Skoči na vsebino

Radar, laser, detektor, motilci radarjev...


Jado

Priporočene objave

...

super ... mimogrede :letos bodo take 'frajerje' še posebej skrbno iskali ...

...

In kako pravš da me bodo najdli če jim v kakem kraju 200km od doma uidem?

Kakorkoli parkrat zbežiš pol te pa že doma čakajo .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...uradni odgovor policije glede temperaturnega območja delovanja merilnikov hitrosti...

Živijo,

Ja, vse to drži. Drži pa tudi, da teh certifikatov nimajo najbolje arhiviranih in urejenih. Sam sem to zadevo preizkusil z avtom, ker so me matrali zaradi 15km/h preveč pri popolnoma prazni cesti v soboto ob 7 zjutraj ene dobre pol leta nazaj, in mi je zavrelo, sem pa zato še pihal za povrh. Nič zato, skratka:

1. Na licu mesta sem zahteval certifikat --> niso imeli pravega, eno pošvedrano kopijo, kjer se niso ujemale serijske številke, pa še datumi so zapadli za več kot pol leta.

2. Šel sem na policijo --> zahteval vpogled v certifikat za radar --> pa so mi pod nos molili eno drugo kopijo, kjer se zopet niso ujemale številko.

Bodo pa sigurno čekirali vse ostalo, kar lahko, če začnete komplicirati. Torej, če imate predelane izpuhe, etc, ne svetujem.

Z kaznijo ni bilo potem nič.

LP ! Mitja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
a imajo pred predorom na trojanah nov radar?neki se je bliskalo?

Še dobro da si po omejitvah pelju ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo vsem po zelo dolgem casu....

zanima me ima kdo kaksno dobro pritožbo za prekoračitev hitrosti po novem zakonu???

ter seveda če je kaj uspešna??

mal preveč peljal v naselju...93km/h pa nikjer niti videl radarja :blush:

zaj pa dobo lep dopis z PPP naj javim v 8 dneh kdo je vozil motor!! :angry:

a še grejo skoz variante kot vcasih: "vozil MUJO iz kajpavem" ?

ali tud ce povem nekega znanca iz bosne in se tud z njim zmenim, da da izjavo kaj sledi??? lahko kaj njega terjajo al ne?

ce kdo kaj ve....lahk tud na PM

thanks...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolegica je z avtom prpelala v naelju kjer je 50 komaj 62km na h. Kazen je bila 30.000 SIT brez popusta, ker ji g apolicaj ni dal baje in 10.000 SIT za stroske ene pike.

Zdej se bom se z motorjem zaceli vozit po omejtivah... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo vsem po zelo dolgem casu....

zanima me ima kdo kaksno dobro pritožbo za prekoračitev hitrosti po novem zakonu???

ter seveda če je kaj uspešna??

mal preveč peljal v naselju...93km/h pa nikjer niti videl radarja :blush:

zaj pa dobo lep dopis z PPP naj javim v 8 dneh kdo je vozil motor!! :angry:

a še grejo skoz variante kot vcasih: "vozil MUJO iz kajpavem" ?

ali tud ce povem nekega znanca iz bosne in se tud z njim zmenim, da da izjavo kaj sledi??? lahko kaj njega terjajo al ne?

ce kdo kaj ve....lahk tud na PM

thanks...

Ravno takrat si motor prodajal. In ker so prijatelji želeli kupiti, so se v tistem času ravno tam v krajšem razmaku s tvojim motorjem peljali: Janez, Franci, Polde in Rezka. Vsi seveda priznajo, a pri najboljši volji ne vedo ali so tudi prekoračili dovoljeno hitrost, ker so se posvečali ciklistiki. kasneje pa si se skesal in motorja nisi prodal. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolegica je z avtom prpelala v naelju kjer je 50 komaj 62km na h. Kazen je bila 30.000 SIT brez popusta, ker ji g apolicaj ni dal baje in 10.000 SIT za stroske ene pike.

Zdej se bom se z motorjem zaceli vozit po omejtivah... :P

Nad 10km/h na uro oz ko so pike v vprašanju, več ni polovičke .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno takrat si motor prodajal.... v krajšem razmaku s tvojim motorjem peljali: Janez, Franci, Polde in Rezka...:whistle:

...a to velja tudi v primeru, da brez plačila odpelješ s polnim tankom z bencinske?

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, ampak moraš poudariti, da si prijateljem vsakemu posebej posodil tudi škornje, jakno in čelado :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozor pri vračanju iz Ljubljane skozi trojanske tunele.Piše mi vi vozite 98 km/h,nastavim tempomat, vozim dalje,sredi tunela mi pa zabliska iz zelo znane aparature.Če to ni nateg.

