Skoči na vsebino

Serviserji motorjev!!! -- Najslabši IN najboljši!


pupa

Priporočene objave

V Elisi so res carji. Tud jaz sem tam menjal gumo. Upam, da bom imel kdaj kaksno Hondo, da mi bodo se motor servisirali. Aprilie zal ne sraufajo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z japonci se ukvarja tudi Borut iz Dragomerja - prva hisa za pizzerijo Siciliana v smeri proti Vrhniki. Menja tudi gume ...

Pravi, da se o njegovem delu lahko vsak pride prepricat sam ...

Sama lahko recem, da sem bila z njegovim delom vedno zadovoljna, prav tako pravi Suzuki (v Borutovi delavnici trenutno pociva njegova Katana), tam pa sem srecala tudi zadovoljnega Perota.

Perla

Uredil - Perla on 15/10/2001 23:31:00

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:- premontaža in centriranje = Za stalne stranke brezplačno!!!

No, no, Tadej, saj verjamem in je prav, da si tako zelo zadovoljen - fantje so nad povprecjem, pa vendar ni vedno vse tako zelo super. Kaksno komedijo lahko dozivis tudi ze pri menjavi gume ... in: vecina smo stalne stranke, pa vendar ne more biti vedno kaj brezplacno (obvladajo pa, da ti dajo tak obcutek!, ce drugega ne pregled ploscic), ker sicer ne bi preziveli - je pa res, da kje drugje pokrijejo, cesar tebi niso zaracunali ...

jao meni, boljs, da se en cajt ne prikazem tam ... no, saj se strinjam: zelo so pridni.

quote:PS: Perla imajo tudi ketno za tvojega Ducatija!!

Tadej, najlepsa hvala za info!!

Perla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O servisu AS Domžale ni bilo nič napisanega. No, jaz danes mojo Hondo peljem tja na prvi servis. Moram reči, da prvi vtis je kr dober, naročila sem se včeraj in je rekel, da naj pridem danes ob 15.00 in da servis načeloma traja uro in pol ampak da se bo potrudu in še kaj prej naredu. Račun pa naj bi pršu okrog 14K SIT.

Bom pa še poročala.

jsssssstttttttt tuuuuuuuuuuuuuuuut

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest bi omenu servis Štern V Kranju. Poba je znan dirkač, večkratni državni prvak, sam šraufu, zdej pa šravfa za nečaka k tud dirka. Vse to pomen, da ma neki pojma. Jest vozm tja mojo Yamaho že tri leta in še nimam slabih izkušenj.

LP J.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

O servisu AS Domžale ni bilo nič napisanega. No, jaz danes mojo Hondo peljem tja na prvi servis. Moram reči, da prvi vtis je kr dober, naročila sem se včeraj in je rekel, da naj pridem danes ob 15.00 in da servis načeloma traja uro in pol ampak da se bo potrudu in še kaj prej naredu. Račun pa naj bi pršu okrog 14K SIT.

Bom pa še poročala.

jsssssstttttttt tuuuuuuuuuuuuuuuut

Ni samo prvi vtis dober. Z Gašperjem se da vse dogovoriti, ko si naročen, te tudi vzame, cene so nizke, če kupiš pri njih gume, imaš zastonj premontažo in centriranje.

mat

http://vara_mat.tripod.com/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse kar je napisu Mat je res. Gašper je res faca. Se spzna na reč, pa ostali fantje so očitno tut kr face.

Ves čas sm bla zraven, pa tut mal spraševala, pa še kakšno smo rekli okrog motociklizma, na koncu sem si še sprej za verigo kupila in zanj dobila nekaj popusta :)). Cena za menjavo olja, oljnega filtra, dolitje hladilne tekočine, kar nekaj stvari je še zraven prečekiru, dodal kak nasvet in je bil račun velik 14k SIT. Pa vse skupi je blo narejeno v dobre pol ure, naročena pa sem bila en dan prej :)))

Skratka ne morem se pritoževat. Vtis je res dober.

jsssssstttttttt tuuuuuuuuuuuuuuuut

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo... Če bi radi dobr poservisiral (ali popravl) katerikol motor se lahko obrnete tut na Barborič Tomaža v Žužemberku (Dolenjska). Je pravi, je motorist, kar je pomojem zelo pomembno, saj le motorist ve kolk nam motorji pomenjo, in taki se do motorja tut spoštljivo obnašajo. Tomaž je tut pooblaščen serviser in prodajalc za Suzuki, je pa že dolg v tem poslu, tako da ve kako se stvarem streže. Cene ima zmerne, številke pa trenutno nimam pr seb, če jo rabiš mi pa mail pošl! Divji Petelini kar k njemu vozmo!

Pozdrav z Dolenjske

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

quote:

Kot obljubljeno, pišem o tem kakšno izkušnjo sem imel z Vombergerjem....

