Skoči na vsebino

HOMOLOGACIJA vse (izpuhi, agregat, oprema)


motomanijak

Priporočene objave

pred 16 urami, renyy pravi:

Hehe, zdj ne vem na kaj leti tvoj odgovor ne :)  Kakorkoli, prej si omenil Igorja in da vse naredijo po meri in uredijo homologacijo, a to si govoril za MASS,ali koga drugega?

 

lp

ja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, Kras pravi:

Oi

Mogoče kdo ve če se da te poljske izpuhe Dominator homologirat ? 

Še link: http://dominator-wydechy.pl/pl/kontakt.html

...sej piše na linku:

CZECHY, REPUBLIKA CZESKA

SŁOWACJA

ROSJA

RUMUNIA

HOLANDIA, BELGIA

 

:rolleyes:

...sori... sej veš.... slabovremenska depresija dela svoje...   :P

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 15. maj 2016 at 17:49, renyy pravi:

 

 

Aja, razmišljam tudi v tej smeri, glede na to, da so mi originalni izpuhi na motorju lepi, da bi menjal samo krivine (športni kolektor), na motorju pa pustil original lonce.

 S tem tudi odstranim vse "dušilce" torej katalizator in tisto grdo škatlo s prekati. Pa tudi verjetno s tem pridobim na zvoku, pa tudi na moči več, kot z slip on izpuhom. Kaj pravite ta varjanta?

Pa tudi na videz zgleda leo vse original, zna bit pa problem v tujini, kjer ti lahko zmerijo pline in glede na to, da ne bi imel katalizatorja, bi znal bit problem ?

Ne vem pa, ali se da z športnim kolektorjem namontirati potem original izpuhe gor? Od akrapovič kolektor sem nekje bral da ne paše direkt na original izpuhe, od arrow kolektor pa še nisem siguren.

 

Lp

...a to misliš kaj takega?

http://www.ebay.com/itm/DECAT-4-2-GSXR1000-GSXR-GSX-R-1000-K9-LO-09-10-11-Exhaust-De-Cat-Box-Link-Pipe-/141756089057?hash=item21015242e1:g:M0MAAOSwgQ9V3H7V&vxp=mtr

...samo pol moraš Suzukija kupit...k za Kawasakija to ne delajo...   :D

:P

...ampak nč bat..... če pokličeš tisto čudežno številko...ti tut to zrihta...   :P

 

Popravljeno . Popravil Zivnorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je zdaj z to homologacijo nosilca tablice? Iz ebaya sem kupil nosilec tablice, izdelan za moj motor. Ima nastavljiv kot, vsebuje pa tudi lučko za tablico ter mačje oko oz. odsevnik. Je treba kaj homologirat? Ali tako ne bi smelo biti problemov saj vsebuje vse kar je po zakonu (luč za tablico in odsevnik). Na strani je sicer pisalo da spada lučka pod Tuv in te zakone itd...vendar zraven ni bilo kakšnih papirjev. Kaj se sploh homologira? Nekateri pravijo da samo lučka, drugi da nosilec?

Sicer težav ne pričakujem zaradi nosilca. Ampak bi rad, da je vse čim bolj po papirjih, ker se večinoma po Avstriji vozim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 52 minutami, cesko pravi:

Kako je zdaj z to homologacijo nosilca tablice? Iz ebaya sem kupil nosilec tablice, izdelan za moj motor. Ima nastavljiv kot, vsebuje pa tudi lučko za tablico ter mačje oko oz. odsevnik. Je treba kaj homologirat? Ali tako ne bi smelo biti problemov saj vsebuje vse kar je po zakonu (luč za tablico in odsevnik). Na strani je sicer pisalo da spada lučka pod Tuv in te zakone itd...vendar zraven ni bilo kakšnih papirjev. Kaj se sploh homologira? Nekateri pravijo da samo lučka, drugi da nosilec?

Sicer težav ne pričakujem zaradi nosilca. Ampak bi rad, da je vse čim bolj po papirjih, ker se večinoma po Avstriji vozim.

Potem pa Avstrijce vprašaj, kaj in kako narediti, da bo vse v skladu s predpisi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 urami, Borutt pravi:

Potem pa Avstrijce vprašaj, kaj in kako narediti, da bo vse v skladu s predpisi. 

