Skoči na vsebino

Hein Gericke


Roman

Priporočene objave

Če bodo pogoreli, bo pri nas vse še dražje :(

hja v bistvu je tako, da vsak trgovec s prenizko maržo in/ali brez dobre storitve propade ...

Najboljša je kombinacija obojega ... normalna marža, ki omogoča nemoteno delovanje in dobra storitev do strank, kar na srednji in dolgi rok prinaša zaslužek ... ljudje radi zapravimo tudi več kot je potrebno, če smo pravilno postreženi ...

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

možen scenarij: najprej propade HG, obeta se nam huda razprodaja, prevzame ga Louis in počasi bosta v Grazu dve Louis trgovinci :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest grem v četrtek popoldne v Beljak. Max, greš zraven? Da sprazneva, kar imajo.

Z veseljem! B) B) B)

Le, da je danes ta cetrtek tako moker in dezeven, da bi se raj kdaj drugic odpravu... Si za :rolleyes: ;) :)

Drugace pa previdno ;) , ker so ceste spolzke ko hu.ic! :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...........jih rešita propada? :lol:

Tisto kar nameravam kupit jaz jih gotovo ne bo resilo, jim pa tudi skodilo ne bo, tak da.... B)

Meni bo pa koristilo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

insolvenca delov eurobike-grupe,h katerim spada tudi gericke,je v teku.iscejo se novi investitorji,ki bi vsaj delno prevzeli zadolzenosti v visini cca. € 139.000.000.-.

medtem polo ni involviran v ta proces.

investitorji so sicer zainteresirani,vendar zaradi negotove situacije v zvezi s polom negotovi.ena od resitev je razbitje eurobike-grupe.za 200 sodelavcev obstaja upanje,da obdrzijo delavna mesta,medtem ko delnicarji lahko samo pogledajo skozi prste.vrednost delnice je padla iz € 14.-/kos na € 0,26/kos.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

me ne gane ker ne kupujem pri njih njet več, naročiš 10 stvari in te po 3 mesecih pokličejo da so dobili 2 (ni nujno da prave), o ostalem pa ne duha in sluha. še čakam da me pokličejo za torbe ki sem jih naročil leta 97 :blink: :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Propad zastavonoše neokusnega oblačenja in overall ciganarije. Žal jim je uspelo zdiktirat "nemško modo" na dveh kolesih. Z podalpsko sekcijo vred.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Propad zastavonoše neokusnega oblačenja in overall ciganarije. Žal jim je uspelo zdiktirat "nemško modo" na dveh kolesih. Z podalpsko sekcijo vred.

Ceco, tebe oblači le Armani?

Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne Andrej, tudi Versace.

Ampak, da ne ostanemo na tem nivoju. Nekdo, ki je z dampinškimi cenami zmonopoliziral večinski del trga moto opreme, je bil nujno prisiljen trgu ponuditi dampinškim cenam primerno blago in storitve. Skratka, več ali manj šrot. In glede na 139 mio € luknje je bila ta roba in storitve še vedno predobra.

Posledice so lepo vidne na cesti. Kultura oblačenja, namreč. Sam vedno trdim: kdor nima denarja za spodobno opremo, si uporabe motorja enostavno ne more privoščit. Ker je pri nas motor sredstvo za preživljanje prostega časa in ne potreba (z izjemami, da me ne bo nekdo za jezik).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Posledice so lepo vidne na cesti. Kultura oblačenja, namreč. Sam vedno trdim: kdor nima denarja za spodobno opremo, si uporabe motorja enostavno ne more privoščit. Ker je pri nas motor sredstvo za preživljanje prostega časa in ne potreba (z izjemami, da me ne bo nekdo za jezik).

Če ne bi dodal zadnjega stavka, bi te jaz! 13.000 km in kockasta guma vse povesta o moji uporabi motocikla. Upam, da ti tvoja superduper oprema ne bo nikoli reševala življenja. Na tleh je pa nekaj še vedno bolje kot nič. Prisegam na usnje, ampak še vedno vozim klasično rokersko jakno in navadne usnjene hlače, ker mi je pač pri srcu in za boljšo opremo nimam. Men je še HG bil predrag. Čakam na razprodaje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lucky,

sem mislil nate, pravzaprav sem po poklicu zlopamtilo in vem, da si že zapisal, da ti je motor potreba. Moja super duper oprema pa se poleti sestoji od Lewis jeansa (kavbojke in jakna), kolesarskih rokavic in rahlo povzdignjenjih šlap z ojačano gumo. Pa Slinny spodnjih majic z elastanom. Za fure, dolge nad 1000 km pa nataknem DAINESE čevlje. Toliko o super duper.

