Skoči na vsebino

Izpuhi - predelave, prilagoditev, vzdrževanje, deli, splošno...


speed

Priporočene objave

Pa je res izpuh?

Nekaj podobnega se je namreč letos zgodilo na V-Stromu moje drage. Hitro sem našel vzrok: odvit eden od pritrdilnih vijakov cevne zaščite motorja, čeprav bi sprva prisegel, da je nekaj z izpuhom...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa skoraj 100% sem da zvok prihaja iz krivin, saj sem jih odmontiral in prižgal motor in se ni več slišalo. je pa res da je bil tok glasen motor da je možnost, da je preglasil tisti ropot in ga zato ni bilo več slišati. Ampak dvomim, saj je tudi mehanik rekel da zvok prihaja iz krivine. bom pa za vsak slučaj probal še malo poslušati motor in pregledati vijake, hvala za nasvet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 11/6/2015, 7:07:14, sava pravi:

da še tukaj vprašam če ima kdo kakšen nasvet...

imam problem na Yamahi FZ6 S2 2009, namreč od 4000 obratov naprej, se sliši zelo moteč zvok iz izpušnih krivin. Mehanik je rekel da se je verjetno na kakšnem spoju odlomil delček pločevine in ko pride v resonanco začne "ropotati". Pravi da je treba kupiti nove krivine (ki so predrage cca 1300€), ali pa če se nekako ugotovi točno mesto kjer ropota, se tam razreže in zašvasa, vendar ne vem kako bi ga našel brez da razrežem cel izpuh. Odmontiral sem celoten izpuh in probal stresti iz njega umazanijo pa ni pomagalo. Iskal sem po internetu neoriginal izpušne krivine pa jih nisem našel, ve mogoče kdo za kakšne? Ali pa če ima kdo kakšen predlog, kako bi se dalo popravit izpuh / rešit problem? Je imel mogoče kdo podoben problem? Hvala

 

LP

Kaj ti jaz predlagam pokliči na Motospirit pa boš dobil druge krivine za cca 50-100€, ker z 1300€ dobiš koplet športni izpuh in še ti more kaj ostat. Sam sem pred leti kupil pri njemu krivino od r6 katero sem montiral na xj6 tako da ti malo olajšam iskanje. Na fz6, r6 in xj6 pašejo enake krivine pod motorjem pa grejo potem vsake svojo stran.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na žalost nimajo iste krivine ti motorji, čeprav je ista mašina. bom pa jutri poklical Motospirit, hvala za informacijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...a ima kdo tole zmontirano.

Zanima me, če se fejst dere...al je to še znosno poslušat.

... vem za obe opciji, ki jih naredi majstr.... en ali dva izpuha.

Mene načeloma zanima ta varianta, kot je na sliki. Z enim izpuhom in "Y" kosom.... (2 v 1).

Hvala.

Auspuh.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Zivnorc pravi:

...a ima kdo tole zmontirano.

Zanima me, če se fejst dere...al je to še znosno poslušat.

... vem za obe opciji, ki jih naredi majstr.... en ali dva izpuha.

Mene načeloma zanima ta varianta, kot je na sliki. Z enim izpuhom in "Y" kosom.... (2 v 1).

Hvala.

Auspuh.jpg

https://www.youtube.com/watch?v=6GyJWHpNf24

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Zivnorc pravi:

...a ima kdo tole zmontirano.

Zanima me, če se fejst dere...al je to še znosno poslušat.

... vem za obe opciji, ki jih naredi majstr.... en ali dva izpuha.

Mene načeloma zanima ta varianta, kot je na sliki. Z enim izpuhom in "Y" kosom.... (2 v 1).

Hvala.

Auspuh.jpg

Kupil si raketo, a sedaj pa hočeš,  da se še dere:ras: ?

Pa tako lepo se je bilo voziti za tabo, sedaj bom pa rabil :music4: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 47 minutami, Zivnorc pravi:

...a ima kdo tole zmontirano.

Zanima me, če se fejst dere...al je to še znosno poslušat.

... vem za obe opciji, ki jih naredi majstr.... en ali dva izpuha.

Mene načeloma zanima ta varianta, kot je na sliki. Z enim izpuhom in "Y" kosom.... (2 v 1).

Hvala.

 

Norc, tole od zadaj zgleda čist neuravnovešen motor, mislim neuravnotežen, mislim...sej več ne vem kaj mislim :P...

jaz bi dal dva dimnika :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... o.k.... če že smetiva temo.... samo rečem še... da mene med vožnjo malo nese v levo... pa bi bilo fajn, da je auspuh na desni strani... zaradi neuravnovešenosti...   :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Zivnorc pravi:

...a ima kdo tole zmontirano.

Zanima me, če se fejst dere...al je to še znosno poslušat.

... vem za obe opciji, ki jih naredi majstr.... en ali dva izpuha.