Verjetno isto oz. podobno kot tukaj v Slo. Kolikor vem se zahteva le lučka za tablico in odsevnik. In pa seveda tablica pod dokaj normalnik kotom in ne takim, da je vidna samo iz helikopterja :D

Popravljeno . Popravil cesko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, cesko pravi:

Verjetno isto oz. podobno kot tukaj v Slo. Kolikor vem se zahteva le lučka za tablico in odsevnik. In pa seveda tablica pod dokaj normalnik kotom in ne takim, da je vidna samo iz helikopterja :D

čist dobro bo tako. Pa da seveda moped dobr zgleda. 

Sem imel na jamahi enako, nobene homolomomo, pa me ni nihče nič vprašal, kot je bil isti kot prej, lučka je bila, mačje oko tudi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozila so narejena in preizkušena za uporabo na cesti oziroma narejena v skladu s predpisi. Vsakršno odvzemanje, dodajanje ali predelovanje zahteva neke postopke odobritve, saj vozilo ni več enako, kot ob izhodu iz tovarne. Ko pa se nekdo nekaj igra in predeluje vozilo, lahko pričakuje določene sitnosti na cesti pri kontroli ali pa ob cesti zaradi okvare. In v tem primeru si je vsak sam kriv za nastale težave in stroške. Simpl. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pol pa kufre, ups nosilce kufrov tut homologiraj. Priznaj da je zakon površen. BDW nosilec tablice ne vpliva na vozne lastnosti motorja.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, Borutt said:

Vozila so narejena in preizkušena za uporabo na cesti oziroma narejena v skladu s predpisi. Vsakršno odvzemanje, dodajanje ali predelovanje zahteva neke postopke odobritve, saj vozilo ni več enako, kot ob izhodu iz tovarne. Ko pa se nekdo nekaj igra in predeluje vozilo, lahko pričakuje določene sitnosti na cesti pri kontroli ali pa ob cesti zaradi okvare. In v tem primeru si je vsak sam kriv za nastale težave in stroške. Simpl. 

Nikjer ni prepovedano menjati nosilca reg. tablice. Homologirati se ga pa tudi ne da pri nas.
Napisano je samo, da mora biti registrska tablica na predvidenem mestu, da je spodaj odsevnik, na zgornji strani osvetlitev, da je 180mm al koliko že prostora med smerniki in pa da je pod tolikšnim kotom.

Če vse te stvari upoštevaš in te ustavi policaj, ker je pač imel slab dan in se mu pač ljubi vtikati v nosilec, kaj potem. Nosilec ni nikjer v zakonu omenjen, tako da po moji logiki te sploh ne more kaznovati zanj. Ne rečem, če druge stvari ne štimajo, ampak samo zaradi nosilca pa... :dry:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, DAMI34 pravi:

pol pa kufre, ups nosilce kufrov tut homologiraj. Priznaj da je zakon površen. BDW nosilec tablice ne vpliva na vozne lastnosti motorja.

pred 1 minuto, Yoghurt pravi:

Nikjer ni prepovedano menjati nosilca reg. tablice. Homologirati se ga pa tudi ne da pri nas.
Napisano je samo, da mora biti registrska tablica na predvidenem mestu, da je spodaj odsevnik, na zgornji strani osvetlitev, da je 180mm al koliko že prostora med smerniki in pa da je pod tolikšnim kotom.

Če vse te stvari upoštevaš in te ustavi policaj, ker je pač imel slab dan in se mu pač ljubi vtikati v nosilec, kaj potem. Nosilec ni nikjer v zakonu omenjen, tako da po moji logiki te sploh ne more kaznovati zanj. Ne rečem, če druge stvari ne štimajo, ampak samo zaradi nosilca pa... :dry:

:jezik: Drugi stavek je delno pravilen oziroma bo pravilen z enim drugim izrazom, tretji stavek je pa pravilen. Pravilno in lično  narejeno je tudi meni všeč. Samo, da ni tablica vidna samo pilotom. :jezik:

54. člen

(neevidentirane spremembe)

Sprememb na vozilih, ki ne pomenijo poslabšanja varnostnih ali okoljevarstvenih lastnosti vozila in jih je mogoče pravilno in enostavno izvesti pred začetkom uporabe vozila, ni treba evidentirati (npr. namestitev prtljažnikov, anten, okrasnih pokrovov).