Varnost kompenziram z opreznostjo in zmanjšano hitrostjo. In tako mi ni potrebno v imenu varnosti nosit zimsko Hein Gericke jakno pri +44 in obenem izgledati kot Michelinko pri 100 km/h. Tako kot žal večina nemških motoristov, ki sem jih nemalo srečal npr. po 5000 km potepanju kakšen dober mesec nazaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ceco@ vse več je tudi motoristov, ki se ne vozijo zgolj iz hobija in jim je glavno prevozno sredstvo motor in avto kot hoby :D :D

Kar se pa mode tiče, je pa itak odvisno od voznika oz voznice motorja - pač eni dajejo več na to eni majn. Konec koncev, če ti je vožnja pomembna bol kot videz (odziv okolive) ti je važno samo nekaj varnost in lagodje v oblačilih!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam vedno trdim: kdor nima denarja za spodobno opremo, si uporabe motorja enostavno ne more privoščit.

Moja super duper oprema pa se poleti sestoji od Lewis jeansa (kavbojke in jakna), kolesarskih rokavic in rahlo povzdignjenjih šlap z ojačano gumo. Pa Slinny spodnjih majic z elastanom. Za fure, dolge nad 1000 km pa nataknem DAINESE čevlje. Toliko o super duper.

Nekako se ti dve izjavi izključujeta. Ironija? Sarkazem? Ali kaj tretjega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tretje, Lucky. Bom odprl poseben topic na to temo, da ne bom smetil tukaj. Je pa povezano z zadnjim odstavkom prejšnjega mojega pisanja. boboxi je lepo zapisal: če ti je vožnja pomembna bol kot videz (odziv okolive) ti je važno samo nekaj varnost in lagodje v oblačilih!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak, da ne ostanemo na tem nivoju. Nekdo, ki je z dampinškimi cenami zmonopoliziral večinski del trga moto opreme, je bil nujno prisiljen trgu ponuditi dampinškim cenam primerno blago in storitve. Skratka, več ali manj šrot. In glede na 139 mio € luknje je bila ta roba in storitve še vedno predobra.

Posledice so lepo vidne na cesti. Kultura oblačenja, namreč. Sam vedno trdim: kdor nima denarja za spodobno opremo, si uporabe motorja enostavno ne more privoščit. Ker je pri nas motor sredstvo za preživljanje prostega časa in ne potreba (z izjemami, da me ne bo nekdo za jezik).

Ceco, cenovna tekma je osnovna značilnost tržnega kapitalizma; je Darwinov zakon preživetja najsposobnejšega, le da tu ne gre za bitja, pač pa podjetja. Ne vem kaj te pri tem moti, saj gre predvsem za korist potrošnika, torej mene, tebe, in vsakega motorista s krpico usnja na riti.

Praviš da je šlo za šrot robo, ki naj bi jo po tvojem kupovali tisti, ki si motociklizma kot hobija v resnici ne morejo privoščiti. V isti sapi pa dodajaš kot primer Nemce, ki si jih videl na Jadranu. Meni to dvoje nekako ne gre skupaj. So ti Nemci z mašinami v vrednosti nekaj deset tisoč eurov tisti , ki si ne morejo privoščiti svojega hobija? Če imajo za svoje BMWje, misliš da res šparajo na kombinezonih? In tretje, misliš da bi bili zadovoljni (glede na to da jih vsi štejemo za pedantneže) z odpadno robo?

Pa da ne boš klical nadme modne policije: just for the record - nosim dainese.

Andrej

p.s.: z HG politiko je očitno nekaj (bilo) narobe, vendar pa ne gre za to. Moj odgovor se je nanašal predvsem na malomeščansko-snobovsko logiko da je najdražje vedno tudi najboljše.

Popravljeno . Popravil andrej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisva na enakem miselnem vzorcu. Ne izhajam iz malomeščanske-snobovske logike, temveč iz enega drugega, že preje omenjenega dejstva oz. trditve: da tisti, ki si ne more privoščiti za spodobno opremo, si tudi motorja ne more privoščiti (z izjemo dejstva potrebe, da ne bom ... za jezik opet). Ker pač to enostavno ne gre skupaj - če hočeš drugače povedano: privoščiš si lahko toliko, kot ti nese puška.

Ta korist potrošnika, ki jo ti omenjaš je v ZDA in tudi v ostalem svetu (Evropa ni več izjema) je tudi Mc Donalds. Z najbolj vidno posledico - neizmerno "pastozno" debelostjo 10 in več letnikov. Ampak je bila stvar sproducirana v tržnem, kompetitivnem okolju. In Hein Gericke je za mene nekaj podobnega. V imenu tržne ekonomije diktirat več ali manj šrot.

