Skoči na vsebino

Radar, laser, detektor, motilci radarjev...


Jado

Priporočene objave

Veliko radarjev srečujem vsako dnevno, tako na autocestah kot pa navadnih mestnih cestah.

Dajmo povedat kaj o delovanju le-teh saj me zanima kako deluje če prekoračiš omejitev hitrosti, koliko je tolerance.

Včeraj je bila omejitev v centru Kopra 30km/h, sam sem šel z motorjem 39km/h pa me je slikalo, vsaj fleš se je prižgal. Zanima me, kako bo sedaj to šlo, saj motor nima tablice spredaj, po sliki pa nemorejo ugibat vsaj ni uradno. Meritev 39km/h mi je pokazala merilna tabla ki je bila postavljena nad kamero.

Mogoče imate vi kašne takšne izkušnje ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če te je slikal od spredaj se ne sekiraj. Sej tko ne vejo kdo si. Bi bila pa slika lepša, če bi imel nasmešek na obrazu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne boš šel slučajno brez čelade, pol bodo pa po Kopru plakati "WANTED- DEAD OR ALIVE". :D

Popravljeno . Popravil MARE 65
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne boš šel slučajno brez čelade, pol bodo pa po Kopru plakati "WANTED- DEAD OR ALIVE". :D

V Kopru so ponavad vsi brez čelad. :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Radar se nahaja na poti proti slo. Obali (nekaj km do Nanosa naprej). Omejitev je tam 80 km/h

IPB Slika

Šezmer je ta radar zgleda namenjen samo avtomobilom :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šezmer je ta radar zgleda namenjen samo avtomobilom :)

A niso na HR ujel enga motorista k se je sam snemal in dal to na net.pol so to našli organi oblasti in pregledali video posnetke z avtocest in ga tako dobili?!? :?

Mislem da je video nadzora na avtocestah veliko(vklj.z radarji)...jst se ne bom zajeb***.

Varno vožnjo

LP Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A niso na HR ujel enga motorista k se je sam snemal in dal to na net.pol so to našli organi oblasti in pregledali video posnetke z avtocest in ga tako dobili?!? :?

Mislem da je video nadzora na avtocestah veliko(vklj.z radarji)...jst se ne bom zajeb***.

Varno vožnjo

LP Andrej

:hmm:

Hmmm,mislim da o mogl met za dokaz tut kej več kt sam njegov videoposnetk oz posnetk videokamer na AC :hmm:

Sploh pa ga za hitrost niso mogl obtožit če je snemana na njegovm števcu ker števc od avta/motorja/... ni merodajna naprava za določanje hitrosti tko da so ga po moje kvečm za kšno prehitevanje,ne dajanje smernikov,itd,itd,itd obtožil .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobra ideja, pravkar grem to storit... Pa upam da ne bo dveh položnic po slučaju doma :D

poglej prej, da ne stojijo kje za kaksnim vogalom v blizini. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

števc od avta/motorja/... ni merodajna naprava za določanje hitrosti

to ne bo čisto držalo .... zadeva je merodajna in ustrezno testirana - če ne bi bilo tako, potem števcev ne bi potrebovali...

Popravljeno . Popravil Društvo MAKSI
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nope. stevec lahko kaze vec ali enako hitrost, ne sme pa kazati premalo.

ker je svinjsko & pasje drago stevec "nauciti" kazati pravilno hitrost so le-ti tovarnisko nastavljeni na 5-10% vec. volk sit, koza cela. motoristi pa z 275 po AC (s 600 kubno naked serijsko inline4 :devil: ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to ne bo čisto držalo .... zadeva je merodajna in ustrezno testirana - če ne bi bilo tako, potem števcev ne bi potrebovali...

...kot je ice reku...noben števec ne kaže točno čez celotno merilno območje .)

Tko kot te policaj ne more ustavit če vozi za tabo s policijskim avtom pa gleda na svoj števec in vidi da greš prehit :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni za verjet, ni hotelo še enkrat slikat ..

No, zdi se mi sumljivo še to... Dekanski predor, tam vsako jutri ko grem delat tud gremo 130-140 skozi, ko se nam mudi pa nič ne slika, je pa omejitev 100km/h.. Kako to ?

Saj razumem da je autocesta, ampak vseeno..

Kakšne izkušnje ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stalni radar je le pred predorom Golovec na ljubljanski obvoznici.

Drugje v in pred predorih radar prestavljajo.

Računajo na to, da se vrč, ki stalno hodi po vodo,

enkrat le razbije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

POZOR!!!

Radar, se nahaja na poti proti slo. obali (nekaj km, od Nanosa naprej).

Vedeti, pa morate, da je tam omejitev 80 Km/h,

a je to tam ki je odcep za senožeče?

a pa ni tam omejitev 80 v primeru dežja?.....mislm kukr mam v spominu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z motorjem me še sicer niso dobili na ta radar, je pa res da so me z avtomobilom, pred približno pol leta in do danes ni bilo pozdravčka od njih. Meni paše, se nič ne sekiram! :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje,( in dekleta ) ne pozabit, da vas lahko dobijo "samo, če hočejo". :zzz:

Vsem v razmislek:

- radar te slika spredaj ( ok vse cool, na sliki ni tvoje tablice ). Pelješ se naprej kjer je po možnosti na

istem odseku ceste postavljena kamera, ki snema promet v obe smeri, pa smo tam ( če bi se našim policistom dalo malček potruditi bi lahko kazen napisali prav vsem, ki se veselo vozijo preko vseh omejitev) :hmm: :xx:

lep pozdrav vsem :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ista taka škatla stoji tudi na avtocesti Slov. Bistrica - Maribor in sicer kak kilometer za izhodom Fram, pritrjena pa je na steber velike svetlobne obvestilne table.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!