Skoči na vsebino

Yamaha XT 125 X


veveritos

Priporočene objave

Pozdravljeni!

Rabim spet pomoč na kak načine se odvazame sedeš na xt-ju.

Težave imam z vžigom mrzlega motorja ali pa ko 30minut ugasnen.

Električni vžig ne more pognat in samo večkrat zaporedno hoče zagnat.

S ročnim vžigom pa tudi gre zelo teško (veliko poiskusov potrebno).

Z električnem pa tudi požene ampak to je nenadoma.

Prosim za odgovor.

Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za mrzel motor je to normalno da treba mogoče parkrat zakurblati :D drugače pa je lahko vzrok tudi slaba kompresija (beri bat ali batni obročki fuč oziroma slabo tesnenje)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšna je razilika med xt125 r in xt125 x ? če se ne motim je eno enduro, drugo supermoto. Ampak je kakšna razlika v motorju, višini...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšna je razilika med xt125 r in xt125 x ? če se ne motim je eno enduro, drugo supermoto. Ampak je kakšna razlika v motorju, višini...?

R ima večja platišča, kot X ( X ima 17/17, R ima pa 21/18, mogoče celo 19). To pomeni, da ima X večje diske, boljši oprijem na cesti, mogoče celo nekoliko trše vzmetenje. Mašina je indentična, spremenjeno bi lahko bilo prestavno razmerje. Višina? Kakšnih 5-10cm je R višji od X.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

R ima večja platišča, kot X ( X ima 17/17, R ima pa 21/18, mogoče celo 19). To pomeni, da ima X večje diske, boljši oprijem na cesti, mogoče celo nekoliko trše vzmetenje. Mašina je indentična, spremenjeno bi lahko bilo prestavno razmerje. Višina? Kakšnih 5-10cm je R višji od X.

Pa je X primeren za vožnjo po makadamu,gozdu..? Večino časa se bi vozil po cesti, ampak v bližini moje hiše je gozd, v njem že imamo narejeno progo, tako da bi tu in tam šel malo pogledat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa je X primeren za vožnjo po makadamu,gozdu..? Večino časa se bi vozil po cesti, ampak v bližini moje hiše je gozd, v njem že imamo narejeno progo, tako da bi tu in tam šel malo pogledat...

Za vožnjo po progi se na žalost noben od teh dveh ne bo dobro odrezal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za na kros progo in kaj takega res ni :) razen če hočeš zvit okvir itd... ker to je res soft od soft endurota ta motor, če se motim pa me naj nekdo popravi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa wr? ima močnejši okvir?

wr je nasploh boljša kot xt (vodno hlajena,....) zato je tudi dražja, ampak to enostavno niso motorji za na proge,bolj za kakšne makadam ceste pa še to bolj u izi (edino kakšna Husqvarna WR 125) :)
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

wr je nasploh boljša kot xt (vodno hlajena,... .) zato je tudi dražja, ampak to enostavno niso motorji za na proge,bolj za kakšne makadam ceste pa še to bolj u izi (edino kakšna Husqvarna WR 125) :)

Kaj pa KTM Exc 125? :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oboje je pa kar dražje od xt ali wr... bom raje kar yamaho vzel, pa bom malo bolj pazo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

te hard enduro 125 stanejo veliko več pa še servisi so dosti bolj pogosti... bat na 10-15 ur, 1 bat je 100€ (kovani), potem še računaj obročke, honanje cilindra itd. najdi nekaj kar je bolj vmes med soft in hard, samo to je hudo najti :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

te hard enduro 125 stanejo veliko več pa še servisi so dosti bolj pogosti... bat na 10-15 ur, 1 bat je 100€ (kovani), potem še računaj obročke, honanje cilindra itd. najdi nekaj kar je bolj vmes med soft in hard, samo to je hudo najti :D

edino Yamaha dt125r se mi zdi da je neki med soft in hard enduro, ampak je res da je 2t (stroški) kar mene nic ne moti :) :)
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

edino Yamaha dt125r se mi zdi da je neki med soft in hard enduro, ampak je res da je 2t (stroški) kar mene nic ne moti :) :)

jas mam dt če te bo kaj zanimalo povej po zs ti z veseljem svetujem pa povem objektivo mnenje ;) torej S slabostmi, ne brez :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

te hard enduro 125 stanejo veliko več pa še servisi so dosti bolj pogosti... bat na 10-15 ur, 1 bat je 100€ (kovani), potem še računaj obročke, honanje cilindra itd. najdi nekaj kar je bolj vmes med soft in hard, samo to je hudo najti :D

