Skoči na vsebino

BMW razno (primerjave modelov, splošne debate)


bmwslo

Priporočene objave

Tudi moj še ni imel porabe manjše od 5,5l in v času garancije so mi preventivno zamenjali vse živo.Okvare še nisem imel res pa je ,da mi je po 45000 km požrl,le ~1,5 l olja ,kar dosežeš z zmerno vožnjo.Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Boxer agregati so znani po večji porabi olja.

To misliš, pardon pišeš splošno ali samo BMW?

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To misliš, pardon pišeš splošno ali samo BMW?

Koliko proizvajalcev motornih koles pa uporablja boxer agregate in zračno - oljno hlajenje? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dnepr, IŽ, pa tud japonci so kopiral nekaj petk če najdem MR izpred 25 let bom kopiral sliko.

Drugače pa tudi moj "JUNC" pije med 4,5 do 5,5l goriva. Tudi olje Castrol mu je šlo v tek 1,5-2 dl na 1kkm, še vedno daleč pod tistim kar je za boxer po podatkih proizvajalca v mejah normale. Pri zadnjih dveh menjavah pa uporabil orginal BMW olje in ugotovil, da je res kot nekateri pravijo (ni merljivo).

Pa še to zadnja guma TOURANCE zdržala nekaj več kot 20kkm prednja pa še 10kkm več. Prednje ploščice so še orginal, zadnje sem menjal pri 51kkm.

Tudi na zavorah se pozna koliko motor "požre" :whistle: . Res pa je na cesti nisem najhitrejši napote pa tudi ne delam (vozim zmerno kot pravi Pips).

Ajd toliko o farbanju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dnepr, IŽ, pa tud japonci so kopiral nekaj petk če najdem MR izpred 25 let bom kopiral sliko.

Drugače pa tudi moj "JUNC" pije med 4,5 do 5,5l goriva. Tudi olje Castrol mu je šlo v tek 1,5-2 dl na 1kkm, še vedno daleč pod tistim kar je za boxer po podatkih proizvajalca v mejah normale. Pri zadnjih dveh menjavah pa uporabil orginal BMW olje in ugotovil, da je res kot nekateri pravijo (ni merljivo).

Pa še to zadnja guma TOURANCE zdržala nekaj več kot 20kkm prednja pa še 10kkm več. Prednje ploščice so še orginal, zadnje sem menjal pri 51kkm.

Tudi na zavorah se pozna koliko motor "požre" :whistle: . Res pa je na cesti nisem najhitrejši napote pa tudi ne delam (vozim zmerno kot pravi Pips).

Ajd toliko o farbanju.

Glej prijatelj, to so nesmiselne razprave ki ponavadi prerastejo v merjenje moči. Nekaj let sem delal na BMW-ju, zato lahko o BMW motorjih povem kaj sem pač videl. Obstajajo zagriženi BMW - jisti kateri ne bodo nikoli in nikdar povedali kaj so in kaj vidijo na servisih.

Koliko in zakaj žere olje - pač je tako. Nobeden ne sliši rad, da je njegov motor tak kot pač je - vsi imajo pluse in minuse. Osebno vem zakaj sem šel na Japonca. Ne rečem pa nikdar več ne bom imel Nemca ali Italijana. :rolleyes:

Skratka kaj se tiče porabe olja pa tako in tako lahko prebereš na forumu - seveda tudi o ostalih zadevah.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej prijatelj, to so nesmiselne razprave ki ponavadi prerastejo v merjenje moči. Nekaj let sem delal na BMW-ju, zato lahko o BMW motorjih povem kaj sem pač videl. Obstajajo zagriženi BMW - jisti kateri ne bodo nikoli in nikdar povedali kaj so in kaj vidijo na servisih.

Koliko in zakaj žere olje - pač je tako. Nobeden ne sliši rad, da je njegov motor tak kot pač je - vsi imajo pluse in minuse. Osebno vem zakaj sem šel na Japonca. Ne rečem pa nikdar več ne bom imel Nemca ali Italijana. :rolleyes:

Skratka kaj se tiče porabe olja pa tako in tako lahko prebereš na forumu - seveda tudi o ostalih zadevah.

LP

pa nisi doživel, kako je na bokserju pretrgalo ojnico(blajerco)...

kolegu se je to zgodilo na r 1150 r pri 6 k km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa nisi doživel, kako je na bokserju pretrgalo ojnico(blajerco)...

kolegu se je to zgodilo na r 1150 r pri 6 k km.

In kaj je bil vzrok?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno to je problem, da vzroka niso iskal. Vzrok je najbrž bil to, da je bil BMW :whistle: .

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v 6 letih je zvozil toliko km...

jaz jih naredim 20.000 letno, se to sigurno ne bi zgodilo

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj je bil vzrok?

če je pri tako nizkih kilometrih, potem je skoraj sigurno tovarniška napaka ali pri sestavljanju ali pa v materialu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če je pri tako nizkih kilometrih, potem je skoraj sigurno tovarniška napaka ali pri sestavljanju ali pa v materialu.

Bilo je zgolj retorično vprašanje namenjeno tistim kateri trdijo, da je BMW superioren :rolleyes: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bilo je zgolj retorično vprašanje namenjeno tistim kateri trdijo, da je BMW superioren :rolleyes: .

