Skoči na vsebino

Radar, laser, detektor, motilci radarjev...


Jado

Priporočene objave

Enkrat sem nekje prebral, da med provido in vozilom, ki ga snema ne sme biti nobenega drugega vozila, tako da za tisti del kjer je vozil za obema (da je bil vmes še tvoj kolega), vsaj tebe ne bodo mogli oglobiti. Poskušaj dobiti pravilnik za snemanje s provido (enkrat je bil objavljen na mobisux-u), ker so pravila za veljaven posnetek precej stroga, pa potem eventuelno poskušaš izpodbijati veljavnost postopka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem nekje klepetal z voznikom alfe (pa ne modre ampak srebrne) in gledal posnetke mi je razložil da ti napišejo kazen za povprečno prekoračeno hitrost in ne maximalne. Zato obstaja minimalni čas oziroma prevožena pot da je meritev veljavna. Ampak na žalost predvidevam da ste vi imeli tudi povprečno hitrost dovolj veliko za najhujše kazni. Kako pa je s snemanjem vozil v koloni pa ne vem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Roman to bo pa težko. Če so vozli en za drugim je že posnetek dovolj zgovorn podatek. Če zadnji vozi 230 in sprednjim sledi pomeni da majo oni enako hitrost, ne vem kak bi ti sodnici drugač razložo :? Sicer pa, probat ni greh :wink:

Tebe ne briga, kolko je vozu oni za tabo (četudi 300), ti hočeš izvedet, koliko si sam vozil. IN ker ti ne morejo povedat, se jim jaz nebi kar tak pustil...to je isto, ko da se policaj za tabo vozi v navadnem partuljnem avtu...njegov števec ni merodajni instument, tehnično pregledan in kalibriran za merjenje tvoje hitrosti, prav tako kot ni za tabo vozeče vozilo, za njim pa provida...

Vsaj jaz si to tak razlagam.

LP, El B.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pomeni da lahko jaz vozim 250, me snema pri tej hitrosti 5 sekund, pol stisnem na bremzo, zmanjšam na 130 v najkrajšem možnem času in bom dobil kazen na recimo povprečno hitrost 160? Ni logično, vozil sem pa 250 :)

Meni so tako "obracunali" hitrost, ko sem se z avtom peljal po gorenjski avtocesti. Vem, da sem na trenutke (najmanj 500 m) vozil cez 160 km/h, v obrazlozitvi pa so navedli povprecno hitrost 150 km/h. Pa se cudil sem se, zakaj tisti srebrni golf za mano pocne take bedarije. :-)

No, ker pa sem lepo sodeloval v postopku (posnetka si sploh nisem ogledal - sem rekel, da jim verjamem na besedo), sem jo na koncu odnesel samo z "neupostevanjem prometne signalizacije" - mimo table z omejitvijo 100 km/h sem namrec odletel cez 150 km/h (kaj ces, tisti tovornjak je bilo *res* potrebno prehiteti, da ga potem ne bi gledal pred sabo). Pa se nobenih smernikov nisem uporabljal. Kar lepo stevilo prekrskov za 5.000 sit, ni kaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni so tako "obracunali" hitrost, ko sem se z avtom peljal po gorenjski avtocesti. Vem, da sem na trenutke (najmanj 500 m) vozil cez 160 km/h, v obrazlozitvi pa so navedli povprecno hitrost 150 km/h. Pa se cudil sem se, zakaj tisti srebrni golf za mano pocne take bedarije. :-)

ProVida ne omogoča merjenje maksimalne (trenutne) hitrosti vozila, kot z radarjem oz.laserjem, ampak se hitrost izračuna posredno z meritvijo časa in razdalje. Zato mora vozilo s ProVido nekaj časa voziti za tabo da lahko posnetek uporabijo kot dokaz.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšna je sploh razlika med radarjem pa lasarjem. Mislem za radar vem kva je, za lalar pa ne čist :oops:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni so tako "obracunali" hitrost, ko sem se z avtom peljal po gorenjski avtocesti. Vem, da sem na trenutke (najmanj 500 m) vozil cez 160 km/h, v obrazlozitvi pa so navedli povprecno hitrost 150 km/h. Pa se cudil sem se, zakaj tisti srebrni golf za mano pocne take bedarije. :-)

ProVida ne omogoča merjenje maksimalne (trenutne) hitrosti vozila, kot z radarjem oz.laserjem, ampak se hitrost izračuna posredno z meritvijo časa in razdalje. Zato mora vozilo s ProVido nekaj časa voziti za tabo da lahko posnetek uporabijo kot dokaz.

narobe.provida lahko meri (in tudi jo) trenutno hitrost (najvecjo/najmanjso),a zaradi veljavnosti meritve merijo povprecje hitrosti na dani relaciji (cca.1-3 km),kjer bi se naj vozili za delinkventom.od meritve povprecja se potem odsteje cca. 5-7 % vrednosti kot toleranca.ostanek meritve je v zvezi z filmom verodostojen dokaz na sodiscu.tak je postopek v EU.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja samo povprečje ti čist nič ne pomaga če ti v teh 3 kilometrih prevožiš 5 znakov z omejitvijo 60, s hitrostjo 90km/h, sploh če teh 5 znakov na razdalji 3km stoji v dveh ali več različnih krajih; kazen za vsakega posebej če so svinje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

narobe.provida lahko meri (in tudi jo) trenutno hitrost (najvecjo/najmanjso),...

