Skoči na vsebino

Radar, laser, detektor, motilci radarjev...


Jado

Priporočene objave

  • 3 tedne pozneje...

Za stacionarne radarje glih neki testiram. Sporocim, ce deluje.  :wink:  8)

Aloooo!?? Kwa je zdej!?? A bo kaj s testom al ne? Men bojo colipaji ves dnar pobral pa še izpit mam že tak kot pikapolonca :(

LP

Dean

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugic res ne ustavljal, ce ti pa skoci na cesto pa samo eno nizje, pa bos vidu kaksne reflekse majo policaji. Nimajo kej skakat na cesto, lahko pa gredo za tabo, ce te seveda dobijo.

hm, kaj pa registrska tablica?

Popravljeno . Popravil Aleron
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej sedaj pa samo na kratko ker me neki zanima!Če te meri z lasersko pištolo ti hitrost izmeri in te ustavi in ti pokaže na ekrančku itd..Kako pa je pri radarju???A te tudi ustavijo al kar položnica direkt na dom in slika zraven al kako???Ker to je pa največja možna pizdarija zame da kr neki na dom dobiš ...če že naj takoj ustavijo pa je!!Fora je pa v tem da zmer ko se peljem iz Celja v Rogaško na radiju Fantasy govorijo radar tu in tam pa ga nikol ne vidim in pol se zmeri bojoim da nebi ku... kr kaj poslal!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej sedaj pa samo na kratko ker me neki zanima!Če te meri z lasersko pištolo ti hitrost izmeri in te ustavi in ti pokaže na ekrančku itd..Kako pa je pri radarju???A te tudi ustavijo al kar položnica direkt na dom in slika zraven al kako???Ker to je pa največja možna pizdarija zame da kr neki na dom dobiš ...če že naj takoj ustavijo pa je!!Fora je pa v tem da zmer ko se peljem iz Celja v Rogaško na radiju Fantasy govorijo radar tu in tam pa ga nikol ne vidim in pol se zmeri bojoim da nebi ku... kr kaj poslal!!!

Meni se je enkrat z avtom ponoči smo zabliskalo. Kake dva meseca potem, sem dobil na dom sliko in položnico. :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z radarjem sta dve možnosti. Ena je tista, s fotografijo in položnico na domači naslov, druga pa je, da te dalje ob cesti ustavi policist, ki mu je tisti iz "radarskega" avtomobila javil, da si peljal prehitro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V mestu so me na 50km/h omejitve namerili 75 .... :blink:

Mal je dokumente pogledal (mam omejitev 350ccm pa vozim 600ccm) pa je pokazal kolk so me namerili, nakar sem odgovoril: "A naj rečem, da nisem šel... če pravte da je tok, je tok..."

Pa mi je vrnil dokumente in rekel če bo šlo lahko bolj počasi... pa še mel si je motorček ogledal... :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje je največja neumnost, ki jo lahko narediš, da na licu mesta trobezljaš, da ni res, da nisi vozil toliko, kot ti očitajo. Če priznaš, imaš možnost, tako kot v primeru Ajetoja, da ti ne bo izstavil plačilnega naloga.

Če glumiš, da si vozil po omejitvi, boš za sigurno zadel plačilni nalog.

Potem, v pritožbi na plačilni nalog, tam pa razvijaj teorijo o svoji hitrosti in zasenčenosti od radarja in podobne pravno tehnične vragolije. Nikjer na nalogu ne piše, da si v razgovoru s policaji priznal, da si vozil več.

Ajeto je postopal smiselno in zadel nič listka. Bravo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Če priznaš, imaš možnost, tako kot v primeru Ajetoja, da ti ne bo izstavil plačilnega naloga...