Mene načeloma zanima ta varianta, kot je na sliki. Z enim izpuhom in "Y" kosom.... (2 v 1).

Hvala.

Auspuh.jpg

moja se je fantastično drla...z dušilcem not :D

 

xj6 mass

 

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Tisti ki hoče imet dobro narejen avspuh naj poišče pod Damjan Pate ga takoj najde je tudi telefonska.

 

Videl par njegovih motorjev in so vsi lepo in dobro narejeni.

Ko sem se menil je reku da pridem po motor in odvisno od motorja tam 3 dni cca. rabi za naredit.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, TINY35 pravi:

Lp, jaz tudi iscem ce bi kdo to znal dobro nardit na fz 6 s2, prosim na zs za kontakt , tnx

če imaš flex in varilnega poskusi

velik res ne moreš falit, če znaš kako so sestavljeno izpuhi 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Zio..

Eno vprasanje glede novega izpuha.. Recimo na motor obesis nov mass izpuh konkretno na gsxr 1000 katalizatorja seveda ne bo...

Zanima me ali je potrebno motor peljati da mu sprogramirajo racunalnik ali ne? Sem slisal enega gikserja kako ze je zaganjal v prostem teku noro grdo za slisat tudi moci ni bilo prave. Zanima me se kam kdo se s tem ukvarja vem za modela v zagrebu ki hoce 400e? Ali dela to firma ki cipira avtomobile? Ter kaj gre lahko narobe ce ne menjas elektrike..

 

Hvala in lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, stankolovski pravi:

Zio..

Eno vprasanje glede novega izpuha.. Recimo na motor obesis nov mass izpuh konkretno na gsxr 1000 katalizatorja seveda ne bo...

Zanima me ali je potrebno motor peljati da mu sprogramirajo racunalnik ali ne? Sem slisal enega gikserja kako ze je zaganjal v prostem teku noro grdo za slisat tudi moci ni bilo prave. Zanima me se kam kdo se s tem ukvarja vem za modela v zagrebu ki hoce 400e? Ali dela to firma ki cipira avtomobile? Ter kaj gre lahko narobe ce ne menjas elektrike..

 

Hvala in lp

 

Tukaj na forumu je uporabnik @pitstopservvv, ki obvlada te zadeve in ti jih zrihta za dobro ceno.

Tukaj ga najdeš na facebook-u: https://www.facebook.com/MB155AVTODIAGNOSTIKA/

Tukaj je pa njegov GSM: 070-991-965

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni ni nič programiral. Mi je rekel, da ni potrebe. Menda zato, ker ima "lambda sondo" pred katalizatorjem in voha dimne pline pred katalizatorjem, tako da nima vpliva, če odstraniš katalizator.

Zdej sam ne vem, ali je to v redu, ali ne....pri moči motorja ne vidim razlike ( jo ne znam oceniti), je pa res, da motor, ko ga ožamem na polno, noče iti več po tazadnjem.

...mogoče zato, ker ni več tistih dimnikov nazaj preko zadnje akse...   :P pa je zato sedaj spredaj pretežek  :D

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 57 minutami, Zivnorc pravi:

Meni ni nič programiral. Mi je rekel, da ni potrebe. Menda zato, ker ima "lambda sondo" pred katalizatorjem in voha dimne pline pred katalizatorjem, tako da nima vpliva, če odstraniš katalizator.

Zdej sam ne vem, ali je to v redu, ali ne....pri moči motorja ne vidim razlike ( jo ne znam oceniti), je pa res, da motor, ko ga ožamem na polno, noče iti več po tazadnjem.

...mogoče zato, ker ni več tistih dimnikov nazaj preko zadnje akse...   :P pa je zato sedaj spredaj pretežek  :D

 

 

 

Imas kratkega od massa? :)

Kako si zadovoljen?

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja...tistega, ki je nekaj postov nazaj na sliki.

Kako pa se obnese pa ne povem...

:jezik:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Zivnorc pravi:

, je pa res, da motor, ko ga ožamem na polno, noče iti več po tazadnjem.

...mogoče zato, ker ni več tistih dimnikov nazaj preko zadnje akse...   :P pa je zato sedaj spredaj pretežek  :D

 

 

 

Kdaj si se pa nazadnje zvagu ? :ninja: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

Pred kratkim sem si za dobre stare čase ponovno umislil GSX R600 SRAD 2000 l ... ker je moped bil precej ugoden, posledično tudi povsem gol in brez opreme, me zanima če ima kdo od vas mogoče kje doma, v garaži, nekje zametan kakšen športni izpuh za omenjen ropotorček. Nisem posebno zahteven, bolj mi gre zaradi zvoka, tko da predlogi kaj naredit, dobrodošli :)

Lep motorističen pozdrav...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Da malo obudim temo iz naftalina.....

Heatwrap ali ceramic coating za izpusne cevi?

pro et contra?

 

lp,

Yagi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!