Skoči na vsebino

Radar, laser, detektor, motilci radarjev...


Jado

Priporočene objave

quote:

Roni.......

Kolegica poleg mene pravi,da jih je potrebno pravočasno razkriti....hahahahahahahahaaaaa

Sorry....ni na mojem zelniku zraslo....sem pretumpast,da bi to pogruntal

Klimbra..in Chupa Cups.....čisto oralno zadovoljstvo

a sm kdaj rekla kej proti taktiziranju???? grde klevete!!!!

Roni

party tiiiiiiimeeee!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

furt skoz mam s ta plavimi težave.... kaj pa ženski čari?

(a sm jest tole zdej na glas napisala?)

JA Roni od teba pa kaj tagega res ne bi pričakoval.

PS pri meni ne pali tak mimogrede, še z večjim veseljem hehehehehehehe

Go in peace!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene so pa prvic kapsi ustavli k sem se s krosom vozu po cesti, pol mi je policaj neki težu-še izpita nisem imeu- pa sem mu zabluzu da za krosa ne rabiš izpita- kao da je dirkalnik, in da moram pač po cesti vozit da pridem do proge, pol pa me je spustu samo z opozorilom:

'če te še enkrat dobim ti poberem motor'. Ok sm reku in črta proč.

Pol pa sm se spet vozu in me je ta tipo spet lovil- tokrat na svojem motorju,(jst še vedno brez izpita) sam sm si mislu škoda kawasakita in šopaj po gasu in na najbližji makadamski odsek, polcaj pa za mano,

jst z 80 ccm krosom uni pa s svojim 'baštardom' za mano, tko me je lovu dokler nisem šel na še bol sfukan teren in si možičk ni upal več za mano. Pol pa so še ves teden hodle patrulje tam okoli.

Roll, roll, roll the joint and twist it all around, light it up and take a puf and give it to your friend.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Mene so pa prvic kapsi ustavli k sem se s krosom vozu po cesti, pol mi je policaj neki težu-še izpita nisem imeu- pa sem mu zabluzu da za krosa ne rabiš izpita- kao da je dirkalnik, in da moram pač po cesti vozit da pridem do proge, pol pa me je spustu samo z opozorilom:

'če te še enkrat dobim ti poberem motor'. Ok sm reku in črta proč.

Pol pa sm se spet vozu in me je ta tipo spet lovil- tokrat na svojem motorju,(jst še vedno brez izpita) sam sm si mislu škoda kawasakita in šopaj po gasu in na najbližji makadamski odsek, polcaj pa za mano,

jst z 80 ccm krosom uni pa s svojim 'baštardom' za mano, tko me je lovu dokler nisem šel na še bol sfukan teren in si možičk ni upal več za mano. Pol pa so še ves teden hodle patrulje tam okoli.

Roll, roll, roll the joint and twist it all around, light it up and take a puf and give it to your friend.

You lucky man!!! Hmmmmmmmmmmmmmm

Go in peace!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Prosim če mi poveste kaj več o pravilih in postopkih s stacionarnim radarjem, če imate kake izkušnje!

Če prej opaziš kje je radar, pokliči kake cigane tako kot so pri nas to sami cigani opazili in so hoteli radar odnesti, ker se je policaj vcmešal in rekel, da ne smejo, pa so dobili policaji odgovor: Skoda aluminija proč metati, to je nekaj vredno, možno da je še notri kaj bakra, kar se ciganom zelo dopade, saj imam temnejšo barvo od zlata.

Glede radarjev nimam nobenih pametni izkusenj, ker sem samo enkrat se preveč peljal skozi naselje, ki ni bilo označeno s tablo, ker so delali pločnik in so tablo za začetek naselja odstranili kar za 2 leti. Z motorjem sem pa imel srečo v istem naselju, ker se je za mani pripeljal divje en z avtom, tako da so me poslali z vožnjo naprej. Drugače pa še policajem nisem pokazal vozniške na motorju, ker se doma na obmejnem kraju in tukaj bolj preglejujejo avte, kombije in kamione.

