Skoči na vsebino

Kawasaki Versys 650 in Versys 300 (2017)


batzajla
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

Priporočene objave

Kaj ma pa veze v kjeri prestavi in kolk hitro ga vozi ?? Glavno da uživa ;)

 

Zato ker je 2 valjnik in me zanima če lahko optimalno kruza pri slabih 90kmh v 5-6 prestavi..
Glede zavor ima pa tudi vsak svoj občutek..ko sem sam prestopil iz fzs na mille sem rabil kar nekaj časa da sem dobil vsaj približen občutek. Ustavil sem se pa pri obeh..

Pa ti v 6 prestavi nič ne cuka? Ali pa se agregat smili? Imam tak občutek pri 2 valjcu da ga nesmeš 'šparat' in te kar prosi, da ga voziš na par k obratov..

Popravljeno . Popravil ukica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato ker je 2 valjnik in me zanima če lahko optimalno kruza pri slabih 90kmh v 5-6 prestavi..Glede zavor ima pa tudi vsak svoj občutek..ko sem sam prestopil iz fzs na mille sem rabil kar nekaj časa da sem dobil vsaj približen občutek. Ustavil sem se pa pri obeh..

pri 60 kmh že lahko prestaviš v 6. prestavo in lepo z občutkom doziraš brez cukanja.

pa še reklamni vložek

Zato ker je 2 valjnik in me zanima če lahko optimalno kruza pri slabih 90kmh v 5-6 prestavi..Glede zavor ima pa tudi vsak svoj občutek..ko sem sam prestopil iz fzs na mille sem rabil kar nekaj časa da sem dobil vsaj približen občutek. Ustavil sem se pa pri obeh..

Pa ti v 6 prestavi nič ne cuka? Ali pa se agregat smili? Imam tak občutek pri 2 valjcu da ga nesmeš 'šparat' in te kar prosi, da ga voziš na par k obratov..

Pri nekje 70kmh lahko ročico odpreš v 6. do konca brez da karkoli pocuka. Ta motor se fino vozi nad 3000 do 5000, zavrti pa do 10,5

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato ker je 2 valjnik in me zanima če lahko optimalno kruza pri slabih 90kmh v 5-6 prestavi..Glede zavor ima pa tudi vsak svoj občutek..ko sem sam prestopil iz fzs na mille sem rabil kar nekaj časa da sem dobil vsaj približen občutek. Ustavil sem se pa pri obeh..

Pa ti v 6 prestavi nič ne cuka? Ali pa se agregat smili? Imam tak občutek pri 2 valjcu da ga nesmeš 'šparat' in te kar prosi, da ga voziš na par k obratov..

ne mešaj vrstnega dvovaljnika z V2..

Versys, er6, mt07, nc750..to lahko pri vseh pri 60 prestaviš v šesto..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Er6 sem celo pri 50 in je šlo skozi odprta naselja, versys pa zanimivo rabi 5km več.

Sploh ne vem zakaj so dušili mašino er6 v versysu, za moje pojme bi pustil, ni neke razlike, oziroma se er6 bolj zavrti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa sam dve prestave bi mu dal...prvo za speljat, pol pa sam sesta . . . :smoke: . . .  le zakaj imajo motorji vec prestav...cist brezveze  . . . 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa sam dve prestave bi mu dal...prvo za speljat, pol pa sam sesta . . . :smoke: . . .  le zakaj imajo motorji vec prestav...cist brezveze  . . . 

 

V eni temi ste jokcali o quick shiftingu, kak je to cool. Se strinjam, še bolj kul je pa da sploh ni prestav, da imaš avtomatiko, al pa da pustijo "quick shifting" gori na ročki, da pretikaš po želji, kot že imajo nekateri.

Sicer pa bo elektrika vse to čez noč odpravila, tam ne bo prestav.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V eni temi ste jokcali o quick shiftingu, kak je to cool. Se strinjam, še bolj kul je pa da sploh ni prestav, da imaš avtomatiko, al pa da pustijo "quick shifting" gori na ročki, da pretikaš po želji, kot že imajo nekateri.

