Skoči na vsebino

Radar, laser, detektor, motilci radarjev...


Jado

Priporočene objave

Nism sigurn, ampak fotr mi je reku da je blo pred časam v časopisu da majo že pri nas to :eek: :blink:

ja po LJ obvoznci so kao dal neki ja ..tko sm jst slišu..

drgač pa dajo ti tablo k se prklučš za avtocesto da snemajo...pa se je*i :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti radarji so relativna stvar. Bojte se raje tistih v Avstriji in Nemčiji, ki te posnamejo oz. poslikajo pod tablo za nek kraj ali pa nadvozom nad avtocesto, potem pa 20 km naprej ponovijo isto. Na taki razdalji lepo pridno vozit, ker potem izračunajo povprečno hitrost in štrafajo, pa je že težja naloga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa koliko vem, je prej tabla, ki opozarja, da se na tem delu meri hitrost.

To pri nas ne velja :BUA: se treba skrivat in kasirat. :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za opozorilo EURO!! :OK: Dam raje tebi za :beer2: kod pa avstricam al pa nemcam za kazniva dejanja :BUA: :grim

LP BM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za opozorilo EURO!! :OK: Dam raje tebi za :beer2: kod pa avstricam al pa nemcam za kazniva dejanja :BUA: :grim

LP BM

No hvala bogu, da mi sej eden oprosti, da sem :headbang: staro temo, na novo odprl.

lep pozdrav Vsem

post-12619-1171291328_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Novi radarji v Nemciji, Avstrici so tudi ze narocili, Nizozemci pa ze cel cas majo.

cist´ tko.........tole ni radar, ki bo v prometu meril v EU. nikjer.

enake slike so krozile ze po AUT in uradni odgovor ÖAMTC je, da te sicer naj bi uporabljali svicarji, v EU pa ne.

Ti radarji so relativna stvar. Bojte se raje tistih v Avstriji in Nemčiji, ki te posnamejo oz. poslikajo pod tablo za nek kraj ali pa nadvozom nad avtocesto, potem pa 20 km naprej ponovijo isto. Na taki razdalji lepo pridno vozit, ker potem izračunajo povprečno hitrost in štrafajo, pa je že težja naloga.

najbrz mislis section control (npr. cez wechsel od graz-a proti dunaju); merijo povprecno hitrost (na tem odseku dovoljena 100 ali 120) in ce je vec........ BLIZZZZZ.

pod tablo za nek kraj ne sme biti montiran radar. zraven pred ali po da, ne pod tablo.

z nadvozov snemajo mobilne patrulje predvsem razdaljo med vozili; imeti vsaj dve sekundi razdalje do spredaj vozecega, pa se lahko peljete tudi 140+ mimo, ne bodo blicnili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jutri tudi moja štorja dobi epilog na mali ulici...

Policaja ni bilo tako da je njegovo zaslišanje bilo prestavljeno :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Ko sem se v sredo peljal domov iz Kopra, se mi je zgodilo tole. Po stari cesti mimo Rodika, po klancu navzdol prehitim avtobus, takoj za tem mimo mene piči črn BMW 3 (E36)... ok vredu jaz v miru vozim po omejitvah in me pred Divačo, ko greš pod avtocesto, me v tistem zavoju v podvoz, čez polno črto prehiti Alfa 156 2.5 V6. Čez nekaj 100m jo dohitim, ker je bil spredaj tovornjak in on ves živčen levo desno gleda, kje ga bo prehitel. Prehiti ga čez križišče v Divači. Jaz si mislim, WTF, kaj je s tem norcem. Ko pa se začneš spuščat proti Senožečam, pa vidim ob kraju ceste... spredaj BMW, zadaj Alfa, zraven pa dva policista. DAMN! Tista Alfa je bila policijska, s provida sistemom.

Če bi naštel vse prekrške, ki jih je tisti policist naredil, da je ujel BMWja, bi voznik bil verjetno ob vozniško. Medtem, ko je tako divjal, prehiteval čez polno črto in križišče, ni imel vklopljenih nobenih svetlobnih ali zvočnih signalov za vozilo s prednostjo. Sej vem, da si je tisti v BMWju zaslužil kazen, ampak, da je zato policist vozil kot kreten, da ga je ujel, pa verjetno tudi ni čisto vredu.

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf, Jeti.... mislim, da ni to edini primer. Bi pa rad slišal kakega iz vrst policije, kako bi komentiral tale dogodek. :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi naštel vse prekrške, ki jih je tisti policist naredil, da je ujel BMWja, bi voznik bil verjetno ob vozniško. Medtem, ko je tako divjal, prehiteval čez polno črto in križišče, ni imel vklopljenih nobenih svetlobnih ali zvočnih signalov za vozilo s prednostjo. Sej vem, da si je tisti v BMWju zaslužil kazen, ampak, da je zato policist vozil kot kreten, da ga je ujel, pa verjetno tudi ni čisto vredu.

ja tako pač je z temi našimi policaji ki imajo "licence to speed!". ko so mene "lovili" (nisem bežal, bil sem na ekstremno easy moto vožnji z sopotnico) z belo vektro so prehitevali avte čez naselja pri 100+km/h (tudi mimo šol), avte v nepregledne ovinke in podobno. jaz sem peljal preko omejitve 50 m pred koncem naselja in prehitel motorista :eek: čez polno črto :slap: , oni pa so bili naslednjih 10 km smrtna nevarnost za vse na cesti :SS :SS

imajo pač pooblastila, me prav zanima kako bi to upravičevali če bi mu skočil otrok na cesto, glede na to da ni imel siren in da je bilo kar nekaj naselj to sploh nebi bilo čudno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

me prav zanima kako bi to upravičevali če bi mu skočil otrok na cesto, glede na to da ni imel siren in da je bilo kar nekaj naselj to sploh nebi bilo čudno.