Letosnji dopust sem en mesec prezivel po potepanju z motorjem in mojo žensko v Grciji. Pred tem sem motor peljal na servis k Vombergerju (po nasvetu, ki sem ga dobil na forumu- da ne bo pomote, ne obtozujem nobenega!). Kaj mi je delal na motorju in ceno servisa sem pustil v tem topicu... Kratka obnova: drago!!!

Kot vedno je pred dopustom gneca in potekajo se zadnje priprave (menjal gume, preverjal opremo....). A zal si nisem vzel casa, da bi motor polno nalozen preizkusil.

V nedeljo sva imela ladjo iz Trsta in ko sva se s punco natovorila na motor je ta po nekaj sto metrih zacel neverjetno tolci (kovinski zvok). Predstavljajte si najine blede obraze! Vrnila sva se domov. Niti slucajno nisem odkril napake, dokler se ni pojavi moj friend (prijatlji so zlata vredni!!). Ugotovila sva, da je "mojster" ko je menjal stikalo zadnje bremze, napacno privil kovinsko cev za zavorno tekocino tako, da je veriga tolkla ob njo in jo vztrajno pilila... Seveda, bila sva nalozena, motor se malce posede in veriga je prisla v stik s cevjo. Po kratkem servisu sva jo naravnala. Toda bila je res spiljena. V bojazni, da mi odpove se zadnja bremza na obremenjenem motorju sva odsla na dopust....

A to se ni vse.......!!

Skratka.

Po dveh dneh voznje po Grciji mi je zacelo teci olje iz sklopke (ocitno je sel semering). In to navkljub temu, da je "mojster" menjal vsa tesnila, olje sklopke.....

Prevec sranja za toliko denarja.

Mogoce sem malce krivicen a poglejte si znesek, ki sem ga placal.....

Motor bom sedaj peljal nazaj in o tem kako se bo stvar resila vas seveda obvestim.

IN se enkrat. Popolnoma sem razocaran nad mehaniki. Ne razumem ali se ne more najti nekdo, ki ne bi nategoval, ki bi dobro opravil servis....

Ocitno se je tudi servis Vomberger prevec hvalilo in saj veste kako je s tem....

In tudi ko bom v prihodnje kupoval motor, bo velik faktor pri nakupu dober servis. Narava moje sluzbe (delam pri avtomobilisticni reviji) mi omogoca, da se bom lahko podrobno in predvsem sam pozanimal o kvaliteti. Zal mi je, da nisem tega naredil ze prej.

LP

Živjo!

Zapomni si: Kraj Domžale, takoj za cesto iz smeri LJ proti Celju, ponavljaj: ELISA, ELISA, ELISA, ELISA,.... Tri imena: TOMAŽ ali EKI ali BORUT....FANTJE SO PROFESIONALCI - FER PLAY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Edited by - mopedfan on 23/08/2001 17:31:34

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Elisa je res zakon!Kvalitetno,poceni in solidno-pa še malo ali nič čakanja

No.1 !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim,da ni nč napisanega o serviserjih s Primorske. O Severinu z Ajševice sam to, da mi je pri menjavi prve gume uniču polža (150 dem)pol mi je pa reku naj motor peljem v Ljubljano, sej da je u garanciji. Še dobro, da so mi jo res priznali, če ne ne vem kako bi se končalo. Drgač pa sem motor vozu na servis Jerman v Depalo Vas dokler sem imel Triumpha in sem bil kar zadovoljen. S Primožem se je dalo kar dogovort. Zdej sm pa vzel Yamaho in jo po vaših nasvetih peljal v Eliso. Fantje so res fer, lahko si zraven in še marsikej ti povejo. Vsekakor priporočam!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Zapomni si: Kraj Domžale, takoj za cesto iz smeri LJ proti Celju, ponavljaj: ELISA, ELISA, ELISA, ELISA,.... Tri imena: TOMAŽ ali EKI ali BORUT....FANTJE SO PROFESIONALCI - FER PLAY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Edited by - mopedfan on 23/08/2001 17:31:34

Hola!

Majhen popravek: Elisa je od 1.11.2001 brez Boruta, ki sicer se vedno popravlja vse (in samo) japonske motorje, a to dela sedaj doma v Dragomerju (takoj zadaj za pizzerijo Siciliana). Na voljo vam je vsak delovnik od 8 do 17 ure.

Najbrz je odvec, a vseeno: moje izkusnje z njim so zelo pozitivne, enako pravijo vsi, s katerimi sem govoril. Fant se spozna in je ZELO resen. Upajmo, da bo se dolgo ostal tak. Priporocam!!!