Sam najbrže še najbolje veš, zakaj nosiš Dainese. Just guess, ker je modno-snobovska ali preprosto zato ker je tako vražje uporabna in udobna.

Nemških turistov na motorju pa nisem gledal na Jadranu. Pa da spet ne bo pomote, tja ne hodim zato ker sem prefin, ampak hodim tja, kamor me zanima in mi še znese.

Popravljeno . Popravil ceco
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je motor nuja (zivim in delam v centru LJ), avto pa nujno zlo za pozimi.

Predno sem si kupil motor sem razcitil sam s sabo, da moram za svojo varnost nabaviti vrhunsko motoristicno opremo (zame osebno je to DAINESE), ki nudi v primeru padca najboljso zascito. Nisem je kupil vso naenkrat ampak sem jo lovil po Trstu po razprodajah.

Ko sem bil pa predlani na Imotu sem videl tudi tam Dainese, vendar drazje kot pri nas.

Vse pa me je minilo, ko sem videl tiste svabe z bundesligo frizurami in brcicami, ki so kupovali najcenejso motoristicno opremo in si govorili: Das is gut, ja super gut,.. Pol sem pa se sam pogledal to "opremo" in se zgrozil: usnje ful tanko, scitniki tanki iz PVC-ja. Na jakni in hlacah pa nobenih oznak CE ali pa oznake varnostnih standardov po katerem so bile narejene in predvsem PREIZKUSANE!!!

Tako kot imajo celade napisane ateste, ga imajo tudi jakne, hlace, rokavice,.... resnejsih proizvajalcev motoristicne opreme.

Ko sem bil pred stirimi leti v Heingericku v Gradcu (tja sem moral iti zamenat robo, ki so mi jo oni narobe poslali) sem videl isti shit, kot na Imotu. Celade resnejsih firm Schubert, Nolan itd. so bile pa se drazje kot prinas.

O standardih:

Verjetno ne bo nobeden kupil celade, ki ni atestirana. To vidimo na nasitku na notranji strani, ki nosi oznako atesta npr. ECE R22 – 04.

Enako velja tudi za motoristicne obleke. Ce hocemo, da nas bo ta res varovala, mora biti izdelana in preizkusena po nekem standardu.

Ta standard za motoristicne obleke pa je EN 1621 + letnica, naslov pa je:

Motorcyclists protective clothing against mechanical impact – Part 1: Requirements and test methods for impact protectors. Tudi v Sloveniji smo prevzeli ta satndard in se ga oznacuje: SIST EN 1621.

Naj primerjam npr. s soncnimi ocali. Na trgu ali pa na morju na stantih lahko kupimo soncna ocala ze za 1.000 SIT. Ampak gor ne bo oznake CE in standarda, ker jih je en delal kar tako in iz slabih materialov. O kaksni UV zasciti nima smisla govoriti.

Ko pa kupimo ocala resne firme pri optiku, te imajo oznako CE in se oznako standarda po katerem so bila narejena in kaksno zascito pred UV zarki nudijo.

Evo naslov standarda: EN 1836 Personal eye protection – Sunglasses and sunglare filters for general use.

Ali pa glusniki. V Baumaxu lahko kupimo cenene glusnike, o katerih soploh ne vemo, kdo jih dela, kolksno zascito nudijo, koliksen je rok trajanja,... Ce pa gremo v kako bolj specializirano trgovino z osebno varovalno opremo pa kupimo profesionlne glusnike, narejene po standardih.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne spada zraven....... ali pac?

vec kot 15 let se kot firma trudimo z raznimi slovenskimi artikli "prodreti" na evropski trg...... in glej ga zlomka,ali kvaliteta na odgovarja (zares ali samo ni EU-certificirana) ali cena ne odgovarja (10-30% visja).in potem se sprasujete zakaj slovenske firme propadajo........

ocitno jim ni v interesu prodajati v evropo.

<_<

p.s.: z pescico firm smo celo uspeli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bla, bla, bla, bla, bla....

Ice ves tudi sam, to so samo izgovori za trgovce, ki nimajo zadosti kompetenc za prodajat! :P

Komu pa ni v interesu delat in zraven se zasluzit, jojojoj Ajs.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

max,spet opazam tvojo visoko kvalifikacijo in intimno poznavanje poslovanja nase firme.

bodi priden in se spravi izdavljati prebavne ostanke kam drugam ne meni na glavo,ja?! hvala vnaprej.

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!