enostavno za vse bi bil kriv ti :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

e ne ne, pač policaj ima zmraj prou in če se zgodi se zgodi, reče da je imel užgane luči in je, sej se je zaprisegu da bo delal vse prou preden je dubu službo. Probaj se dat proti policaju na sodišču boš vidu kdo bo zmagau :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ko vzamejo državljani stvari v svoje roke... :P

[attachmentid=95893]

Mogoče kdo ve lokacijo tega ''znaka''? :whistle: Firbec me matra...

post-4329-1177001494_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Lowrenc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolikor se spominjam je bilo to na relaciji prevalje-crna. ali tako nekako.

pred odcepom za mejni prehod. but mebbe ajm wrong. :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

a je kermu kej jasn kva so to za ene škatle na gorensk avtocest k greš u klanc dol smer podtabor-kranj in pa dolenska avtocesta pri grosuplah tm nek? upam da so še prazne :photo: :photo: :photo: :photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole pravkar dobil na mail.... mislim, da bo večini zanimivo branje

KAKO HRVAŠKI POLICISTI MERIJO HITROST :slap:

Za postrelit :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi naštel vse prekrške, ki jih je tisti policist naredil, da je ujel BMWja, bi voznik bil verjetno ob vozniško. Medtem, ko je tako divjal, prehiteval čez polno črto in križišče, ni imel vklopljenih nobenih svetlobnih ali zvočnih signalov za vozilo s prednostjo. Sej vem, da si je tisti v BMWju zaslužil kazen, ampak, da je zato policist vozil kot kreten, da ga je ujel, pa verjetno tudi ni čisto vredu.

Tista Alfica je znana ja. Sej je edini avto s Provido na Obali. Enkrat ko sem bil z motorjem je vozila v koloni, ki sem jo prehiteval. Kr dobro sem pritiskal takrat, še dobro, da me ni ujel s kamero.

Razlog, zakaj neradi dajajo gor lučke pa tiči v tem, da nimajo fiksnih (kot npr. v Mondeu), ampak mora sovoznik policist vedno to magnetno lučko ročno prpopat na streho, šele nato jo lahko vključi.

Baje, da je bila tista Alfa tudi precejkrat razbita. Sej če jo pogledaš od blizu je res videti precej v klavrnem stanju, vsa zanemarjena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lokacije, kjer se pripravlja infrastruktura za postavljanje radarjev,

so naslednje:

1. pred galerijo Moste za smer Vrba, A2 Lipce-Vrba, 0003; km 3.000

2. pred viaduktom Tr i ka Bistrica za smer Ljubljana, A2 Brnik-Kranj zahod, 0006; km 1.660

3. pred viaduktom Tr i ka Bistrica za smer Podtabor, A2 Kranj-Podtabor, 0606; km 3.750

4. viadukt Reber za smer Ljubljana, A2 Malence-?marje Sap, 0620; km 4.320

5. pred mostom čez Krko za smer Obre je, Kr?ka vas, A2 Drnovo-Bre?ice, 0028; km 8.700

6. Ravbarkomanda, stebriček KVS P37 za smer Ljubljana, A1 Postojna-Unec, 0655; km 3.570

7. Vrhni ki klanec, stebriček KVS P13 za smer Ljubljana, A1 Vrhnika-Logatec, 0653; km 0.540

8. Lukovica, servis OMV, stebriček KVS V99 za smer CE, A1 Blagovica-Krtina, 0644; km 17.500

9. Lopata, servis OMV za smer MB, A1 Celje-Arja vas, 0640; km 5.000

10. pred viaduktom Slatina za smer LJ, A1 Sl. Konjice-Dramlje, 0638; km 7.500

11. počivali?če Polskava za smer LJ, A1 Fram-Sl. Bistrica, 0036; km 2.800

12. pokriti vkop Vipavski kri za smer Nanos, H4 Ajdov?čina-Selo, 0776; km 3.500

13. postajali če empas, servis OMV za smer Nova Gorica, H4 Selo-Vogrsko, 0378; km 6.000

14. portal Seno eče za smer Koper, A1 Razdrto-Seno eče, 0057; km 4.400

15. pred predorom Kastelec za smer Koper, pri obst. Portalu, A1 Kozina-Črni Kal, 0061; km 5.645

16. pred predorom Podmilj, portal 15L za smer CE, A1 Vransko-Blagovica, 0667; km 5.100

17. portal Fram za smer MB, A1 Slivnica-Fram, 0635; km 0.200

P.S . RADAR V VRBI JE NA ZADNJEM MOSTU NA TANGI. DOBR POGLEJ! V OBE SMERI!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred predorom Kastelec v smeri Kopra je radar nameščen že dalj časa. Čakam sliko....:angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred predorom Kastelec v smeri Kopra je radar nameščen že dalj časa. Čakam sliko.... :angry:
Tisto je le ohišje, radarja ni noter. Nekaj mesecev nazaj so ga dali noter ja, ampak je blo v šusu par 1000 kršitev tako da so videli, da tako ne bo šlo naprej in so ga vzeli ven.

Največji problem teh radarjev je v tem, da plačajo kazni le Slovenci, tujci pa ne. To je krivica in tako pač normalna država ne bi smela delati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ampak je blo v šusu par 1000 kršitev tako da so videli, da tako ne bo šlo naprej in so ga vzeli ven.

ne razumem kaj hočeš povedat. :blink: saj so jo pa s tem namenom postavili, da "lovi prekrškarje"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!