Skoči na vsebino

Radar, laser, detektor, motilci radarjev...


Jado

Priporočene objave

Če bo kakšno vreme, se bom zapeljal tja pa pogledal kje je bila tista tabla, če je sploh bila.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekdo je omeno možnost prerezat tablico na pol pa nardit na pante itd. Kaj pa v primeru ko te ustavijo pa veš da nisi nardil prekrška - boš kar odpeljal dalje al reskiral da ti vidijo tablico? Kaj pa nardit ko je treba na tehničnega?!:o

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene so v roku 3 mescov ustavli 3x in 3x sem plačal.

Najprej v MB - Šentiljska! Omejitev 50, jaz vozim 67. 15.000 sit, 7.500 v 8 dneh.

Čez 1 mesec me dobijo - opet v naselju - nekje na stari cesti proti Bistrici. Omejitev 50, jaz vozim 66. Spet sem dal 7.500.

Čez en mesec me pa dobijo spet v MB - prehitevanje v križišču skozi oranžno. 40.000/20.000 sit v 8 dneh.

Po vsem tem sem se malo skuliral....

...even stronger, faster & crazyer!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Nekdo je omeno možnost prerezat tablico na pol pa nardit na pante itd. Kaj pa v primeru ko te ustavijo pa veš da nisi nardil prekrška - boš kar odpeljal dalje al reskiral da ti vidijo tablico? Kaj pa nardit ko je treba na tehničnega?!:o

Tisto je bla neka UK zadeva - pri nas pa imaš celo tablico lepo na pantu, montiraš zajlo, zatič in vzmet (ali pa el.magnet in par žičk) in po potrebi dvigneš celo tablico če take stvari sploh potrebuješ

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene so pred 3 leti ustavili z mojim sesalcem sesalec-skuter).Tip me je vrgel sodniku za prekrške, saj sem vozil 92 km/h v naselju (no, tako mi je izmeril z laserjem,so pač ble blokade odzunaj).No in jaz lepo dobim domov povabilo za k sodniku za prekrške. Sodnica me je začela spraševat, če sem jaz vozil pa te fore.Odvrnil sem ji da ja, samo da mi ni jasno, kako mi je zmeril hitrost 92 km/h, ko pa skuter gre samo 50 Km/h.(hehe, za vsak slučaj sem zabil blokado izpuha nazaj noter)Pol pa je samo debelo pogledala, pa rekla, da verjetno ti radarji malo lažejo, pa da je skuterja težko izmerit, pa te fore.No v glavnem nisem dobil pik, pa plačat nisem trebal:))

Ja kak pa.com!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

heh pa saj nikoli ne ustavim,pa imam motor registriran ampak zakaj bi mi pacek grenil dan da nimam pravih gum...........zato gasa gasa ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

pozdravljeni

PRITOŽEVANJE SE IZPLAČA

če je kazen visoka

manj kot 2 leti nazaj vozil kombija na gorenjski avtocesti 140, omejitev zame 80

pištola radar me popali

avtomatično dobil sodnika,

pri sodniku takoj oddal pisno pritožbo

na dom dobil kazen skupno 70.000 + 3 pike

oddal še eno pritožbo naslovljeno na sodnika in senat za prekrške

danes dobil pošto POSTOPEK ZASTARAL

Motorji YAMAHA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote:

In ti si kriv, da državna blagajna ni dobila zasluženih 70000 tolarjev in da ima potem minister Rop težave v službi

Uspelo ti je, čestitam

Hkrati pa ne razumem, da se sodstvu niti za 70000 tolarjev ne da zmigati z ritmi. Ne rečem za 5000 ali 10000

Brrrm

Ko bi enemu tam 5000 od plače odtrgal ker je 70.000 "zajebal" ne bi bilo niti enega zastaranega primera.

lp RAN

Dokler bo mnogoooo takih, ki bodo brez pritožbe plačali zraven pa bli še zadovoljni,da jim je kazen znižana za polovico, se ne bo nihče pretirano ukvarjal z pritožbami na prekrške. Še posebej ker bi verjetno zraven še ugotovili, da je bil postopek izveden nekorektno, da bi laser že zdavnaj moral iti na kontrolo in umerjanje ....

Be & on the road!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, na kolk cajta mora laser/radar na kalibracijo?

Sem prašal polcaja nazadne ko mi je pisal plačilni nalog, pa je rekel da jih oni na eno leto umerjajo. Pol pa vzame tistega, ki še ni čez določeno število meritev opravil... a jih majo tolk?

Dejmo mal tole še razjasnt...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Zivjo!

Velik jih tukej pise o raznih pritozbah in kako vse skupaj zastara...

Nihce pa ni napisal kako pritozbe utemeljujete.

Me prav zanima kaj pisete v pritozbe.

FLAYO

Navedeš čimveč resničnih okoliščin, ki si jih prej pozabil omenit. Lahko se malce umetniško izživljaš, ampak ne preveč.

Nazadnje ko sem šel baje prehitro sem v ugovor napisal, da ne znam prebrat plačilnega naloga, ker je res preveč skracan.

Naslednja varianta bo, da si grem ogledat tablo za naselje, kjer sem vozil prehitro in pofotkam zadevo da pokažem, da ni zadosti vidna zadeva.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

OK, na kolk cajta mora laser/radar na kalibracijo?