Sicer pa bo elektrika vse to čez noč odpravila, tam ne bo prestav.

 

Zelo selektivno si povzel bistvo iz linka katerega sem objavil...

Najprej Naslov testa dobro prestudiraj: 2015 Ultimate Sports-Adventure-Touring Shootout

Pol pa se vprasaj zakaj tvoj supar-dupar big block versache zaseda zadnje mesto, ce je to motor, kateri je po tvoje ubistvu osnova XR-a

 

Najbolj, da si se enkrat preberes...mogoce uspes razbrat cemu je temu tako. . . :smoke:

Kawasaki Versys 1000 LT – 83.8%

by John Burns

When we last left the big Versys at the end of last February’s much-less-epic Land of the Roosting Sun comparo, we concluded “this is the one you want if you’re a big guy with a big passenger and want to carry lots of stuff.” This time we set out to see if that’s true; turns out it sort of is, but the competition was much fiercer on this journey.

 
 

Our biggest guy, Sean, gave the Versys a solid 9 in Ergonomics/Comfort, but it wound up overall in a tie for 6th place (with the BMW XR). Its 109-horsepower, which seemed so stout last time, winds up in a dead heat for 6th with two other bikes that spun the dyno that hard (Caponord and BMW GS), but in the torque department, the once-mighty Kawi only barely beats the V-Strom 1000.

2015 Kawasaki Versys 1000 LT First Ride Review + Video

Epic Sport-Adventure Shootout - Kawasaki Versys 1000

Our big guy Sean looks almost to scale on the Versys, which he rated 2nd only to the Caponord in the Comfort category.

E-i-C Duke has this to say: Abrupt throttle response and the heaviest throttle spring makes this my least favorite grip to grab. Its suspension works well but can get overwhelmed when ridden aggressively over bumpy roads. Pillowy seat.

Roderick had nice things to say: The Versys proved itself to be a comfortable, nimble, corner-scarfing bike that held its own against much more expensive and technologically superior competitors.

T-Rod also dissed the Kawasaki’s throttle abruption, and so did Evans, but then EB does have nice things to say about the Versys too: In many ways the Versys is the BMW XR Lite, providing a less expensive inline-Four experience for those who want a sporty adventure tourer with far less buzz. The engine’s power is mid-pack on the dyno, but if you give it the extra time to spool up, it’ll provide an open class wallop and a reminder why 1000cc Fours are so popular. In addition to being slower to wind out, the EFI is the balkiest of the nine bikes, delivering abrupt throttle reapplication at just about every engine speed. Once the rider accepts this issue, it can be ridden around, but it’s still kind of a drag. The Versys’ backroad manners are fine on smoother pavement, but the suspension gets overwhelmed when pushed on bumpier stuff. The suspension is a great example of the Versys as a whole. It simply lacks refinement. Don’t look for electronically adjusted suspension or heated grips or cruise control – hell, don’t even look for a gear indicator. Once I got over my momentary outrage at that little tidbit, I realized that going old school and counting my shifts wasn’t that tough and that I’d just gotten lazy.

Epic Sport-Adventure Shootout - Kawasaki Versys 1000

The big Versys didn’t seem to mind being ridden on fire roads, even though it wouldn’t be the first choice for serious off-road adventuring.

The Versys appears least likely to travel off-road, but in the actual event, it wasn’t that bad at all. It overcame the same dirt hurdles on our trip as the more adventure-minded bikes, but hardcore ADV riders will be looking elsewhere for a bike with more ground clearance, more suspension travel and a 19-inch front wheel.

Overall, there’s not much not to like about the Kawasaki – it’s bulletproof, straightforward and honest. However, it stands out in this fast company only for its utter smoothness (front rubber engine mounts greatly reduce four-cylinder vibration) and its exceptional value: $12,799 including luggage. Its low price, in fact, led it to victory in the Objective portion of the scorecard, and helped it inch past the Caponord in our rankings.

Epic Sport-Adventure Shootout - Kawasaki Versys 1000

It really is a lot of moto for $12,799, saddlebags included.

