Skoči na vsebino

BMW razno (primerjave modelov, splošne debate)


bmwslo

Priporočene objave

Mene zanima, če ve kdo kako se menja zavorna tekočina pri r1200gs-u 2004. Nekaj sem že poskušal pri sklopljenem kontaktu klasično kot pri avtu pa ni skoraj nič priteklo iz ventilčka za prezračevanje, potem sem dal kontakt in poskušal še enkrat pa mi je abs spumpal zavorno tekočino iz abs-a tako, da mi je začelo pihati že zrak. Samo ne razumem, kako da se tekočina ni nič zmanjšala v posodi.Če kdo kaj ve bi prosil za pomoč.

Lep pozdrav.

Zavorno tekočino pri BMW-ejih(z ABE-som) se menja na servisu upam,da boš to kmalu,če že nisi ugotovil.Tudi hladilno tekočino pri novih Kajih(K-1200 vsi modeli) nemoreš več sam menjat (poseben postopek prezračevanja) pod pritiskom tako kot je potrebno motorje z ABE-som prezraćevati z aparatom za prezračevanje pod pritiskom in največkrat je potrebno prezračevat celo odspodaj navzgor tako,da sveže olje potiska iz zavornih klešč nazaj v zavorni cilinder,od tam pa iz rezervarčka izsevaš staro oljno tekočino. :hmm:

Popravljeno . Popravil Brumer
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

živjo

Gledal sem slike novega k1300... Všeč mi je novi "avspuh"! Ali kdo ve, če bi to šlo k1200r in koliko mesnih burekov je vreden? :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tule je PDF MENJAVA_ZAVORNEGA__OLJA_INTEGRAL_ABS.pdf z navodilom za menjavo zavornega olja pri integralnem ABS-u

Konkretno R 1150 RT.

Da ne bo nepotrebnega smetenja okoli DA ali NE, smo po tem postopku zamenjali olje na mojem konjičku pred letom in pol.

Hvala še enkrat mojstru, ki je to izvedel v domači delavnici seveda, jaz sem samo svečo držal. :beer2: :beer2:

Popravljeno . Popravil bmwslo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živjo

Gledal sem slike novega k1300... Všeč mi je novi "avspuh"! Ali kdo ve, če bi to šlo k1200r in koliko mesnih burekov je vreden? :unsure:

To si sigurno neboš privoščil,namreč kolikor jaz vem že za K-1200-R stane original SAMO zadnjoi lonec ca 1700 EU novega Akrapoviča Hexagonal pa dobiš za ca 500 EU in še pridobiš + ca 11 PS. :whistle:

Ps: nepozabi v originalnem locu je poleg vsega ostalega tudi katalizator,kar ga zelo podraži.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To si sigurno neboš privoščil,namreč kolikor jaz vem že za K-1200-R stane original SAMO zadnjoi lonec ca 1700 EU novega Akrapoviča Hexagonal pa dobiš za ca 500 EU in še pridobiš + ca 11 PS. :whistle:

Ps: nepozabi v originalnem locu je poleg vsega ostalega tudi katalizator,kar ga zelo podraži.

Ali to pomeni, da če dam gor Akrapoviča potem nimam katalizatorja?.....oz. kaj sploh to pomeni :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

katalizator v loncu: ce stric akrapovic ne vgrajuje katalizatorja v svoje lonce ga tudi ti ne bos imel, ce se odlocis zanj. posledicno motor izpusca "neociscene" izpuhe v zrak.

katalizator pred loncem: vseeno, ce menjas samo dusilec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali to pomeni, da če dam gor Akrapoviča potem nimam katalizatorja?.....oz. kaj sploh to pomeni :blink:

Točno tako je in zato tudi pridobiš teh dodatnih ca 10 Ps samo z menjavo glušnika brez montaže kompletnega izpušnega sistama,ki stane za BMW-eja K-1200-R ca 1600 EU!Če bi slučajno se odločil za nov lonec apsolutno od Akrapoviča in naj bo v Karbonski izvedbi.Zakaj karbon zato ker se glušnik skoraj negreje se ne opečeš,ne sežgeš dežni kombi,sovoznik nepali gumijastih podplatov itd.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
Kolega išče " regler" za BMW 650 L99 :? :yawn:

Slikaj ga mogoče je enak kot so Boschev za avto,namreč BMW-k 1200 RS ima Boschev avtomobilski.

Npr. kaj takega!

post-9445-1225996323_thumb.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Pri brskanju po omari mi je prišlo pod roko tole. Navodilo za popravila in servisiranje R45/R65.

Približno 300strani v sliki in besedi.

Če kdo rabi naj me kontaktira.

LP Mirč

BMWR45_R65.pdf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Mogoče ne bi smel tukaj, naj me moderator /prijazno / opozori:

Prodam komplet prednje kolo za BMW R 1200 GS Adventure brez zav. diskov !

Kontakt na PM !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
Halo BMW-jaši.....ovega je pa moped jako razpizdo..... :evilgrin: http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,135087.0.html

kot še prenekaterega drugega že stari K1200s/r in R1200GS in F800S in F650cs in morda še kateri! Šment nimaš kaj - nauk - bolje stara gara od česarkoli, kot nov BMW! (pa ne preveč pljuvat po men, k sm mel 1150GS svoj čas, tako da nism povsem nedolžen :) )

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
Zanima me katero olje uporabljate v menjalniku, mogoče CASTROL MTX , ter kakšne gostote, SAE90, SAE75-140?

Jaz imam v menjalniku CASTROL Differential SAF-XJ SAE 75 -140

v kotnem prenosu (ala diferencial - mater bojo spet nabijal) pa

VALVOLINE SYN POWER GL-4/5 TDL Gear Oil SAE 75W-90

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri meni bo menjava tudi v kratkem na sporedu.

Za menjalnik imam pripravljen Castrol MTX 75W140. Originalno je priporočeno olje SAE90 GL5, v več spletnih virih pa sem zasledil, da naj bi MTX 75W140 izboljšal prestavljanje sicer relativno zatikajočega in glasnega menjalnika. Glede na navedbo prejšnjega lastnika pa je že sedaj notri 75W140, tako da bistvene spremembe ne pričakujem.

Za kotni prenos (@bmwslo: povsem pravilen izraz; zadeva nima nič skupnega z diferencialom) pa ravno tako 75W90 GL5 sintetika (Motul).

Pri RTju včasih zelo enostaven poseg olajša prestavljanje in ga naredi manj zatikajočega: očistiti in rahlo namazati je potrebno drsno pušo pod gumico prestavne ročke. Seveda pa tega ni v nobenih navodilih :whistle: ...

LP, Skiny

Popravljeno . Popravil Skiny
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!