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, Borutt said:

:jezik: Drugi stavek je delno pravilen oziroma bo pravilen z enim drugim izrazom, tretji stavek je pa pravilen. Pravilno in lično  narejeno je tudi meni všeč. Samo, da ni tablica vidna samo pilotom. :jezik:

54. člen

(neevidentirane spremembe)

Sprememb na vozilih, ki ne pomenijo poslabšanja varnostnih ali okoljevarstvenih lastnosti vozila in jih je mogoče pravilno in enostavno izvesti pred začetkom uporabe vozila, ni treba evidentirati (npr. namestitev prtljažnikov, anten, okrasnih pokrovov).

 

No sej. To. :blush::D

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam, kam naj dam pa anteno? Sej nimam golde :(

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... ima uno metlico od Napoleona...

:huh:

... lahko se pa stoje pelje... pa se jo lahko potem nekam vtakne...   :P

 

Popravljeno . Popravil Zivnorc
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ni treba na vrh, lahko na levo stran čelade. V primeru, da ga kdo prehiti... ga bo pa malo pobožal z anteno. :rolleyes:




Samo.... a pa čelado z anteno se da homologirat? :whistle:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Yoghurt pravi:

Sej ni treba na vrh, lahko na levo stran čelade. V primeru, da ga kdo prehiti... ga bo pa malo pobožal z anteno. :rolleyes:
Samo.... a pa čelado z anteno se da homologirat? :whistle:

Yp, ekspozitura Polje ti homologira tudi to :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, Borutt pravi:

 

54. člen

(neevidentirane spremembe)

Sprememb na vozilih, ki ne pomenijo poslabšanja varnostnih ali okoljevarstvenih lastnosti vozila in jih je mogoče pravilno in enostavno izvesti pred začetkom uporabe vozila, ni treba evidentirati (npr. namestitev prtljažnikov, anten, okrasnih pokrovov).

 

čist dvorezno. tudi menjan slip on izpuh ne poslabša varnostnih ali okoljevarstvenih lastnosti vozila. pa je treba evidentirat :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, carmagedon pravi:

čist dvorezno. tudi menjan slip on izpuh ne poslabša varnostnih ali okoljevarstvenih lastnosti vozila. pa je treba evidentirat :P

dobis dva konja vec! to je ful velika sprememba!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 minutes ago, cikadina said:

 

dobis dva konja vec! to je ful velika sprememba!

Pa vsi konji skupaj rezgetajo bolj na glas. To je še največja okoljevarstvena sprememba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa dol ti ga lahko odnese, če si ga "nestrokovno" zašraufal, to je pa lahko že nevarno. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, carmagedon pravi:

čist dvorezno. tudi menjan slip on izpuh ne poslabša varnostnih ali okoljevarstvenih lastnosti vozila. pa je treba evidentirat :P

Ti prilepim člen, kjer je izpušni sistem posebej omenjen ?

Tretji oddelek: 
Spremembe na vozilih

53. člen

(evidentirane spremembe)

(1) Lastnik vozila mora zagotoviti, da se spremembe na vozilu, nastale po homologaciji ali posamični odobritvi, ki ne spadajo med predelave vozil po 19. členu tega zakona, v roku iz četrtega odstavka 33. člena tega zakona evidentirajo pri tehnični službi.

(2) Med spremembe iz prejšnjega odstavka spada vgradnja sestavnih delov, ki se razlikujejo od nadomestnih delov, a so bili odobreni za vgradnjo v določen tip (varianto ali izvedenko) vozila, kot so npr.:

1.      izpušni sistemi,

2.      mehanske naprave za spenjanje vozil razreda A 50 in B 50 (vlečne krogle premera 50 mm in vlečne glave zanje), ali

3.      spojlerji.

...

Popravljeno . Popravil Borutt
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tisti, ki so člene pisali niti ne ločijo med slipon in full system :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, DAMI34 pravi:

tisti, ki so člene pisali niti ne ločijo med slipon in full system :P

Marsikdo ne loči med vožnjo skozi naselje in med vožnjo izven naselja. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Borutt pravi:

Marsikdo ne loči med vožnjo skozi naselje in med vožnjo izven naselja. 

kazni so predpisane, ko plačaš, se naučiš ločit, jooooj kaj bi dal dab tut kake zakonodajalce (političare) kaznovali za njihove neumnosti

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!