Skoči na vsebino

Radar, laser, detektor, motilci radarjev...


Jado

Priporočene objave

Ja seveda samo moraš ispast čimbolj nedolžno in naivno to marsikdaj pali.Drugače pa je bilo v moji karieri že kar en kup kazni večjih in majnših.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najvec do sedaj so me dobili (v bistvu edinkrat), ko sem v naselju peljal 78km/h in to cca. 50m pred tablo 70km/h. Fora je bila v tem, da tist dan sploh nisem divjal, ker sem zadaj imel brata in se temnilo se je. Brezveze, kr 30tisoc mi je napisal kazen pa se vidno zadovoljen je bil.

Aja pa se to - dobili so me kao na rocni laserski merilnik na razdalji okol 250-300m ob mraku. To je bilo pred 3 leti se mi zdi, danes bi se verjetno pritozil... :x

Tisti hip pa prileti mimo avtobus s cca. 90km/h in mi skoraj zbije motor ki sem ga moral pustiti ob cesti. Koroski policaji so v povprecju najbolj v kurcu. Ceprav zdej me ze poznajo pa ne zaustavljajo vec oz. se mi zdi da nasplosno ce imas na sebi komplet opremo in te ne vidijo da si divjal, ne zaustavljajo vec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa je v četrtek policaj dobil na radar. Bilo pa je na cesti Maribor-Radgona, v Benediktu. Tam je omejitev 50, jaz pa sem v naselje pripeljal z hitrostjo okrog 80 km/h.

Ko sem zagledal policaja, ki je lepo z radarjem meril proti meni, sem hitro začel bremzat, pa mi je vseeno nameril hitrost 63 km/h.

Samo je na srečo bil dober policaj (leteči) - moral sem mu obljubit, da se bom naprej vozil počasi in sem lahko odpeljal brez kazni.

Meni in se enemu kolegu je uspelu enkrat zbit dol hitrost ko sva zagledala multanovo radar (bel golf) iz cca. 140km/h na 84km/h. Njega so zaustavili in mu zaracunali (omejitev je bila 70), mene pa niso dobili, samo sem se ravno tako zaustavil poleg kolega, ceprav meni palicaj ni tezacil 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Obstaja velika verjetnost, da boš, če greš mimo te kante peš malo nacvrcan in odpreš pokrov "kante za smeti" in lično in snažno bruhneš notri, v naslednjem trenutku od modrih pošteno nagarban :lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu bi morala biti ena od nalog porajajočega se društva motoristov tudi borba za čiste metode. To pomeni zlobirati in skozi zakonodajni postopek spraviti spremembo (dopolnilo) v prikladen predpis, ki bi prepovedovalo (onemogočalo) delovanje tajne policije na področju prometa. Ali drugače povedano: vse posege in meritve (radar,...) naj policisti izvajajo javno, v predpisanih uniformah in v označenih vozilih in ne skrivajoč se za vogali, grmovjem in kantami. 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja samo to kanto si morjo te vedno poleg nosit na mesto kjer opravljajo meritve, ne morjo je pustit na enem mestu da bi sama merla ne? Ker bi jo verjetno kdo odpelal v kaki ribnik :roll: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... zadnjič naletel na radar - Golf na avtobusnem postajališču ... 500 m naprej me ustavi patrulja ... hoče napisati kazen (namesto 50 km/h sem peljal 62 km/h) ... pa sem samo slikal mesto, kjer je stal Golf in mu potisnil pod nos ZVCP, kjer piše:

Ustavitev in parkiranje

47. člen

(1) Ustavitev in parkiranje ni dovoljeno:

...

6. na označenem avtobusnem postajališču na vozišču ali manj kot 15 m od njega; dovoljena je ustavitev na postajališču izven vozišča, če s tem ni oviran avtobusni promet;

...

... in ker se je na sliki lepo videlo, da je avtobus ravno v času slikanja stal pol na postajališču, pol pa na cestišču zaradi Golfa, je moral prijavo lepo umakniti ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa napovedat morjo kje in kdaj bodo merili. Ne pa da se po radio postajah matrajo ugotavljati kje so.

Kršitelje ne smejo legitimirati, ker posegajo v njihovo osebno integriteto.

Izjema je le, če imajo nalog od preiskovalnega sodnika, vendar ne starejšega od 2 h.

Vse voznike motornih vozil, ki vsakodnevno polnijo križišča, da je onemogočeno zavijanje v levo naj vljudno opozorijo, da je osvajanje križišča in vztrajanje v njem njihova neodtuljiva pravica zoper katero tudi Hanžek nič ne more.

Vsakršno telefoniranje v avtomobilu je znak človeške kulture in gojenja ustreznih medsebojnih odnosov, ki si ne sme dovoliti nikakršnega posega in motenj s strani organov pregona.

8)

ITD

za pravice voznikov zapisal:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... saj ni bilo prvič ... enkrat me je zvečer ustavil zaradi "prehitre" vožnje (prehitel kamion z malo nad 100 km/h) ... pa jaz spet veselo fotoaparat v roke in sva se dogovorila: on ne bo pisal kazni, jaz pa ne bom slikal avtomobila, na katerem ni delala leva luč ... kaj se pa pravi, da gre na cesto z tehnično neizpravnim avtomobilom, potem se pa še name spravi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

s petka na soboto so me dobili na radar v velenju namesto 50 sem vozil 82,čaka me sodnik za prekrške in 2-5 pik. malo mi je pa čudno, da nisem podpisal kakšnega zapisnika, dali so mi tudi pihato 0,00, to pa sem podpisal. pritožba bo sledila v vsakem primeru.

A so te na laser al na slikaparat?

FLAYO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa tak umirjen možakar sredi mesta počne z 82 km/h? :?