LP suzuki

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja po vsem temle kar sem prebral v tem topicu vidm d bo najbolš prakticirat tko kot do zdej: če se le da in če ZNAM, naredim sam, saj manj zapletene stvari (olje, filtri, svečke, veriga, ...), pa čeprov je res da stvar verjetno delam 3x dlje kot dober mehanik. Ampak če je ura na servisu ene 4000 SIT - 4000/3=1333,333...., v službi ne zaslužim tolk. Če pa kej ne znam se pa pozanimam in če se mi zdi le prevelik zalogaj, se obrnem na TRGOMOTO iz Krškega. Rihtajo vse kar ma dve kolesi in motor, do zdej same dobre izkušnje.

Pred dvema letoma so mi tam rihtal hondo in ko je blo fertik so mi na poti domov pri 190 km/h enostavno odletel stranski oklepi. Verjetno jih pač niso dobr privili al pa zlomili kakšen nosilček, kakorkoli...

Ko sem črepinje ki sem jih eno uro pobiral po gozdu v prtljažniku avtomobila pripeljal tja, je šef najprej ko psa sk...u sina ki šraufa motorje (sicer jih dobr, ga osebno poznam, ampak tut najbolšim se zgodi, ne?), potem pa se mi je opravičil in čez štiri dni je bil motor spet ko nov, na njihove stroške jasno. No, tolk.

Miha Vuk

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja mene zanima če kdo pozna SEVERINA iz Ajševice!

Glede Elise pa tako!

Pred letom sem peljal tja na servis Yamahao 125TDR!

Naročen sem bil ob 10:00!Mehanik mi je rekel naj grem na sprehod da se mora motor ohladit, ko pridem nazaj je motor še vedno pred garažo, čez pol ure so odšli na 40 minutno malico in tako je bil moj motor servisiran okrog 14:00!

Cena je bila res ugodna, to priznam!

Verjetno se je vse to dogajalo pod vplivom "kaj nam pa pomeni ta 19 letni mulc saj še ne ve kaj to pomeni biti Motorist, ne kaj imeti motor"!

O tem kdaj drugič!

LP

Blaž

Blaž

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Če želite svojemu motorju najslabše ga peljite do g.Vombergerja. Čeprav ga nekateri zelo hvalite sem jaz pri njemu dobil povsem drugačen vtis.

Se do nedavnega sem bil lastnik Honde CR125 in sem pri omenjenemu serviserju nabavljal dele.

Naj nastejem samo nekaj najbolj sočnih dejanj in izjav g. Vombergerja:

1. Med "šraufanjem" Honde CBR je ob iztakanju goriva in motornega olja veselo kadil (morda se ni slišal da se bencin in olje lahko vnameta),obenem pa odlagal dele sklopke na tla kjer je bilo polno peska in blata;

2. Ko sem ga vprašal ali mi lahko zamenja in scentrira ojnico je rekel, da centriranje ni potrebno in da to lahko naredi vsak s pomočjo kladiva in nastavka s katerim izbijemo sornik in ga enostavno zamenjamo (rad bi videl kako bi se ta zadeva obnašala pri 12000 obratih)

3. Da ne govorim kolikokrat mi je rekel da je dele dobil, ko pa sem prišel do njega (cca.100km vožnje)je rekel da jih dobi čez teden ali 14 dni;

4.Sploh pa sem podvomil v njegove sposobnosti, ko sem opazil da je brez mikrofilma totalno izgubljen, saj mu nikakor ni bilo jasno kaj jaz želim in je velikokrat naročal povsem druge stvari;

5. Sodu pa je izbila dno izjava, ko sem stal pred delavnico, mi je rekel da mu ne bom slučajno ukradel kakega orodja.Takrat sam nisem verjel ali prav slišim,kajti v te vode se pa res nisem nikoli spuščal in se tudi v prihodnje ne mislim.

Vse to in izjave mnogih motoristov so me prepričale, da on mene in mojega motocikla ne vidi več.Ali kot je rekla ena od njegovih strank:"raje motor zrežem in ga zabetoniram v temelj kot da ga dobi on v roke!"

Pri vsem tem pa me čudi kako je lahko dobil pooblaščen servis za Hondo?!

Sedaj motor vzdržujem sam, za večja popravila pa se oglasim pri g.Barboriču iz Žužemberka, ki svoje delo opravlja strokovno in odgovorno, kajti pri njemu še nisem dobil motorja, da ne bi bil popolnoma pregledan (od luči,tlaka v pnevmatikah...)

Predvsem pa ima dober odnos do stranke in te ne "nategne" za vsako malenkost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Serviserji? Yogi iz okolice Velenja ne ve kaj dela. Za isto stvar sem šel k Jermanu v Domžale, mi je takoj odpravil napako. Me je pa nategno po drugi strani. Motor je bil trešen in bi ga naj zravnal, menjal je samo lezaj na vilcih motor pa je ostal zvit. V oci mi je gledal, ko je govoril kako je moral vse dvakrat razstavljat, ko je ravnal motor. K**** je ravnal ne pa motor.