L.P. vsem na forumu

Rad izdelujem razne zadeve iz odpada:)

Večkrat (95%) rata-deluje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene na kroski tudi poskusili še niso ustaviti pa se po Lj. kar dostikrat zapeljem (tud mim kongresnega in mimo name čez bavarca)

vmes dvakrat srečal leteče samo se nisem preveč izpostavljal

mogoče si mislijo --ta mi bo ustavu ja--

samo zvečer je problem ko prihajam iz terena in se moram enemu avtu nalimat da mi ne bi kje kdo ven zapeljal

drugače pa pritožujte se: rok za oddajo pritožbe je 8 dni po prejetju

položnic itd. in če pritožba ne gre skozi se pač 2 leti pritožuj na isto foro da zadeva zastara (to ni klobasanje ampak je po TV govoril nek copper) in točno to delam jaz (trenutno imam 2 v obdelavi)

imam text pritožbe na pištolo če kdo nuca , mail me

"byte" mi dust

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

drugače pa pritožujte se: rok za oddajo pritožbe je 8 dni po prejetju

položnic itd. in če pritožba ne gre skozi se pač 2 leti pritožuj na isto foro da zadeva zastara (to ni klobasanje ampak je po TV govoril nek copper) in točno to delam jaz (trenutno imam 2 v obdelavi)

imam text pritožbe na pištolo če kdo nuca , mail me

"byte" mi dust

tako sem se rešil dveh sodnikov v LJ, za enega v kranju sem bil pa oproščen krivde.

Pošlješ UGOVOR, avtomatsko dobiš nazaj od sodnika, da si kriv pa še večjo položnico zraven. Pošlješ še enega, potem te mora pa sodnik videt... samo jaz ga v LJ nisem videl. Prej zastaralo (en crash pa ena rdeča.. no ja.. kao rumena).

V KR gre pa hitreje naprej pa sem celo videl sodnico...

Ne vem pa kako je zdej ko majo "tahiter" postopek.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

[Pošlješ UGOVOR, avtomatsko dobiš nazaj od sodnika, da si kriv pa še večjo položnico zraven. Pošlješ še enega, potem te mora pa sodnik videt... samo jaz ga v LJ nisem videl. Prej zastaralo (en crash pa ena rdeča.. no ja.. kao rumena).

V KR gre pa hitreje naprej pa sem celo videl sodnico...

Ne vem pa kako je zdej ko majo "tahiter" postopek.

No zadeva je taka, da sodnik za prekrške prekrške, ki se kaznujejo po strategiji obravnavajo zelo hitro, kar bo naš Ike vedo povedat da drži. Dobiš domov odločbo v skrajšanem postopku. Če se pritožiš, boš po vsej verjetnosti, kar hitro vabljen. Da se zavlečevat in probat da mineta dve leti, vendar ?????????? Kar se pa tiče ostalih, takorekoč nepomembnih prekrškov, na katere podaš pritožbo, pa bodo verjetno končali nekje v kakem predalu. Opa ni pa nujno, da imam prav.

Go in peace!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oktobra imel nesrečo v kateri sem udeležen samo jaz, februarja dobil od sodnika iz logatca položnice, pritiožba, marca videl sodnico v Domžalah, čakam na naslednjo pošto ki upam da je ne bo nikoli.

Sonce naj sveti vsak dan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Ne vem pa kako je zdej ko majo "tahiter" postopek.

Ti skrajšani postopki so "user friendly" zadeva, če se znaš pritoževati.

Ugovor zoper odločbo po hitrem postopku vrne vse skupaj na prvo stopnjo.

(Samo upam, da mojega še niso predali davkariji, ampak da mi ga bodo še vsaj enkrat poslali.)

Popravil/a - CHILDINTIME dne 10/04/2002 ob 14:05:12

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

davkarija dobi zadevo v roke samo če se ne pritožuješ

pol ti pa od plače trgajo

pa še ena okoliščina, ki ni od prekrškarja nič odvisna:

če v roku 1 leta ne dobiš na dom nikakršne pošte (vabila, položnic...), zadeva avtomatično zastara

pa ne se bati, če ti prvo položnico pošlje policija (ker ni bil hujši prekršek) in se pritožiš,ti bo v popolnoma vsakem primeru policija to predala naprej k sodniku za prekrške, kjer te čaka zagovor in spet pisanje pritožb

tak je sistem

pritožba pritožba

pritožba pritožba

pritožba pritožba

"byte" mi dust

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Policaji zopet gonijo akcijo "umiritev hitrosti".

Piše danes v Delu, da jo bodo izvajali še cel preostanek meseca aprila.

Posebej je navedeno, da bo do na stari cesti Vrhnika-Logatec-Postojna izvajali verižne radarske kontrole.

(nanekajkilometrihlahkoplačašvečkrat press)

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

plus v okolici sol bo poostren nadzor.

Saj ne da bi tam prehitro vozil, samo zdi se (saj pri sebi opazam), da sem potem skoraj bolj pozoren na policaje kot pa na otroke :(

quote:

Policaji zopet gonijo akcijo "umiritev hitrosti".

Piše danes v Delu, da jo bodo izvajali še cel preostanek meseca aprila.

Posebej je navedeno, da bo do na stari cesti Vrhnika-Logatec-Postojna izvajali verižne radarske kontrole.