Dej ne trosi neumnosti. Bat na 10 ur? Zakaj honanje cilindra? Pa kovani bati stanejo skoraj enako kot nekovani. Par % razlike. Bat se menja na 60 ur in več, ravno nek poba z EXCjem 125 na tem forumu je naredil preko 200ur s prvim batom. Honanje samo v primeru, če zareže bat.

Vmes? Husqvarna WRE 125. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to mi je tip govoril ki je tekmoval z yz125 ... Na 10 ur, sicer je zgubil moč, kolko se je pa zlagal pa se mi ne sanja... Za ceno bata pa govorim za ceno mojega, na yamahi je enih 45€, wössnerjev ali pa proxov kovan pa 100... Vertexov nekovan pa enih 90

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to mi je tip govoril ki je tekmoval z yz125 ... Na 10 ur, sicer je zgubil moč, kolko se je pa zlagal pa se mi ne sanja... Za ceno bata pa govorim za ceno mojega, na yamahi je enih 45€, wössnerjev ali pa proxov kovan pa 100... Vertexov nekovan pa enih 90

Za tekmovanje imajo popolnoma drugačne standarde, kot za netekmovanje. Mešaš vodo in olje. :)

Stane pa bat na ebayu od 50 do 100€.

10 ur se mi zdi definitivno premalo. Sicer pa je popolnoma odvisno kaj počenš z motorjem. Znajo bit te zverce dokaj hvaležne. Kokt ti z njemu, tako on s teboj. Načeloma si pa kupiš tester za kompresijo pa veš točno...al pa če lahko sam oceniš, da je kompresija švohnejša, ko ga pališ. Če hočeš ziher...60 ur...100 ur s primernim oljem in pravilnim ravnanjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Dober dan!

Zanima me če kdo prodaja plastike za yamaha xt 125x in kje bi se lahko kupilo.

Rabim pa plastiko ki pride nad zadnjo gumo?

Zanima pa me tudi kje so blokade in kako pridobiti na končni?

Hvala že v naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dober dan!

Zanima me če kdo prodaja plastike za yamaha xt 125x in kje bi se lahko kupilo.

Rabim pa plastiko ki pride nad zadnjo gumo?

Zanima pa me tudi kje so blokade in kako pridobiti na končni?

Hvala že v naprej.

blokad pri 4t ni!!
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Dober dan!

Zanima me če kdo prodaja plastike za yamaha xt 125x in kje bi se lahko kupilo.

Rabim pa plastiko ki pride nad zadnjo gumo?

Zanima pa me tudi kje so blokade in kako pridobiti na končni?

Hvala že v naprej.

Xt ima blokado za obrate. Če se bi je želel ''rešiti'' bi mislim da moral menjati ves računalnik. Ampak ni neke razlike, ker motor tako ali tako ne vleče bolj. Ima tudi blokado oz. katalizator v cevi, ki mu vzame nekaj 0,... kw, ampak nekaj strani nazaj ga je eden ven vzel, pa je rekel da ni bilo neke razlike. Drugih ''blokad'' pa mislim da ni :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Dober dan!

Vprašal bi če kdo prodaja zadnjo plastiko, ki pride nad lučjo in tablico, za yamaha xt 125 ali pa pozna kje bi lahko dobil.

Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Prodaja se yamha xt 125x, cena ni zadnja, se še da dogovorit.
Z motorjem sem zadovoljen ter ima še bolj redko barvno kombinacijo
 /www .  avto  .  net             /_MOTO/ad.asp?ID=7510659

 

Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!