Skoči na vsebino

Radar, laser, detektor, motilci radarjev...


Jado

Priporočene objave

Meritve pred cestninskimi postajami se lahko izvaja z radarji, ki jih je namestil MNZ tipa Golovec, ali pa z mobilnimi radarji, kar se tko al tko včasih že izvaja (že plačal :blush: )

Aja...a ne piše nekje v zakonu, da se mora radar kontrola označiti? (triopan inp.) :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj vam je, ni vsaka kamera, ki jo vidite ob cesti radar. Darsove kamere niso dokazni materijal za kaznovanje, vsaj za enkrat še ne.

A je že kdo dobil mogoče kakšno kazen na račun teh kamer (ne govorim o škatlah z radarji) ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Definitivno NE!!

Bom poslikal tisto na mostu pred Vrhniko. :photo:

Sigurno so to pozicije kamer za vide nadzor prometa( guzva, pretok, zastoji...) <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Imam sledec problem. Vceraj, v nedeljo sem se peljal iz Trojan proti Domžalam in so me dobili na radar. Vozil sem po njihovih meritvah 71km, dovoljena hitrost pa je bila baje 50. Vendar mi ni jasno kako so me lahko zmerili ce sem vozil za tovornjakom. Poleg tega mi je policaj rekel da so me zmerili 300 metrov nazaj?!?!?!, torej njihov laser nese skozi tovornjak?! Ali mislite da ce se pritozim da bo kazen preklicana ali ne? V avtomobilu sta bila z mano se 2 osebi, kateri lahko dodam kot prici.

LP, Matej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mater spet sem mel srečo. Sem šel od Ormoža in v Trgovišču na cca. 200m opazim na levi strani ceste, kak je policaj kreno izza ceste proti njej z liziko v roki. Takrat samo pune po bremzi in naprej lepo 50 (prej sem mel tam nekje med 70 in 80 verjetno), ko sem priso do njiju pa sta me tak razocarano gledala da sta se mi kar zasmilila pa se v vzvratnem ogledalu sem vido kak me se kar naprej gledata :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maat,

kako so ti izmerili hitrost,

z lasersko pištolo od spredaj,

ali z ob cesti stoječim avtom od zadaj?

Zmerili so me z ob cesti stojecim avtomobilom od spredaj. Peljal sem proti njim. Sam avto je mel parkiran pravokotno na cesto tak da je mogo merit skoz levo okno avtomobila. Ceprav ko sem prisel tja je imel pistolo kr na armaturki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Imam sledec problem. Vceraj, v nedeljo sem se peljal iz Trojan proti Domžalam in so me dobili na radar. Vozil sem po njihovih meritvah 71km, dovoljena hitrost pa je bila baje 50. Vendar mi ni jasno kako so me lahko zmerili ce sem vozil za tovornjakom. Poleg tega mi je policaj rekel da so me zmerili 300 metrov nazaj?!?!?!, torej njihov laser nese skozi tovornjak?! Ali mislite da ce se pritozim da bo kazen preklicana ali ne? V avtomobilu sta bila z mano se 2 osebi, kateri lahko dodam kot prici.

LP, Matej

Zmerili so me z ob cesti stojecim avtomobilom od spredaj. Peljal sem proti njim. Sam avto je mel parkiran pravokotno na cesto tak da je mogo merit skoz levo okno avtomobila. Ceprav ko sem prisel tja je imel pistolo kr na armaturki.

Vsekakor pritožba na izvedbo merilnega postopka...dodaj še izjave prič in registrsko tovornjaka(čeprav si te verjetno nisi zapomnu .) )

Mogu bi se že na licu mesta policaju pritožit oz. ga vljudno opomnit da zadeva ni čist taka kot bi mogla bit tko da upam da nisi ničesar podpisoval...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od. 1. 10. dalje so pričeli tudi z razpošiljanjem položnic za prehitro vožnjo.

Klik na povezavo, da si pogledaš točno kje se nahaja.