Ja, ampak samo možnost. Ni pa nujno da rata. Meni zadnjič ni, je dec lepo nalog napisal, pa sem moral plačat. :( :(

Samo se mi ne da pregovarjat, sploh pa je problem, če je več ta plavih na kupu. Saj bi te kakšen spustil, pa eni drugim pod prste gledajo in nimaš šans. Ko so mene za ena maj dobili, me je meril cajko v avtu in sporočal patrulji dveh na motorju kakšen km naprej. Je leteči unga v avtu trikrat po vezi vprašal koliko sem vozil, pa je ves čas isto cifro (75) ponavljal. Ni hotel dojet, da naj malo manj reče! Potem se je pa one z avtom še do nas pripeljal in me prav sumljivo ogledoval. Kaj češ pol. Rečeš adijo pa gasa! Po toči zvoniti....... :angry: :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej sedaj pa samo na kratko ker me neki zanima!Če te meri z lasersko pištolo ti hitrost izmeri in te ustavi in ti pokaže na ekrančku itd..Kako pa je pri radarju???A te tudi ustavijo al kar položnica direkt na dom in slika zraven al kako???Ker to je pa največja možna pizdarija zame da kr neki na dom dobiš ...če že naj takoj ustavijo  pa je!!Fora je pa v tem da zmer ko se peljem iz Celja v Rogaško na radiju Fantasy govorijo radar tu in tam pa ga nikol ne vidim in pol se zmeri bojoim da nebi ku... kr kaj poslal!!!

Že nekaj časa položnic na dom ne pošiljajo!! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Horjo,skoraj sigurno te je organ v avtu ovrednotil z radarjem.To pomeni da so podatki sprintani in on jih mora dopolniti z številko tvoje tablice.Mogoče bi jo on moral videti ob meritvi in naprej kolegom sporočiti njeno številko in hitrost,vendar je v praksi(še posebej pri motornih kolesih in ponoči)ravno obratno.Tip ki meri zatuli npr. samo "vstavi tega kliota"ipd.,ponoči pa pogosto npr"vstavi rdečo makino"in če ne vidi en K nič (samo rdeče lučke ali pa še teh ne...)reče enostavno "ustavi zadnjega v koloni".Potem ko te ustavijo,pa slišiš najprej tipa kako hiti unemu prvemu sporočat tvojo registrsko.OK,prekršek je prekršek ampak to je najmanj SMRDLJIVA ŠLAMPARIJA.Primer iz prakse.Temna je noč in stresa grom oblake.Kolona avtomobilov pelje mimo radarja v naselju ,z predpisano hitrostjo(zadnji v koloni je bil moj žlahtnik),tik zatem pripili mimo radarja en pajaco s skoraj dvojno hitrostjo in za ovinkom mu uspe prehiteti samo mojga žlahtnika,še čez dva ovinka so pa ustavljali...Organ tuli v mikrofon"ustavi zadnjega v koloni,93 93!!!"Koliko je plačal žlahtnik na račun drkača in vrlih policajev niti ni tako pomembno.Kar se pa tiče priznanja in gledanja skozi prste,je pa to v praksi skoraj izključno možno samo pri laserju kjer ni omenjenega evidenčnega traku.Pri klasičnem radarju imaš šanse samo v primeru da si eden od plave bratovščine,potem pripišejo na trak "zavil" oz.če se jim je čas na kraju meritve (imajo predpisano po razporedu del in nalog)že skoraj iztekel,potem prekinejo meritve in tisto motečo prekoračitev člana bratovščine enostavno odtrgajo....LP FLY PS:dolg prispevek,ampak tipkam zelo poredko...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Senozeče 96km/h - stacionarni radar (beli golf) :o ... stric reku, da se bom moral pr unmu drugmu stricu zagovarjat :o jao-jao... :wacko:

Pritožbe spet sledijo...

LP

Dejan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, jest sem včeraj, po odhodu iz 3M šel do Dravelj, od tam pa po jugo-zahodni obvoznici domov za izhod Center (za bencinsko Barje). Pa se ravno peljem čez Tržaško (po obvoznici), dohitim enega Croata, mu žmigam, naj se umakne s prehitevalnega pasu (imel sem 170km/h), potem pa jest opazim v špeglu za sabo modre lučke. U, p*zda, sem si rekel. Zdej pa je. So me prehiteli in sem si mislil, aha, zdej me bodo. Pa so mimo mene pičili okoli 200km/ (mislim, da bela policijska Astra) in odšibali naprej v smeri proti Leclercu. Uh, sem se odahnil in zavil z obvoznice.

