da npr. policj nima prav - si že oplel.

Začneš : tako je, kot je rekel g. policaj vendar,...

Mene je sodnik obravnaval češ, da nisem ustavil pred prehodom za pešce na podlagi opisa situacije, ki jo je podal policaj.

Jaz sem opis policaja potrdil ter dodal da sem smatral, da bi trenutno ustavljanje imelo za posledico neobvladanje situcije ter morebiten nekontroliran zdrs vozila v poljubni smeri ter kot posledico trk s pešcem, ki se je pognal na prehod in je bilo peljanje skozi prehod v tistem trenutku najmanj nevarna zadeva, ker je bil pešec tudi ustrezno še daleč od vozila. To je tisto prečkanje prehoda za pešce, katerega se poslužujejo pešci, s tem da že kar vkalkulirajo, da boš mimo peljal, edino butast policaj misli, da bi moral ustaviti.

Nič nisem plačal, izgleda da je argumentacija vzdržala. Skratka oblast ne smeš negirati. Poizkusiš se lahko samo na kakšen drug način izmotati.

lp RAN

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep sončen dan, relacja Kranjska gora - Jesenice, vmes pa menda radar.

OK me potegne na stran (sej bi šlo mim, pa je bila do Jesenic še ena patrulja). Prične postopek, me seznani z prekrškom - 80 km v naselju,

bla, bla.

Ker pa mi ni šlo par stvari v glavo (po občutku je šlo manj, ker je bila ura caa 14.00, promet, pa tud kje je staknu glih tako okroglo cifro),sem pač hotel dokaz tudi videt!

Problem!

Tip je bil al požrešen, al je pa blefiru, skratka nič ni imel za pokazet!

KONEC POSTOPKA! Ostalo mu je blo samo še za dušo!

Ko sem stvar malce raziskoval, mi je strokovnjak povedal, da s temi aparati ravna mnogo ljudi na postaji, zadeve se zato same ugašajo, svoje doprinesejo vremenski pogoji (dež ...), kontrole aparatov so ko so, če so sploh itd.

V vsakem primeru, VEDNO in ČIMPOZNEJE pogledat koliko ti je nameru!

Pozanimajte se po imenu policista, ki je vodil postopek, ostali podatki pa so itak na listku!

Če pa ima kdo kolega pri policiji in če se hvali, da te lahko potegne iz godlje, POKLIČI GA PREDEN ZAČNE POLICIST IZPOLNJEVATI ZAPISNIK!!!

Be & on the road!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Aja pozabil omeniti. Tocke sem dobil - 3.

Za tocke se ne sekiram, ker so to moje prve in tudi kaznovan sem bil po dolgem casu, pijan ne vozim. Raje bi imel 5 tock pa 10k za placat.

Saj tocke se "resetirajo" po dveh letih?

Nikdar ne veš kdaj ti bodo te tri točke narobe šle. Jaz bi tako naredil, če so te merili z ročnim radarjem(pištolo), bi se zgovarjal da ti policaj ni pokazal, koliko si se peljal. Če pa te je slikal, pa plačaj.

mat

http://vara_mat.tripod.com/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!