Primorski krak

A1, Ljubljana - Koper, priključek Brezovica

klik

A1, Ljubljana - Koper, Sinja Gorica, pogled proti Ljubljani

klik

A1, Ljubljana - Koper, cestninska postaja Ljubljana zahod

klik

A1, Ljubljana - Koper, cestninska postaja Vrhnika

klik

A1, Ljubljana - Koper, viadukt Verd, pogled proti Ljubljani

klik

A1, Ljubljana - Koper, cestninska postaja Logatec

klik

A1, Ljubljana-Koper, viadukt Ivanje selo, pogled proti Kopru

klik

A1, Ljubljana - Koper, cestninska postaja Postojna

klik

A1, Ljubljana - Koper, odsek Razdrto - Senožeče

klik

A1, Ljubljana - Koper, cestninska postaja Videž

klik

A1, Ljubljana - Koper, portal pred priključkom Bertoki

klik

Štajerski krak

A1, Maribor - Ljubljana, cestninska postaja Kompolje

klik

A1, Maribor - Ljubljana, priključek Lukovica

klik

A1, Maribor - Ljubljana, cestninska postaja Vransko

klik

A1, Maribor - Ljubljana, viadukt Slatina

klik

A1, Maribor - Ljubljana, viadukt Škedenj

klik

A1, Maribor - Ljubljana, cestninska postaja Tepanje

klik

A1, Šentilj - Maribor, cestninska postaja Pesnica

klik

A1, Šentilj - Pesnica, nadvoz v Pesnici

klik

A1, Šentilj - Pesnica, priključek Šentilj

klik

Dolenjski krak

A2 Ljubljana - Pluska, razcep Malence

klik

A2, Ljubljana - Pluska, viadukt Reber

klik

A2, Ljubljana - Pluska, cestninska postaja Dob

klik

A2, Ljubljana - Pluska, konec avtoceste v Pluski

klik

A2, Kronovo - Obrežje, cestninska postaja Drnovo

klik

A2, Kronovo -Obrežje, priključek Obrežje

klik

Gorenjski krak

A2, Ljubljana - Podtabor, konec avtoceste v Ljubljani

klik

A2, Ljubljana - Podtabor, cestninska postaja Torovo

klik

A2, Ljubljana - Podtabor, priključek Podtabor

klik

A2, Karavanke - Vrba, konec avtoceste v Vrbi

klik

A2 Karavanke - Vrba, cestninska postaja Hrušica

klik

Ljubljanska obvoznica

A1, Ljubljanska obvoznica, Ljubljana-jug

klik

A1/A2, Ljubljanska obvoznica, razcep Kozarje

klik

A2/H3, Ljubljanska obvoznica - zahod

klik

A1/H3, Ljubljanska obvoznica - vzhod

klik

H3, Ljubljanska obvoznica, predor Golovec

klik

Popravljeno . Popravil Lowrenc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Niso vse kamere povezane z merjenjem hitrosti. Za dolenjski del (od Biča proti hrvaški meji) so to samo nadzorne kamere. Tukaj je nekaj pravil, ki bi se jih policisti morali držati pri merjenju hitrosti:

Glede kota merjenja, se policiste uči, da morajo meritve z laserji opravljati na ravni cesti ali na cesti, ki poteka v blagem ovinku. Če bi pa policist povečal kot izvajanja meritve (če ne bi meril ob robu vozišča, ampak do 10 metrov od ceste, ali če bi bil večji ovinek) bi bila meritev manjša in s tem bolj ugodna za kršitelja. Ampak laser ni namenjen zato, da se meri v ovinku, ker potem vozila navadno ne vidiš in ga tudi ne moreš varno ustaviti, ker imaš premalo časa.

Kar se pa tiče temperature, pa je ta temperatura 0 stopinj določena s pravilnikom. Pomeni pa, da ko se nabavljajo merilniki, se ne sme nabaviti slabšega, ki bi recimo lahko meril pri 1 stopinja celjzija, ampak mora prenesti vsaj 0 stopinj. Naši laserji pa so vsi boljši od tega in lahko merijo v temperaturnem območju med -10 do +50 stopinj celzija. Poleg tega je to temperatura naprave in ne ozračja. naprava, če bi bilo premrzlo, namreč sploh ne dovoli meritve. Navedeni mejli so se pojavili že prejšnjo zimo, zaradi česar je bilo to pojasnjeno na strani Policije, hkrati so poslali razlago v enote.

Več na http://www.uradni-list.si/1/ulonline.jsp?u...&dhid=40999

Popravljeno . Popravil jfk
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še nekaj v zvezi z merjenji

ZELO POMEMBNO

10. Člen

Meritve hitrosti iz premikajočega se merilnega vozila so pri mobilnem merjenju hitrosti dovoljene ob upoštevanju naslednjih zahtev: dovoljeno je samo merjenje hitrosti vozil, ki prehitevajo vozilo, v katerem je vgrajen merilnik hitrosti, oziroma vozijo mimo merilnika hitrosti;

Kar pomeni da moraš prehitet mobilni radar, da te lahko začne zasledovati in da te lahko izmeri in kaznuje. Če pa te kje vid da ga "goniš" in da gre za tabo al pa da se ti prilepi zadi pa te iziva da potegneš, pa te po zgornjem členu ne more kaznovati .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lowrenc, to kar si naštel, so samo kamere, katere služijo za nadzor prometa in ne radarji.

Te kamere služijo resnično samo potrebam nadzora prometa. Če ne verjameš potem se dogovori za ogled nadzornega centra na Dars-u, kjer ti bodo operaterji z veseljem razkazali tehniko in razložili princip delovanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na vseh avtocestah in drugih regionalkah, obvoznicah kjer bodo in so montirani stacionarni radarji mora biti tudi tabla da se tam izvaja meritev hitrosti z takimi radarji, to je po evropskih zakonih in tud po tujini je tako, pa tudi pri nas npr pred trojanami je taka tabla(pozor radar).

Je pa dosti takih ''škatelj'' že namontiranih in so pripravljene za vgradnjo merilnika hitrosti ampak zaenkrat so še prazne, ali pa so samo kamere za nadzor prometa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole sem dobil po mailu, koliko pa je verodostojno pa sami ugotovite...

Avstrijci postavljajo ob cestah nove stacionarne radarje! S 1.1.2007 začne po celotni Evropski Uniji veljati sistem neposrednega kaznovanja. Kazni Vam bodo lahko poslali tudi za prekrške, ki 1.1.2007 še ne bodo zastarali.

[attachmentid=87019][attachmentid=87020]

post-4329-1164740127_thumb.jpg

post-4329-1164740137_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Mater, tile so pa res fajn zakamuflirani :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!