My problem with both Japanese entrants is, now that we’ve seen the big city in the form of the Multistrada, GS, KTM, etc., how you gonna keep us down on the farm with no cruise control, electronic suspension or WiFi? If you crave the simple life and, again, have a dealer who will haggle, I could see it. For you, not me.

Kawasaki Versys 1000 LT
+ Highs

 

  • Definitely the value leader of the bunch
  • The smoothest, comfiest Kawi to use this engine
  • Perhaps the most reliable motorcycle here
– Sighs

 

  • In the modern era, any bike with “touring” in its descriptor needs cruise control
  • The bike in the gray flannel suit; it’s a little nondescript next to the others
  • Less happy on dirt roads than some others
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj bi rad povedal? dejstvo je, da je XR ukradel koncept versysa 1000 z montažno 4 valjnega vrstnega motorja v "adventure motor" in to je sedaj nekaj najboljšega pod soncem. Najbrž tudi izpuh na XR vrhunec dizajzna.

Preberi pluse za versače in minuse: očitajo mu, da nima cruise control (kaj je to sploh, wifi?) ter da je čudne barve? in manj sreče na umazanih cestah.

Nateg in kraja.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh ne ... vsak je vreden svojega denarja.

Sicer pa... zakaj se sploh vozis s Kawasakijem?  To je cisti nateg in kraja v primerjavi z Jawo 350. 118 gre tud Jawa in zavira skor isto. In ce je malo manj udobna in nima USD in mogoce malo slabse zavira z agregatom. Who cares ! Poglej ceno. 

Koliko para, toliko muzike.

Got my drift?  :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato, ker moraš mešanico sam mešat in mi potem smrdijo vsa oblačila.

Daj se preseli v drugo temo, tu motiš konstruktivno debato.

Sicer ne vem, zakaj mi ponujaš jawo, ker na trg prihaja mali versys 250, ki je torej še manjša kubikaža od čeških jajc.

80788.jpg

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem kupiš Ferrarija med motorji, na spodnjem linku po moje najboljša alternativa versysu in najdražja. Moderni vrstni 3valjnik z vso možno elektroniko (zmanjšana moč iz 148 na 110hp), izjemno lahek, vrhunske komponente itd.. Na vseh testih same pohvale, ni da ni. Na tem motorju je vse maksimalno. Ne pa neka tankovska jajca s 50kg+ večjo težo, nabasana z elektroniko sumljivega azijskega porekla, za katero je samo vprašanje časa, kje bo riknila.

http://www.mvagusta.com/en-us/motorcycles/turismo-veloce-lusso-800/ 

Prov,za razliko od tebe sem italijana že mel in tud vem da ga nikoli več ne bom imel ......polizdelek ali kako že ti temu praviš :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na brzino sem še pogledal tisti test, ko nekdo laže, da je bil Versys zadnji.

9 zadev so testirali

Zadnji Suzuki Vstrom, potem nek Triumph, nato Caponord in na 6. mestu Versys, takoj poleg njega na 5. mestu pa GSka.

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na brzino sem še pogledal tisti test, ko nekdo laže, da je bil Versys zadnji.

9 zadev so testirali

Zadnji Suzuki Vstrom, potem nek Triumph, nato Caponord in na 6. mestu Versys, takoj poleg njega na 5. mestu pa GSka.

 

 

 

Se pardoniram...  jest ga tud na sesto mesto ne bi dal, pa me ja malo zaneslo . . . :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Kar pa se tiče generalnih pri cestnih KTM-jih ne off road si pa zgleda mal zaostal z napredkom.....

Nisem vseznalac da bi lahko primerjal nekaj kar nisem prevozil vsaj 1000km ,nekateri ste pri tem pravi mojstri :Pv 2km znate ocenit od vzmetenja do agregata :worship:

Na oko če jih gledam kot vseznalac pa bi reku da ima KTM boljše zavore in vzmetenje in je prav za to razliko tudi dražji a manj zanesljiv ,vsaj te letniki!