mogoče se meri, vendar le-te ni nikjer prikazene, oz. je ni na sistemih, ki jih uporablaj naša policija (ProVida2000)...Na LCD prikazovalniku glavne enote se namreč prikaže:

-slika udeleženca

-čas in razdalja

-hitrost patruljnega avtomobila

-razdalja, ki jo je patruljno vozilo opravilo

-položaj zoom kamere

-števec okvirov slik

-datum, čas in identifikacijska številka policijske patrulje

-način uporabe PolicePilot-a

-izračunana povprečna hitrost udeleženca

Angleži napravam za tako merjenje hitrosti pravijo "Time and Distance Device" in je opisan na http://www.pepipoo.com/Provida_screen.htm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 2 tedne pozneje...
s petka na soboto so me dobili na radar v velenju namesto 50 sem vozil 82,čaka me sodnik za prekrške in 2-5 pik. malo mi je pa čudno, da nisem podpisal kakšnega zapisnika, dali so mi tudi pihato 0,00, to pa sem podpisal. pritožba bo sledila v vsakem primeru.

enaka zadeva v Blagovici okrog polnoči, namesto 50km/h jih je bilo 93. Nobenega zapisnika samo beležka in adijo !

Po mescu dni položnica za 45 tisoč + 8 tisoč, ter 3 pikice !

Da jim laser porinem nekam.......... :evil:

marijan - pritožba ?? na kaj ??

SKA BIKE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekje na našem forumu je napisan primer pritožbe, mislim, da se splača probat :D , jas še nisem dobil nič od sodnika samo čakam :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem imel pred kratkim sodnika za prekrške zarad radarja (80 namest 50, +-3km/h :oops: ) tam pa mi je na koncu rekla: "Hvala, to bi bilo vse."

A je slučajno še kakšna možnost da mi pošljejo položnico?

(zaenkrat sem še mladoleten)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda, to je bilo samo zaslišanje tvoje stranipravljice. Sodstvo se odloči neodvisno, v tišini in praznini svoje pisarne. Pismo še pride :twisted: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fanta (Marijan, Grillz), posedujem pritožbo, če potrebujeta...

s pritožbo ti ne prepričaš sodstva v tvojo nedolžnost, sklicuješ se le na napake pri policijskemu delu, to pa moraš ponavljati toliko časa, da mine 2 letni zastaralni rok...nekako 2x se moraš pritožiti

največjo napako storijo tisti, ki se 1. pritožijo, dobijo v 2 še višji znesek...konec, cmok v grlu, pa pohlevno plačat na pošto, kjer najceneje obračunajo transakcijo

jaz sem izkušnjo dal skozi, preverjeno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejstvo!

Čev te vlovijo na radar te to drago stane!!

:D :oops: :cry:

Ciao,by Pero

dejstvo 1!

če se vsaj malo angažiraš, te stane nekaj ur časa

:wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni varjante, poleg časa je denarni strošek le priporočeno pismo 2x (500sit)

deluje 100%, samo prava volja mora biti, sej ko se dobiva spomladi na Rakitni ti bom razložu :D :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

narobe.provida lahko meri (in tudi jo) trenutno hitrost (najvecjo/najmanjso),...

mogoče se meri, vendar le-te ni nikjer prikazene, oz. je ni na sistemih, ki jih uporablaj naša policija (ProVida2000)...Na LCD prikazovalniku glavne enote se namreč prikaže:

-slika udeleženca

-čas in razdalja

-hitrost patruljnega avtomobila

-razdalja, ki jo je patruljno vozilo opravilo

-položaj zoom kamere

-števec okvirov slik

-datum, čas in identifikacijska številka policijske patrulje

-način uporabe PolicePilot-a

-izračunana povprečna hitrost udeleženca

Angleži napravam za tako merjenje hitrosti pravijo "Time and Distance Device" in je opisan na http://www.pepipoo.com/Provida_screen.htm

... no, poleg pa meri še hitrost vozila pred njim (trenutno hitrost v času merjenja).... na koncu pa te oglobijo za povprečno hitrost :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst mam čist vredu izkušnje s kapsi,morm potrkat:)

ene parkrat so me ustavli samo zarad kontrole,od tega sm mogu enkrat pokazat tud prvo pomoč,drgač samo vozniško,prometno

na radar me še niso dobil

sodnika sem pa enkrat dobil k sm se pr 14 letih vozil z neregistriranmu BTjem.12500+ukor.sam to je bil republiški kaps v belem pasatu(civilnem) in pri njih res ni usmiljenja(sošolca so 'domači' pustil k je imel 125 ccm in 11kW v izpitu,motor pa 125ccm in 26kW,ko pa ga je ustavil ljublančan je blo pa bl zaj...) to majo preveč cajta in se kr mal po sloveniji vozjo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... no, poleg pa meri še hitrost vozila pred njim (trenutno hitrost v času merjenja).... na koncu pa te oglobijo za povprečno hitrost :)

a mi lahko zaupaš na kakšen način meri trenutno hitrost in kje je ta hitrost prikazana :?:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

merilci hitrosti ( t.i. stevci) so pri provida-avtomobilih kalibrirani,hitrost in ostale podatke meritve (prevozeno razdaljo,cas itd.) prikazejo na monitorju v avtu,belezijo se to podatki na VCR-traku.

na zahodu te gospodi policisti vljudno povabijo na ogled filmcka,kjer igras glavno vlogo. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zraven pa spustijo tisto od Francov: Tvojih pet minut je danes...

In teh pet minut običajno (pre) drago plačaš...

LP

VespaMan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!