Skoči na vsebino

Kakšno olje za 2T motorje


Stric Burek

Priporočene objave

hm ja to imaš prav odvisno :OK: meni vsi svetujejo da 2t ne šponam preveč spol pa husqvarne ko so zdaj zelo na slabem glasu kar se tiče 2t!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JAz ti pa lahko povem kako bi naj dejansko zgledalo življenje našpananega 2T motorja (ss).

1vih 1000km do 7k, pol pa od 1500 pa do 11000 rpm.

Izogibat se obratom nad 7000 rpm prvih recimo 5km vožnje. vsakič štartat pod "zaugom" in ga pustit 2Sec laufat pod zaugom, da motor "zalije" z oljem.

na 10000-12000km menjava batnih obročkov (uradno) in menjava bata pri recimo 18k in 25k km (uradno). Moj bat je bil menjan pri 32k km. Na zdajšnem batu sem menjal batne obročke pri 45k km.

Motor ma dejansko prevoženih 45k km brez da bi ribno.

Motor pa je priporočljivo vsake tolko malo "pokurit" na cca. 11k rpm, zato ker drugače zna bit svečka precej črna, zaradi ne dovolj visoke temperature, in slabšega izgorevanja.

P.S.: Vsak latnik 2T ima svoje izkušnje, moje so pozitivne, in to je opis mojega mnenja in ravnanja z motorjem.

P.S 2.: Dal sem deci TTS in deci Motula 600ke na FKKT (fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo) kjer so mi povedali kar me je zanimalo. pravzaprav so mi to dokazali. Motul ohrano njegovo "viskoznost" pri višjih temperaturah, in je bolj redek od TTSa. Zato vsem lastnikom 2T ki tanjkajo Motula, povem da lahko oljno črpalko malenkost zaprejo. Moja je do konca sproščena in dovaja najnižjo možno količino olja, in je motor že videl hitrosti prek 170km/h in še vedno živi. TTSa osebna priporočam tistim ki želijo iz svojega 2T ki je zelooo veliko na visokih obratih (krosle) izstisnit kar se da najdaljšo življensko dobo.

lp, FReAK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mi zdi da eni delate znanost iz teh olj. Jaz ko sem še imel 125 sem vanjo tankal od dvotaktola pa do TTSa pa je šlo isto in ni bilo nobene razlike, razen ta da je precej ceneje. Tako da nevem zakaj je nujno potrebno tankat najdražja olja.

glej... jst sem do zdej porabla 2 litra motula 600, zdaj pa sem se odločla, da bom not dala TTS-a, ker je dosti cenejši... in kaj sem doživela? nižjo končno hitrost za 4-5 km/h (pri 50 ccm mašini se to kar dosti pozna). ne vem zakaj, ampak tako je. bom videla kako bo, ko bom porabila ta liter do konca.

je pa res, da odkar tankam TTS-a (zdej mam prvi liter) imam porabo nižjo. ko sem tankala motul, sem naredila s tankom 270 km. zdaj pa sem naredila že 285 km in mi še niti na rezervo ni bilo potrebno preklopit.

a mislite, da mi gre počasneje zaradi olja ali bi to lahko bilo kaj druga?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rossle20 ti nardiš 270 km iz enim tankom pa maš 2t motor :eek: :kva2:

Js ih tok nardim iz svojim pa mi lučka za benz zasveti pa mam 4t motor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja res... sej je pa tank... 13 litrov se mi zdi.

popravljeno... 13,8 litrov drži tank!

Popravljeno . Popravil ross|e20
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja saj to zere priblizno 4.8l/100km...to pa je za 50cc motor cist normalno.

Andro mores gledat da mas ti 125cc

Popravljeno . Popravil VaraderoDriver
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja saj to zere priblizno 4.8l/100km...to pa je za 50cc motor cist normalno.

Andro mores gledat da mas ti 125cc

Jaz mam rs 125 pa sem mel gor 160 kit pa mi je enkrat pila 4.2 litra,...olja mi pa pokuri liter pa okoli 600km drugace je pa zdaj nazaj gor original pa pije med 5 pa 6 olja pa pokuri nekje isto....tankam pa tts pa mi je cist ok....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v soboto mam tekmo...v nedeljo mam tekmo sam še nevem ob kolkih...a v nedeljo dopoldan bi šlo?

ne :grrr , v nedeljo dopoldan imam zdravljenje :whistle: :beer2:

lahk pa pol v nedeljo proti večeru, ali pa popoldne....evo cifro pa poklič ko boš mel čas...040-464-545

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mam rs 125 pa sem mel gor 160 kit pa mi je enkrat pila 4.2 litra,...olja mi pa pokuri liter pa okoli 600km drugace je pa zdaj nazaj gor original pa pije med 5 pa 6 olja pa pokuri nekje isto....tankam pa tts pa mi je cist ok....

4.2Litra na 100km!!!!???

to ma moja če jo zaštartam dam na prikolico pa z avtom peljem 100km.

moja 125ccm 2T ma če jo vozim kot jo vozim ponavadi med 8 in 10Litrov porabe :D

Drugace pa za skuterje je 2T 50ccm je normalno med 4 in 10 litri :D

lp, FReAK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem če ste že pisali. cene v različnih prodajalnah, na veliko ali posamezna pakiranja.

lahko napišete kje za koliko kupujete?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4.2Litra na 100km!!!!???

to ma moja če jo zaštartam dam na prikolico pa z avtom peljem 100km. :lol1: :lol1: :lol1:

moja 125ccm 2T ma če jo vozim kot jo vozim ponavadi med 8 in 10Litrov porabe :D

Drugace pa za skuterje je 2T 50ccm je normalno med 4 in 10 litri :D

lp, FReAK.

:lol1: kak sm se nasmejal ob tem postu :D :D :D

meni tudi RSka pije dobrih 9L, pa olje vsake 350km al pa 400km L

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol1: kak sm se nasmejal ob tem postu :D :D :D

meni tudi RSka pije dobrih 9L, pa olje vsake 350km al pa 400km L

ti maš olje na ful odprto?? ker to ti pa pune žere olje pol

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če pa mene uprašate je pa najbolš da si kupte 4 taktne motorje pa nimate nobenih problemov z olji. Za tiste 2 let kolkr vozš 125ccm se pa že splača mal potrpet to da 4 taktn motor mal mn gre kolkr 2 taktn. Sm tud sam lastnik 4 taktnga in sm ful zadovoln iz nemu :OK: :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če pa mene uprašate je pa najbolš da si kupte 4 taktne motorje pa nimate nobenih problemov z olji. Za tiste 2 let kolkr vozš 125ccm se pa že splača mal potrpet to da 4 taktn motor mal mn gre kolkr 2 taktn. Sm tud sam lastnik 4 taktnga in sm ful zadovoln iz nemu :OK: :OK: :OK: :OK:

ti kar trpi :kva2: :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mam cajt ja, sam če ne bo padalo, povej kdaj se dobimo pa prinesem :D

ei daj ti meni tvoj msn :)

:topic: kaj sta se slucajno vidva dans nekaj cez 5 pelala skozi bizeljsko....je bil en rdec mito pa ena nsrka!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic: kaj sta se slucajno vidva dans nekaj cez 5 pelala skozi bizeljsko....je bil en rdec mito pa ena nsrka!

mhm :D vi ste meli piknik al zakaj je blo tolk folka pred hišo ?:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mhm :D vi ste meli piknik al zakaj je blo tolk folka pred hišo ?:D

vbistvu bi se lahko tak reklo ja......nazdravlali smo zdaj 18 ur stari necakinji :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!