A daj nehi...na novem ni delal štekal za smerokaze :evilgrin: kaj bo pol superioren

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vklop smerokazov je ponavadi vgrajeno stikalo "šalter". "štekerji" so pa namenjeni nečemu drugemu. Najbrž ni cel motor zanič, če se pokvari stikalo :headbang: . Če je nov je pa tako ali tako garancija.

Res pa je to se dogaja tudi "najboljšim".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če je pri tako nizkih kilometrih, potem je skoraj sigurno tovarniška napaka ali pri sestavljanju ali pa v materialu.

Če pri tako majhnih kilometrih pride do loma je VEDNO tovarniška napaka, samo večkrat se to sploh neraziskuje.Bil sem zraven, ko je zlomilo glavno gred na Volvotu(244) in smo motor razstavili.Vzrok je bil zalomljen sveder v vrtini za mazanje ležaja zato je ležaj prijel in je odtrgalo glavno gred. :whistle:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, torej če poenostavimo... Tudi najboljši grešijo! BMW je "glavni v boxer motorjih, Honda ima Goldwinga, ki ga nihče ne prekaša, Yamaha ima Rossija in izdeluje inštrumente, Kawasaki je pa najlepši zelene barve :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, torej če poenostavimo... Tudi najboljši grešijo! BMW je "glavni v boxer motorjih, Honda ima Goldwinga, ki ga nihče ne prekaša, Yamaha ima Rossija in izdeluje inštrumente, Kawasaki je pa najlepši zelene barve :evilgrin:

Kaj se sekiraš, saj ti ne voziš BMW-ja :naughty: . Agregat imaš od Rotax-a, platišča in stopalke od Tomosa ( če ne verjameš poglej kaj gor piše ), elektroniko in bencinsko pumpo od Boscha.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah, saj vem, da je iz vseh vetrov skupaj... pa se niti ne sekiram. Vozi se lepo, je izjemno vodljiv pa še malo kuri. Mogoče res malo vzdihnem, ko se mimo pripelje kaka Honda CBF1000 ali pa kak GS :rolleyes:

Če kdo pozna kako varianto za tuning tega motorja pa se priporočam za informacije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah, saj vem, da je iz vseh vetrov skupaj... pa se niti ne sekiram. Vozi se lepo, je izjemno vodljiv pa še malo kuri. Mogoče res malo vzdihnem, ko se mimo pripelje kaka Honda CBF1000 ali pa kak GS :rolleyes:

Če kdo pozna kako varianto za tuning tega motorja pa se priporočam za informacije.

Nisem imel namena, da te užalim :blush: . Obilo varnih km ti želim :OK: . Ko pa boš 50KM prerasel boš pa zamenjal za motor. :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, torej če poenostavimo... Tudi najboljši grešijo! BMW je "glavni v boxer motorjih, Honda ima Goldwinga, ki ga nihče ne prekaša, Yamaha ima Rossija in izdeluje inštrumente, Kawasaki je pa najlepši zelene barve :evilgrin:

Glede Golda ti ne dam prav je LT dosti bolj vodljiv, zajebavata pa ga trd in nenatančen menjalnik in agregat zaradi katerega zakadi LT kot lokomotiva, če stoji na stranski tački.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem imel namena, da te užalim :blush: . Obilo varnih km ti želim :OK: . Ko pa boš 50KM prerasel boš pa zamenjal za motor. :yes:

Ah, daj no... kaka žalitev... sem šel popolnoma zavedno na tak motor. Sem si rekel: "Najprej začnem z nečim manjšim, da se navadim na vožnjo, položaj na cesti in da bom obvladal motor, vendar mora biti vseeno dovolj veliko, da bom lahko naložil nekaj prtljage in bejbo zadaj ter se peljal po omejitvah. Potem pa si kupim nekaj močnejšega, ker imam to težavo, da me radi zasrbijo prsti, ko gre za hitrost!"

Mislim, da sem izbral, glede na trenutno stanje, kar dober motorček. Ni preveč živčen in poskočen pa vendar se počutim kot Krpan na svoji kobilici :D

Ko me ne bo več strah na motorju pobrusiti tačk in bom res brez napak vozil pa že "šparam" za pravi motor. Konec koncev še noben doktor ni preskočil osnovne šole.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

zgolj v vednost in ravnanje: v zadnji številki Motorrada (15/2009, 3.7.2009, str. 7) je novička za vpoklic BMW K1300 modelov ki so bili izdelani od novembra 2007 do maja 2009; pri teh modelih lahko pride do penjenja zavorne tekočine v posodici prednje zavore, zato bo BMW v 10.000 prodanih motorjev dodatno vgradil mrežico v to posodico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še jaz bom nekaj dodal.Pri vseh novejših K-ajih izdelani po letu 2005 se mora na vsakih 20K kilomertrov zamenjati olje v kardanu(dif.) nov dopis proizvajalca.Jaz sem ga kar sam zamenjal(par minut posla) in nalil Motula Gear-box SAE 80W90 Mineral z dodatkom grafita. :whistle:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!