(nanekajkilometrihlahkoplačašvečkrat press)

Brrrm

J.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Toliko v vednost, da se poostrena kontrola hitrosti izvaja v okolici Postojne zelo vestno in prizadevno. Od Postojne do Ajdovščine so bile danes popoldne tri kontrole, ujeli pa so me že na prvi. Baje sem vozil 108 in to košta, če si dober plačnik 2.5 jurja.

Glede na ceno bencina (da ne omenjam gum, amortizacije itd.) to niti ni tak strošek, pa še policaju (ki je tudi sam motorist) je bilo kar malo nerodno in se je kar naprej opravičeval, da imajo pač poostreno kontrolo hitrosti, opozoril pa naju je tudi na ostale zasede. Malo manj cool pa je bil njegov kolega, ki je dal Zoolotu (ker se je pač "rešil" pri hitrosti) pihat.

MotoManiac

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Malo manj cool pa je bil njegov kolega, ki je dal Zoolotu (ker se je pač "rešil" pri hitrosti) pihat.

MotoManiac

In kolkio je bogi Zoolo napihal???

Go in peace!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, fantje, zadeva okrog zastaranja je še najbolj zanesljiva zadeva, le dočakati je treba zastaranje

Par nasvetov:

-izogibajte se poštarja z pismi z povratnico

-če dobite obvestilo, ne hodite na pošto po pošiljko; oglasite se čez kak mesec, ko pošiljko že vrnejo in zahtevajte od uslužbenke potrdilo, da je pošiljka vrnjena pošiljatelju

-če vam že vročijo, se podpišite drugače in nekaj možnosti obstaja, da boste dokazovali nepravilno vročitev, npr. bratu, sosedu, pa se postopek vrne nazaj

-pazite! pošiljke z povratnico, ki vam jih ne morejo vročiti, dostavljajo tudi policaji (po navadi 5.45 zjutraj) in zadnje čase tudi z hitro pošto in drugimi dostavami na dom; samo čakam še, kdaj mi bo kak raznašalec pice prinesel pošiljko

-ko se pritožujete na pritožbo pritožbe....., si omislite dobre argumente, pa seveda obvezno dokazno gradivo (izjave prič, fotografije,....) seveda pošljete pritožbo z spiskom prilog, prilog, kot dokazno gradivo pa ne priložit! tako vas morajo opozoriti, da dopolnite pritožbo, itd... po navadi obupajo in se lotijo tistih, ki so "lažje izterljivi"

Razen, če vas je nekdo vzel na piko, potem pa.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

-izogibajte se poštarja z pismi z povratnico

Ne priporočam. Mogoče prvič, saj ti mora poslati sodnica vsaj dvakrat, preden nadaljuje brez tebe.

1. S tem zamudiš par vabljen ne zaslišanje -> razsodijo brez zaslišanja, na katerem bi navedel vsaj olajševalne okoliščine.

2. Razsodijo brez tebe, ne dvigneš odločbe 1., 2.,... 6. (odvisno od sodnice, vendar ne manj kot 2x) in potem je več variant:

Vročitev s strani policije (prinesel policaj v soboto dopoldan, srečal mamo na hodniku, po tistem, ko mu jaz nisem hotel odpret).

Predajo zadevo sodnemu vročitelju (tole je v CE od 1. 1. 2002 dalje).

Dajo davkariji v izterjavo.

Meni, ki nisem zaposlen, je davkarija poslala prijazen (nepriporočen) opomin (stroški opmina 0 SIT). Če si zaposlen, pošljejo v izterjavo delodajalcu, kar stane dodatnega "prjatla".

Glede na to, da sem moral policijo klicati zaradi kaska, me je tistih 28 kSIT prišlo še vseeno veliko ceneje kot če bi sam plačal popravilo (skoraj totalka).

quote:

-če vam že vročijo, se podpišite drugače in nekaj možnosti obstaja, da boste dokazovali nepravilno vročitev, npr. bratu, sosedu, pa se postopek vrne nazaj

Vročitev ožjim družinskim članom je možna.

Sicer pa se bomo ta sistem z novim ZoP učili na novo. Po novem bi naj sodnice obravnavale samo še ugovore. Ugovor naj ne bi zadržal plačila kazni do 250 kSIT. Tole slednje je IMHO v nasprotju z domnevo nedolžnosti. Bomo vidli, kaj bo reklo US, če bo to dejansko zapisano v zakonu. Če ne bomo pa po uspešni pritožbi državo tožarili še za obresti, a ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala bogu še nikoli nic s policaji in motorjem pa moram hitr potrkat da me ne bodo jutri zacopatli !!! tok...tok....tok

udi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Helou

Letos za pusta sem izgubil denarnico (to sicer na spada v to temo), nato nekje v sredini februarja izvem za zlorabo EuroCarda v višini 70k SIT

Seveda še tisti dan naredim otvoritev motoristične sezone, takrat še ponosni lastni ZZRja 250, in se podam v Maribor na banko reševat probleme (kot informacija, NEUSPESNO ).