Si pozabol na našega prijatelja Pika1...še pelje in še dolgo bo,pa Hajokaten pa ,sploh se mi ne da naštevat,pa da ne govorim kje se pelje Hajo z njim ,tam bi Versys razpadu že po 500m ,nista primerljiva ,sam zahtevaš primerjavo :jezik:

Nekateri mate radi, da vam vse trese pa razpada, hkrati se tolažite da vozite nadmočno blagovno znamko, ki ima fantastične komponente (letnik 2006) na koncu pa na Versisu pristanete? Hm...ne razumem...sej se dobi tut korenjčke za 3000€, pa maš vse nadmočno oh in spljoh suprdupr. :P pa še tle ne bo treba jokat da razpada in pije olje :ras:

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po 1500km lahko strnem par vtisov.

Poraba zmerjena včeraj  18.03L je porabil za 354km zdej si pa računajte ......motor se je vrtel od 6-10 k obratov .Kras,Krk....brez AC...

Vzmetenje komaj zadovoljivo.

Ciklistika super,lahkoten za premetavanje po kratkih ovinkih in tudi v dolgih se lepo obnese ,če so lepi brez vdolbin in lukenj.

Ergonomija ,jah če bi bil manjši neb blo problemov tako me pa začnejo bolet kolena ,mal prenizko vse skupaj ,drugače pa solidno ,tudi sedež ni slab in po 500km rit ni čutila kaj drugače kot na ostalih podobnih motorjih.

Bremze....komaj zadovoljivo!

Agregat lahko pohvalim,rad se vrti in je kot dvovaljnih kar polikan ,lepo dela že v nizkih obratih,seveda se pa čuti pomanjkanje moči če ga ne zavrtiš ....

Luči ...zadovoljive.

Armatura  je skromna z malo podatki ,so varčevali tudi z prikazom temperature .....

Avtonomija super!

Vetrna zaščita (predelava by HyperJack) dobra.

Skratka motorček je igrača in moram priznat da se z veseljem peljem z njim ,mal me moti preglasen izpuh a to se da rešit....

Nekeih odstopanj od ostalih dvovaljnikov podobne sorte v tresljajih ni ,se čutijo na stopalkah od 4-5km kar mi je zoprno a predvsem zaradi poškodbe noge....

 

Še vprašanje za lastnike......ko prižgem mi zatuli ali zapiska nekaj ,sam bi rekel da bencinska pumpa ,ma še kdo podobno izkušnjo ,po 2-3 sekunde neha...?

 

Sedež na versysu ni tako nizko, je na 845mm, poglej pri drugih motorjih na kolko je.

Luči so pri MK1 slabše, Mk2 in Mk3 imata precej boljšo osvetlitev.

Armaturka skromna? ja kaj pa rabiš še tam, saj nič ne crkuje, da bi ti moralo nonstop svetit in kazat klicaje ipd., sploh pa kaj boš s prikazom temperature. To lahko rešiš, kot sem sam, s precej boljšim senzorjem in več podatki (Garmin), senzor stane le 20 eur.

Praviš da ti piska pri vžigu? to ni zdravo.

Ko obrneš ključ mora brenčati ko čebelica (bzzzz) in sicer se to sliši benz bumpa v tanku, ki bencin porine naprej in pripravi. To ni nič posebnega in je znan zvok tudi iz drugih vozil.

Če so zvoki precej drugačni, je to lahko znak, da bo "odšla".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prov,za razliko od tebe sem italijana že mel in tud vem da ga nikoli več ne bom imel ......polizdelek ali kako že ti temu praviš :)

Jaz sem tudi imel Fiata pa to ni Ferrari. In lastnika Ferrarija ne zanima, če kaj crkne, pač kupi drugega.

Sicer pa sem zasledil test na MS, v katerem testni voznik testira MS (novejši model) in jo samo hvali (še preveč jo hvali), nič ne čoha po tleh. Malo hvali zaradi reklame, sicer pa bo najbrž to to.