Sam so pa moral full hitr voziti, da so me dohiteli.

Pa ravno na ravnini Barje sem hotel malo pretegniti konje tam do 200km/h :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, kuko te slika. A te slika v hrbet al v fris? K pol se ne vid tablce :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred štirimi dnevi so še mene porufal. Vračam se iz morja, nakar na zadnji večji ravnini(tista k gre na dol) prehitevm kamijon(medtem mal grdo pogledam gas) in poka čez približno 1 km polcaji ustavl.Najprej sploh nism vedu zakaj, sm mislu kontrola.Ja itak. Radar točno tm k sm ga pržgau. Nameru 175 al neki tazga,ga še zastopu nism dobr. Alkotest opravil uspešno. Dobil sodnika. Kaj lahko pričakujem in al se potem ko se pritožim,stroški za sodnika kej povečajo.Slike mi ni nč kazu. Sm pa po njihovem vokitokiju slišu, da je un model k je bil pr radarju reku, Črn motor, črna čela, reg. ne vem ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Radar - ko te poslika....

Včasih je veljalo, da mora biti viden tudi voznik in ne le tablica... Gre za primer, ko dobiš kazen po pošti. Če te izmeri in ustavi, je to vse drugač....

Razlog za to je bil, kako naj dokaže , da sem bil jaz....? :ph34r:

Kako je sedaj s tem - sedaj plačaš, če si ali nisi, važno je le, da je tvoje vozilo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nama z Obelixom se je zgodilo prvič od kar imava motor, da so naju sploh ustavili policisti na radar (laser). Pokazal je 123 km/h (omejitev 90km/h) na razdalji 170 m. Na vprašanje, kam so merili, je policist odgovoril, da ponavadi merijo v čelado. :unsure: Saj bi bilo vse v redu ampak zunaj je bila tema, nikjer nobene razsvetljave. Le kako mu je uspelo ''zadeti'' čelado na razdalji 170 m. Ker ga je Obelix še enkrat vprašal kam je meril, je odgovoril: ''Omejitve veljajo tudi za motorje. Vozniško morate podaljšati, ker vam čez en mesec poteče. Lahko noč.'' :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naslednjič, ko vidim policaje z laserjem, bom tolk glavo levo - desno mahal, da že ne bo pociljal moje čefare. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene so pa meseca marca dobili, na koncu Kranja v smeri proti ljubljani, omejitev 70 peljal baje 99 :rolleyes: Sem se najprej vstrašil, da ni slučajno 50 km/h omejitev! So pa imeli radar pri enem servisu(ga nisem videl sploh), vstavljali pa naprej na avtobusni!

Bi šel en km/h hitreje pa bi res imel pi.....o :huh: Sem pa enkrat slišal, da lahko določijo nekaj odstopanja, enih 5 % baje, kako je s tem?

Sej nč ne rečem policaji so bli prijazni , se nimam kaj jezit na njih - služba pač - samo dan mi pa res niso polepšali, ko so mi položnico za 30k SIT dal :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odstopanje z laserjem je +-3 km/h, se pravi da ti od izmerjene hitrosti odbijejo 3 km/h.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko je pa odstopanje pri "stacionarnem" radarju?

A to ti morajo odbiti ali je kaj odvisno tudi od dobre volje policaja?

Kakorkoli, če bi še za kakšen mm bolj odprl gas bi imel srečanje bližnje vrste s sodnikom za prekrške :unsure:

In če te slika le od odspredaj ali je to dovolj, ker ni vidna registrska?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In če te slika le od odspredaj ali je to dovolj, ker ni vidna registrska?

To tut mene zanima :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!