In glej ga zlomka, v naselju z omejitvijo 60km/h, za eno bajto zagledam belega golfa. Po bremzi in nekaj 100m kasneje že stoji policaj z lizalko. Baje previsoka hitrost!, zakaj le???

Bilo 97km/h, vendar zanimivo dobil sem poloznico za 5k SIT ce placam v 8ih dneh.

POZOR: Ce je v naselju omejitev hitrosti znacena s prometnim znakom, torej krsis le prometni znak, kar je 5 jurjev in ne kakšna simpatična sodnica

Policaj je sicer rekel, da ce bi bilo po njegovem, bi mi zaplenil motor.

P.S. slucajno so zraven mene obravnavali tipa, ki mu je odpadla registerska tablica na avtomobilu in jo je imel na prvem sedezu. Kazen 12k SIT ce placa takoj. Tip se je skoraj zjokal, ko mu je policaj povedal da meni pa ne more dati vecje kazni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote:

In kolkio je bogi Zoolo napihal???

Go in peace!

Kolikor vem zero zero.

Jap 0,0 in ja pihal sem še enkrat v petek ponoči, ... heh amaterji ponovno 0,0!

Heh, ma ne sej sem za pizdarije, sam ne pa za alko kadar vozim, ....

no ja bera je dobra 17X 0,0 in enkrat samkrat 0,2, ... heh kok mam rad ko jim "stroške" delam!

*****

Come in peace or stay at home! (oz. potem Medo, ostane doma in si enega u miru narola!! )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nja... ko sem šel iz moto krsta, me je krstil še radar... 30kSIT/8kSIT v 8 dneh...

Polcaj je tko načečkal zadevo da se komej kaj razloći.

Rekel je, da sem prehitro peljal v malih laščah (radar), ustavili so me v velikih... na pildku piše veli. lašče. (pod rubriko teritorial. enota.)

Vrsta ceste, naselje: 6c- II ??? Vsaj tako je nakracano... kaj je zdej to?

Odsek, ulica: 262

Cesta, naselje: 106

Stacion., h. št.: 1.200 (...what?)

Kazen je baje zato, ker sem peljal po naselju 78... namesto 50 predvidevam?

Kršitev je bila pa: ZVCP člen 28 odstavek 5 zveza c

Table za male lašče nisem videl. Z druge strani pa vem da je (porajtal že tja grede).

Kaj zdej... nej spluvam polcaja v pritožbi, slabo nakracan plačilni nalog (baje sem obojespolnik... obkroženo M Ž skupej... moja hišna številka je 28A, nakracano je 29/a... vsaj tista 9 je bolj 9 kot 8... kakšna ideja?

Aja.. sicer je pa policijska enota grič 54... pač ljubljančani. Tako da se bo zadeva še toliko bolj izgubila.

LP

Popravil/a - strom dne 29/04/2002 ob 00:48:27

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 dni imaš časa za pritožbo. Naselje je samo, če je označeno s predpisano tablo. To je tabla z imenom naselja in z obrobno črto. Če v smeri v kateri si ti pripeljal v "naselje" ni bilo table, potem pač nisi pripeljal v naselje in če ni drugega znaka za omejitev hitrosti, velja splošna omejitev 90 km/h.

V teh 8 dneh imaš čas preveriti stanje in po možnosti fotografirati tablo, ki je ni. Potem se pa pritoži in če ti bo uspelo dokazati, da table ni bilo, bi moral biti rešen.

(Tisto 1.200 so m na odseku. Tko označijo kraj "dogodka", če v bližini ni hiše, da bi uporabili njeno hišno številko.)

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tnx, brrrm, mislim da kjer naj bi merili so bile hiše. Kjer so me ustavili, jih ni bilo.

Če bo kej časa, se bom pa res zapeljal do tja.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eno vprasanje. Ce se pritozis in se kasneje izkaze da je pritozba neutemeljena ali placas celotno vsoto ali lahko vzames "polovicko"?

lp Loyo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Loyo, ni polovičke, dobiš pa še bonus v obliki sodnih stroškov.

Strom, hiše ZVCPjevsko niso naselje. Mora biti tabla. In obratno. Naselje je lahko tudi travnik (za krte recimo), le tabla mora biti.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!