LP Boriss.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Elisa, elisa, elisa......

Same pohvale. Kaj ko bi se nekdo spomnil in napisal še njihovo tel. št. in naslov!

Accelerate 'till you see God, then brake.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Elisa, elisa, elisa......

Same pohvale. Kaj ko bi se nekdo spomnil in napisal še njihovo tel. št. in naslov!

Accelerate 'till you see God, then brake.

Tomaž (Elisa, Domžale): 041 633 237

Elisa stacionar: 01 72 44 327

*****

Come in peace or stay at home!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Serviserji? Yogi iz okolice Velenja ne ve kaj dela. Za isto stvar sem šel k Jermanu v Domžale, mi je takoj odpravil napako. Me je pa nategno po drugi strani. Motor je bil trešen in bi ga naj zravnal, menjal je samo lezaj na vilcih motor pa je ostal zvit. V oci mi je gledal, ko je govoril kako je moral vse dvakrat razstavljat, ko je ravnal motor. K**** je ravnal ne pa motor.

LP Boriss.

Baje Jerman šraufa Triumph-e, švasa aluminij itd... Kako to, da si se sploh odlasu pr Yogi-ju; tip je nakladač in blefer

Pjotr.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Spodnji dopis je prisel na urednistvo motosveta od Vombergarjevih iz Kranja kot replika na pripombe/pritozbe/izjave nekaterih v forumu...

Objavljamo ga v celoti in brez kakršnihkoli popravkov.

---------------------------------------------------------------------

AVTO-MOTO HIŠA VOMBERGER

VOMBERGAR BRANKO, s.p.

Britof 180, 4000 KRANJ

tel. prodaja : 04/23-42-600

tel. servis: 04/23 42 601

fax: 04/23-42-602

Datum: 8.1.2002

Spoštovani g. Peter!

Želimo odgovoriti nekaterim piscem foruma.

»LETEČEMU«

Glede na to, da nikoli ni pri nas popravljal motornega kolesa, se nam zdi neumevno zakaj bi lahko grajal..Ali je to slovenska nevoščljivost ali .......?

Sam pravi, da je samo nabavljal dele za HONDA cross motor.

Pravi, da sem ob demontaži sklopke odlagal dele na tla, kjer je bil pesek in blato.Vprašam se, ali je bil kdaj v naši delavnici? Pesek, blato in ostala umazanija ... v tem prostoru nimajo mesta.

V delavnici se opravljajo storitve samo na motornih kolesih in ne na traktorjih. Dovoz do delavnice je z vseh strani asfaltiran. O redoljubnosti v delavnici smo bili pohvaljeni od mnogih naših strank in obiskovalcev.

Kar se tiče ojnice, bi rekel samo toliko – ne morem verjeti, da se nekdo domisli tako primitivnega odgovora. Lahko rečem, da imam zelo dobre izkušnje tudi pri HONDA cross motorjih in sam dobro vem, kako se opravijo razna dela.

Imam občutek, da si »leteči« ne predstavlja obseg dela v delavnici, v kolikor misli, da se lahko deli naročajo brez mikrofilma in računalnika. Verjetno ne ve, da ima vsak najmanjši kos svojo kataloško številko, da je veliko različnih tipov in da so spremembe na motornih kolesih vsake dve leti.

Naročilo po telefonu, pa je lahko rizično, vsak si lahko po svoje razlaga.

Kdor je stal pred delavnico, mu do tega dne sigurno nisem nič rekel. V kolikor, pa pride eden po dele, dva ali več pa z njim in mi hodijo po delavnici, kjer so motorji od naših strank, za katere se počutim odgovoren, je pa verjetno dopustno, da tega ne dovolim .To naj bi razumel vsak razgledan človek.

Z mojimi 20 letnimi izkušnjami v avto moto dejavnosti sem že mnogim pomagal z veseljem do tega dela, pa ne samo za denar, tudi iz zadovoljstva. Želim in trudim se, da bi bili vsi, ki jim kakorkoli pomagam zadovoljni z mojimi uslugami.

Odgovor lastniku APRILIA PEGASO 650 (Glomar, d.o.o.)

1. Glede težav, ki jih je imel na poti v Grčijo.

Lepo bi bilo, da bi se oglasil v naši delavnici, preden je karkoli napisal.(Pričakovali smo ga septembra, ker je sam tako zapisal v forumu). Verjetno ni pomislil, da je bila težava lahko tudi posledica menjave gum, ki jih je naknadno menjal v vulkanizerski delavnici.

Kar zadeva ceno za opravljeno storitev, bi želeli, da se oglasi na ponovno obrazložitev popravila.

S spoštovanjem!

Vombergar Branko

---------------------------------------------------------------------

//0iSe />aTa

-=> //otos/et.co//

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!