Sem prašal polcaja nazadne ko mi je pisal plačilni nalog, pa je rekel da jih oni na eno leto umerjajo. Pol pa vzame tistega, ki še ni čez določeno število meritev opravil... a jih majo tolk?

Dejmo mal tole še razjasnt...

LP

Roke ne dam v ogenj, vendar, ko sva z kolegom enkrat o tem debatirala je omenil za polovico krajši rok kar naj bi bilo normalno, če se upošteva, ta to ni ravno neki kalašnikov. Ga bom še enkrat vprašal in do ponedeljka javim. Na aparaturi MORA biti označeno kdaj je bila nazadnje pregledana !!!

Treba je upoštevati, da so te aparature izpostavljene vlagi, udarcem ter da z njimi dela več oseb, torej se ne gleda kako in kam se stvar odlaga ter vzdržuje.

Be & on the road!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moja malenkost komentira (z nasmeškom na obrazu)

pritožba mora vsebovati mislim da najmanj 3 točke, s katerimi spodbijaš kazen.

jaz sem jih imel mislm da 7

ne glede na to kaj ti odgovarjajo ( da nisi utemeljen itn), se ti moraš kar naprej pritoževati, da postopek avtomatično zastara ( 2 leti)

se prav morš met jajca da te že prva kazen in mogoče po prvi pritožbi naslednja še višja kazen ne userjeta

enemu našemu članu sem že pomagal... no charge

Motorji YAMAHA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skoz razmisljam o sistemu v nekaterih severnih drzavah, kjer za prekrske ne placas fiksne kazni ampak nek procent od prihodkov. Npr. 40 kilometrov prehiter, 10% place. Kar se mi zdi naravnost super.

Tko pol tisti, ki si lahko kupujejo 911 in M3je ne zamahnejo z roko, dajo tistih piskavih 30.000 in naprej norijo. Mi ki nimamo tolk dnarja pac damo manj, uni k majo ful, dajo vec. Ultimativno fer sistem. Zakaj se ga pri nas ne spomnijo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa je v četrtek policaj dobil na radar. Bilo pa je na cesti Maribor-Radgona, v Benediktu. Tam je omejitev 50, jaz pa sem v naselje pripeljal z hitrostjo okrog 80 km/h.

Ko sem zagledal policaja, ki je lepo z radarjem meril proti meni, sem hitro začel bremzat, pa mi je vseeno nameril hitrost 63 km/h.

Samo je na srečo bil dober policaj (leteči) - moral sem mu obljubit, da se bom naprej vozil počasi in sem lahko odpeljal brez kazni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ja, zakaj pa so predpisi.(50,60,90....)! :cry: :cry: :cry: Treba se je držat omejitev pa bo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zivjo !

Ti "leteči" policaji zgleda kar spuščajo kršitelje.

Mene so v enem tednu 4 x ustavli. 3 x neleteči -> 3 položnice, enkrat leteči -> 0 položnic :)

LP,

klemen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede tiste fore z zicko in kljukico na gasu - tudi en moj kolega je imel nekaj podobnega: tablico je pritrdil na navadne tečaje (za okna al vrata, ne vem točno). V glavnem, pri 50 ali 60 km/h je bila tablica še normalno spuščena... :D

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vceraj sok :shock:

z kolegom (triumph ST) se vracama iz graz-a po stari cesti in pridema na mejo. mene carinik spusti, kolega ki pripelje za mano spusti, a on se ustavi in gre stemplajt MWS. ko ze konca in hoce odpeljati pritece carinik, mu vzame dokumente in ga "povabi" v hisko. razlozi mu da so naju v nekem naselju na L pred lipnico (bo ice vedel) z laserjem zmerili 128 km/h pri omejitvi 50 in da naju niso mogli ustavit ker sva bila prehitra :twisted: :D . pol se pol ure dere in telefonira in mu na koncu zaracuna 14 eur ker ni imel prve pomoci :? ! sicer nevem koliko bi bila kazen ce bi naju ustavili (kar tako ali tako nebi naredil) ampak mala sigurno nebi bila :shock: !

vglavnem nauk zgodbe: "vozi hitro in ne ustavljaj ce si DOSTI prehiter, pa cimprej preko meje!"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pizda mene pa je radar v naselju naciljal 106km.Posledica 86000 sit tri točke in en mesec prepovedi vožnje A kategorije.

Ker sklepam, da si iz stajerskega konca bi te prosil ce navedes mikrolokacijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej Pervy,kakšne veze pa ma carinik s tem,če si vozu prehitr,to mi pa res ni jasn :?: :shock: ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LINDAU LOKACIJA JE BILA NEKA VAS MED KRŠKIM IN LAŠKIM KI JI NE VEM VEČ IMENA.AMPAK NA PRITOŽBO SO MI KAZEN ZNIŽALI NA 45000SIT.V PRITOŽBO SEM NAVEDEL DA ME JE EN TOVORNJAK HOTEL PORINIT S CESTE IN SEM V STRAHU DODAL GAS.BLO JE ZELO PREPRIČLJIVO. PIKE PA PREPOVED PA SO MI OSTALE.AJDE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nauk zgodbe je: v naslednji pritožbi napiši da se videl policaja ki te je hotu ustavt, pa si dal gas... :D

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!