:D v trojanskih tunelah ŠE ni znane aparature, ki bi bliskala :nono: če je radar potem je z civilnim(avtom) oz. stacionarnim radarjem :devil:

so pa kar pogosto notri :devil: na "avtobusni postaji"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, ampak moraš poudariti, da si prijateljem vsakemu posebej posodil tudi škornje, jakno in čelado :)

Ja seveda, saj smo iste rasti in iste barve las, oči. Še DNK je isti :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

..obeta se nam nov sistem nadzora hitrosti na avtocestah

Predstavniki Policije so danes, 14. 7. 2006, na Štefanovi 2 v Ljubljani predstavnikom Ministrstva za promet in Družbe za avtoceste v Republiki Sloveniji d. d. (DARS) predstavili delovanje sistema za merjenje hitrosti na cestnih odsekih. Gre za relativno nov sistem merjenja hitrosti, ki so ga začeli uvajati v nekaterih evropskih državah, na primer v Avstriji.

Deluje na principu merjenja povprečne hitrosti med vstopno in izstopno točko na določeni razdalji in je kot tak učinkovit na daljših avtocestnih odsekih, zato smo se v Policiji odločili, da bomo skupaj z Ministrstvom za promet in DARS-om proučili možnosti za uvedbo tega sistema na slovenskih avtocestah.

Predstavljena jim je bila tudi naprava za kontrolo vožnje skozi rdečo luč, ki deluje na principu kombinacije kontrole hitrosti in vožnje skozi rdečo luč, hkrati pa kršitev tudi slikovno dokumentira. Naprava se bo testno preizkušala v drugi polovici letošnjega leta na območju mesta Ljubljana, in če se bo izkazalo, da je učinkovita, bomo proučili možnosti za čim hitrejši nakup in redno uporabo pri nadzoru prometa.

vir: policija.si

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..obeta se nam nov sistem nadzora hitrosti na avtocestah

drugo možnost so imeli včasih italijani!Za tretjo pa...še več paničnega bremzanja in

večja možnost verižnih trčenj!!

Spet so se dokazali naši.... :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..obeta se nam nov sistem nadzora hitrosti na avtocestah

Ja... med dvema cestninskima pa pol vec cestnine placas ce si prehit tam ;).. res problem, vmes gres za 15min na kofe :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...še več paničnega bremzanja in

večja možnost verižnih trčenj!!

Spet so se dokazali naši.... :BUA:

A dej ne nakladaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enako se je polemiziralo ob prehodu iz utripajoče zelene na rumeno luč.

Tudi sam sem bil med skeptiki, ampak se je izkazalo za zelo vredu (vsaj pri meni), imam bistveno manj nervozno vožnjo oz. je sploh nimam več.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja... med dvema cestninskima pa pol vec cestnine placas ce si prehit tam ;).. res problem, vmes gres za 15min na kofe :D

In v čem je potem point uporabljati avtocesto?

Meni je bistvo avtoceste, da lahko hitro pridem iz (npr.) MB v LJ in nazaj. Če bi imel čas za kofeje in podobne neumnosti, bi se raje vozil po stari cesti.

Na avtocestah bi lahko omejitve ukinili (ali jih vsaj krepko zvišali), seveda pa bi morali bolj težit neprevidnim - pa čeprav počasnim - voznikom, ki imajo vzvratna ogledala samo za slabšanje aerodinamike.

Še posebej strogo pa bi morali kaznovati tovornjakarje, ki med seboj tekmujejo, kdo bo koga dlje časa prehiteval... devil:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj mi kdo pove če je bil na slovenskih avtocestah v povprečju več kot 100km/h, ob poletnih konicah mora biti povprečna kvečjenu 40km/h - če stojiš v koloni pred cestninsko dve uri :devil:

Mogoče bodo pa z vso mašinerijo izračunali koliko si prej po avtocesti kot po regionalki :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj mi kdo pove če je bil na slovenskih avtocestah v povprečju več kot 100km/h, ob poletnih konicah mora biti povprečna kvečjenu 40km/h - če stojiš v koloni pred cestninsko dve uri :devil:

Mogoče bodo pa z vso mašinerijo izračunali koliko si prej po avtocesti kot po regionalki :?

...oz.v poletni konici obratno :hmm:

P.S.:

Pravkar na celovški mimo radarja letel prb.140km/h pa punci ni ratal zmerit :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ja tam nekje ja :D

Mal naprej od avtobusne postaje kino šiška...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In v čem je potem point uporabljati avtocesto?

Meni je bistvo avtoceste, da lahko hitro pridem iz (npr.) MB v LJ in nazaj. Če bi imel čas za kofeje in podobne neumnosti, bi se raje vozil po stari cesti.

Na avtocestah bi lahko omejitve ukinili (ali jih vsaj krepko zvišali), seveda pa bi morali bolj težit neprevidnim - pa čeprav počasnim - voznikom, ki imajo vzvratna ogledala samo za slabšanje aerodinamike.

Še posebej strogo pa bi morali kaznovati tovornjakarje, ki med seboj tekmujejo, kdo bo koga dlje časa prehiteval... devil:

D.

Hja.. ce mas zeljo jagat tko delas. :grim .. o :lol1: mejitve so pa (roko na srce) za nase avtoceste se previsoke, glede tovornakarjev se pa cist strinjam :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!