Prvo sem mislil, da mu jo bodo za domov zavili, ker jo tak hvali, a je očitno, da bo tam dobil še kak testen motor za pisanje člankov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekateri mate radi, da vam vse trese pa razpada, hkrati se tolažite da vozite nadmočno blagovno znamko, ki ima fantastične komponente (letnik 2006) na koncu pa na Versisu pristanete? Hm...ne razumem...sej se dobi tut korenjčke za 3000€, pa maš vse nadmočno oh in spljoh suprdupr. :P pa še tle ne bo treba jokat da razpada in pije olje :ras:

Prov ti itak vse veš že po 2 km :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včasih tut po 0 km, ko je potrebno prjatlu kako vzmetenje nastavit, sam ne pr MTSju, tam pa ne vem :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmmm... sem dost natančno prebral tale motorcycle shotout...

Bi rekel, da dost pozitivna reklama za Versys... Absolutni zmagovalec, če se pogleda skozi CENO... drugo mesto kar se udobja tiče... In SKUPNO uvrščen pred 2 znatno dražja in prestižnejša modela: Caponorda in Explorerja... in hkrati tik za GSom...

Moje skromno mnenje: XR je vsekakor špica, a čisto pretiravanje v tem segmentu - pač samo dokaz, da lahko naredijo "boljšo multistrado"... Podobno razmišljam za multistrado, ki ji za moj pojem "uporabnosti" manjka zmožnost vožnje pri 65 km/h v šesti prestavi (še za mojo drekpumpo to ni problem), ter tisto glupo in drago menjavanje jermenov... KTM je čisti snobovski prestiž... GS pa v vseh pogledih ostaja POGLAVAR RAZREDA, ki mu bo nemogoče kadarkoli pobrati krog kupcev!

Škoda da sta manjkala hondin CT in Yamaha Super Tenere... bi bilo zanimivo videt kje sta...

OD obvezne opreme bi pa jaz osebno na Versysu pogrešal samo tempomat... Ja, se ga navadiš!

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sedež na versysu ni tako nizko, je na 845mm, poglej pri drugih motorjih na kolko je.

Luči so pri MK1 slabše, Mk2 in Mk3 imata precej boljšo osvetlitev.

Armaturka skromna? ja kaj pa rabiš še tam, saj nič ne crkuje, da bi ti moralo nonstop svetit in kazat klicaje ipd., sploh pa kaj boš s prikazom temperature. To lahko rešiš, kot sem sam, s precej boljšim senzorjem in več podatki (Garmin), senzor stane le 20 eur.

Praviš da ti piska pri vžigu? to ni zdravo.

Ko obrneš ključ mora brenčati ko čebelica (bzzzz) in sicer se to sliši benz bumpa v tanku, ki bencin porine naprej in pripravi. To ni nič posebnega in je znan zvok tudi iz drugih vozil.

Če so zvoki precej drugačni, je to lahko znak, da bo "odšla".

Snecer,glede višine sem mislil stopalke sedež in ne sedež tla,ta višina me moti saj imam omejeno gibanje na kolenu in je pri Versysu v skrajni pokrčitvi kar zna po dolgi vožnji bit kar boleče.

Za pumpo sem zvedel že prej.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za stopalke je že en drug spraševal, nabaviš od SW motecha, boljša guma, s ene obrabijo tako hitro in lahko jih malo spustiš, ma dve višini.

Kaj več pa se res ne da.

To je to za ta denar :) novi versys ma drugačno pozicijo stopalk.

http://shop.sw-motech.com/en/4052572003398.htm

ni poceni, ni pa drago, ker je mir

Glede originalnih gumic, zajl in še kaj pa sem mel nek sajt, kjer se vse dobilo. Mislim, da iz Poljske.

http://stores.ebay.com/italyracingde?_trksid=p2047675.l2563

tule je samo gumica

http://www.ebay.de/itm/KR-Fussrasten-Fussrastengummi-footrest-rubber-KAWASAKI-ZZR-600-05-08-/150897864522?ssPageName=ADME:L:OC:AT:3160

za versačeje od 2010 dalje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za info,nabavljal ne bom nič ,razen nujnega kot servis ne bom vlagal na motor saj gre spomladi v promet tako kot je prišel bo tudi odšel .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sam ne razumem fetisa, da mors met v 6 prestavi pr 60 na uro.

Jaz bi raje videl, da bi šel v 6. prestavi 200 za šalo.:ninja:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!