Saj nisi kak nadebuden skuterist iz rubrike: kateri je najhitrejši. :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

laser, sredi noči, sam na cesti, zahteval sem potrdilo o opravljenem izpitu za ravnanje z laserjem in atest laserja, z vsem sem bil seznanjen, razen tip, ki me je meril se mi ni legitimiral, me je kar ignoriral, češ da mora meriti. :oops:

brrrrm pa saj ti veš, da se zelo bojim radarjev in ko jih ne rad gledam, ampak z avtom je malo drugače kot z motorjem, sploh ko nisem več navajen voziti avta. :D :D spet se bo treba navaditi :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa je imel potrdilo o A-testu s sabo? Ko sem mu jaz rekel, mi je pokazal samo papirje za sebe, za A-test pa je rekel, da mu ga ne dajo,:?::o da se ne izgubi in da naj prepišem serijsko stevilko in urejam dalje na PPP Grič.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veljavna nalepka je dovolj, ker je pokrita z veljavnimi papirji, ki ti jih bodo privlekli na sodišče, če ženeš tako daleč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo.

Danes so mene in še dva kolega lovili z plavo Alfo (vrjetno so snemali :( ) na odseku hitre ceste med Koprom in Ankaranom. Bili smo v vrsti, jaz sem bil na sredi. Proti koncu odseka je kolega za mano in mene Alfa prehitela po desni strani voznega pasu in skozi okno nam je policist pomahal naj upočasnimo in se ustavimo pri robu. Nato je Alfa oddrvela še naprej proti kolegu, ki je bil prvi v vrsti. Ker pa smo bili že proti koncu hitre ceste sva se s kolegom, ki je bil zadnji odpeljala kar na izvoz proti LJ, medtem ko je Alfa šla naprej v smeri Ankaran za prvim kolegom. Potema sva ubežnika zapeljala na stransko cesto in čakala na razvoj dogodkov. Nato nas je čez par minut poklical prvi kolega in rekel, da so mu samo pokazali naj ustavi in se obrnili za nama dvema, tako da se je usedel nazaj na motor in zapeljal naprej :shock: . Zdaj me zanima kaj naj pričakujemo ? Tistega, ki je bil zadnji so skoraj gotovo posneli, zase in za tistega spredaj pa nismo sigurni. Registrsko pa so verjetno videli vsem trem.

A se da še zmeraj kaj ugovarjat s tem, da nism jaz vozil motorja in da mi ni treba povedat komu sem ga posodu ?

Za vsak nasvet vam bom zelooooooo hvaležen.

Prosim, ne mi pisat naj se pripravim na pol leta brez izpita in kakšnih 100+ jurjev kazni, ker to že vem.

PS:

Aja, pozabil sem omeniti hitrost: okoli 200 (+- 30) km/h :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se da še zmeraj kaj ugovarjat s tem, da nism jaz vozil motorja in da mi ni treba povedat komu sem ga posodu ?

Žal ne. Po novem moraš dokazati, da ti nisi vozil.

Bi bilo treba kakšnega pravnika prositi za pomoc pri sestavi pisemca za ustavno sodisce, saj 1. odstavek 215. člena ZVCP-C očitno krši z ustavo zagotovljeno domnevo nedolžnosti. Zaenkrat jaz še nisem upravičenec, ki bi lahko zahteval takšen postopek pred US.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Truman. Jaz bi na tvojem mestu:

- Glede na to, da si že zapustil prizorišče, počakal, da pozvonijo pri tebi. Sam se ne bi šel »pofočkat«. Malo manj simpatije boš deležen pri morebitnem sodniku. Pač riziko do kraja.

-Koliko pa misliš, da je tista Alfa na miru lahko posnela pri vseh tistih vibracijah pri 200+

Kakšen način pa je to, da te ustavi in pusti, ti ga boš pa čakal, da gre obrnit pa na kosilo,...

- Drugič do rdečega polja, ko je nujno.

- Dej kolegu za pijačo, da ne pove kdo sta bila ostala dva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še nekaj podrobnosti, ki sem jih pozabil omeniti:

Prehiteli so nas po desni strani vozišča in skozi odprto okno pomahali naj ustavimo (bili smo že blizu konca hitre ceste, tako da smo hitrost zmanjšali na dovoljeno).

Ali je to pravilen način ustavljanja v takih primerih ali nas bi po pravilih morali ustaviti na kakšen drug način ?

Ali se da kaj ugovarjat na nepravilen način ustavljanja ali kaj podobnega ?

Poleg tega na tistem delu ni nobenega odstavnega pasu tako da se ne da v nobenem primeru varno ustaviti pri robu, razen če bi šli za njimi do konca hitre ceste, ali pa zavili na izvoz proti LJ (kar sva s kolegom naredila), na žalost :D so oni izvoz že prevozili in so šli naprej.

Še to sm pozabu omenit, da je bil še en četrti z nami, ki pa je imel to srečo, da je bil kar precej za nami in je Alfa zavila ravno pred njim na prehitevalni pas.

Potem, ko smo se dobili na nekih stranskih poteh pa je še reku, da ni takoj zastopu kaj dela tista Alfa z 200+ na prehitevalnem pasu in menda ji je še "poblendal" naj se umakne, da jo prehiti :D . Čez nekaj časa, ko je že začel preklinjati na voznika Alfe, pa je rekel, da mu je postalo jasno in je pametno upočasnil.

Ko smo se odpravljali od doma smo nekateri še namignili, da je to verjetno zadnja letošnja fura in da bomo v naslednjih dneh verjetno odjavili motor. Zgleda da bo zadnja kar za nekaj časa (brez odjave motorja) :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: .

Pa še to: Če nam vzamejo izpite, ali nam vzamejo tudi za ostale kategorije ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!